Най-добрият начин да забравиш някого?
Здравейте :)
Дори и въпросът ми да ви изглежда глупав, моля да ми отговорите! Какъв е най-лесният и най-добрият начин да забравиш някое момче?

Става дума за момче, което ми беше гадже. Когато той ме заряза ми беше много гадно и не спирах да плача, но си мислих че бързо ще ми мине. Е, уви, след 10 месеца, все още ми е гадно, като се сетя за него. Опитах да съм с някой друг, но просто не се получава. А няма как да не виждам въпросното момче всеки ден... Все още плача, понякога... и ми е доста кофти! За това, моля ви кажете ми, как да го забравя? :(

Коментари

1.   Казват, че времето лекува, но не е така. Казват, че раните завяхват, но това зависи от тяхната дълбочина. Казват, че всичко има край, НО края винаги е хубав, когато не е хубав, то значи това НЕ Е края. Всичко ще се оправи един ден, просто бъди оптимистка, вярвай, че това не е края. :) Или ще дойдат един ден нещата на място или просто ще срешнен човека, който да ти помогне дори да забравиш името на твоя бивш. Нищо не е само лошо, нито само хубаво.. има равновесие, което никой не може да разбере, но трябва да се научи да приеме факта, че то съществува. Един човек, умира и се ражда друг, един провал идва, за да направи път на успеха :)

Ненн

2.   Времето лекува всичко.
Хубаво би било, ако не се виждате, но дори и тогава пак ще мислиш за него... единствено с времето избледняват нещата или със срещата на някой друг, който да те накара да се почувстваш по-щастлива и обичана от преди, а това няма как да не стане :))) Клин клин избива !

И аз преди време много обичах едно момче, но се разделихме и от тогава не сме се чували и виждали. Понякога се засичаме на улицата и въпреки че са минали години цялата се разтрепервам. И си мисля, че няма как да забравиш някой, който е бил важен за теб. Така както, когато близките ни хора вече не са между нас, не означава че сме спрели да ги обичаме и че не ни липсват...

С времето свикваш с липсата.... но в твоя случай никой не е омрял :))), а и предполагам, че си млада и че има още много бъдеще пред теб и тепърва ще се срещаш с хора и ще се влюбваш и разлюбваш и няма как да не откриеш друго момче, с което да се чувстваш по-щастлива. :)))) Приеми че всичко е свършило и гледай напред !

3.   Да... моля, ако някой знае някаква рецепта да я сподели :)

4.   В сърцата ни любовта и спомена за даден човек, живеят вечно. Преди 5години, се разделих с момиче което истински обичах, мислех че ще я забравя.... Уви не стана така, още си ми е в сърцето, но с времето болката и лошите моменти отминават, и ти остават само хубавите, когато някой те е накарал да се чувстваш щаслив, по един или друг начин, този човек завинаги остава в теб! Най-лошото е че, само сравняваме и всеки следващ/та търсим нещо което поне малко да ни напомня за човека "Х"

5.   Когато спреш да го виждаш, ще го забравиш.

6.   Разстоянието за любовта е като вятърът за огъня. Слабият пламък гаси, силният разпалва.

Няма вярна рецепта. Има един начин да боли по-малко. Обичай си го, не се мъчи да го забравяш, нека си остане хубав спомен в сърцето ти... времето ще натрупа нови случки, все по-рядко и по-малко ще се сещаш за него... но като се сетиш няма да се сещаш за това как си ревала да го забравиш или колко те е наранил, а просто, че имаш сърце, което е способно да обича.

7.   5 Не си прав/а... 5г не сме се виждали, уви не я забравям :Д

8.   Авторката: Благодаря много на всички :) Надявам се, че с времето всичко ще се управи и,че ще продължа с някой по-добър... Успехи и на вас ! :)

9.   клин клин избива...

