Искам друг живот
Мисля, че страдам от хронично нещастие. Уж всичко ми е наред. Имам хубаво сплотено семейство, приятелки, не съм останала гладна и жадна, добра работа, харесвана съм от другия пол.. но нещо липсва. Осъзнавам как звучи, как хора с наистина сериозни проблеми в живота ще ми се присмеят, но имам усещането, че вътрешно умирам от години.

Нямам желание за нищо и нищо не ме радва истински. Никой не може да ме развълнува, било то мъж или друго. Постоянно съм заобградена от куп хора, а съм толкова самотна. Жадувам поне една сутрин да се събудя с усмивка, а не със свит стомах. Може би не съм достатъчно силна или прекалено чувствителна, но нима мога да победя собствената си природа?

Гледам хората по улиците и им завиждам. Смеят се, забавляват се, влюбват се. Какво не ми достига на мен? Не искам младостта ми да мине така. Всичко започна след една несподелена любов. Няма да изпадам в подробности, но постъпи с мен меко казано като кретен. Знам, че не съм първата, нито последната и света не свършва с това, че някой не те е оценил.

Но защо не можах да го превъзмогна? Защо времето не ме излекува? Сякаш ми взе щастието нарочно и си замина. Искам да върна времето преди да го срещна. И тогава си имах дребни проблеми, но имах онази искра в очите и бях щастлива без дори да си давам сметка. Нищо друго не ми остава освен да се преструвам, че всичко е нормално и да се надявам, че времето ще ми върне тръпката и вкуса на живота.

Коментари

1.   Това все едно аз съм го писала :( Идеално те разбирам. На мен ми е останала само надеждата, че някой ден нещата ще се променят и ще успея да се измъкна от това чувство.

2.   пии антидепресанти, иначе няма да се оправиш! После ще се почустваш много по-добре! Просто е депресия

3.   Ти си една от многото хора - емоционални мазохисти, т. е. тези които обичат да страдат в любовта. От една страна се страхуваш от нея, за да не те наранят, а от друга много време страдаш за това чувство на несподелена влюбеност.
Не знам дали се разбра какво искам да кажа..

4.   Отмъсти си... знам как звучи, но поне ще ти върне тръпката. Не обещавам, че после ще ти е по-добре, но поне ще се почувстваш, че си се разплатила.
Взел ти е щастието. взел ти е желанието за живот - вземи и ти неговото.
Низко е, гнусно е, подло е и неморално... но понякога, някои хора имат нужда от урок, а Господ може да им го даде като използва другите хора за свое оръжие.
Имаш другото - хубава работа, приятели, ухажори... значи имаш шанс за щастие, нещата са арзположени така, че шанс да се отвори, но не се отваря, дните ти са еднообразни и все още боли от хубавите спомени, струват ти се така непотребни, смешна си на себе си, нали?
Разплати се с този мъж, приключи с този етап от живота си гръмко и яростно, смело и после плюй на апатията и започни да празнуваш новото начало!
Успех!

5.   Не звучи много оптимистично, но красивите, млади, и независими жени, които знаят какво искат рядко са щастливи, аз съм една от тях за жалост и за това те разбирам {} Познато ми е, това ще отмине, само когато срещнеш истинският човек, THE MAN, за сега, докато го откриеш единственото, което можеш да направиш е по-често да излизаш с приятели(не познати, за по чашка, а истински приятели). Успех и не се отчайвай, знам колко е гадно чувството, но за всеки влак си има пътници.. ТРЯБВА да е така :)