Сайт за сериозни запознанства?
Здравейте, сигурно на повечето от вас мнението за тези сайтове не е особено добро (да си призная и аз съм доста предубедена към тях). И все пак, понеже съм вече на 37 и нямам сериозна връзка от доста време, започвам да се отчайвам, че някъде в реалния живот ще срещна своята половинка.

Ще кажете - намери си хоби, спортувай, запиши се на курс - всичко това съм направила, но няма резултат.

Според вас има ли изобщо сайт, който да е за сериозни хора, които като мен търсят своята половинка в живота?

Коментари

1-50 от 423

1.   Най-сериозното място е елмаз.. а тук има огрооомна тема по този въпрос - elmaz запзнанства, мисля.
Изчети я, за да си предпазлива, не взимай всяка реплика на сериозно, за да не си предубедена и се моли на Господ да те срещне с подходящ човек.
Както в живота, така и в сайтовете - всичко е късмет!
Желая успех!

2.   В България? Най-вероятно не. Щом не срещаш никого, помисли какво правиш погрешно.

Death_Blade ^

3.   Чувал съм, че този сайт е доста хубав : http://www.romans.bg

4.   Аз съм в началото на двайсете си години, понеже нямам много познанства съм регнат в Елмаз, мисля, че в сравнение други сайтове е по добър. Как мислите?

5.   Този сайт претендира да е такъв: http://romans.bg . Искрено ти желая успех!

6.   Бях точно на твоята възраст като започнах преди 5 години.
Получих стотици писма, отидох на десетки срещи. Всики искаха само едно не ангажираща връзка... просто секс както и когато на тях е удобно. На втората година се запознах с един, който твърдеше че търси любовта беше невероятно нежен, страстен, подари ми парюм за 100 лв, разресваше ми косата и пишеше невероятно нежни смс-и. След година и половина просто се отекчи и не само това оказа се че дължи на разни банки 30 хиляди... нямаше бъдеще за тази любов оказа се просто един мечтател... след него пак същото само срещи за секс... уморена съм до смърт и но се надявам все още да срещна своята половинка. Бъди много предпазлива... успех!!!

7.   http://romantika. bg/ - виж този, аз не смея да се регистрирам, напразни надежди не ми трябвам. Защо не опиташ и агенции за запознанства има една "гара за двама" се казва, изглежда сериозно, а и по-надеждно, но естествено струва пари

8.   Няма сериозни сайтове, защото няма сериозни мъже в БГ. Мъжете са се изродили в някакви егоистични комплексарчета, които си търсят безплатно чу*ане. Имам регистрация в Елмаз повече от година - и нищо - търсят секс, извратени чичковци на по 50+, които се представят за 35-40 годишни. 90 % от мъжете по сайтовете са женени, отгечени от семейния живот, които си търсят еднократна забежка. Останалите 10 % са неженени, неориентирани по отношение на семейство и деца, които просто търсят някоя да се излъже и да им върже за един-два пъти.
Просто забрави! На 37 е абсурд да срещнеш някой, вече сме "бабички", аз съм на 36 и не храня никави илюзии, че някога ще срещна човек, с когото да създам семейство. Ако успееш да приемеш горчивата истина, ще ти стане по-леко. Най-гадната инквизиця е напразната надежда.

9.   В България няма сериозни сайтове за запознанства, защото няма читави необвързани мъже. Не казвам сериозни, казвам читави. Бях по българските сайтовете (предимно аха. бг) 4 години. Срещнах се с доста мъже. Или търсеха само секс, или бяха някакви мухльовци които не знаеха къде е небето и къде е земята. Имах качествен секс с едно момче, това беше добре. Иначе дори и хубава афера не се получава- защото наистина търсят само секс. Говоря за афера- примерно да няма сериозни намерения, но да те изведе някъде на заведение, да ти се обажда, да ти подари нещо за рождения ден. Камо ли пък за сериозна връзка. Не искам да обобщавам, но в България не останаха мъже на място. Ако знаеш някакъв чужд език, направи си профил в чуждестранен сайт за запознанства. Там поне уважават жените, на 35, 36 или 37 не ни смятат за бабички и знаят как да се държат. У нас се харчат 18 годишните с префектна фигура и чалга излъчване- всиочко друго е мезе и попрехвърлило. Тъжно, а?

10.   4, Ся пък като почнете, че нямало читави мъже, то има, но нали не си падате по тях. По същата логика, мога да кажа, че няма читави жени тук. Когато гледате колко е дебело портномето как искате да ви уважават, и да не ви наричат еди как си. Хубаво се точите към чуждестранните сайтове, нали те чужденците могат да имат повече пари, та за какво уважение ще говориш от тяхна страна, като се доказваш пред тях каква си?

