Сайт за сериозни запознанства?
Здравейте, сигурно на повечето от вас мнението за тези сайтове не е особено добро (да си призная и аз съм доста предубедена към тях). И все пак, понеже съм вече на 37 и нямам сериозна връзка от доста време, започвам да се отчайвам, че някъде в реалния живот ще срещна своята половинка.

Ще кажете - намери си хоби, спортувай, запиши се на курс - всичко това съм направила, но няма резултат.

Според вас има ли изобщо сайт, който да е за сериозни хора, които като мен търсят своята половинка в живота?

Коментари

351-400 от 423

435.   Ето пак стигаме до разнообразието в живота и неговата красота.
Едни са бързи, други сме бавни.
Едни възприемат раздялата като загуба, други я възприемаме като обогатяване.
Едни се опознават дълго и напоително, други след няколко писма бързаме за среща, та поне още един приятел да имаме и т. н.
Но.... има правила във виртуалните запознанства, които трябва да се спазват при условие, че хората са добронамерени.
Всеки си има идеали, цели, подходи.
Какво означава човек с опит? Поумнял, не правещ грешки? Идеален, без надежди и трепети, без заблуди и не правещ крачка встрани? Абсурд, не вярвам, че такъв съществува. Ако все пак съществува, това ще е парче метал, заслепено в собствения си блясък, докато си лъска тенекията. За едно обаче подкрепям - без компромиси!
Виждам чашата наполовина пълна. Ох, да, малко количество се е разляло, изпарило, някой е отпил, но... нали на има все още вода на планетата, та дори и в пустинята някога вали. А може пък някой да е долял малко мръсна вода. Колко малко ли? Ами това зависи от нас самите, колко ще допуснем да ни замърсят. И за това си има лек, като химикали (разбирайте приятели) или преваряване (разбирайте достътъчно време за самоочистване чрез филтруване). Стига човек да има желание да положи труд и време.
Най-съкровеното желание на човек е да има любим до себе си.
Едни ще имат шанса от раз да открият отключената врата.
Други ще го прекарат във вечно търсене с всички варианти на възходи и падения.
А за трети чашата ще е винаги празна щом не е пълна догоре. За тях е най-трудно.
Ние всички се нуждаем от подкрепа.
От една жена

436.   435, приятно ми е да разговарям с оптимистично настроени хора, може би защото самият аз съм по-скоро песимист. Песимист обаче не означава непременно невярващ в доброто или вярващ само в лошото - казват, че надеждата умирала последна, а не вярвам да има човек без надежди и мечти. Разликата между хората обикновено е иманно в мечтите (един мечтае за Бентли, друг за екзотична екскурзия, трети, четвърти, пети), в надеждите също се разминаваме, едни се надяват щастието само да ги споходи, други го търсят активно, едни се надяват на печалба от тотото, други се надяват да имат хубава работа, респективно да са здрави, за да я работят.
Аз например не се нуждая от много приятели, а от качествени такива, затова и не бързам със срещите - вярно е, винаги има риск, винаги можеш да започнеш да се самонавиваш и да си представяш човека не такъв, какъвто е на живо, но то и при срещата на живо се случва същото - излизаш без определени очаквания, но попадаш на обигран лъжец, усмихнат, натъпкан с клишета, хлъзгав като сапун и хоп започваш с навивките. Когато си на 25-30 е едно, когато си на 40-50 би трябвало да е друго. Една жена с брак и дете зад гърба си, прехвърлила 35, наближаваща 40 би трябвало да е престанала да вярва в духове и горски феи, би трябвало да е разбрала, че мъж без брак и деца надали търси сериозна връзка, би трябвало да е разбрала, че онзи, който е хойкал на младини няма как да се запре заради нея. Разбира се ако въпросната жена търси точно такъв мъж, ако нея я устройва да е поредната за няколко вечери, няма никакъв проблем да се позабавлява. Аз усещам обаче, че 434 не е от тях, целта и не е да има просто някого за бърз секс, но в отчаянието си налита само на такива и после пак от отчаяние се вкопчва в тях и се започва с компромисите. Не отричам, че това е опит, но на кого му е необходим такъв горчив опит? В този случай оптимизмът не помага, замърсената вода не се избистря с още замърсители, на приятелите можеш да се изплачеш, но те няма с какво да помогнат на изгорялата ти душа. Рискуваш да ти падне пердето, да я подкараш през просото, а ако случайно попаднеш на твоя човек да не го забележиш в навалицата.
Разбира се далеч съм от мисълта, че никога не съм допускал грешки или, че имам КАСКО за такива, но се старая да се уча не само от собствения си опит, но и от чуждия - в този смисъл препоръчах на дамата да не отрича Елмаз като място, на което може да срещне и читав човек, най-малкото там ще се позабавлява с лъжите на мачовците, ще се посмее безнаказано на ширещата се простотия, ще понатрупа един друг опит, без много горчилка, с по-малко разочарование, да не говорим за една различна емоция, едно приятно изживяване ако попаднеш на човек с добър изказ, грамотен, начетен, интересен събеседник. Понякога един добър разговор с грозноват мъж означава много повече от бърз секс за една нощ с надарен левент, който няма нищо под каскета си. Същото важи и за жените - пиша си от години с жени, които не са мой тип (разбирай като физика), но с тях винаги има какво да си кажа, отказвал съм секс на хубавки, с които няма какво да си кажа, какво да си кажа с жена, която на петото изречение ми заявява, че и трябва някой да и регулира хормоналния баланс.

437.   Аз доскоро имах половингодишна връзка с разведена жена, която има дете от друг мъж. Запознахме се в Елмаз. В началото тя беше по-настоятелната измежду нас и ме канеше на срещи, а аз внимателно обмислях дали изобщо да допусна мисълта за опознаване с цел да се съберем, ако си допаднем. Причината за колебанието ми в началото беше, че бях пределно наясно, че щом тя вече е майка, аз задължително ще съм в девета глуха, т. е. винаги ще съм на второ или трето място след детето и нея и със сигурност няма да получа вниманието и обичта, които иначе бих получил от жена без дете.

Как да е, след няколко продължителни срещи я поопознах и реших, че тя си заслужава заради душевните ѝ качества. Събрахме се да живеем в нова и за двама ни квартира, като аз плащах половината наем, а при излизанията по ресторанти се разбрахме да черпим последователно, тъй като и двамата не намираме за правилно мъж и жена да си делят сметките и всеки да си плаща поотделно кой колкото е ял и пил. Тя има почти двойна на моята заплата, но като мъж не ми е удобно да лежа на нечии плещи, затова се стараех да давам своя принос в общите разходи, доколкото ми позволяваха доходите.

Физически не ме привличаше кой знае колко, но знаете, че душата е способна както да разкраси един човек, така и да го закрози, а тя действително е много свестен и земен човек. По-добре да си с по-обикновена, но разбрана жена, отколкото с някоя вечно недоволна разглезена кифла. В началото всичко беше по мед и масло, макар че аз знаех, че рано или късно периодът на приповдигнатото настроение в една нова връзка малко по малко дава път на ежедневните битовизми и се налага търпение и отстъпки от двете страни. Проблем по-нататък се оказа половият ни живот (само мисионерската 1-2 пъти седмично, без френска), както и желанието ѝ да ме моделира по свой вкус, най-вече с опити да ме накара да започна да харесвам да ходя на театър, концерти с цигулки и художествени изложби, да чета книги, да се прехласвам по зодиакалните знаци (тя много се влиеше от хороскопите) и т. н.. Аз просто не съм такъв човек и предпочитам да спортувам или да гледам някой готин крими сериал, а тя пък съвсем не спортува, дразнеше се от сериалите, които гледах, и така хобитата в свободното ни време се оказаха коренно различни, макар и сами по себе си нормални и ползотворни за всекиго от нас.

В интерес на истината, нито веднъж не съм ѝ казвал, че я обичам, защото действително не успях да я обикна така, както съм обичал някои други жени. Бяхме заедно по-скоро от практична гледна точка - всеки знаеше какво може да получи и даде на човека отсреща. С дребната разлика, че аз не се чувствах съвсем щастлив с нея, защото в повечето време трябваше да пренебрегвам своите хобита и почти престанах да спортувам и гледам филми, за да излизаме заедно с нея заради нейните хобита, а повечето вечери си лягах до нея с мисълта, че за пореден път ще ми каже, че е уморена, че не ѝ е до ласки и да побързам да заспивам. Дразнещ беше и бившият ѝ съпруг, който ме гледаше доста накриво всеки път, щом се засичахме, когато идваше да вземе детето им за по 1-2 дни. Много неприятен тип и разбирам защо го е напуснала. Всичките тези неща не са ме възпирали да се отнасям с нея с цялото уважение и грижи, на които съм способен и които бих полагал и ако я обичах безрезервно от години, но мислейки трезво, просто знаех, че не този начин на живот е същият, който да ме кара да се чувствам зареден с желание така да протичат дните ми и в годините занапред. Неминуемото се случи и се разделихме съвсем цивилизовано, въпреки, че и на двамата ни беше малко криво заради прекараните хубави моменти, най-вече в началото на връзката ни. Тя до последния миг не беше склонна на отстъпки и не желаеше да прекарваме дните си по начин, различен от нейното виждане за "правилно" опозотворяване на времето. Това ясно ми показа, че макар и да не е кофти човек, все пак не е моят тип жена като усещане и съпричастност.

Както номер 435 се изрази по-горе: "Едни възприемат раздялата като загуба, други я възприемаме като обогатяване. ". Е, за мен беше повече облекчение, а не толкова обогатяване, но за в бъдеще ще си имам едно наум, ще уважавам себе си повече и твърдо ще изисквам от жената насреща, както и тя изисква от мен.

439.   Къде ги намирате тия жени бе хора? Аз имам регистрации от 7год. в 4 от най-известните сайтове и никой, ама никой не отговаря на съобщенията ми, само от време на време някой от ''третия'' пол ми пише неприлични предложения. Не знам как го правите, но аз имам чувството, че тези сайтове са някакви фантоми. Имам снимки, нормален млад мъж съм, имам прилична работа, никога не съм бил семеен, нямам деца от някакви предишни връзки, даже и връзка не съм имал по простата причина, че няма с кого да я създам. Изглеждам напълно нормално, може би съм и леко симпатичен, но така и не мога да разбера защо никой не отговаря на съобщенията ми? Вече спрях да се опитвам и надявам на нещо от тези сайтове! Просто се уморих и се примирих, явно не е писано да се случи нещо хубаво чрез тях. (сайтовете) Успех на всички!

