Ако е български турчин в личната му карта ще пише ли българин?
Здравейте, от много време чета тук историите и реших и аз да споделя..

Става на въпрос за едно момче, с което си пиша от доста време, много често му гледам и снимките, и ги показах и на майка ми, тя каза, че не е българин(а че и прилича на турчин-заради самата му физиономия)РАЗБИРА СЕ И НА МЕН МИ МИНАВАХА ПОДОБНИ МИСЛИ..

Показах снимките му и на една моя приятелка -тя също каза, че не е българин! .. Беше ми много неудобно и му намекнах-питах го какъв е по народност а той каза-естествено, че българин, ако не вярваш ще ти покажа лична карта лятото! От различни градове сме..

Въпроса ми е следния ако е български турчин в личната му карта ще пише ли българин! Миля, че е така но искам да попитам и вас? Доста ми харесва, по писането грешка няма никаква! Но нали се сещате ако е такъв няма как да се получи м/у нас.. Намеквал ми е че ме харесва.. и така поолях се с писането! Моля кажете ако е блг турчин какво би трябвало да му пише в личната карта?

А годините аз съм на 21, а той на 24

Коментари

1.   Всички, които имаме български лични карти сме или български граждани, или постоянно пребиваващи. Българските граждани имат ЕГН, другите имат ЕНЧ.

На личната карта не пише нищо за етноса на човека. Така и трябва. Етносът в съвременната национална държава няма значение, а гражданството.

Дори да е български турчин по пройзход, човекът си е български граждани и се САМООПРЕДЕЛЯ като българин. ВСЕКИ, които се самоопределя като българин Е българин. Точка.

Ако има търско име, човекът е от турси произход или е българо-мохомеданин.

Най-вероятно второто, защото те се самоопределят като българи и са си българи и нямат никави проблеми с език, начин на живот и култура.

Лаура

2.   ами фамилията му каква е? аз познавам всякакви имена!

3.   Ако е бг турчин естествено, че ще пише българин
Все едно на американците Да пише дошъл дядо му преди 200 години от Конго....

4.   Няма как по личната му карта да познаеш българин ли е или не. Може да е мюсюлманин, и пак да е с българско име. Личната му карта не е доказателство. Няма логика ако не е българин, да казва, че е. Поне според мен. Но пък може да иска да те спечели, защото се притеснява, че ако разбереш, че е турчин, ще го зарежеш. Не знам каква е твоята история.

5.   И аз имах подобен случай - много красив мъж, интелигентен, по говора и държанието му няма как да опрделиш, че не е българин. Излизахме няколко пъти на кафе, говорих с него, че с турчин в никакъв случай не бих ходила, а той отричаше да е такъв, но накрая си призна. Искал първо да се влюбя в него и тогава да ми каже. Както и да го нарича обаче, това си е лъжа. Аз прекратих всякакви отношения с него. Най-лесно ще разбереш наистина по имената. Попитай го тактично за имената на родителите му, братовчеди и т. н. и ако има Левент, Дениз и разни подобни, то ще е ясно какъв е.

6.   Ми българин ще пише. за тебе какъв е по народност ли е по важно или какъв като човек

7.   Бръкни му в гащите там всичко пише, ако е мюсюлманин е обрязан.

10.   От авторката: М. е... но в приятелите му има доста турци-да турци --по имената познах, оф не знам... защо ще ме лъже има и др момичета, аз не бих излъга, че съм примерно от др етност

11.   То външния вид не определя дали човека е българин, турчин или нещо друго. Е изключвам негрите, ромите или китайците, въпреки, че познавам една много хубава българка приличаща на Китайка, защото предполагам, че може дядо й да е бил такъв. Като цало българите и турците изглеждат по сходен начин в българия. Външния вид е последното нещо по което се разпознава българина и турчина ( не говоря за помаците, защото по произход са си българи). Самите българи християни изглеждат по различен начин, както и турците. Та това, че според теб момчето изглежда странно не значи че не е българин и то християнин.

12.   Благодаря на всички... а по държанието може ли да се разбере? или ако сте си патили от турци, моля споделете подробно

13.   За мъжете не мога да ти кажа, но съквартирантката ми беше туркиня, много свястно момиче се оказа. Не си вади предварително негативни изводи само заради това, че е турчин или монголец..
опитай се да го опознаеш, но не му давай надежди щом не си сигурна, това е.

14.   здравей, аз съм българка, но приятелят ми е турчин, да личи им малко по физииономиите, но акцент нямат българският им е чист като говор както и турският, имат си определени навици, всичко си е до човек, но ако е израснал в бг както е моят, не се шашакай толкова имат голяма разлика с тези които са израснали в турция. И да както казват всички наистина са ревниви, но всичко зависи от теб до колко ще му позволиш да го показва и така ако те интеренсува неща конкретно пиши аз ще ти отговоря, ще следя статията :) и ако го обичаш наистина и държиш на него нека да не те спира етноса... той няма значение важен е овека повярвай ми... успех

15.   В Кърджали съм родена и ги разпознавам от километри. Късокраки, със сплескани глави, смачкани едни такива. и да, имат акцент в говора. Не са оферта, откъдедо и да погледнеш.

16.   Само си чатим... харесва ми но за сега нищо, защото с бившия се събрахме.. А и започна да ми пише по рядко... губи му се интереса може би

17.   Приличал бил на турчин:))))Какво с фес и засукан мустак ли е... с потури. Аз познавам един турчин рус бял синеок хубав та хубав. Като погледнеш повечето турци в европейската част на Турция също не приличат на черни арапи... А съпругът ми е по черен от някои цигани. Циганин ли тогава? Ако толкова това те вълнува дали е турчин дали наистина го харесваш. Ако е любов няма да има значение. А ко има значение по добре не му даваи грешни сигнали и не го нараняваи.

18.   Плати си в дедективка агенция да ти направят проучване за него. Съвсем просто и лесно е и сигурно още на следващия ден ще знаеш достатъчно за човека, семейството и средата му.
И тогава можеш да си с него, без да си го засегнала с въпроси някакви.
Или да го разкараш, без да се позоваваш на етнически различия.