11.   Номер 10, НЯМА читави мъже, и Ти си също доказателство за това! ВИЕ мислите за пари, защото нямате, пък и да имате, все тая, защото сте комплексари и нямате и идея, какво значи да УВАЖАВАШ една жена! . Не си разбрал за що иде реч в тази тема- става въпрос за сериозна връзка между мъж и жена, за търсенето н а подходящ партньор в живота чрез сайтове за запознанство, а не за портфейли, проституция и пари! Абе четете малко, а после коментирайте!

12.   10. А ти си живото доказателство, че няма читави жени. Въпреки, че не всичко е пари, парите в днешно време за важни за жалост и живото доказателтво са такива като вас. И не ми говори за какво иде реч, защото вие започнахте с определенията. Колкото до парите, можем да мислим за пари, защото го правите и вие, жалко за оня, който бива съкратен или взимапо малко заплата от мъжа на нейната приятелка. То не бива психотормоз от ваша страна. Как и да го погледнем една връзка е държи преди всичко колко е финансово здрава. Но реално погледнато каквито мъжете такива с и жените. За какво уважение ми говорите пък точно вие, научете да уважавате това, което имате и после си говорете глупостите. След като не уважавате това което имате някои, ще попадате и на хора не съвсем на място.

15.   Номер 10, читава съм, за твое сведение, но ме НЯМА, защото не съм в България. Махнах се заради такива като теб, за да няма нужда да ви уважавам. Искарвам си парите сама с професията си, за която съм учила в университета. Имам сериозен приятел, с които се запознах в ТУКАШНИТЕ сайтове за запознанства. Живея уреден и спокоен живот. А ти, как я караш? С какво ще ми се похвалиш? Какво ИМАШ, какво цениш и кого уважаваш?

16.   Браво щом си успяла в чужбина, там до известна степен всеки успява. Не ми трябва тук никоя да ме уважава, нито пък аз ще ги уважавам, нека си ходят с простаците и наркоманите, но след това да не реват, че бил такъв и че я бие, че се държал с парцал, защото си го заслужава. Но няма да се съглася, че тук само мъжете са нечитави, каквито едните такива и другите.

17.   Аз съм авторката. Доста ме отчаяхте с вашите мнения. Според мен има както "нечитави" мъже, така и жени. Има и свестни. Опасявам се обаче, че по тези сайтове изобилстват нечитавите, а свестните, добрите и разбраните си стоят някъде сами вкъщи. Като мен. Аз мога да кажа, че ме считат за свястна, определено съм на достатъчно години и достатъчно интелигентна, за да съм разбрала кое е стойностно и кое преходно. Да не говорим, че многото пари често пъти изкарват наяве не много добри качества у хората. Имала съм възможност да бъда с мъж с пари, но тъй като нямах чувства изобщо не се стигна до връзка. Не искам да прибягвам до чуждите сайтове, владея два езика доста добре и на още два мога се оправя, но ми се струва, че вече съм стара за да опитвам навън. И все пак не се мисля за бабичка, не съм раждала, не съм имала семейство, как да се откажа от надеждата да бъда щастлива? И бабичките имат право на щастие, нали.

18.   Авторке, не се отчаивай.
Действително можеш да пробваш в чужди сайтове. Не, защото българските мъже били лоши, а просто - малко са. На Запад мъжете са повече от жените, отдали са се на кариера и доста не са намерили време за връзка. Има и много разведени, които си търсят жени горе-долу на тяхната възраст. У нас все още много хора не се развеждат от разни предубеждения и съответно неженени мъже има много малко над 30 г.
Проблемът е, че гледат резервирано на източно-европейките, но пък който има много претенции, остава сам.
Аз на твое място бих пробвала в два български сайта да кажем, както и в две западни агенции за запознанства. За жените са безплатни, за мъжете са платени - така си сигурна, че работят професионалисти там.