441.   Случайно попаднах на тази дискусия и я изчетох цялата от преди шест години. И аз се чудя как ги намират тези свестни мъже в сайтовете като имах регистрация в два от тях иииии едно голямо нищо. Много време ми трябваше да се престраша но го направих и направо бях изумена от всичките предложения и покани, все едно бях в порно канал. Изтрих си профила от там и си направих регистрация в друг сайт, който ми препоръча една позната нооооо и там почти същата работа, само че малко по културно и завоалирано. Аз съм жена на 44год. и се чудя какво им става на днешната младеж, каква е тази мода да пишат и да си искат от жени които могат да са им майки. От любопитство попитах един такъв младеж защо го прави а той ми отговори, че просто било модерно така. Голяма мода, няма що.... Не съм някаква задръстена или пуританка, всеки да си живее живота както намери за добре но за мен тази "мода" не е нормално.... И явно не съм угодила на някой, защото не от няколко дена не мога да влезна в сайта и според мен са ме блокирали....

442.   Този сайт има претенции да събира хора търсещи сериозни запознанства:

http://zapoznalnik.com/

445.   441, и аз се чудя на много неща по тези сайтове за запознаство. Примерно чудя се какво прави в такъв сайт една жена на 44 - тя отдавна би трябвало да си е намерила партньор, чудя се и на момичетата на по 20 години - на тях сега им е времто да общуват със себеподобни и то на живо, а не в някакъв си сайт. Изобщо много чудни неща има в живота, което го прави чудесен. Отдавна съм се убедил (на собствен гръб), че сайтовете за запознанства, в общия случай са сайтове за "разврат", използвам кавички защото някои му викат по друг начин, а в същност целта е набавяне на удоволствие без поемане на ангажимент. Ако се разгледаш в женските профили ще видиш много "каки", които са декларирали, че търсят връзка с далеч по-млади от тях мъже, накачулили са профилите си с безброй предизвикателни снимки, постави ли са съмнителни изисквания към евентуалния партньор. Какво му е чудното, че теб те пробват някакви момчета, те няма как да знаят дали не си една от многото търсещи забавление с младо и неопитно зайче - май всичко е търсене и предлагане, а това изобщо не е въпрос на мода.
Има ли смисъл да казвам, че тези младежи също майка ги е раждала и възпитавала - каква е тяхната вина, че копират това, което са виждали в семействата си, неуважение, незачитане, лицемерие, консуматорско отношение и т. н.
Не се безпокой, никой не ти е блокирал профила в поредния сайт за запознанства, самите администратори на такива сайтове нямат изгода да те блокират, а "потребителите" няма как да блокират който и да е профил, могат да блокират конкретно теб, да не им пишеш, но не и да не пишеш на останалите.
Общо взето забавлявай се и недей да очакваш кой знае какво от един сайт - свестните мъже и жени отдавна са заети, а бабер като нас има и на улицата.

446.   445, за да не се чудиш защо съм в сайта, да ти кажа, че 22год. бях семейна но преди 6год. се разделихме със съпруга ми и реших, че няколко години самота ми стигат и може би ще намеря някой свестен. Снимките ми не са предизвикателни, напълно съм облечена и са си съвсем нормални. Но както казват, че надеждата умира последна и по някога стават чудеса, реших, че съдбата ще ми се усмихне. А и не мога да тръгна по улиците и да хвана първия срещнат, нали? Макар, че в сайтовете май точно това се получава, но аз се съгласявам на среща изключително рядко и то само през деня.

447.   Жена на 25 години. След края на 4 годишна връзка реших да се регистрирам в небезизвестното приложение Тиндер, без опит в такива неща или пък сайтове за запознанства. Първоначално попаднах на няколко момчета, но нещата не вървяха на живо и след 1 среща на по кафе нямаше никакво продължение или желание за такова от моя страна. В началото на тази година намерих един изключително самоуверен и атлетичен мъж, освен това това беше доста интелигентен, но пък веднага се разбираше че желае от мен само секс и грам не се притесняваше да ме накара да се чувствам неловко на моменти. В крайна сметка се видяхме и не съжалявам. Работя в женски колектив с над 50 жени в отдела и след време случайно разбрах, че е имал интимни контакти с още 2 колежки и куп други жени през приложението, което ме отказа да се виждаме и да правя опити за сериозна връзка с този мъж. Но никога не отказвайте, защото любовта може да е навсякъде...

449.   Чудя се защо трябва винаги да се търси връзка? Може просто човек да желае да се срещне с интересни хора, да пие бира или да пътува някъде или просто да не живее сам. На 42 г съм и вече не търся връзка, а просто хора като мен. Семейството и домът са за успелите хора, но пък и неуспешните имат право да се радват на общуването.

450.   446, да не се засегнеш сега, ама така както си го написала излиза, че си се омъжила на 16 - в това няма лошо, но или си надрасла наборите си или не слагай в сметката първите няколко години от брака си, била си дете, а децата колкото и да са развити физически не са зрели емоционално, но това е друга тема.
Иначе си много права като казваш " А и не мога да тръгна по улиците и да хвана първия срещнат, нали? Макар, че в сайтовете май точно това се получава, ... " - точно това се случва в сайтовете, запознаваш се с някой, обменяш пет приказки, започваш да се навиваш, че това е той, срещате се след седмица, а останалото го свършва смазващата самота. В един момент след няколко срещи и раздели претръпваш, сваляш гарда, забравяш, че преди време си казвал "ако ще е гарга, да е рошава", оставаш си само с надеждата, че все пак е гарга, а гаргите точно това чакат, чакат нещо от някъде да изпадне.
Скромният ми опит със сайтовете за запознанство показва, че там попадаш или на изпечен лъжец и лицемер (разбирай го и в женски род), или на пълен неудачник, голям избор, няма що. Иначе си права, че надеждата умира последна, но да не забравяме, че пътят към Ада е осеян с добри намерения.

451.   Номер 450, донякъде съм съгласен с теб относно последния ти абзац, но и не съм. Има все пак и нормални, сериозни и земни хора, които се срещат в страниците за запознанства. Аз самият имам отговорността да заявя, че съм един от тях и имам няколко познати свестни жени, които също имат профили там. Разковничето за неуспеха в личен план на мнозина по-скоро се крие в това, че живеем във физически Свят и освен душевното, търсим и физическото. За пример веднага давам въпросните познати, които споменах горе. Някои просто не са не мой тип (т.нар. "закръглени", макар и не дебели, но и не правят изобщо усилия да влязат във форма и да стопят килца), други не правели това или онова в леглото, трети пък имат неразумно големи изисквания към мъжа (например те са по 155-165 см високи, но търсят мъж 190 см и нищо по-малко), четвърти търсят мъж задължително с хубава кола, а нямат против да има и свой апартамент. Считат всеки мъж без кола за неудачник и пренебрегват тези, които не отговарят на изискванията им, включително и мен, защото не съм атлетичен и висок "батка" и на срещи на по кафе винаги се явявам пеша, с такси или автобус. Няколко пъти са ми заявявали "Еххх, защо всички мъже не бяха като теб..." , т.е. един вид "Не ставаш, ама иначе другиго бих взела, стига да е едър мачо с лош поглед, обаче с твоята ценностна система и разбран като теб". Лично ставах свидетел как някои от тях си изпатиха от грубияни, възрастни, грозни и по-ниски от мен мъже, но затова пък татини синчета с подарени коли и пари или някакви пишман-фирмаджии. Ставало ми е смешно, когато са ми казвали "С такъв или онакъв мъж никога не бих била!", а после ги виждам да излизат с точно такива мъже, каквито са отричали допреди това.
Аз пък се радвам, че тези нежни душички не са виждали колата ми и си мислят, че съм "пешеходец". :) Имам хубава професия и малък дял от чуждестранна фирма, но никога жените около мен не са подозирали за дохода ми. Крия го умишлено, за да не допусна отново грешката на бъда "харесан" заради парите и единствено двамата ми най-близки приятели знаят за това. :) Имам и скъпа кола, но никога не бих парадирал с нея и държа да остане в тайна до момента, в който жената (каквато сега няма до мен) вече ще ме е обикнала заради мен самия, а не заради банковата ми сметка. Нося и обикновени дрехи и обувки, защото не ме блазни мисълта да си купувам скъпарски марки заради едната показност. Предпочитам да съм практичен и да влагам парите си в работата си. Не използвам и скъпи парфюми, а разчитам на чистотата; къпя се сутрин след ставане и вечер преди лягане.
Е, и после същите тези пренебрегващи жени реват, че мъжете са гадни и ги използвали само за е@@не, а после ги сменяли с други жени. Ами, избират си гадняри, затова от гадняри си патят.
Преди време се засякох с една от бившите ми и тя някак успяла да разбере, че вече не съм онзи беден младеж, какъвто бях преди години. Започна да се обяснява колко била помъдряла вече, как се напатила от неподходящи мъже, как все още таяла чувства към мен, а днес ми се обади по телефона (чудно и него как е докопала) и след няколко минути умишлено поддържан от мен сдържан разговор тя направо ме попита в прав текст кога ще се женим (!?!?!?) и уж на шега със засмян глас спомена, че тя знаела, че и аз още я обичам. Не мога да разбера как изведнъж станах толкова желан, а тя точно сега се присети за мен... Навремето ме напусна заради друг мъж, който имаше кола и в пъти по-висока заплата от моята тогава. Вълчицата козината си мени, но нрава - никога! :)

452.   451, не само си злобен, но и не виждаш гредата в собственото си око.
Не харесвал "пълнички" (без да са дебели по твои думи), ама се дразниш, че те пък не харесват ниски като теб...
На фона на това и претендираш за интелектуално превъзходство...

