Продължение на ,, Той е най-милият човек, когото съм срещала!''
Пиша продължение на тази тема, тъй като има развитие по въпроса, ако може така да се каже.
Накратко: сестра ми започна да си общува с някакъв богат турчин от Истанбул и аз се притеснявам, че може да й навреди и осуетявах опитите й да се среща с него и да си говорят по телефона.

Послушах съветите на коментиращите предишната тема. Направих фалшив профил, като се постарах да е изпипан така, че да не се усети, че не е истински или че има нещо общо с някой познат на сестра ми.

Сложих снимки на красавица, която представих за себе си. Започнах да му пиша. Той любезно отговаряше на съобщенията ми. След като се опознахме, започнах да го свалям. Той обаче не ми обърна внимание. Така и не започна да ме ухажва, както беше направил със сестра ми от самото начало. Започнах да му изпращам дори целувки, но той не ми отговори. Единственото му провинение е, че му казах, че е много хубав, а той отговори:, , Благодаря и ти си хубава! ''.

Междувременно той продължава да се интересува. Отвреме навреме й публикувам по нещо забавно и той се намесва. Не разбира какво пише на български, но пита за какво става на въпрос и се включва с коментари.
Уж всичко беше на шега за нея, а постепенно я е омаял с красивите си думи. Страхувам се, че ще я нарани и ще си съсипе живота...

Коментари

1.   Аз съм момичето, което те посъветва да направиш фалшивия профил. Браво за опита. Но пък реално нищо обезпокояващо не си открила. Даже по думите ти разбирам, че сте спрели да си пишете?

Не искам да заемам ничия страна, разбирам те, но и в предния си коментар те призовах да си по-спокойна и да имаш повече доверие на сестра си. Остави я сама да решава какво да прави с живота си на този етап. Дръж я близо до себе си, за да ти споделя и да ти се довери. След време може да те "запознае" с него по скайп. Може дори ти да отидеш с нея на екскурзия там... Има толкова варианти. Изглеждаш малко по-спокойна от предния пост. Най-добрите ми приятелки са две сестри с разлика от две години като вас и умират една за друга. Но всяка уважава личното пространство на сестра си, защото всяка знае, че каквото и да се случи, другата ще бъде до нея.

Но пък я си отговори на въпроса-ако беше германец/американец/ италианец пак ли щеше да си толкова притеснена? Според мен опасенията ти идват от това, че е турчин. Засега те съветвам да си гледаш живота и да накараш сестра ти да ти вярва и да ти се доверява-така по-лесно ще можеш да я предпазиш.

2.   много евтин женски номер. Остави сестра си, тя си има глава на раменете и живота си е неин и има пълното право да си го съсипе сама:)

3.   Притеснява ме фактът, че е мюсюлманин. Техният манталитет е различен. По-спокойна съм понеже спря да я търси по телефона. Тя не му вдигна и решил, че я притеснява. Но иначе не може да знам всичко или поне значителна част и да стоя безучастно.

4.   Няма значение каква му е религията важен е човека и характера. прости и жестоки хора има и християни и мюсюлмани и атеисти. кво знаеш за манталитета на мюсюлманите не ми говори за тези в България те са толкова мюсюлмани колкото християните са такива в България. наи важен е характера на човек и средата и начина на възпитание

5.   Изобщо не говоря за тези в България. Примамва я със сладки приказки, а после ще стане друг човек. Сега е най-милият, а после ще й вгорчи живота. Била съм в Турция и то не в Истанбул или в град от европейската част. Знам за какво става дума, но не знам как да й обясня и да я накарам да го проумее.

6.   №5, няма как да я накараш да проумее! Съдбата й е да се прецака, за да поумнее :)