10.   Добре бе, защо не направиш опит да се съберете? Някой е писал, че и след 5 години все още мисли за бившата си пприятелка, защо не се опиташ да си я върнеш? Няма невъзможни неща, ако е била толкова истинска любов? Ако истински обичаш някого не се учи как да го забравиш, а се опитай да си го върнеш

11.   Единствено времето ще помогне в този момент. Най-вече зависи от това какво е момчето и как се държи с теб! Ако се държи добре продължи да се бориш за него, а ако не просто остави всичко на времето!

15.   Воля. Много силна воля и самоконтрол. Ако се отпуснеш да мислиш за него си мисли само за скапаните моменти, избягваш каквито и да е срещи и разговори с него. Допускай до себе си други мъже, които те ухажват и свалят. И така времето ще излекува сърцето ти.

16.   Здравей била съм на твоето място ужасно гадно е дори и по начина, по които ме заряза изпари се като дим и думичка не каза защо.... задавах си въпроса защо и нз отговора това ме измъчваше, НО събрах сили и продължих напред едва след 1 г. и половина успях да го забравя през тези години никога не му позвънях никога имаше само 1 смс за пожелания за Коледа и до там той ми отг, но аз така и не му звъннах.
За да забравиш някои трябва да имаш мн силна воля и да си повтаряш че ще срещнеш нещо мн по - добро за това си е отишъл този човек просто почни да го мразиш за всичката болка, която ти е причинил незаслужено!!!

17.   Не се тревожи, ще ти мине. От собствен опит като момче, мога да ти кажа, че е нужна около година време минимум. Най-дългият период при мен бе около 3 години, но това наистина беше голяма любов, най-голямата ми досега. Не трябва обаче да се затваряш у вас и да се тормозиш. Излизай, забавлявай се, изобщо занимавай се с нещо. Не се насилвай да пробваш с някой, който не харесваш особено, само за да забравиш. Нещата сами ще се наредят.

19.   Аз съм съгласна със 17... не наранявай някой друг, заради своето разочарование.... аз също се намирам в труден за мен момент, но съм си казала, че сега мъже не искам в живота си, когато си отиде тази любов от мен, тогава може да допусна човек в живота си:) пожелавам ти успех и сили най вече за да ти помагат, когато станеш прекалено слаба. Успех

20.   След като някой ви е зарязал, значи не е подходящия човек за вас и никога няма да сте щастливи с него. Мислете си това и не съжалявайте за хората, които не са ви оценили. По-добре сам, отколкото с неподходящия!

21.   Авторката - Здравейте. Ето ме, година след като направих тази тема. Чувствам се добре и признавам, само волята ми помогна. Естествено, винаги ще ми е гадно, когато мисля за миналото свързано с него, но не изпитвам чувства. Благодаря на всички. :)

23.   За тези които казват, че като спре да го вижда ще го забрави. Не е така. С едно момче сме разделени вече 10 месеца и от както се разделихме не съм го виждала и мен още ме боли. С него не сме се карали имахме само хубави моменти. Как да забравя такъв човек? Просто трябва да приеме болката и да се надява някой ден да го забрави..

24.   Толкова много обичах едно момче, всеки ден плаках. Бяхме заедно, после се разделихме, после пак бяхме заедно, но пак се разделихме. Вече не сме си писали отдавна не издържам без него винаги си търся някакъв повод, за да го видя. Вече го забравих започнах да ходя на балет и така. Един ден случайно ме видя и ми извика просто нямах смелост да отида при него, и пак започнах всяка вечер да си мисля за него, плача. Вече неьнам какво да правя искам да се съберем, но всички са срещу нас. Винаги ще го обичсм сиг съм, че няма да го забравя. Целия ми живот е провален.

25.   Само едно ще ти кажа мила понеже страдам от същото. Болката стимулира. Захвани се със спорт или бойно изкуство ще има в какво да си изразходваш енергията и няма толкова да мислиш за него а колкото по-рядко се сещаш толкова по-добре.