453.   451, 450 съм и съм далеч от мисълта, че сред плявата не може да се открие и зърно, но с напредването на годините това става все по-сложно. Темата е доста старичка, не е съвсем от зората на сайтовете за запознаства, но е някъде от годините на зараждането им и набирането на скорост. Нещата се менят, човек се променя или по-точно нагажда към новите технологии, а сайтовете за запознаство са нищо повече от една нова технология - за мен тази технология е вече отживелица, но все още работи и все още някои хранят надежди, че чудото ще им се случи ето сега. Казано с други думи който си е взел петте пари си ги е взел, останалите са си направили изводите - споделил съм моите изводи без претенции да са меродавни.
Казано в кратце, авторката е била на 37 когато е пуснала темата, очаква се сега да е на 43, а аз лично очаквам все още да не е срещнала "любовта на живота си", особено ако не е променила критериите си за подходящ партньор.
Лично към теб - смени колата си с нещо удобно и практично или си купи някакво возило специално за срещи, не парадирай с доходи, но и не се прави на бедняк очаквайки някой да открие хубавия кон под скъсания чул. Такива са жените, не можем да ги променим, а и не е нужно, обичай ги и не се опитвай да ги разбираш! Забрави за това дали са леко окръглени, почти всички се окръглят с годините, единствено дебела змия няма да видиш, но надали търсиш змия! Казвам всичко това от личен опит, и аз като теб се правя на "обикновеняк", но явно това се усеща, т. е. по-добре е да си това, което си, а не да играеш цирк!

455.   Аз си направих регистрация в романс беге. Там съм имала късмета на живота ми. който свърши доста зле. Не разбрах какво точно, сигурно е за добро. Няма смисъл да се ровчи и да се чепка. Миналото никой не е върнал. Сега ще си уредя среща за да не съм напълно сама. Да имам компания да гледам "Червената лястовица" да имам компания за сексуален живот или просто да излезна на едно кафенце. Иначе се самоубивам бавно за някой който никога няма да ме оцени тепърва. Няам и ден, не час повече. Той урежда личния си живот а аз го чаааааакам, про условие, че той разтури общите звена. Не се махах и защото всички ме караха това да сторя. Грешила съм точ1но от този съвет и е важно при подобни решно убеждение. Хайде, отивам да си търся заместник.

456.   Номер 451 съм.

Номер 452, много злоба струи от теб и те съветвам да не се изказваш така прибързано за хора, които не познаваш (в случая мен). Въпросните мои познати жени са ми смешни, а не се дразня на изискванията им, които те имат към мъжете. Аз съм на принципа, че жената до мен трябва да е земна и да има по-слаби бедра от моите и по-големи гърди от моите. Госпожиците не правят нищо по въпроса да заслужат мечтаните от тях мъже с възможности, тяло и ръст, а само повтарят как "няма свестни мъже вече". Тактично си пропуснал да прочетеш или разбереш думите ми, че те дори не се стараят да влязат във форма. Предпочитат да нагъват пици, пасти и пържоли ( някоя салата, която да им създава усещането, че се хранят здравословно). Това цялото нещо е несериозно. За да бъде харесан някого, той трябва да притежава качества, които да бъдат харесвани от целевата група, от представителите на която желае да е харесван. Аз затова и предпочитам да наблягам на ум, отношение и спортуване, а не парадирам с пари, за да не съм магнит за златотърсачки. Преди са ми се лепвали такива и не са ми приятни, защото са с ограничено мислене и леко поведение, т. е. негодни са за стабилно семейство.

Номер 450/453, освен спортната кола имам и товарен бус. Идеално практичен ми е и ползвам една от двете коли според нуждите ми в даден момент. Не се правя на бедняк, просто се обличам нормално в спортно-елегантен стил и без кичове. Не играя роля - така съм се обличал винаги, така бих се обличал и занапред. В чужбина също нося тези същите дрехи.

457.   451 уцели точно в десетката! Просто някои хора много ги боли от истината. Евала и пак евала ти казвам. Жените по сайтовете и в живота имат нереални критерии, сякаш предлагат Анджелина Джоли на 25 с мозъка на Айнщайн и добрината на майка Тереза везти заедно, но това изобщо не е така, нали.

458.   439, аз съм мъж на средна възраст. И аз съм забелязал това, което казваш. Само че, аз не съм активен в сайтове за запознанства. Преди повече от 10 години във flirt4e. com и elmaz. com създадох профили. Имах някаква комуникация, но не съм правил срещи. Обаче моите наблюдения са от социалните мрежи. Фейсбук, а и Vkontakte. ru - това е най-голямата руска социална мрежа, аз знам руски език. Та аз не че съм се надявал много, но и аз съм се чувствал като теб. Смятам, че изглеждам прилично, нормален млад мъж, точно както ти пишеш. Но почти никакъв интерес към мен не виждам. Например, аз изключително рядко съм получавал покани за приятелство. А аз като пращам на жени, просто не ми ги приемат. Това се отнася и за рускините от Вконтакте. ру. Приемат ми покани, само познати от реалния живот или приятели на мои познати или по-рядко ако имаме общи интереси в някоя Фейсбук група. Та номер 439, стигнал съм до извода, че кой го харесват жените, защо, това си е чиста мистерия, няма рационално обяснение. Аз тук, в този сайт създадох отделна тема по този въпрос и много интересни неща се дискутираха там. Темата се казва "Мъж да го свалят жените навсякъде". Въпреки, че не съм дете вече да се учудвам много-много, там прочетох неща, които доста ме озадачиха.

459.   456, пак съм аз 450/453 - в кръга на майтапа и извън него бих се докарал с костюм и да отида на среща с буса. Почти всички жени твърдят, че търсят в мъжа чувството му за хумор и почти всички такива жени са лишени от въпросното чувство. В същност не знам до колко ти имаш чувство за хумор, но поне можеш да опиташ с нещо нестандартно, а който иска да го оцени.
Вероятно такъв ти е късмета, защото аз съм се срещал с доста жени и една съвсем малка част от тях са били вторачени в портфейла ми - ясно е, че такива отпадат на момента, но и много други са отпаднали по ред други причини, примерно аз не харесвам такива, които очевадно са загорели за секс, не харесвам такива, които избягват очния контакт, не харесвам такива, които закъсняват (особено на първа среща), не харесвам кикотещите се на най-дребната закачка, не харесвам дебело гримираните, не харесвам и мъжкараните - то май не остана какво да харесвам, но определено големината на гърдите не ми е критерий.
Убеден съм, че рано или късно ще срещнеш правилния за теб човек, тогава няма да има място за никакви въпроси, просто ще се чувстваш като в собствената си кожа, а до този момент просто се забавлявай и много се пази от приятелките на бившата ти приятелка, че тя една тайна, която се знае от повече от един човек се превръща в обществена тайна. Дори бих ти препоръчал при следващ разговор с нея да и кажеш, че си закъсал финансово и ти трябва малък заем от 20 000 лв.

460.   456, знам, всички жени сме много злобни, само вие мъжете сте идеални.
Щом и ти не си одобрен от твоята "таргет група" очевидно и ти не правиш достатъчно, за да се класираш там, така че аз разлика не виждам.
Виждам само "колко са лоши жените, аууу, че не ме искат".
Ама иначе нали, много си различен от тези, които съдиш...

461.   Основен принцип "жената до мен трябва да е земна и да има по-слаби бедра от моите и по-големи гърди от моите" - без коментар!!!

От една неземна жена

462.   Номер 451/456 съм.

Номер 460, с хапливото си включване ти нагледно доказа, че първото ти изречение е истина, поне що се отнася до теб самата. Аз не съм твърдял нищо подобно нито за жените като цяло, нито за мъжете; това са твои думи. :) Всеки човек е различен и не може да се съди по един/една за всички останали. Аз придобивам впечатления от личния ми досег само с хората, с които съм общувал през годините (независимо, дали приятели, жени, колеги и прочее). Съветвам те да не се изказваш така първично и ограничено - не само към мен, а и по принцип в живота. Обикновено някои мъже са по този начин първични, а жените внимателно премислят какво, кога и дали да кажат.

Номер 450/453, всъщност идеята ти за буса и костюма не е лоша, но аз не понасям костюми (носил съм с нежелание само веднъж при завършване на гимназията и втори път на сватба на мой познат), а и съм така устроен, че предпочитам да съм естествен и да не губя време да си правя експерименти с нечие поведение. На първа-втора среща ходя без кола и това не го считам за играене на театър, а за НЕналичие на показност от моя страна. Имам познати мъже и колеги с някакви по-нормални "резачки" тип БМВ 4, Рено Меган RS или Опел Астра OPC, на които им хареса как жените заради колите си умират да си возят дупето вътре и се правят на много заинтересовани от мъжа, обаче тяхната (на познатите ми) цел е просто да си мушнат шнура вечерта и ползват колата като доказала се стръв. В миналото и аз имах подобна кола и си беше масова практика по автосъборите да се явяват ученички или млади жени (последните - винаги трайно безработни), който да си хванат някой батко с хубава кола. Повече по събори не ходя, защото нивото на хората там рязко падна и се слушат предимно чалгарии и се обсъжда колко е зле България и как държавата била виновна за нечий скапан живот. В момента карам спортна кола висок клас, която струва седемцифрена сума преди данъците и не ми допада как понякога при влизане в заведение (нормално, не нощен клуб или дискотека) на масата ми се самопоканват момиченца на по 16-25 години, някои от които биха могли да са ми дъщери. Този начин на "намиране" на жена е измамен. В ежедневието се придържам към нормално общуване и целевата ми група жени са тези, които разполагат с чест, ум и обикновено имат творческа професия като моята (служителки в архитектурни бюра, художнички, учителки, адвокатки), но също така съм излизал и с някои други, като например сервитьорки, продавачки в магазин за дрехи, служителки в заведение за бързо хранене и т. н.. За мен значение има не толкова професията на жената, а просто да не е мързелива и да си изкарва прехраната по достоен начин. Движа се в кръгове, в които немалко жени са строго вторачени в кариерата и изкарват повече пари от мъжете, но те се имат за висша класа и гледат на хората с нормален доход като на племе, а и ги наричат така. Бързо са забравили, че и те са били "от племето" преди броени години. Имал съм кратки връзки с няколко подобни жени. Няма как да уважавам хора с такива вирнати носове. Аз никога не съм делял хората на имащи и нямащи, а на съвестни и на такива, които не желая в обкръжението си. Отнася се и за жените. С това отговарям отчасти и на номер 460, която горе си позволи да си въобразява някакви чудатости, които се въртят само в нейната глава.