19.   Забрави, мила - на 37 не си раждала, не си имала сеймейство - по тукашните БГ критерии ти си "смотана", "нещо не си наред" или "нещо си повредена". И това не ти го пиша да те обиждам. Аз самата съм на 36, не съм имала семейство, не съм раждала и съм сама - всеки ден слушам цитираните оценки, било то ехидно небрежно подметнати в разговор или под формата на обида, заовоалирана като уж загрижен съвет. Не съм предполагала че мога да бъда дискриминирана по този показател, все пак мислех че живеем в 21 век, но ето че е факт. Дори в работата - аз съм тази която почти никога не допуска грешки, компетентна съм за професията си, чета и се информирам за новостити - но стане ли дума за повишение - винаги избират някоя от омъжените колежки, която във всяко отношение е на по-ниско професионално ниво от мен. Веднъж не издържах и попитах ЗАЩО? ! "- " Ами защото липсата на стабилно семейно положение на вашата възраст говори за неспособност за поемане на отговорности". Майната им!!! Сега разбираш ли за какво иде реч - може да си някоя тъпа кифла, дето е кърпила университа с тройки и едвам е избутала, като е повтаряла вяка година по два пъти, но щом се е докопала до "заветния" статус "омъжена" - тя е в пъти по-достойна от самотната жена, пък била тя отличен професионалист.
Затова ако имаш възможност - бягай далеч от БГ, бягай от тази пропаднала държава и от ограничените хора в нея.

20.   19, права си да се дразниш от дискреминацията на работното място, но явно не си попаднала на качествен екип. В други фирми има пък дискреминация на жените с деца, защото отсъстват по-често (децата се разболяват), а и са били в майчинство и са се откъснали от работната среда....

Не се отчаивайте иначе! Като жени в детеродна възраст, но без деца, сте доста атраквини. Просто не сте търсили правилните мъже на правилното място - потърсете по-възрастните от вас с поне 10-години. Мъжете между 30-40 г. най-често са вече женени. После им идва акълът и по-смелите се развеждат.
Има и ергени, които не са готови да гледат чужди деца.

Иначе, действително потърсете и мъж от Запада. Там хората не са толкова патриархални, има и доста жени, които са на вашта възраст и също са се отдали на кариерата, мъже е пълно, които са самотници.

Не ни е виновна иначе държавата, просто културата ни е такава - балканска, южно европейска и леко изостанала. Имаме много да наваксваме, но хората не са виновни за това.

21.   Най-сериозния сайт е Елмаза, да. Тоест - той е всякакъв, там ги има всякакви - и сериозни, и лигави, и реални профили и фалшиви. Всички други подобни сайтове са определено по-зле. Елмаз е и най-стария такъв сайт.

Жените все се оплакват (че нямало мъже). А на практика в такива сайтове мъжете са поне 3 пъти повече от жените!! :))).. е ако търсите г-н 'принца' - прав ви път :))), може и да ви се отвори парашута ама надали :)))

22.   Сайт за запознанства не мога да ти дам, тъй като в тях повечето е една лъжа.. мъже се правят на жени, мъже... искат няккава изгода, после ще се чудиш какво ти се е случило, аз съм мъж, може да се запознаем.. не съм женен.. Защото по голямата част от живота ми мина в учене в чужбина, имах жена в живота си, на семейни начела живеехме но си отиде по налеп начин.... Стига сте гледали какво е редно и какво не... Какво като родиш??? и детето стане престъпник.. наркоман и тн Всеки си има мисия в живота и път? Гледай да си щастлива пшо свой си начин... :))) Ако искаш може да се запознаем.... и ако се харесаме да се видим :))

Желая на всички щастие и хубави моменти в живота!

23.   Мх. мисля дами че сте в голяма грешка съжелявам че не сте имали късмета да попаднете на подходящите хора.
Мога да ви споделя и една др страна на нещата в моя случеи аз съм на 25 смея да кажа в прилично финансово положение (независим)
и ужасно ми е писнало от точно тия момичета 18 -20 годишни или мои връснички които нямат мнение подъжават на някаква смешна Фолк.. да не казвам и така нататъка.
Та - Проблема че аз желая запознанство с сериозна жена някои които знае какво иска, някои които можеш да споделиш да поговориш и вс др, именно жена от вашето поколение, лошото е че не ме приемат насериознно поради разликата в годините. (вероятно)
имаите повече доверие

25.   До номер 22. Аз не гледам какво е редно, че ТРЯБВА да имам деца и семейство на тази възраст, защото другите така смятат. Просто дойде времето, в което си дадох сметка, че вече не искам да съм сама, да, мога се справям с почти всичко, но имам нужда от човек до себе си, с който да споделям и радост, и болка. Самотата може да те превърне в егоист, а аз не искам това и мисля, че имам какво да дам хората, които ме обичат. Ще оставя мейла си за 22, моля модераторите за специално разрешение да го публикуват докато ме намери: ..........
До номер 19. Изобщо не смятам, че сме по-лоши от останалите, напротив, даже в много отношения сме 100 пъти по-добри. Не знам защо ти говорят такива неща, на мен честно казано никой ми прави подобни намеци, може би защото не ми дават тези години, но сигурно си го мислят :( Ако можех да се откажа от надеждата да намеря своята половинка може би наистина щеше да ми е по-лесно, но все пак ти пожелавам най-неочаквано и ти да срещнеш твоята и да бъдеш щастлива.
Авторката

Модератор - не публикуваме контактни данни.