26.   Разсейвай се, излизай с приятели, чети книги, обръщай повече внимание на близките си. Аз в момента съм на този хал и правя точно това. Стремя се почти да не се сещам за него. Боли единствено когато любовта е била истинска и силна. Не мога да споделя дали изцяло се забравя, защото досега не бях обичала толкова силно и ще оставя на отминаващите дни да ми покажат дали ще го изтрия изцяло. Но това е начина, примиряваме се и продължаваме с високо вдигната глава.

27.   Ще ти кажа, понеже аз успях да забравя и завинаги да загърбя едно момиче. Обичах я наистина и то много силно в продължение на година, не само харесване. Отблъсна ме, известно време не знаех на кой свят съм, после с помощта на приятелите ми започнах да излизам от бездната, намерих си занимания- курсове, спорт, излизания. Срещнах друго момиче, с което съм сега и обичам. Така че варианти има много. В началото ти се струва безнадеждно, после виждаш, че ни си е струвало. Важното е навреме човек да осъзнае за кого си струва да страда и да инвестира от времето си.

28.   Аз се разделих с него оттавна но след пет години той ме прегърна и хвана за ръка,живеем на една улица виждам го всеки ден!!! Голяма болка беше когато се разделихме!!!....

29.   Мн е гадна знам всички ми казваха че с времето ще го забравя но след 6г още не съм го забравила напълно и няма да го забравя той остана в сърцето ми

30.   Премести се да живееш в друга държава на хиляди километри. При мен свърши работа. Успех

31.   Това, че растоянието ще ти помогне да го забравиш не е съвсем така. Вече 11 месец не съм заедно с мъжами и още не мога да го забравя въпреки че сме в различни държави. Намерих едно чудесно момче което много държи на мен а после като глупачка го зарязах и му казах в очите че още обичам мъжами. Незнам дали някога ще го забравя мога да те посъветвам само да излизаш с компанията си по често за да развлечение дано подейства

32.   Прочетох всички коментари по темата. Смятам, че ако любовта е истинска нищо не върши работа и винаги остава болка в сърцето към дадения човек. Намерих темата случайно, като се посъветвах в интернет как да забравя някой. Точно в такова положение съм. Бях с един мъж три години, живяхме заедно, дадох му сърцето си и сега не знам как да си го взема обратно. Минаха месеци, живеем в различни градове и не се виждаме, не се чуваме, но всеки ден ставам с мъсълта за него, изпитвам такава горчивина вътре в мен и го сънувам всяка нощ. Дори, като си спомня лошите думи от негова страна и всичко не се получава, защото го обичам. Това е да обичаш въпреки всичко. Дори ходих за няколко месеца в курортно градче, където само излизах с приятели и работех и не успях да го забравя. Мисля, че няма да обичам никога толкова силно и така. И как да го забравя? Като не го виждам, като съм далеч, опитах с работа, приятели и излизания, но без него няма смисъл нищо... Липсва ми толкова много, че дори не мога да го обясня и знам, че няма да бъдем заедно, но някак не мога да го приема. Не мога да приема и повярвам, че ще бъда без него - нещастна и разбита отвсякъде.

33.   Моля Ви кажете ми как да кажа на момчето, което харесвам, че го харесвам. Много ми е трудно. Не знам квк ще реагира и какво ще ми каже? Не знам дали ме харесва?

34.   Аз също харесвам едно момче от моя клас, но не знам дали ме харесва. Един път бяхме в час и се обърнах да го погледна и той ме гледаше. Аз се засрамих и почнах да гледам в друга посока. После реших да го погледна пак и все още ме гледаше. И аз плача много за него. Искам да го забравя, но не мога. Една моя приятелка ми каза, че няма да го забравя. Един път почнаха да ни разказват приказка за нас двамата и той се усмихваше. Не знам какво означава това?

35.   Аз също не мога да го забравя(не сме били гаджета) даже не сме се виждали но страшно много ми липсва вече година и нещо не мога да го забравя въпреки че сме в различни държави даже континенти