Има и развитие с бившата ми, за която споменах преди няколко дни горе. Видяхме се веднъж за няколко часа и я оставих тя да плати сметката за тоника ми. Шегувах се, че съм сиромах човек, обаче тя отнякъде със сигурност е разбрала, че не съм и на няколко пъти също с усмивка ми казваше: "Знам аз, знам колко си беден - имам си източници". :) Отначало се опита да ме влечатлява с приказки за театрални посещения, обяснения колко била се променила вече, как йогата извисила мисленето ѝ за живота и прочее. Изгубих бройката колко пъти ми предложи да ѝ подарявам годежен пръстен - със сигурност над 15. Искала да ражда вече (на 40 е) и имала нужда от "мъж, с който да ѝ е спокойно", но се имаше предвид тя да не работи. Каза си го направо с думите "Ще давам всичко, което една жена може да ти даде, само не искай от мен да работя, защото мразя това! ". Видя, че не поддавам, обърна на 180 градуса и започна с друга тактика. Няколко пъти споменаваше как поне по 4 пъти на ден щяла да ме изчуква и да ми върти свирки по цели нощи, можела и приятелка да докара. Знаела била, че ще ми хареса. Точно такова поведение още повече ме отблъсква от една жена, защото не обичам да ме мислят за ограничен тип, чийто разум може да бъде замъглен заради мислене с оная си работа. Удоволствието си е удоволствие, но семейният живот изисква и двама надеждни спътници. Накрая ѝ казах, че основен принцип ми е да не чукам старите си грешки и заключих с думите: "Пожелавам ти успех с другите мъже! Сбогом! ". Видях се с нея единствено от любопитство да видя доколко се е променила през годините. Оказа се, че промяната не е положителна. После с търсене във Facebook с телефонния ѝ номер открих там, че милата в момента работи като проститутка и дори си има страница да си рекламира "услугите", та с облекчение си отдъхнах, че дори не съм ѝ позволил да ме барне с ръка, че можеше и някоя болест да ми докара.

463.   Чета и не вярвам на очите си. Всеки съди и има и изисквания и недостатъци. Пришпорва. Отлага. Прави Ни се много силно секс, или имаме неистова нужда от нежност и емоционална близост. В едно съм сигурна - никой няма нужда от лош език или лъжи. По-добре замълчи. Рядко хората са ултра нагли и се досещат сами за отговорите. Искам Да Ви окуража да бъдете смели! Искам да Ви окуража когато отивате някъде на среща да отваряте сърцата си и да не правите глупави тестчета. Човекът срещу вас, бидейки непреднамерен към Вас не го заслужава. Спрете с измислените кафета и ресторанти. Погледнете в очите на партньора и ако се усетите по-силни предложете да хапнете по сладолед. Или да си вземете пластмасова чаша с ароматно кафе и да седнете на пейка. И не забравяйте... Чистите намерения и отворени сърца. Иначе накъде сте тръгнали. Целувам Ви всички! Успех с връзките. (за женените, които си търсели с кой да си говорят... Просто не сте за уважение. )

465.   Номер 461, какво нелогично виждаш в написаното? Според теб, мъжът ли трябва да е с по-фина фигура, или жената? Той ли трябва да има по-големи гърди? Жената трябва да не е земна, а да е самозабравила се неблагодарница ли? Дай ясен и категоричен отговор, без заобикалки.

466.   462, аз съм 450/3, да взема да те запозная с дъщеря си - отговаря на всичките ти изисквания за арт натура, самостоятелна, не чака някой да я храни и вози, не се впечатлява от спортни коли, не чака някой да я подслони.
Има обаче и някои уговорки - бъди готов да те залеят с приказки, да ти стопят нервите с претенции за внимание, обич, загриженост. Бъди готов твоето мнение да е на заден план, да си говориш, ама да чуват половината на казаното, да тълкуват думите ти по някакъв си техен начин, да те сюрпризират с нещо криворазбрано след 2-3 години, когато вече си забравил за какво е говорено и всичко е извадено извън контекста на казаното.
Строен миньон е, детска мутричка (само да не е нацупена), може да готви (ако не се налага повече от 2-3 пъти в годината), къпе се редовно, пере всичко на едно място (гащи, чорапи, кърпи за лице), навсякъде около нея цари творчески безпорядък, но ако ще идват гости за час картинката се променя и къщата е "облизана" от пода до тавана.
Вече имаш оферта - мисли си по въпроса, ще почерпя ако изнесеш...нали знаеш вица за баща и син дето чистели обора, а зетят стоял подпрян на входната врата и наблюдавал!

467.   465, с написаното държа да подчертая, че не физическите данни, а човекът трябва да ти допадне, дори, ако се разминава в сантиметрално заложените ти принципи. Земна със слаби бедра и хубави гърди, но не можещ да я понасяш след някой и друг месец!!!??? Защо не търсиш жената-човек с усмивка, в чиято компания се чувстваш окрилен? Какво значение имат големината и формата на гърдите или бедрата? Ще я показваш ли на пазара? Отношението ти към нея ще зависи от мнението на околните ли? Или казано по по-директен начин - мислиш ли, че майката на един мъж отговаря на изискванията на същия този мъж? Щеше ли този мъж да се роди, ако баща му не беше видял нещо друго в тази жена?
В този род са ми разсъжденията. Писнало ми е мъжете да ни избират по физически данни.
Не е ли възможно е обратния вариант - Тя със слабите бедра и гърди по-големи от твоите да не харесва мъж с бедра по-дебели от нейните (няма как да коментирам в случая гърдите, но можем да включим другия чифтен орган на мъжа).
Хипотетично на земята има 10% популация, която би ни се харесала и допаднала.
Успех!

468.   Номер 450/453/466, мен хитри и обиграни кучки са ме калявали през годините (за което съм благодарен, защото и гадориите учат на полезни неща, оформят нрава на човек и предизвикват по-внимателните му бъдещи търсения на качествена половинка) и съм издръжлив на доста силни женски изисквания и своеволия. Описаните от теб особености, които твърдиш, че притежава дъщеря ти, са нещо често срещано от повечето мъже в България. Но в случая предизвикателството ще е за нея, тъй като съм един от многото обикновени български мъже, които сме изключително трудни за забелязване и за дългосрочно изтърпяване от страна на съвременната българка. :) Неща, които по женски биват наричани "скучен" и "с него ми липсват тръпка и адреналин", ние мъжете ги наричаме по друг начин: отговорен, последователен, верен, добър психолог и психически стабилен (важно качество в случай на внезапно превъртяла - без причина - жена, и то в цикъл), склонен на разумни отстъпки и нагаждащ се в името на отношенията, изслушващ, подкрепящ, непарадиращ, грижовен, притежаващ самочувствие, основано на опита и качествата на личността (а не пряко зависещо от пари, мускули и т. н. ). Такива обикновени мъже отдават всичкото си внимание, обич и загриженост за своите жена и деца, като това не е нещо страшно за тях. Напротив, за тях щастливото семейство е водещата сила в живота им, а ухажването на любимата жена е ежедневен начин да покажат обичта си към нея. Те се чувстват живи и полезни от това, а не го възприемат като неизбежно средство за постигане на поставената цел.
Другата причина дъщеря ти да види зор с мен е, че неслучайно бившата ми приятелка онзи ден се опита да ми привлича вниманието с предложения за пълни програми по няколко пъти на ден; има пределно ясни спомени как съм й стопявал лагерите преди години. Сериозните мъже работят здраво, не поглеждат чужди жени, но своята я любят страстно и качествено. И ако тя е разумна, ще го оцени и задържи завинаги.
Тук не е позволено да се дават лични данни и затова ще се въздържа от това, но понеже си находчива и притежаваш усет, би следвало да си наясно, че в Елмаз не са много пловдивчаните, които считат, че разумният мъж си избира качествена жена, която да му е в леглото цял живот! :)

469.   Да бе 462, разбрах вече, че съм и много хаплива, след като не съм съгласна с теб.
Видиш ли, както ти смяташ, че жената трябва да има по-слаби бедра от теб и по-големи гърди от теб, така и тези жени, които са те отхвърлили смятат, че мъжът трябва да е по-висок от тях (или от теб).
Когато самият ти имаш подобни изисквания не е нормално да съдиш чуждите подобни изисквания. И на фона на всичките ти претенции за интелект дори не го осъзнаваш.
И да не забравим обобщението за жените с хубави доходи - не, то хич не е крайно.
Колкото до другото - таргет групата ти е хубава, но явно те отбягва.
Замисли се на фона на всичките ти позитиви защо се случва това - няма как само жените да са виновни за всичко ;)

470.   Номер 462 съм. Отговарям на мнението на номер 469, понеже виждам как целево се опитва да изопачава написаните от мен думи.

Номер 469, дали "обобщавам" (както ти се изразяваш) или не за даден пол, пределно ясно можеш да разбереш от думите ми (цитат от моето мнение номер 462):
"Движа се в кръгове, в които немалко жени са строго вторачени в кариерата и изкарват повече пари от мъжете, но те се имат за висша класа и гледат на хората с нормален доход като на племе, а и ги наричат така. Бързо са забравили, че и те са били "от племето" преди броени години. Имал съм кратки връзки с няколко подобни жени. Няма как да уважавам хора с такива вирнати носове. Аз никога не съм делял хората на имащи и нямащи, а на съвестни и на такива, които не желая в обкръжението си. "

А дали тези или онези жени "са ме отхвърлили", също гадаеш напосоки, тъй като част от тях те не си правят дори труда да спрат да се тъпчат и да започнат да спортуват, че да има причина някой мъж (а не в частност само аз) да започне да ги харесва, а друга част просто не ме привличат като поведение, обноски и прочее. За долнопробните кифли пък изобщо не смятам да отварям дума. Аз още от детството съм осъзнал, че за всеки влак си има пътници, че себеподобните се привличат и никога не съм завиждал на някого или съм искал да приличам на някого. На принципа съм, че ако желая да постигна нещо, то аз влагам целеустременост и усилия за него, независимо дали по отношение на професионалното развитие, на личния живот, на тялото. Нищо не идва даром от небето. Всичко е в нашите ръце и е плод на убежденията ни и предприеманите от нас действия или бездействия. Недей да подмяташ по типично детски начин разни иронични намечета и да се самонавиваш, че това би могло да ме жегне по някакъв начин. Осъзнай, че ако някой на определена възраст в момента не е с половинка, то той не таи в себе си гняв към всички останали. Това искаш да намекнеш по заобиколен начин. Има безброй приятни и кадърни хора, които са сами или боледуват тежко, както и много нелицеприятни такива, които не са сами, не боледуват и си живуркат безпроблемно. Бъди по-добър психолог - както приляга на уравновесените жени с житейски опит.