26.   Авторке, аз съм от 9, 11 и 15. Наистина едно- от най нормалните желания на човек е да има партньор до себе си, на когото да разчита, спътник в живота, както казваш, някого с когото да споделиш и радост и мъка. Не се изчерпва живота с работата, приятелите, хобитата, печеленето на пари. След като и ти си стигнала до ТОЗИ извод за себе си, ТОВА е от което ТИ имаш нужда. Остави ги тези писаници за друг смисъл на живота и прочие. За мен ти си една зряла жена, но не само според възрастта си, ами и по начина на мислене. Пътят към постигането на нашите желания започва с осъзнаването им. Така че дерзай, търси и Online и на живо, и ще го намериш- подходящият за теб партньор! Тук в Германия и много по-възрастни мъже и жени търсят партньори в живота и никoй не им се подиграва. По-зряло е обществото и няма норми за това, кое е "нормално". Успех!

29.   Семеен човек съм и в един такъв сайт, срещнах любовта на живота си. Сайта се казва "Сибир". Най-сериозният сайт. Другите сайтове са ела ме вземи.

30.   Здравейте!

С болка прочетох част от горните коментари.
Преди около шест години и аз се регистрирах в два сайта за запознанства. Мъж съм, на 42 г. разведен, с изцяло сериозни намерения за създаване на семейство. Романтичен съм, с чувство за хумор, но същевременно сериозен и отговорен. Смятам че духовните неща са много по-важни от материалните, което не ми попречи да отгледам сам дъщеря си(родителските права бяха на мое име). Не пиша това, за да се изтъквам, а в отговор на тези жени, които смятат, че няма сериозни мъже тук. Мисля, че човек преди да критикува е добре да види собствените си недостатъци и грешки.
Аз също не успях да срещна подходяща жена по интернет. Писал съм си със стотици жени, но с голяма част от тях се налагаше да няма второ писмо. Не го казвам като упрек към жените. Аз отдавна не деля хората на мъже и жени(освен ако трябва да играем мач) -шегувам се. Просто сериозните жени, които наистина искат да създадат семейство, според моя опит са изключителна рядкост.
Всъщност много от тях си мислят, че го искат, но проблемът е, че всичко трябва да стане по "техния" начин. Тоест търсят някакъв идеализиран образ(по своето виждане), а не реален човек - със своите слабости и недостатъци. Много е лесно човек да бъде с победителя, а да бъдеш със загубилия, да не го упрекваш, а да му помогнеш, да го утешиш, да го обнадеждиш, за да се изправи отново - това е по-трудното.
А истината е, че да успее човек на средна възраст да създаде семейство - трябва да направи много компромиси.
Имаше и много жени, с които си паснахме и си разменихме немалко писма(аз препочитам първо да си разменим по няколко писма, да се поопознаем и едва след това да си разменим снимки и евентуално да се срещнем). Но тук възникваха два основни проблема. Или се оказваше, че в даден момент някой от нас се натъкваше на нещо в другия, което го смущава и то до такава степен, че не иска да продължава или след като се срещнем - да не се харесаме физически. Случваше се и комбинация от двете. (Само да поясня - не съм красавец, но не съм и грозен - нормален, леко симпатичен мъж. ) А мисля, че няма смисъл да пояснявам, че едно общуване, в което си вложил много от себе си и си имал надежди и мечти.... когато се окаже поредното разочарование - човек изпитва силна болка и тъга....
В крайна сметка - от година вече не съм писал. Реших, че е по-добре да разчитам на естественото живо общуване - първо да се харесаме физически с дадената жена и след това да се опознаваме и душевно.
Относно брак в чужбина - аз обичам България и не бих отишъл в друга държава. Камъкът си тежи на мястото.
Това е от мен.
Приятна вечер!

