За скорошния празник на влюбените
Искам да поздравя влюбените и тези които го приемат и празнуват и искрено изразяват чувствата си!

Аз тази година се отказвам от него, защото досега никой от вече бившите ми не ме е поздравил, когато сме били заедно по това време. Някак се скриваха на този ден и спотайваха, сякаш не съществувам нито аз, нито празника на любовта.

Отсега ще празнувам Трифон Зарезан. Излиза, че само са ме лъгали и използвали Любовта е лъжа и болка за мене, а истината е във виното... Или просто любовта винаги ме е подминавала...

На влюбените желая всичкото щастие на света!
Мъже, не подминавайте с мълчание празника на любовта, тя ще ви отвърне с благодарност!

От една такава, никаква

Коментари

1.   Е, какво толкова :) Половината от пишещите тук няма да го празнуват също + още безброй други хора.
Пожелавам ти в най-скоро време да празнуваш с точният човек не само 14 февруари, а и всички други празници :)

*Syndrome

2.   Мерси!
Аз ще го празнувам с годника си, ще му приготвя вечеря и огромна торта :)

3.   Абе 14ти си е Трифон Зарезан (Българи сме!!!) И защо въобще трябва да е някакъв празник за да се радваш на любимия човек?

Snowman

4.   Пълна глупост + комерс! Виж, като скорошен повод да се обясниш на някой новонабелязан - може.

5.   И аз ще съм сама, авторке. К`во ти пука... По- добре сами, отколкото зле придружени. И за нас ще дойде любовта все някога, дано да е с правилния човек и дано да ни ценят не само на 14 февруари, а всеки един ден, когато са с нас. Разбира се и ние трябва да ценим хората до себе си... не само на празници, а постоянно!

Doriana

6.   Преди все страдах, че някой не ме поздравява подобаващо за празника Св. Валентин или пък, че съм сама на този ден, а сега.... семейна съм и не ми пука за този празник. Любовта не трябва да съществува 1 ден годишно. Така че... in vino veritas, както казват древните римляни. :)

7.   абе комерс, комерс ама като почнат да те разпитват какво ти е подарил любимия и ще те е срам да кажеш 'нищо'.

8.   Дам, права съм, че всичко е комерсиално - за подаръците, цветята и т. н.. Но и донякъде разбирам авторката - на всеки му се иска да му кажат поне едно " Обичам те" или да му подарят нещо. И всеки забравя, че подаръка има сантиментална, а не материална стойност. Той казва : " Държа на теб". Поне аз така смятам. Въпреки че не празнувам нито Свети Валентин, нито Св. Трифон :) Зарезан ден :)
По-скоро този побългарен чужд празник извиква у мен лоши спомени- преди години разбрах, че човекът, когото обичах ужасно много тогава ми слага рога с най-близката ми приятелка. Супер. Това беше техния подарък за мен, отделно получих и от двамата картички с обяснения колко държат на мен(разбира се преди да разбера, че и помежду си държат един на друг)... Весела история... От тогава си направих извода- ако обичаш и си обичан всеки ден за теб ще е празник. Без повод ще има жестове и без да се чувства отсрещната страна длъжна, дори ще поеми инициативата..
На тези, които празнуват- много влюбен празник им желая, на тези които ще пият - весело изкарване, а на всички останали - приятен и усмихнат Вторник :)

9.   И аз няма да го празнувам. Нямам и повод за това - тази дата ми е черна като петък 13-ти за някои хора. До всички, които нямат гадже и се чувстват самотни около прехваления Свети Валентин - главата горе, вие все още нямате задължението да гледате някой друг освен себе си. Защото днешните представи за гадже са робиня+детегледачка в едно (според повечето мъже) и банкомат+вибратор, който да бъде моделиран като пластелин от "експертката" (според повечето жени). Нищо не губите! :)
Приятно непразнуване на 14-ти февруари на всички щастливци!

10.   Моята половинка за 14-и вече се охлажда в хладилника... Наздраве!

11.   Приятелката ме заряза преди два дена, заради някакъв колега.... Кво да празнувам - мен ми се мре.... Освен да им пратя кутия бонбони и шампанско