За мен, държащата на честта си, работлива, вярна, старателно поддържаща се и естествено чаровна жена е такава, която би могла да спечели уважението ми. Без високомерие, китосване с тежък грим, леко поведение и опити за впечатляване с дълбоко деколте (да, някои мъже харесват точно от тези последните жени, но те си знаят и това не ме касае). Забележи употребата на думите "поддържаща се", а не на "натокана мадама". Това е ключово. Първото изисква вътрешна воля и редовно полагане на усилия (здравословен режим на хранене, спортуване или поне повече движение). Второто е дошло наготово по рождение и много жени разчитат на този свой късмет, закърнявайки развиването на душевността си и/или на дадени професионални умения, а повечето в допълнение се тровят и с голямо количество алкохол, цигари, понякога и наркотици. Няма как подобна жена, която НЕ цени своя организъм (от гледна точка и на бъдеща майка, която ще ражда някога) и Не цени това мъжът до нея да се чувства истински горд с нейното Аз, да бъде желан обект на внимание от страна на кой да е нормален мъж. Независимо дали ще повярваш или не, ще ти кажа, че доста мъже държат жената до тях да е Жена, а не безмозъчна лъскава опаковка. :)

471.   Номер 462 съм. Номер 469, забравих да допълня това, че съм бил с жени с по-малки от моите гърди (направи никакви) и по-широки от моите бедра. Бил съм и с такива с красиво изваяни големи гърди, също и с некрасиви силно отпуснати гърди. Също и с майка с дете от бивш брак. И с 20-22 см по-ниски от мен, и с 5-6 см по-високи от мен. И с бедни, и със заможни. И с трайно безработни мързелани (в началото не са давали вид на такива), и с големи кариеристки. Моят начин на харесване на жена не е първосигнален и основаващ се на циците или манекенските мерки. Но и не бих се хванал със сериозно неподхождаща според възгледите и тялото ми жена. Повечето от мъжете имаме способността за половин-една секунда да обходим цялата женска фигура и ако този привидно харесан силует (привидно, защото и дрехите/сутиените/гримът, прическата заблуждават и изопачават облика до голяма степен) ни се стори подходящ, след това отделяме доста повечето време в съсредоточаване към опознаването на жената като нрав, обща култура и изказ. Определен брой жени имат още по-голям талант - те за секунда умеят не само да обходят тялото на мъжа, но също и да направят преценка за за големината и обзавеждането на апартамента му, съдейки по марката обувки и дрехи, часовника, аромата на парфюма и прочее особености. Съответно има и доста мъже-играчи, разчитащи на измамния нюх на подобни жени, за да използват последния срещу самите тях с цел за попълване на бройката. Аз имах подобен приятел след казармените години и той правеше жените луди гъбки, без да е богат и красив. Но го играеше такъв и те си мислеха, че наистина е. Много кадърен играч, почти толкова хитър и обигран, колкото жена може да бъде. Лъскавата опаковка продава и това е доказано през вековете. Но, има едно голямо "НО". Тя върши работа само за секунди, обаче ако отвътре изскочи нещо червиво, последното няма как да е трайно харесвано. За мнозина от жените също понякога е имало изненади, когато първо си харесат един мъж и той в очите им е най-добрият възможен избор, а после го възприемат по съвсем различен - неприятен за тях - начин, след като си е отворил устата или когато са го опознали след известен промеждутък от време. Това е съвсем в реда на нещата.

Не се опитвай да ми правиш психологически профил, без да ме познаваш, защото от изказването ти за мен съдя, че силно се заблуждаваш, а това е вредно за теб самата, тъй като може да сметнеш, че много те бива да разгадаваш душевността на хората и това да замъгли преценката ти за много други хора занапред в живота ти.

След като вече нагледно обясних, че не съм типът мъж, който носи на гърба си голям чувал с изисквания и с още по-голяма лупа в ръка мери всяка част от женското тяло, преди да реши дали иска или не иска някоя жена, ще опиша накратко и какво мнозина от нас мъжете (не всички) не харесваме у дадени жени - било то в страници за запознанство, в службата, съседките, на улицата и т. н.. Не е приятна гледка за един мъж да вижда как неговата жена или приятелка е мързелива и безработна по нейно желание и чака само на мъжа, как по цял ден гледа сериали и "Големия брат", как не желае да ходи повече от 200-300 метра и иска да си вози дупето в нечия лъскава кола (основен принцип в живота - който много иска, да запретне ръкави и да си го постигне), как мрънка за всичко, как има ниска себеоценка, но и не влага усилия да направи нужната промяна в себе си. Естествено, че много жени пък са се нагледали на подобни неща от страна на мъже-готованковци, с които сами са избирали да общуват, осланяйки се на женския си нюх, който считат за безпогрешен. Нещата са двупосочни. Човекът е странно животно и понякога има способността да идеализира отсрещния и да гледа през розови очила; поне докато действителността не го обори. Така поумняваме и придобиваме безценен опит за бъдещето. Ако успеем да си извлечем нужните поуки дори от нещо неприятно, значи все пак е било ползотворно за нас, макар и по някакъв нежелан начин. Важното е всеки да прави постъпки в правилната посока и да бъде от положителните примери в обществото ни, но не защото така трябва, а защото така го чувства вътрешно - като лична потребност.

Успех на всички и умната! :)

472.   468, не знам кое те е накарало да си помислиш, че съм жена, но това няма особено значение в случая с моето предложение да ви запозная с щерката.
Както и да е, има други по-важни моменти от това как съм ти прозвучал на теб. Примерно, не съм я питал дали иска да се запозава с такъв като теб, не съм убеден, че някой от двама ви ще си напусне работата в името на любовта, надали ти ще дойдеш във Варна, надали тя ще се премести в Пловдив, тук вече не говорим и само за работата, а и за жилището, средата и т. н.
Исках само да ти обърна внимание, че човеците и особено жените не са някакъв сбор от механични показатели, това, което се вижда отвън далеч не е всичко, а в общия случай вътрешното е по-важно, но и по-трудно доловимо. Исках да ти кажа, че има и такива жени, които не са материалистки, не ламтят по много и по чуждо, но пак не стават за съвместен живот, защото едно е да си упорит и да преследваш целите си, съвсем друго е да си инат и да си умираш на своето. Не знам дали тя ще те забележи (вероятно не), но това няма да е защото си "скучен" или с теб няма адреналин, няма да е и заради спортния ти стил на обличане, няма да е и заради колата (тях ги различава само по цвят и големина). При жената не всичко е като при човека и е крайно време да свикнеш тази мисъл, забрави за логика, мисъл, концепция - всички тези неща там са едно и се нарича чувства, а чувствата са една тъмна материя за нас мъжете и по-добре никога да не я проумяваме, че голям страх ще падне и браковете тотално ще изчезнат.
Колкото и грубо да звучи, но жените подлежат на дресура, ама не всичките - намери си някоя, която би могъл да дресираш, някоя, която ще те приеме такъв какъвто си, а не да се налага непрекъснато да и доказваш, че си по-добрия избор. Престани да се криеш, имаш кола за да я караш, имаш пари за да ги харчиш, имаш акъл да отсееш коя се е лепнала заради пари, коли и имоти. Забрави за миналото си и не го навирай в очите на следващите, бил си беден - няма срамно, бил си голям ебач - няма повод за гордост - виж това, че си допуснал в обкръжението си проститутка вече е повод за размисъл, очевидно таргетът ти се е сменил, но и от лесното не си се отказал, а това не е добра атестация.
Замисли се и по повод Елмаз, това не е мястото, на което ще срещнеш нещо повече от незадоволени хищници.

473.   Изчетох всички осем страници, и всички сте прави, с малки изключения, които са прекалено крайни, били то към мъжете или към жените.
Моите наблюдения към хората, въобще, са ме оставили със следните впечатления, ще ги изброя като точки, за да се видят ясно, а именно:
- всеки има своят background, детството е изключително важно за развитието на психиката, на емоциите, на изразяването. Оказва влияние дали детето е било желано, планирано, после дали е било обичано, дали му е давано нужното внимание, все пак - преди да сме жени и мъже, всички сме хора и всички сме били деца, децата имат нужда от внимание и любов, приемане и разбиране, а не от отношението, което по мои наблюдения - получават. Разбирам и родителите, особено тези, които са недоволни от себе си като личности, от живота, който са осигурили за себе си, съответно - такива родители, ще отгледат децата си в липси, опасни - емоционални липси, такива деца, разбираемо е, че ще имат проблеми в комуникацията, проблеми в израза на правилните/добри емоции, за сметка на негативните, които ще преобладават, затова наричайки такива деца - проблемни или лоши, не е възможно да станат по-добри. На децата, трябва да им бъдат показвани добрите техни качества, за да имат желание да радват родителите и хората около себе си, да се проявяват и развиват силните си страни, за да израснат едни емоционално-пълноценни хора.
- Бидейки с недобро детство, неразбирани, отхвърляни, наказвани, дори физически малтретирани, било то и само шамар.. , всичко това остава отпечатък и се проявява, дори да не си дадем сметка, отнесено към някоя наша реакция към конкретна ситуация... И ето, такива хора (включително и аз) са със своите настройки, своите усещания и разбирания, които имат за цел, най-вече да ги съхранят като хора и да имат добър живот, според своите разбирания. Неразбирателствата с такива идват поради две причини:
- Почти всички хора са такива, не съм статистик, не познавам всички хора на планетата, но да оставим вероятността, че някои много духовно извисени личности - не са такива, всички останали са със своите настройки.
- Изключително малко хора, само по-осъзнатите за себе си, са склонни да разберат другия, въореки че сами себе си има да разбират цял живот, но не са се вглъбили в себе си и собствените си разбирания, принципи, възгледи и желания.