31.   Сайтовете за запознанства са пълна измама! Няма никаква сигурност! При регистрацията едва ли има хора, които си пишат истинските имена! Не го знаеш човека какъв е, дали е криминално проявен, дали не е женен пък се представя за ерген, дали снимката му е актуална или е качил някаква от нета и пр.? ! Мисля, че трябва да се задължат със закон сайтовете за запознанства да изискват регистрация само с електронен подпис, да има задължителни полета за попълване като :адрес, имена, семейно положение, дали си осъждан до сега и пр.! И всеки да носи отговорност за подадени фалшиви данни! Така уж в условията на сайта пише, че не трябва да се дават фалшиви данни, но никой не спазва, а и много малоленти се регистрират, не могат да бъдат съдени за това, просто са деца! А с електронен подпис всичко ще е по-отговорно и малолетни и непълнолетни няма да могат да се регистрират!

32.   Здравейте, аз също имам регистрация в сайт за запознанства. Претендирам да съм сериозен и отговорен човек, такъв и търся. Много съм отчаяна, но истината е, че съм срещала няколко пъти доста отговорни хора. Имам и няколко познати, които създадоха чудесни връзки. Мисля, че всичко е до късмет. Не бих сложила всичко под общ знаменател. Мисля, че такъв сайт е още една отворена врата.
Но и щом има хора като 30, значи надежда има :)

33.   Здравейте, всички. Ще си позволя да споделя и моя опит от сайтовете за запознанства. Имам регистрация в сибир и елмаз. Там има всякакви хора - семейни търсещи просто забавление, комплексирани и криещи се зад монитора, но има и интелигентни и приятни за общуване мъже. Според личните ми наблюдение Българския мъж не е много активен. Живеем във време когато секса е на показ (благодарение на чалгата и не само) и повечето момчета и мъже не виждат смисъл да се борят за някое момиче, защото всичко им е поднесено на тепсия. Те са пас абсолютен и представа си нямат какво е да ухажваш жена! Не им се налага просто...
И аз съм на мнение, че сериозните и отговорни мъже са или женени или извън България. Дано да греша...

34.   Здравейте,
Много отчаяно звучите почти всички тук. Горе главата. Първо, искам да ви кажа да бягате от Агенция за запознанства "Гара за двама", не вършат никаква работа, предлагат стари профили, на хора, които вече нямат нищо общо с тях.
Второ, аз не мисля, че жените на по 36.37 са бабички и нямат шанс. Така, че смело напред.
Трето - до господина от 30. Много бих искала да си разменим някакви координати с Вас.

35.   Да, и аз бих искала :Р

37.   Тука поне двама са се намери ли поне едно нещо положително да има, колкото до тия сайтове за запознаства смешна работа жените се правят на големи и това си е, а след това казват че мъжете били зле да ама не.

38.   И аз също :)

39.   Нормални мъже има доста, но вие не ги харесвате. Искате някой богат тежкар, който да ви подарява парфюми за по 100 лева, както се бе изразил някой по-горе и да ви води на почивки в чужбина. Ако ли пък случайно попаднете на някое момче с по-скромни възможности му биете шута при първа възможност. Така избирате, избирате и накрая се събуждате на 37 години без никой до себе си, и е напълно нормално. Говоря от собствен опит, понеже съм бил от двете страни, живял съм без пари и знам как се държите в подобни ситуации. Сега вече изкарвам достатъчно, за да мога да си позволя каквото си поискам и да ходя където поискам. Няма да позволя обаче на някоя префърцунена кифла да ми харчи парите наляво-надясно, преструвайки се че ме обича. Понеже повечето станахте много алчни, цената ви взе да пада, предлагането е голямо и лесни жени колкото искаш. Излиза много по-евтино и разбира се е по-интересно. Все пак вярвам, че свестни жени има, но са много малко, останалите си заслужавате да бъдете лъгани и използвани от мъжете, точно както вие самите го правите!!!

