Ревност от друго измерение!
Зравеите! Имам нужда да излея душата си, защото просто не издържам това положение в което съм. С приятелят ми сме заедно от почти година, има много положителни качества, които ме плениха от самото начало от както се запонахме , но както всеки един друг човек и отрицателните му качества не му липсват.

Както и да е всичко друго.. но просто не мога да понеса неговата ужасяваща ревност и стремеж да ме командва по някакв начин, било с директни думи или по начин които ми намеква какво да направя. Нека да ви споделя за ревността. Не мога да ви опиша колко е огромна и агресивна! Като започнем от facebook, чете старите ми коментари по снимките, всига ми скандали за тях, постоянно гледа колко приятели имам и ако днес имам 1 повече от вчера веднага ме пита кой е този от къде е позвама ли го, щом не го познавам толкова добре да го трия и прочие и прочие, Ако ми звънне телефона веднага скача, за да погледне кой ми звъни намръщен. Когато искам да се видя с приятелКИ ми задава 1 куп въпроси, къде ще ходим, кога ще ходим, след това дали ще дойда при него, едв а ли не да се подсигури че няма да ходя никъде другаде след това. щом му кажа че ще излизам по късно вечерта с приятелки, се ядосва, изразява нежелание да излизам вечер с приятелки, при това не на дискотека, а стане ли дума за дискотека е категоричен - в никакъв случай! Сами жени на дискотека, това означавало че около тях ще се навътрат някакви мъже и когато аз му обесня че никога не бих допуснала някой да ми досажда, той казва че не може да позволи дори някой да ме погледне, камо ли да говори с мен, щях да го убие и тем - подобни.

Категорично е против това да обличам рокли или поли които са къси ( не говоря за много къси поли, а за съвсем нормална вечерна рокля ), както и блузи с деколтета, стават скандали когато се опитвам да му обесня че аз не се обличам разголено, а съвсем нормално, все пак съм млада жена, на 50 и 60 години когато тялото ми ще се промени не бих носила такива дрехи, но той не може да разбере и подивява! На всичкото отгоре от някъде е открил стари мои снимки преди години когато още не съм го познавала дори, снимки, на които съм в заведение и до мен има друг мъж който ме е прегърнал. Неземен скандал стана.. крещеше, удряше по стената хвърляше столове, просто нещо безумно, колко сълзи съм проляла очите ме болят от плач... всячески се опитвам да му обесня че всичко е минало и че това е само поза за снимката и то от по младите години , а той освирепява, заканва се че ще намери този и ще го пребие до смърт и какво ли не, дори не мога да ви го опиша по начина по които се случи всичко това, казвам ви го в един изключително съкратен вариант.

И друг път преди това съм имала много ревнива връзка и може би заради това вече не ми останаха сили да се защитавам при факта че съм абсолютно невинна! Когато започна да му обеснявам че не мога да живея с тази ревност че и преди съм изживявала такъв кошмар той полудява и крещи никога да не съм го сравнявала с предишния. Какви думи да използвам, каква тактика, какво да направя за да балансирам нещата и да се защитя, кажете ми!

Коментари

1.   Никакви думи и никакви тактики няма да ти помогнат, попаднала си на лош надзирател. Спасението е бягството!

2.   И какви са тези негови толкова специални качества, които те карат да търпиш подобно поведение. Вината не е в него. Щом го понасяш такъв, такъв го заслужаваш. Мъже бол. Или търпиш и свикваш, или търсиш следващия. Мрънкането не решава проблема.
Мъж 28

3.   Според мен трябва сериозно да поговориш с него. Обясни му, че ако нещата продължават по този начин, ще го зарежеш. Ако не се промени, трябва да скъсате.

4.   Лошо, много лошо... Докато се усетиш ще почне да ти забранява да се гримираш, да си правиш прически и да излизаш въобще. Опитва се да те затвори в златна клетка. Не е правилно за мен. Аз лично не бих го търпяла, дори да го обичам и да има 5332525 други положителни качества. Ревността убива всичко, защото тя е от липса на доверие. А връзка без доверие е пародия...

5.   "Сами жени на дискотека, това означавало че около тях ще се навътрат някакви мъже" - Тук е 100% прав и ти го знаеш много добре. Нямало си да допуснеш някой да ти досажда? Тогава какво ще правиш там? Не можеш да говориш защото музиката е силна. Ще танцуваш вероятно? Ами танцувай си във вас пред телевизора. Аз така правя или ходя на дискотека, но с приятеля си! Останалите не ми ги обяснявай. Аз съм жена на 23 и знам много добре как стоят нещата "по женски".

6.   Много просто ще решиш проблема - махаш се. Това не е човек, а животно, при това много тъпо такова. Колкото повече отлагаш, толкова повече ядове ще береш, при това си губиш ценното време в момента. Макар че не мисля, че ще ти е лесно да го напуснеш.

7.   ОбеЯсни му с две думи, че искаш да бъдеш себе си а не да бъдеш контролирана

ония от снимката

8.   какъв баланс, действай крайно и прекрати тази връзка... ЗАРА