Към всеки иа подход, но първо към себе си.
Безкористна любов има, но не е задължително включваща романтични и сексуални взаимоотношения. Любовта е светло чувство, което те усмихва, мислиш само доброто и желаеш само доброто, радваш се добруването на обекта, на твоята любов. Това мисля за човешката любов. Вече, създаването на семейство - не е за всеки, трябва да се подходи с мисъл, освен с желание, защото... не е необходимо да имаме всичко, което пожелаем, би било страшно. Всеки получава каквото му е отредено и за каквото е работил (духовно), всичко се заражда - първо в мислите.
Обичайте децата си, всички сме били деца, тази жажда за разбиране и любов - идва от липси в миналото.

474.   Номер 472, бях те объркал с друго съседно мнение, писано от жена, и затова помислих в момента на съставянето на горното ми мнение с номер 468, че си жена. Малко след това установих, че не е така, но беше късно. Както и да е. :)

Дъщеря ти щом толкова харесва Варна (наистина чудесен град), вероятно ще си намери някой читав мъж оттам и го желая от Сърце! :) Местоживеенето и средата от приятели и роднини за някои хора е от изключителна важност и те затова си търсят половинката от същото населено място. При мен има и планове за местно производство, така че съм "бетониран" в Пловдив и с 4-те крака.

Съгласен съм с определени неща, които си написал, но следва и да отбележа някои особености:

Не съм се "отказвал от лесното", защото, ако беше наистина така, в момента щях да имам в пъти повече полови контакти с жени, отколкото са всъщност. Не си падам по безразборните връзки. Считам лесната/леката жена за отблъскваща и подобно поведение не го намирам за уважително. За добро или лошо, за мен е ключово да има една добра основа, върху която да се градят отношенията, като това включва не само желание за начално опознаване, а и способността да се погаждаме взаимно при съвместно съжителство. Прочети наново края на моето мнение с номер 462. Там съм упоменал в каква поредност протекоха нещата. След срещата помежду ни на по кафе, вкъщи от любопитство проверих телефонния номер на бившата ми в търсачката на Facebook и тогава излязоха някои цветущи подробности за сегашната ѝ "професия". Ако се бях сетил да сторя тази проверка дни по-рано, дори нямаше да се съглася да се видим.

За криенето на доходите ми. Повярвай ми, имам сериозни основания да не ги показвам. Аз затова и мисля, че не ги крия; просто не ги показвам. Разликата е тънка, но съществена. Сдобил съм се с повече от богат опит в това да виждам нагледно как хората (не само жени, но и роднини и приятели) имат коренно различно отношение към мен - преди и сега. Обаждат ми се или ми пишат разни хора, които не се бяха сещали за мен от години. Този искал това да му донеса от чужбина, онзи онова (все скъпи неща, естествено). Лошо няма - подаръците са хубаво нещо, но всяко нещо си има граници, а и аз не обичам изнасилените подаръци, които някой си проси май-нагло, че и да ми се напомня по няколко пъти периодично - уж да не забравя. Аз пък съм справедлив и донесох подаръци само на малцината, които не ми се мазнят и нищо не поискаха. :) На другите дори не съм се обаждал, че съм вече в България. Никой не ме пита как допреди две седмици бях в доста студена държава, самозабранил си почивки и личен живот, изолиран пред екрана и работещ по 15-20 часа дневно, за да си изкарвам хляба с честен труд и с щети за здравето. Отстрани изглежда лесно: -"Охо, той в чужбината, значи парите ги бере наготово от дърветата", но народът правилно е казал, че "На чужд гръб и 100 тояги са малко".
А това, че колата ми е скъпа, съвсем не означава, че се къпя в жълтици като Чичо Скрудж от "Патешки истории". Хората се самозаблуждават, че едното идва с другото. Те виждат само лъскавата страна, но им убягват всичките данъци, застраховки, поддръжка и прочее разходи.

Никъде не съм твърдял, че съм "голям ебач", както ти се изразяваш. Считам се за средна работа в това отношение, че даже и съм се излагал :) на няколко пъти през живота ми и това е напълно нормално. Не страдам от комплекси по темата. Истинският мъж посреща истината в очите и я приема такава, каквато е. Писал съм точно "обичам да има взаимност в отношенията и не е редно да се раздавам докрай само аз".

475.   474, ти май не разбра финния хумор на 466 и изпадна в обяснителен режим.
Отпусни се!

476.   462, 470 и т. н... седем цифрена сума ли е колата ти, бре човек :-) Дори в лева да е, то това е минимум 1 000 000 лв. Колкото и да не ти се вярва, в БГ има много скъпи коли- по 200, 300, 400 лв., но пак са като цяло доста рядко, на фона на лъскачките, което са около 100-150 бона в лева. А за кола която е 500 000 ЕВРО, колко са такива. Ами те чисто нови ламборгинита и ферарита са за по-малко пари.
Ти не си просто богат, а по това описание, следва да си някой от сорта на най-големите БГ индустриални и др. босове. Преди си бил еди какъв си, пък сега си бил друг и хората гледали на теб другояче. Т. е. от такъв до онакъв колко време е минало. Реално с нормален бизнес знаеш ли колко време трябва, та от никакъв да стигнеш ниво, от което да си позволиш кола за милион.
Не те познавам, може и да е вярно, но ми се струва, че малко преувеличаваш.

477.   Аз не разбрах за какво нападнахте 451 (мьлко късно се включвам, но се изнервих). Защото не харесвал пълни жени ли? Всеки си има предпочитания, няма нужда да ходи с жени, които не го привличат, за да не кажат хората, че е злобар, който дискриминира. Освен това аз също съм на мнение, че момичетата имат нереални критерии за мъж. Имах една приятелка, 150см, доста пълна, която ми обясняваше, как иска мъж 190см с невероятни плочки. И какво ще прави този мъж с нея, ще ходи за пица? Тук става въпрос и за това, че двама такива човека очевидно имат коренно различни интереси и навици. Аз например много държа на фигурата си и човекът до мен също. И преди да ме нападнете, че съм повърхностна и празноглава кифла, която мисли само за фитнес, и двамата имаме отговорна и добре платена професия, но това, за разлика от на много други хора, не ни е оправдание да се занемаряваме и да се тъпчем с боклуци. Само това исках да кажа.

479.   Номер 451 съм.

Номер 476, не гледай какви цени пише в Google. Това там е само основна цена, без данъци и такса доставка, без ДДС, без допълнително оборудване и без боя по избор. Цената, която крайният купувач заплаща, обичайно достига 30-50% повече. Освен това, тъй като повечето скъпи спортни коли биват (почти) изцяло предварително разпродадени за бъдещите 1-2 години, цената им на пазара 2-ра ръка бива завишена още повече, тъй като има повече желаещи да ги закупят на момента, отколкото е предлагането. Точно поради същата причина (голямо търсене, малко предлагане) в момента видео картите са със 100-200% по-високи цени, отколкото бяха същите тези модели преди година и половина.
Щом толкова те интересува как съм се сдобил с моята кола, ще ти отговоря. Тя ми е фирмен подарък, заради добри постижения от моя страна, които са плод на няколко години труд и лишения, а не на късмет или наготово. Далеч съм от мастит милионер и онези залитания към грандоманските описания, които ти загатна горе. Доходът ми за момента е съвсем скромен и няма дори четири минимални заплати. Като за Пловдив, горе-долу става. Маса лични лекари, адвокати, архитекти, крупиета, собственици на магазинчета, заварчици, стругари и други хора в града получават повече от това, работейки двойно по-малко от мен. Но аз находчиво съм си избрал най-хубавата за мен професия и следвам неотлъчно по-високи цели.
Ще отговоря и на въпроса ти за колко време може човек в България по честен начин да изработи милион лева и нагоре - за около три години, ако притежава правилните умения и знае как да привлече сериозни вложения. Аз притежавам уменията, другото е въпрос на упорита работа и щипка късмет. :)

Номер 477, споделям мнението ти, в което ти много удачно изложи пример защо обикновено се събират себеподобни хора. Харесването на нещо или на даден човек няма как да стане насила.

Всичките тези защитници на тази част от жените, които са неподдържащи се и изискват доста повече от човека насреща, отколкото полагат усилия да заслужат, може да си вземат по една такава, щом желаят. Виждам горе, че има немалко кандидати. Аз съм скромен, не съм едър здравеняк и затова не ламтя за много, а ми е достатъчна по-малка жена, с фина фигура, подхождаща на моята. За едрите жени си има предостатъчно едри мъже. Обаче почти всички от последните също предпочитат поддържащите се, спортуващи жени с нормална фигура. Не ме питайте защо - те си знаят, а и доста от нападналите ме горе знаете, но не желаете да си го признаете. Не ме питайте и защо 9 от всеки 10 сериозно напълнели жени в страниците за запознанства се описват с телосложение "Нормално" или "Малко над нормата". За мен това не е нормално. Повечето от тях целево снимат само лицето си, нарочно по-отвисоко, за да се получи оптическа измама, че бузите и брадичката са тесни. А и често тези снимки се оказват отпреди 10 или повече години. За мен това е равносилно на умишлена заблуда на околните. Не ме питайте защо са решили да не се показват в естествения си вид. Питайте тях.

На Гребната база в Пловдив ежедневно виждам спортуващи напълнели момичета и жени и точно те заслужават похвала, защото са наясно, че макар и по-късно, влизането във форма все пак е възможно, ако вложат воля, упоритост и борбеност. Обаче на другите - с постоянния апетит за нездравословни боклуци и неспортуващи - няма как да им се възхищавам.