40.   Авторке задаваш неправилно въпроса и си в омагьосания кръг в който са много жени особено тия от зодия Везни и Телец. Той се състои в това, че афиширайки от самото начало, че търсиш сериозна връзка отблъскваш всички мъже и най-вече тия които търсят също сериозна връзка. Звучи ти странно? Няма нищо странно, а проблема е в теб. Значи нормално е да кажеш в началото, че търсиш сериозен автомобил в магазин за автомобили. Защото продавача веднага ще знае че си дошла с пари и ще ти го предложи директно. Но това не върви във взаимоотношенията с мъжете, защото казвайки пред мъж когото не познаваш че търсиш сериозна връзка мъжа не знае дали действително си подходяща за него за такъв вид взаимоотношение. Той не познава характера и нрава ти за разлика от продавача, който знае че си дошла с пари и че да го устройваш за сделката. А характера и нрава ти изпълняват същата роля за мъжа по отношение на сериозната връзка която изпълняват парите за продавача. Те са това което би направило връзката сериозна ако му допадат. Те са нещото което го интересува по тая тема. А те са нещо което се разкрива за доста време. Но тъй като той не ги знае започва да се чувства като неудушевен предмет пред подобно предварително изискване. Започва да гледа на теб не като на жена с която е възможно да създаде сериозна връзка, а като на паразит който просто си търси мъж който да я устройва-да не и кръшка, да е с пари и да и помага за гледането на децата. От там какъв извод може да си направи един мъж за теб? Че го устройваш за сериозна връзка или по скоро не? Още щом те види с тоя надпис ще знае че има по-голям шанс да създаде сериозна връзка с всяка друга жена която не прави такива изисквания в началото но не и с теб. А ти в очите му си задушаваща го нахалница с претенции дето се мисли за важна и хитра което само го провокира да се възползва от теб сексуално за да ти натрие женския нос дето не уважава истинската любов която се различава от фалшивата по това че не се развива по учебник!!!

41.   Авторката до номер 39 и 40. Мина доста време откакто съм пуснала темата и отдавна не я следя, но последните коментари ме провокираха да отговоря. Мисля, че не сте разбрали правилно въпроса, а може би аз не съм формулирала заглавието както трябва. Питах за сайт, който се посещава от сериозни хора, а не от свалячи, кръшкачи, комплексари и фантазьори. Никъде не съм афиширала, че търся сериозна връзка, защото както правилно отбеляза номер 40, погледнато от другата страна, това изискване отблъсква също и жените, които не са убедени, че въпросния мъж просто не търси някоя, която да готви, глади и пере. Малко е обидно да слагате всички жени под един знаменател като меркантилни и алчни. Вярно е, че избираме, но моят избор далеч не се обуславя от дебелината на потрфейла. Все пак ако аз съм свястна, ще искам свестен мъж, нали така. Надявам се, че не ми препоръчвате да се обвържа с някой, който привидно отговаря на всички "изисквания" както ги определяте, а въщност е насилник, използвач или мамино синче. Говорим за реални хора, а не за принца на белия кон. Все пак човек има граници за търпимост и аз като жена, която се справя сама няма как да се примиря с някой, който ще ме малтретира или ще живее на мой гръб. Не съм нито феминистка, нито еманципантка, но как ви се струват подобни мъже?

42.   От номер 40 до авторката. Ами то пак в това е проблема-всяка сериозна връзка започва от несериозна. И проблема е че много жени първо искат да се сприятелят с мъжа за да го разберат дали става или не. В което се вкарват яко във водовъртеж. Секса е като кислорода за огъня по отношение на приятелството между мъжа и жената. Без него приятелството е пусто досадно и бързорушащо се, и кара мъжете бързо да се отеглят. Мъжа и жената са различни и по принцип не стават да приятели, както няма и истинско приятелство между две жени. Така че искате прекалено много от нас без нищо в замяна. Аз например съм имал най-продължителните връзки именно с жени които са откликнали бързо на секс поканите. И съм им бил много по-верен от мъже с които са се опознавали сериозно и дълго без намеци за секс. Ама това не значи че съм сваляч и бройкаджия.

43.   И аз се регистрирах в два сайта за запознанства и не съм много очарован! Много се държи да имаш снимка, но от опит знам, че преценката по външен вид често е грешна! Аз примерно изглеждам доста добре и младея поне с 10 години, което е голямо неудобство, защото повечето жени на моята възраст са ми като майки! Звучи грубо, но се кълна че е истина! Хващат ми окото доста по-млади от мене, но там не покривам финансовите изисквания! А и ако бях някой заможен бизнесмен дали щях да търся в сайтовете? Жените, които изглеждат добре са затрупани с писма и всякакви предложения и си вирват носа и нямам никакъв шанс да ми отговорят! Тези, които са без снимка са явно доста комплексирани и подтиснати и също трудно се комуникира! Абе имам чувството, че е по-лесно да ударя джакпота от тотото, отколкото да намеря подходящата жена в сайт за запознанства! Не знам вие какво мислите?

