Сърцето или разума?
Ако знаехте, че нямате бъдеще с човека с когото сте, или поне не такова каквото на вас ви се иска, но в същото време не си представяте живота без него, какво бихте направили. Какво бихте избрали, разума или сърцето?

Коментари

1.   Сърцето

2.   Или се примиряваш и оставаш с него, живеейки живот, какъвто не искаш, или го разкарваш от живота си и търсиш подходящата половинка. Аз направих второто и да ти кажа хич не съжалявам, даже обратното. Но все пак всеки си преценя какво да прави, дори и да искаш съвети, крайното решение си е твое. Успех! :)

3.   Разума, разбира се!
Първо - за да не си разбия нервната система (с напразни очаквания и разочарования).
Второ- за да не си разбия здравето(като цяло).
И трето, но не последно място - за да имам шанса да срещна нов човек, с когото да имам бъдеще! Понякога сърцето лъже разума и последиците са фатални за човешката психика... Много внимавай. Късмет и здраве ти желая.

4.   Аз няма как да не си представям живот без "него", защото вече съм живяла дълго преди да го срещна. Без него всичко ще си е същото както преди. Може би малко по-весело, зареди дните прекарани заедно, но чувствата няма да си ги спомня, ако веднъж съм спряла да обичам. Спря ли дори и забравям, че съм обичала. Просто съм такава. Отминали чувства не помня.. Не знам дали е за добро или зло. Ако нямаме бъдеще защо по дяволите да си губя времето още с него? Колкото и егоистично да прозвуча аз съм на първо място, след това всички други. Не бих убила за любов, нито бих се самоубила. Или каквото и друго да е, което не ми харесва за любов.

5.   Сърцето и разума винаги са от едната страна. Това което наричаш разум, всъщност са страховете ти.

6.   Послушай сърцето си, за да не съжаляваш след време... не прави грешката, която много хора правят и изпускат голяма любов. Вярно, че няма нищо гарантирано, но недоизживяните неща са страшно мъчителни и не утихват дълго време.

Doriana

7.   Сърцето разбира се!!! Никога не можеш да си на 100% сигурен имаш ли бъдеще с даден човек или не. Ако не опиташ няма как да знаеш!!!!

8.   най е трудна е борбата между разума и сърцето. Ако смяташ че този човек държи на теб остани с него. Пробвай откъде знаеш, че нещата между вас нямат бъдеще. Един ден може да съжаляваш че си останала разочарована, но поне ще знаеш че си опитала. Послушай сърцето си

9.   Винаги слушай сърцето си, то с мисъл ти прошепва. Онова, което мислиш за "разумно" са навиците, наложени от обществото, прегради, страхове, обида, его и всякакви род подобни. Умът е чиста енергия, сърцето също. То подсказва на мислите ни накъде да насочат вниманието си, за да реализират за нас случките, от които имаме нужда. Отдай се докрай на любовта, само така ще си струва, че си живял/а

10.   номер 5 коментара ти звучи като сентенция... ще го запомня, предполагам и не само аз.... благодаря... ЗАРА 36

11.   сърцето, разума ти е до едно време.. зависи сърцето ти какво иска и колко силно го иска ама в повечето случаи СЪРЦЕТО

12.   и сърцето и разума са важни, но ако те нараняват няма защо да обичаш, ако ти обичаш, а другия не послушай разума

13.   Сърцето. Единствено то никога няма да ни излъже.

14.   За мен по-безболезнено донякъде е да слушаш разума, но от друга страна само с разум не се живее. Сърцето си иска своето в един момент и мисля че понякога надделява. Незнам кое е правилното. Хора различни, всеки успява да живее по своя си начин и с избора си. Но да слушаш сърцето си понякога изисква смелост да заложиш всичко на карта. И да бъдеш щастлив ако не е прекалено късно :)
Ж38

15.   Хм, избираш сърцето и после разбираш колко прав е бил разума.

Всеки човек е изпадал в ситуация "не мога без него/нея". Имаш чувството, че нещо те задушава и н е можеш да дишаш от болка, че любимия човек го няма. Но минава. Пак се храниш, пак дишаш, пак спиш, излизаш, живееш.
В ситуация като твоята избрах сърцето. Връзката ни не се получи. Както и при теб, очакванията ми не бяха оправдани. И си тръгнах. Боля, боля, мина. Понякога за една щастлива връзка не е достатъчно само любовта. Тъжно, но факт.
Важното е каквото и решение да вземеш, да си застанеш на 100 % зад него и да издържиш.

16.   Най долните "хора" са тези които си лягат и стават с човека които освен, че не го обичат, но го и ненавиждат. Такви хора в извънбрачната връзка и с хиляди да легнат пак си остават нещастни.

17.   Много абстрактни неща се коментират тук, сякаш всичко опира до проста мисъл или чувства. Хора, животът е мноооого по-сложен от това да сложим на кантар разума и чувствата. И какво по дяволите значи всичко това по принцип? Че обичаш някой, който е беден/отдалечен/различен в някакво отношение, или пък че изпитваш несигурност по отношение на човека, което ти пречи да се отдадеш на чувства? Мен ако питаш, сподели си кратко и ясно историята, пък после ще му мислим. Че така всички коментари се скриват зад неясните етикети "разум и чувства", и нито помагат, нито пък ако все пак някой се хване за тях ще иам полза, щото наистина нещата никога не опират само до едното или другото.

18.   живота, мила 15, е не да се "издържа " и търпи, а да се живее щастлво!

19.   Ако се оставиш чувствата да те направляват ще страдаш.

20.   В случая не се разбира какво костваш и какво залагш за да бъдеш щастлива. Само това "не мога без него" и кое да избера разума или сърцето... и какво значи че нямаш бъдеще с този човек... попринцип и аз бих се доверила на чувствата и сърцето но на каква цена... Явно има някакъв проблем във връзката ви и зависи какъв е той и доколко е възможно да бъде разрешен.. ако го споделиш, по точни съвети може да получиш..

22.   Здравейте, аз също имам подобен проблем. Харесвам момче с което знам, че животът ми ще е обсипан с грижи и харесвам друго към което тръпката ми е по-силна и мисля доста често за него. Мисля, че който и да избера ще се сещам за другия и какво би било, ако съм с него. Но в крайна сметка трябва да реша проблема в най-скоро време.