И аз бях безотговорен към тялото и здравето си преди години (направо се бях освинил), но се стегнах навреме да се движа повече навън и да правя упражнения вкъщи, да огранича почти изцяло хляба и много други вредни храни и напитки. Преди пиех газирано в промишлени количества и ядях руска салата, пържени картофи, колбаси и какви ли не отрови, докато сега пия яйрян, алкална вода и прясно мляко, а салатите, чесънът и соковете/кашите от смлени плодове или зеленчуци са почти неизменна част от менюто ми. Позволявам си и по нещо вредно веднъж-дваж седмично, но с мярка. Споменавам го, за да не си помисли някой, че съм генетично слаб и с отличен метаболизъм, че нямам хормонално неравновесие, че ми е лесно да говоря "от другата страна" и се подигравам на обилно похапващите си. Простичката истина е, че ако те сами не решат да си помогнат, няма кой друг да го направи вместо тях.

480.   477, аз съм 472 и разни други номера - никого не съм нападал и теб също нямам намерение да нападам. Нямам намерение и да ти се обяснявам, опитвам се да кажа нещо на 451, а той не се нуждае от адвокати.
Съгласен съм с повечето неща, които казва 451, аз също не си падам по "закръглени", напълно игнорирам материалистките и онези дето не могат името си да напишат без правописна грешка, не понасям и тези с кухи претенции, а в последно време съм и много чувствителен на тема "арменски долап", не обичам да споря с включено радио. Това, което исках да ти кажа 451, давайки пример с дъщеря си е, че дори и механично тя да отговаря на всички твои изисквания, дори и от един град да бяхте, пак нямаше да мелите брашно заедно. Предполагам не си баща и няма как да знаеш колко е трудно за един баща да каже за дъщеря си, че още не е зряла за съвместен живот и надали някога ще узрее ако не се научи на компромиси. Въпросът за компромисите важи и за теб сине (макар, че няма как да си ми син), но не за компромиса да си легнеш с някоя колкото да не си без жена. Може и да съм изпаднал в някаква заблуда, но от написаното от теб оставам с впечатлението, че си тръгнал да гониш 40, а на подобна възраст мъжете считат, че вече са си отеВали и е крайно време да си намерят майка на децата им. Подобно е положението и с жените, с малката разика, че около 40 те вече имат деца и са пощръклели да сменят съпруга си, ама ако може да не си развалят сигурността от брака, пък и любовникът да е млад и потентен.
Да не се отплесвам на тема жени, че те са ми една тъмна материя - да говоря за теб, ако съм в заблуда ще ме поправиш. Имал си разочарование от жените, ударил си я през просото, докато си бил "беден" не си подбирал много-много, таргетът ти е бил жена, сега таргетът ти е жена с екстри - няма лошо, всеки иска стойностен човек до себе си, ама жените с екстри вече са намерени от някой друг, а точно защото са с екстри ще ти е много трудно да ги "откраднеш", 477 (която се изправя в твоя защита) трудно ще я заплениш, освен ако някоя центробежна сила не я изхвърли.
С две думи, усещам те малко стегнат, напрегнат, силно разочарован - отпусни се, престани да мислиш за доходите си, колата си, плановете, намеренията, престани да се вторачваш и престани да пръскаш семе в ниви, от които не очакваш да жънеш!
Желая ти успех и най-вече късмет, че "новите" жени са като новите коли, наджипкани са с екстри, имат по-голям POWER, лъскави са, комфортни са, но и значително по-ненадеждни!

481.   Ех момчета, ако една жена ви кара да се чувствате щастлив с нея, ако ви се иска да чурулика около вас, какво значение имат нейните физически качества и претенции. Моделирайте си я по вашите изисквания - заедно тичайте, заедно ходете на фитнес, но я харесвайте такава, каквато е.
Ако бях мъж, щях да си харесам жена, която е чистоплътна в буквалния и преносен смисъл, която е с лек характер (много важно условие!), т.е. като се ядоса, да не крещи, а да и минава бързо. Да не прекалява с цигарите и алкохола. Да е добра любовница (макар, че и това се моделира постепенно). Да работи, но и да не е домошарка.
Ако бях жена, ще си търся мъж с подобни качества - да не прекалява с цигари и алкохол, да ми е добре с него, да усещам, че е загрижен за мен (това е много важно за жените), да е чистоплътен, да работи, да не е заклет домошар, да ме цени като човек (и това е много важно за жената), добър любовник и т.н. (вж. предишния абзац).
Хич не ме интересува как ще изглежда патньора ми - само да е в рамките на нормалното. Нито големината на тестисите ще ме интересува, нито големината на гърдите.
Предизвиква ли усмивка у мен, кара ли сърцето да тупти в учестен режим - той/тя е и докато е така - той/тя ще е.
477, сега ще ти обясня защо сме се захванали с 451 - защото в кратце звучи така - "Имам много да ти дам, но няма да ти дам, преди да ми докажеш, че мога да ти дам, но ще ти дам, ако ти ми дадеш и ако искам да ти дам." Що за сделка в човешките отношения, които всъщност би трябвало да са изградени на чувства (нещо не материално).
Извинявай 451 ако ни ти харесва написаното, но вече написано така звучи. Най-вероятно не е така и искрено се надявам!
То

482.   Номер 480, ти на два пъти спомена, че номер 477 ми "адвокатства", но се вгледай в думите ѝ и ще видиш, че за нея също е важно да споделя общи интереси по отношение на навици и грижата за здравето и тялото. Това е най-естественото - хората да се харесват и събират заедно, когато усетят, че си подхождат и мислят в една посока. Приеми, че всички ние имаме различни възгледи и мнения, така че както аз осъзнавам, че не може всички останали да мислят като мен, така е логично да очаквам и достатъчно зрелите хора да са наясно, че няма как всяко чуждо мнение да се припокрива с тяхното. Ти се изказваш като зрял човек в повечето случаи, но това с "адвокатстването" не го намирам за нещо, което ти отива като изказване. Всеки непредубеден страничен наблюдател може пределно ясно да установи, че номер 477 не ми е адвокатствала, а съвсем човешки е изказала личното си мнение, отчасти предизвикано и от прибързаните погрешно съставени мнения на някои участници в тази беседа, които си въобразяват, че - считайки се за отлични психолози - умеят да четат мислите и настроенията ми. Неслучайно, по-горе се наложи да напиша още две мнения, в които оборих нечии самовтълпявания и опити определени хора манипулативно да "слагат в устата ми думи", които са крайно изопачени и всъщност никога не са били изричани/писани от мен. Важно качество е човек да умее да чете внимателно, не "през редовете", и да разбира нещата точно такива, каквито са написани. Аз пиша на достатъчно отчетлив и що-горе грамотен български език, за да не бъда разбиран погрешно. Отделен въпрос е, че редица хора притежават вредното качество да наслагват някакви си техни обобщени и предубедени схващания за живота и половете, които после да сглобяват в едно погрешно мнение, насочено към определен човек (в случая мен).

А и не зная, защо някой се е вкопчил да ме убеждава колко погрешно постъпвам, като не харесвам преяждащи и същевременно неспортуващи жени, които нямат уважение към здравето си!? Защо се очаква аз да имам уважение към такива, че и да искам да съм с тях!? Желанието към даден човек е усещане, което се случва непринудено и трябва да има съществена причина, за да се породи. Кое да ме накара да искам подобна жена!? И същите тези обаждачи по-горе се кикотеха, когато споменах, че и аз не съм бил обект на внимание от някои жени. Защо не тръгнахте да сипете обвинения към тях? ;) Нека сме обективни! За всеки влак си има пътници. Нито аз съм си позволявал някога да обвинявам жена, че не ме е харесвала (това би било израз на комплексарщина), нито позволявам някой да върши същото спрямо мен. Всеки човек отговаря единствено за себе си.

Освен това, в моето мнение номер 451 бях изредил НЯКОЛКО РАЗЛИЧНИ типа жени, които не ми допадат, но явно определени хора тук са много чувствителни на тема преяждане и липса на грижа за здравето си (и това на бъдещото си потомство), та най-лесно е да се започне с една поредица от подмятания и наставления колко съм лош, че не харесвам жени, които не правят никакви усилия да станат поне малко по-харесвани. Аз не си падам и по твърде високи жени (бил съм и с такива, както съм бил и с по-пълни жени - видно в мнение 471), но пак добре, че все още никой не се е сетил да ме упрекне и за това, че "пренебрегвам" наточени мадами като Кейт Бекинсейл, Чарлийз Терон и Олга Куриленко. :) Ще цитирам думите си от мнения 451 и 471, за да няма отново недоразбрали:

(от 451)
"Някои просто не са не мой тип (т. нар. "закръглени", макар и не дебели, но и не правят изобщо усилия да влязат във форма и да стопят килца), други не правели това или онова в леглото, трети пък имат неразумно големи изисквания към мъжа (например те са по 155-165 см високи, но търсят мъж 190 см и нищо по-малко), четвърти търсят мъж задължително с хубава кола, а нямат против да има и свой апартамент. Считат всеки мъж без кола за неудачник и пренебрегват тези, които не отговарят на изискванията им, включително и мен, защото не съм атлетичен и висок "батка" и на срещи на по кафе винаги се явявам пеша, с такси или автобус. Няколко пъти са ми заявявали "Еххх, защо всички мъже не бяха като теб... ", т. е. един вид "Не ставаш, ама иначе другиго бих взела, стига да е едър мачо с лош поглед, обаче с твоята ценностна система и разбран като теб". Лично ставах свидетел как някои от тях си изпатиха от грубияни, възрастни, грозни и по-ниски от мен мъже, но затова пък татини синчета с подарени коли и пари или някакви пишман-фирмаджии. Ставало ми е смешно, когато са ми казвали "С такъв или онакъв мъж никога не бих била! ", а после ги виждам да излизат с точно такива мъже, каквито са отричали допреди това. "

(от 471)
"Номер 469, забравих да допълня това, че съм бил с жени с по-малки от моите гърди (направи никакви) и по-широки от моите бедра. Бил съм и с такива с красиво изваяни големи гърди, също и с некрасиви силно отпуснати гърди. Също и с майка с дете от бивш брак. И с 20-22 см по-ниски от мен, и с 5-6 см по-високи от мен. И с бедни, и със заможни. И с трайно безработни мързелани (в началото не са давали вид на такива), и с големи кариеристки. Моят начин на харесване на жена не е първосигнален и основаващ се на циците или манекенските мерки. Но и не бих се хванал със сериозно неподхождаща според възгледите и тялото ми жена. "

Номер 488, съставил си си неправилна представа за мен по отношение на броя жени, с които съм имал връзки и приятни преживявания в кревата. Но ти и няма как да знаеш това, тъй като не ме познаваш лично. Да, действително не са рядкост мъжете, които прекарват през кревата си безразборно много жени и не са от типа "годни за създаване на сплотено семейство", но така също има и мъже, които са сериозни, държат да опознаят нрава на жената до себе си и не бързат да си лягат с нея на принципа "от вратата - за краката".
За настройката ми към живота, децата и нуждата от създаване на семейство също предполагаш неправилно.