44.   43, сложи си снимка щом няма от какво да се притесняваш. Горе на Сподели-то нали излиза една реклама на един нов клуб, където е за запознанства пак. Влезнах да хвърля едно око и си харесах един мъж от там:)

45.   44 не е проблема до снимката! Нали обясних, че изглеждам с 10 години по-млад, защото косата ми е толкова светла лятото, че белите косми стоят като руси! Ако пусна брада, тя си направо бяла, но лятото се бръсна редовно! Зимата държа косата си дълга, но лятото си удрям профилактично един бръснач в стил "Слави Трифонов", за да изкарам жегите и познай какво става? Свалям още годинки и спокойно мога да мина за 27 - 28 годишен! Е как тогава да ходя на срещи с 40 - 45 годишни жени? Дори аз да се правя, че всико е наред, то те се чувстват неловко, защото решават че съм някой хлапак падащ си по опитни каки за секс! Конфузни ситуации!

46.   И кой те кара да ходиш с 45 годишни жени? Някой нож на гърлото ли ти опря?

47.   Никой не ме кара, но безработен, без пари, без кола и имоти? Дали ще съм подходящ за 25-30 г. мацки? Те търсят перспектива за създаване на семейство и деца или поне Чичко Паричко! Само ще им загубя времето, защото не влизам в техните изисквания! Капиш?

48.   Ааа така кажи-търсиш си жена да те издържа... Сериозно с тая нагласа и баба ми няма да ти върже! С грозните си комплекси отблъсквате жените, как неможахте да го разберете...

49.   Жена да ме издържа? Как ти хрумна? Шегуваш се нали? ;) истината е, че търся сериозна връзка с жена, с която можем да ходим на кафе и бира, да се разхождаме, да си говорим и споделяме! Ако срещна такъв човек, който ме разбира и подкрепя морално, знам че лесно ще си стъпя на краката и ще изляза от дупката! Изобщо не ми е минавало през ума да търся някаква изгода или финансова помощ и не ми е в стила - през живота си не помня да съм разрешил на жена и едно кафе да ме почерпи! Но съм самотен сега и обезверен! Може би съм и комплексиран! Но точно сега ми трябва такава връзка! Защото знаеш ли какво се получава иначе - когато работех на три места и бях червив с пари си казвах - първо да направя кариера и пари, а за връзка има време и времето минаваше и изпуснах много възможности, точно когато бях "добра партия" и имах много обожателки! Сега ако си кажа - чакай да си стъпя на краката и после ще търся жената - ще съм самотен и все по-коплексиран, ще мине време и може да затъна още повече от самотата и накрая ще си умра като смачкан дядка! Не го искам това!

50.   ЧОВЕК МОЖЕ ДА СРЕЩНЕ ПОЛОВИНКАТА СИ В САЙТ ЗА ЗАПОЗНАНСТВА!
Аз съм жив пример за това.
Жена на 37 съм. Атрактивна и секси. Винаги съм имала много мъжко внимание в живота си, но май изискванията ми са били твърде категорични.
В Елмаз се регистрирах преди 4 години. Виждала съм се с мъже от сайта(без да прекалявам). Но повечето се оказва, че търсеха секс и авантюрки.

На втората година в сайта се запознах с един сериозен мъж. Започнахме да се виждаме и заживяхме заедно. Но с течение на времето се оказа, че не сме един за друг... Разделихме се. Исках период, в който да остана сама и да се събера. Влизах понякога от скука в Елмаз. Там ме заливаха с писма и ухажване.

Започнах да си пиша с един мъж хей така... Но той се оказа прекрасен човек-с невероятна душа. Още на първата ни среща ни поразиха светкавици! Две седмици след това той ми предложи брак. Приех. И месец и половина след запознанстото ни направихме приказна сватба.

На 37 най-после срещмах своя мъж.
Ни най-малко не се подценявам и не се причислявам към категория "баба".
Сега смятаме да си направим бебче(той е на 43).
НА ВСЯКА ВЪЗРАСТ ЧОВЕК ИМА ПРАВО НА ЩАСТИЕ!
АВТОРКЕ-СМЕЛО НАПРЕД!

51.   Авторката, виж този сайт. Има и българи. :)

http://www. europe. match. com/

Успех!

