Дали си заслужава?
Аз съм жена, безкрайно влюбена в приятеля си. Борих се за любовта ни 5 години. Сега вече сме заедно и бяхме наистина щастливи докато не открих съобщенията от бившата му в телефона. Те бяха от сорта на "не ти си ангелче, не аз", "и ти ми липсваш", "нямам търпение да дойде утре" и т. н. С нея са били 5 години заедно, тя е първата му любов.

Когато му поисках обяснение, той ми каза че не иска да има нищо общо с нея, просто била в адски труден момент от живота си и намирала опора в него, но нищо повече. Писал и мили думи, за да не се чувствала зле. Приятелят и я зарязал, намерил си друга, дължала пари на много хора, работела за мизерни пари и пр. Не искал да ми казва, за да не ме нарани. Това щяло съвсем скоро да свърши. Но дори когато тя беше далеч, а ние с него разделени съм виждала от нея съобщения в същия дух. Щом са продължили да поддържат връзка до сега, защо да спира занапред.

Аз се чувствам предадена, излъгана и наистина много ме боли. Виждала съм разни sms-и и преди, и когато питах дали е писала или се е обаждала, отговора беше отрицателен. "Ето виж, имам само sms-и от теб", а нейните бяха прилежно преместени в друга папка в телефона. А защо ги пази, ако иска да се скрие, или тайно си ги чете и си спомня за нея? А защо е с мен, когато може да е с нея?

Този човек прави наистина много за мен. Винаги ми помага. Грижи се за мен, сякаш съм му най-скъпото нещо на света. Обаче се уморих да приемам думите му за чиста монета, когато усещам, че нещо не е наред. Страх ме е че тя му е по близка отколкото аз. Давам живота си за него, но дали си заслужава?

Коментари

1.   Не, категорично не си заслужава. Ще страдаш много лошо... Борила си се за любовта ви 5 години, казваш... Аз пък отговарям - Щастие не се гради върху нечие чуждо нещастие....
Петя

2.   Ами разбери дали ти изневерява с нея и тогава, вече изправена пред Истинската истина, а не пред съмненията си - решавай!

3.   Как да разбера дали ми изневерява? Да го проследя, аз съм достатъчно заета, а и не е в мой стил. Да му покажа, че ме губи, за да разбера дали е готов да се бори за мен?

4.   "той ми каза че не иска да има нищо общо с нея, просто била в адски труден момент от живота си и намирала опора в него, но нищо повече. Писал и мили думи, за да не се чувствала зле. " Значи го е грижа как се чувства тя, а това не говори добре. Аз ако бях щях да се разкъсам отвътре.. за мен това което се случва между вас не е нормално. Защо да ме интересува как се чувства бившия, ако нямам някакви чувства все още към него, разбира се..

5.   Не си заслужава да се бориш за него. Очевидно е, че той има някаква връзка с нея, а ти си достатъчно влюбена и следователно глупава (с извинение) за да да му вярваш. Ако обича и иска само - ще бъде, но явно не е така. Може да те обича, но иска и да бъде с нея. На нея очевидно не и пречи - лъганата в случая си ти. Избора е твой. Той явно не е готов да те остави, но това не значи, че трябва да те прави на глупачка! :)

6.   Дръж се и ти по същия начин. Помоли някоя приятелка да ти праща от време на време смс-и от скрит номер, нещо такова. Накарай го да се замисли как се чувстваш ти, да се постави на твоето място. Знам, че е евтин женски трик, но ще го жегне. За мен държанието му е недопустимо и оскърбително.