Места за запознанства-съществуват ли в България?
Здравейте, интересно ми стана и много ми се иска да попитам, въпреки че се съмнявам, но все пак.

Предполагам сте гледали по филми и различни чуждестранни предавания, клубове или такива места в които отиваш и имаш по 5 или 10 минути да си говориш с някой от противоположния пол и ако си допаднете да си размените данни за контакт, и след това се местиш и отиваш при друг, и така се запознаваш с различни хора(говоря за самотните хора които търсят начин да се запознаят с някой с който евентуално могат да излязат на среща някой път)?

Мислите ли че би било хубаво да се направи такова мероприятие? Според мен би било интересно, вие как мислите?

Коментари

1.   20 мин са крайно недостатъчни да опознаеш добре даден човек. По-скоро подобна среща би свършила работа за секс за една вечер, отколкото за някаква сериозна връзка. Някои хора с години не могат да се опознаят добре, камо ли за няколко минути. И все пак неизключвам и оптимистичният вариант :)

*Syndrome

2.   Syndrome, стига глупости, мога да опозная човек достатъчно за една минута ( и по-малко ), че да реша дали да се занимавам с този човек или не.

Към авторката- Не съм чувал за такива, но би било интересно.

-Death_Blade ^

3.   Ако ги има, те са организирани от сватбените агенции. Плаща се комисионна за услугите на добрите такива.

Лаура

4.   Това се нарича speed dating и доколкото знам се прави по-скоро за шоуто и за тръпката, отколкото с цел реални запознанства. Наистина 5-10 мин са абсолютно недостатъчни да опознаеш който и да било, а ти на практика имаш половината от това време, защото в другата половина говориш ти. От хора, които са го правили, съм чувал, че накрая вече толкова мешаш хората, че не може да си избереш никой, защото не помниш кой кой беше...

А да го правят сватбени агенции ми се вижда доста фантастично, никой няма да тръгне насериозно да си търси булка по тоя начин... Може да е по-скоро ПР трик на сватбените агенции, но не и основен източник на пари...

Кубрат

5.   www.speeddating3.com-виж това

6.   В БГ има такава организация, казва се Forward Singles, разгледай им сайта. Те организират такива мероприятия. но не като бързи срещи, а напр. вечеря между малък брой хора, подбрани равен брой жени и мъже, излети, танци и под. Аз мислех да се запиша за някое от тях, но все още не съм се престрашила. Плаща се такса за участие, мисля че минималната еднократна беше 20 лв.

7.   Разбира се, че не можеш да опознаеш някой за 10 минути. То понякога и година не стига... Но 10 минути са крайно достатъчни да усетиш дали има привличане, положителна енергия между вас...

8.   Аз си мисля че Speed Dating се използва в страни в които хората имат по малко контакти. Например, аз живея в Америка и знам че хората нямат време за много социални контакти и използват Speed Dating или нормалния електронен начин за да срещнат някой. В България хората имат достатъчно време да се запознаят с някой в ежедневието си. Аз лично не съм ходил, но бих го направил

9.   Номер 8, защо американците да имат нужда, а ние не? Ако не търсиш повърхностна, глуп*ва, пр*ста и вманиачена по секса жена, тогава ще ти е нужен някакъв начин да отсееш тези жени и да останат твоите любимки.
Идеята за тези срещи е добра, но в момента нямам възможност да пътувам до София. Ако имаше такива в повече градове, нещата щяха да се различни, но почти всичко полезно в тази страна е налично основно в София.

10.   Ти ми дай проста и вманиечена по секса, пък аз няма да се оплача :))

*Syndrome