Номер 481, малко си противоречиш в мнението си за човека, с когото би си съвпаднал(а), но пък в същото време не се притесняваш да изопачаваш думите ми и да слагаш в кавички такива, каквито не съм писал въобще. ;) Цитирам:

(от мнение 481)
"Хич не ме интересува как ще изглежда патньора ми - само да е в рамките на нормалното. Нито големината на тестисите ще ме интересува, нито големината на гърдите.
Предизвиква ли усмивка у мен, кара ли сърцето да тупти в учестен режим - той/тя е и докато е така - той/тя ще е. "
Хем не те интересува как изглежда, хем пък трябва да е "в рамките на нормалното". А според теб, нормално ли е човек да не полага грижи за себе си, да е занемарен и отпуснат, да не спортува, да се тъпче с боклуци? И това е при положение, когато и сам вижда, че точно тази слабост на волята и вредни хранителни навици са причината да има наднормено (не нормално) тегло и сериозни проблеми със здравето, които предизвиква по този начин (дори и да не са изразени в момента, такива задължително има: проблеми с холестерола, нарушена обмяна на веществата, хормонално нерановесие, стеснени/запушени артерии, нездравословен ген за бъдещото потомство и прочее). Подобен човек няма как да "предизвика у теб усмивки и да кара сърцето ти да тупти в учестен режим". Затова - нека се изказваме честно, след внимателно осмисляне и непредубедено. :)

(от мнение 481)
"Имам много да ти дам, но няма да ти дам, преди да ми докажеш, че мога да ти дам, но ще ти дам, ако ти ми дадеш и ако искам да ти дам. "

Посочи къде точно съм написал такива или в подобен тон думи! :) Къде - според теб - изтъквам: (а) "че имам много да дам"; (б) "но няма да дам"; (в) "че искам аз пръв да получа нещо в замяна"? Ако си беше направил(а) труда да прочетеш профила ми в Елмаз, щеше да си наясно, че горецитираните твои думи от мнение 481 съществуват единствено в твоята глава. Аз много ясно и недвусмислено съм написал следното:

"Бързам да подплаша гаргите - БЕЗ кола и собствено жилище съм! ;) Като обединим сили заедно, ще ги имаме в недалечно бъдеще! Не съм със снажна фигура, нито имам излъчване на квартална батка с лош поглед, така че със сигурност няма да рониш крокодилски сълзи подире ми, а ще ме обичаш и цениш заради Човека в мен! Точно това желая! Благодаря на тези от вас, които се отказахте в зародиш! Това ме улеснява. А ти можеш да продължиш с четенето надолу. :)"

И сам(а) виждаш горе в цитата, че не просто не се хваля, ами дори напротив - споменавам за себе си неща, които далеч не са привлекателни за повечето съвременни българки. На мнение съм, че доста мъже могат да потвърдят, как маса жени с поведението си са показали, че липсата на кола, жилище и/или снажна фигура са все неща, които не ги привличат (да не кажа и по-силна дума). Мен това ме устройва напълно, защото не намирам за удачно да пропилявам време с повърхностни хора.

Ето и още един цитат от моите схващания за подходяща жена:
"Имам желанието за съвместен живот и по възможност заедно да вложим усилията си да изградим интересна и печеливша дейност, която да постави основите на едно по-спокойно и смислено ежедневие за двама ни. Аз вече работя в тази насока, но още по-бързо това би се случило с подкрепата на подходящата жена. Такава, която може да ми създаде уют вкъщи и спокойствието да ѝ имам доверие. Предлагам същото. "

Забележи доста лесната за забелязване думичка "заедно" (освен, ако четящият няма изричното желание да я пропусне)! :) Никъде не се хваля или парадирам, никъде не обещавам бомбастични неща, никъде не изисквам наготово от жената насреща. Изразявам се напълно умерено и споделям разбиранията си за това, че нормални отношения се градят с общи усилия. И съм достатъчно разумен да зная, че моралната подкрепа, която една жена може да даде на борещия се до нея мъж, е несравнимо мощно оръжие! В същото време не съм лицемер и не намирам за срамно да отбележа черно на бяло с каква жена бих се чувствал добре. Ако тя счете, че също би имала бъдеще с подобен мъж, значи лошо няма. Светът има нужда от повече двойки, живеещи в разбирателство. Важното е да подхождаме честно, да не лъжем и мажем, да не преувеличаваме, а после да се окаже, че сме коренно различни (в лоша светлина) и егоистично очакваме от човека до нас различни неща, спрямо тези, които сме загатвали при първоначално създаваното от нас впечатление.

483.   Аз пък намерих любовта на живота си преди 10тина год в Елмаз и сме много щастливи. Тя имаше момиченце на 3. 5год, аз прясно разведен... Сега си имаме прекрасно семейство- две деца и безкрайно много незабравими моменти на щастие!
Успех на всички търсещи, дано имат моят късмет!

484.   Номер 482 съм. Допуснал съм две грешки в своето мнение горе:
1. Частта "Номер 488, съставил си си неправилна представа" всъщност се отнася до номер 480, но от бързане при писането съм сгрешил числото. :)
2. Думата "що-горе" трябва да е "що-годе". :)

486.   Badoo

490.   Здравейте, темата се е отплеснала с претенциите на скрития милонер -мислител, за това моля да я върнем към заглавието. Искам да попитам за такъв сайт но чуждестранен. Неплатен по възможност и без тонове араби ако може

491.   Безплатен и лесно достъпен е fdating, но задължително трябва снимка.

492.   Номер 482 съм. По принцип избягвам да пиша тук наново, тъй като е излишно да губя време да разяснявам някои неща на единици хора по-горе, които не четат правилно, а си съставят самовтълпени неистини по мой адрес, но не мога да не отбележа възхищението си от даровитите способности на номер 490, която* се справя блестящо с така поставената си задача да подмята измислици-премислици, които не се основават на нищо, освен на собствените ѝ въображения. Мисля, че с тази дарба има силите да оцелее при някоя себеподобна свекърва.

Номер 490, желателно е (отново) да прочетеш моето мнение 482 и най-вече да наблегнеш на частта след думите "Бързам да подплаша гаргите". Там обяснявам на много ясен и недвусмислен български книжовен език: кое, как и защо. :)
Къде видя да пиша за "изисквания" ("pretensions", англ. ; явно го написа в лошия смисъл, сякаш не съществуват качествени, верни и неалчни жени, или да намекнеш, че търся много повече, отколкото мога да предложа насреща) и да твърдя, че съм "милионер"? Напротив, горе твърдя, че имам съвсем скромен доход. И защо заключи, че съм точно "мислител"? Съдейки по тона ти, явно целиш да вмъкнеш тънка обида, но хора като теб грешат, тъй като е добро качество човек да умее да разсъждава трезво и да не е преклонил главица представител на стадото. Но пък е вредно качество да разбираш по крайно погрешен начин нечии думи или да ги разбираш правилно, но умишлено да се преструваш и да втълпяваш на околните, че те са различни, след като не са.

Понеже по незнайни причини залиташ към милиончетата, прочети отново и мнение номер 479, където съм написал:
"Доходът ми за момента е съвсем скромен и няма дори четири минимални заплати. Като за Пловдив, горе-долу става. Маса лични лекари, адвокати, архитекти, крупиета, собственици на магазинчета, заварчици, стругари и други хора в града получават повече от това, работейки двойно по-малко от мен. "

*Щом не иска араби, би следвало да е жена, но знае ли се... Тук понякога пишат и много откачалки и всякакви други анонимници, представящи се за такива от отсрещния пол, с едничката цел да подстрекават вражди между мъжете и жените или да отприщват поредица от спорове, гледайки отстрани с пуканки в ръка. :)

п. п. : Ако има и други като теб, тогава да четат внимателно и да си вземат бележка. Няма смисъл да се хабя да обяснявам на всеки нов даровит заядливко или заядливка пределно ясни неща, които вече са написани в темата. Не се заяждам с тези особи, а призовавам те да се въздържат (колкото и да им е трудно) занапред да не се заяждат с когото и да било в темата и извън нея.

493.   Присъединявам се към 490 и то с ГОЛЯМ кеф!!!

496.   Мъж съм. Пробвах fdating, badoo, twoo и още няколко сайта за запознанство, препоръчани в темата. Едни и същи жени с различни данни за ръст и тегло, на едно място са с деца, на друго пишат, че нямат деца. Кой прав, кой крив, те си знаят. Дето народът е казал, нов бардак със стари к@@ви не става.

497.   В тези сайтове е пълно с откачалки. Само един бърз поглед хвърлих на хората в Елмаз и ми стана ясно за какво става въпрос - сайт за евтини проститутки и съответно мъже търсещи си такива жени.

498.   И аз мисля като #497. Из тези страници за запознанство немалка част са някакви хлапачки или по-възрастни жени в критическата, които искат да си помпат комплексите. Търсят внимание без да са там за нещо сериозно. А други просто убиват време в скуката по време на работа. Сигурно има и нормални мъже, но повечето не са да убиват скука, а да си търсят нещо за мушване. От любопитство прегледах редица профили на жени и мъже. Мислят се за голямата работа, искат партньора да има 3000-5000 евро заплата без да гледат какво те могат да предложат. Аз веднъж си уредих среща с една жена около 30-те, която на живо се оказа почти бабичка в някаква общинска служба. Снимката естествено се оказа крадена. А мои познати жени са ми разправяли как на срещите им с млади мъже са изниквали някакви дърти перверзници или аутсайдери без хигиена и маниери.

351-400 от 423