Съдба или случайност?
Случвало ли ви се е да срещате някого много пъти. Където и да отидете да го виждате. По гари, кафета, улици, влакове, паркове. И това в продължение на месеци... Просто няма как тоя човек да ви следи. Но го срещате. Влюбвате се и той във вас. Събирате се и си мислите че сте герой от някоя вълшебна приказка. Има една странна магия между вас. И в един момент, разбирате че нещата не са розови. Виждате другото лице на Ромео. А то е подло и ужасно. И си казвате-,, защо аджабъ трябваше да го срещам?" И каква е тази съдба? Дали това е Божа работа? Или някакво дяволско съвпадение? Преживявали ли сте подобно нещо? Вярвате ли в Съдбата? Дали не изпуснах голямата си любов или кошмар-не знам...?

Коментари

1.   Преживях едно такова съвпадение и си страдах дълго време. Може да ни се случва, за да ни направи по-силни - мен направи по-силен и срещнах най-великолепната мадама :) Разбрах, какво искам и как да се боря...

2.   Съдбата или случайността не са виновни за нашите решения. Те ни срещат с разни хора, но ние избираме с кого от тях да се обвържем. Имала си грешна преценка за този мъж, очакванията ти са били различни от реалните и в крайна сметка е станало това, което винаги става в такива случаи - разочаровала си се.

3.   Да и на мен ми се случи. Как може в малък град, този човек.. никога не бях го виждала никъде. А и той е от град и си живее тук. Докато един ден не видях, една непозната физиономия, която ме грабна от раз. След този ден, го виждам непрекъснато и то все случайно, на всякъде. Наистина има някаква странна магия, както казва авторката. Като го видех, усмивката ми е веднага на лицето, сияех все едно виждам и аз незнам какво. Неуписуемо е как може да си в, най-лошото си настроение, и след като видиш даден човек да се промениш коренно. Да навсякъде ми се мяркаше, как точно в този момент, на което съм място и той е там.
Мислех го за нещо различно. И както казва авторката, в един момент разбираш, че нещата не са розови. Виждате другото лице на Ромео. А то е подло и ужасно. И си казвате, защо трябваше да го срещам. Каква е тази съдба. Дали това е Божа работа? Или някакво дяволско съвпадение? Да преживях подобно нещо. Да вярвам в съдбата. Дали не изпуснах голямата си любов или кошмар-да оказа се, че беше кошмар. Сега го виждам много рядко, почти не го виждам. И за мен той вече е един от всички хора в свет. Защо и ти си се оказа такъв... А можеше да е красиво и истинско. Съдба...

4.   Всеки човек минава по определен път на личностно израстване, който е строго индивидуален. дали е съдба или случайност- не е толкова важно. Важното е че ти в този момент от живота си срещаш човек, който има да те научи на нещо Ние сме си взаимно ученици и учители. Ако много си имала да учиш- следват разочарования и кошмари. И така докато срещнеш подходящ за теб човек, но това става след като си си усвоила уроците и си се научила не само да изхождаш от чувствата си, но и от разума. Съдбата или случайността са стъпалата към нашето личностно израстване.

5.   "Ако съдбата не ни иска заедно, тогава защо ни срещна? " - често се питам нещо такова в следствие на последната ми връзка. Наистина понякога стават необясними съвпадения.
Лично аз не вярвам в случайността :)

*Syndrome

6.   За ваяко нещо си има причина!!!

7.   Да, и аз си взех един такъв урок :) Само с тази разлика, че като го видях си пожелах повече никога да не го срещам, въпреки, че го харесах много. Не знам .. някакво вътрешно предчувствие. След няколко месеца го видях отново и оттогава се засичахме почти всеки ден. Накрая се запознахме .... После аз горчиво съжалявах ... Сега знам, че ми е помогнал да порасна, пък и благодарение на срещата си с него, успях да преживея "непрежалимата" си първа любов! Е ... за всяко нещо си има причина. Може да я разберем веднага, може по-късно, може и никога, но пък след това вече не сме същите. Късмет ти желая, света не свършва с това :) После срещаш истинския човек ;)

8.   Трябва човек да мине през това, защото това е животът. С приказките май ни подготвят неправилно за света на възрастните. Имаме очакване, че приказното може и на нас. Е може, но е временоо. Всички сме го минали. Въпросът е дали си научаваме урока да ходим по земята, не да летим в облаците...

9.   Трябва човек да мине през това, защото това е животът. С приказките май ни подготвят неправилно за света на възрастните. Имаме очакване, че приказното може и на нас. Е може, но е временоо. Всички сме го минали. Въпросът е дали си научаваме урока да ходим по земята, не да летим в облаците...

11.   Съдбата ти дава онова което подсъзнателно желаеш но понякога не можем да бъдем сигурни че то е наистина това което искаме например моята баба е починала на 1 юни и срещнах човек които е роден точно на тази дата мислех че всичко е приказка но се оказа една лоша измама никога не можеш да знаеш какво ще последва и защо съдбата си играе така с теб трябвало е да не започвам връзка с човек които е роден на дата която е починала баба ми но аз бях сляпа и сега си повтарям не си заслужаваже болката но защо тогава бях сляпа и ако нее бил за мен защо съдбата ме срещна с него за да ме боли и не ме направи по силна а ме блъсна на колене от болка направо

12.   Срещам от време на време едно непознато момиче така случайно. Започнах да я гледам в очите докато се разминаваме, не след дълго започна да си отвръща погледа. Срещам я из целия град, не само из квартала (за София става въпрос). Не бих казал че съм влюбен, просто ми е странно как се засичаме толкова често и навсякъде, София не е малка и е рядкост така да се засичаш с някого случайно. Момичето е красиво, но изглежда леко луда. Абе филм. Знам че няма да я заговоря, тя очевидно няма желание. Но ме кара да се замислям за причините и следствията в живота, определено.