52.   Здравейте! Аз съм авторът на коментар № 30. Бих искал да кажа на авторката на темата : Надявам се, че предния ми коментар е бил полезен за Вас! Бих искал да добавя някои неща : Прави ми впечатление, че преди няколко години, когато за пръв път се регистрирах в сайт за запознанства - много по-лесно се получаваше комуникацията и хората бяха по-доверчиви и открити. Предполагам, че сте забелязали моя стил на писане, който е открит, честен и искрен, и по-принцип допада на голяма част от стойностните жени. Въпреки това, с отминаването на на годините се оказа, че все по-рядко ми отговарят и става все по-трудно да се общува и да попадне човек на истински и стойностни жени - които ценят много повече душата на човека, отколкото външността или материалното му положение. Освен това се натъкнах и на фалшиви профили и на профили, които са отговорили невярно на голяма част от въпросите и т. н. т. А аз съм човек който цени и обича истината и не приема лъжата. Дори в един момент си казах : стига! И за около година прекратих изцяло писането в сайтовете за запознанства. Освен това забелязах, че една част от жените, като че ли нямат доверие на никого и се съмняват във всичко. Разбира се в днешно време известна предпазливост и внимание са необходими, защото в интернет има всякакви хора и вероятно част от тях са с нечисти намерения, но аз смятам че човек щом е решил да търси запознанство по този начин - трябва да се опита да се научи да различава истината от лъжата. А За да стане това е необходимо да придобие усет да забелязва "дребните"неща и да умее да си направи правилните изводи от тях. И в заключение на всичко това мога да кажа, че според мен важен е не толкова конкретният сайт, а важното е да намериш в него "истинския" човек. Човек, който да те обича, уважава и допълва и заедно да бъдете двете половинки от "цялото" и разбира се да създадете едно прекрасно семеЙство, с много любов... Проблемът е дали това може да се случи чрез сайтове за запознанства. И дали ще се случи точно на теб, на мен, на вас... Не знам. Само Господ знае това. Аз лично се надявам! И пожелавам на всеки човек(който го иска) да намери своята истинска любов! Не бях влизал около два месеца тук, вчера влязох и видях, че на няколко от жените писали коментари( № 34, 35, 38 ), явно им е допаднало това, което съм написал и са изразили желание да си разменят някакви координати с мен. Аз бих се радвал да общувам със стойностни жени. Имейлът ми е ............... (без кавичките). Искрено се надявам модераторите да не го изтрият! Пожелавам на всички приятна вечер и всичко най-добро! Автор: човек от град Русе.

Модератор: Съжалявам,не публикуваме лични данни.

54.   И според мен е важен не толкова сайтът, а да разбереш дали човекът, с който общуваш е сериозен.

56.   е това е най трудното бре хора, това е защото всички се крият зад маски за съжаление.

57.   Не зная в кой сайт се е регистрирал брат ми, но там е сложел моя снимка, защото съм с 2 години по-млад, а той изглажда с 10 години по-стар. Приличаме си малко, но не чак толкова. Чудя се как му "вярват" жените като ги убеждава, че се е снимал преди 10 години. познавам двойки, които са се запознали на интернета, и след това имат щастлив брак, но си мисля, че това са изключения потвърждаващо правилото. Там не е за сериозни запознанства.

59.   Здравейте! Аз пък от няколко седмици ми се налага да търся услугите на такива сайтове, понеже имах дългогодишна връзка завършила с пълен крах и ме остави на 32 години в безтегловност! 10 години се бях консервирал в къщи, съсредоточен да изградя семейство с жената, която обичах и която на края ми заби нож в гърба. Бях се изолирал от ставащото около мен, но сега ми се налага да се оглеждам за нова любов.

Тъй като повечето ми познати са или женени или не са в България се наложи да прибегна до услугите на такива сайтове! Регистрирах се в няколко сайта, писах писма, започвах няколко разговора, завършващи с не успех! Но това, което ми направи впечатление, че повечето даже не ме отразиха! Мисля, че съм симпатичен тип, имам висше образование, живея сам в собствен апартамент, имам сносна работа, от която получавам добри пари, имам вила с басейн, и още неща с които не искам да се изтъквам, но всъщност досега не съм стигал до там, че да го обясня това на някоя жена! Но мисля, че най-лошото е, че тези сайтове ги използват за легална проституция! И покрай подобни индивиди останалите бледнеят, създава се погрешно впечатление, тъй като тези преобладават. Т. е. ако в един сайт 70% са проститутки, 20% златотърсачки, то вие си направете извода, колко са тези, които наистина търсят нещо сериозно! За сега мисля, че Романса е единствения сайт, където наистина се търси и се предлага нещо истинско, но сайтове като TWOO, GEPIME, AHA, са пълна скръб! Не само ще ви откажат да си търсите любовта, ами направо ще ви откажат от живота! Въобще не се учудвам защо има хора на 30, 40 години да са ергени или жени на тези години да не са раждали и да не са имали сериозна връзка! Ама май каквато държавата, такива и хората в нея, доскоро упреквах Б. Борисов за изказването, че сме лош материал, но положението наистина е много трагично! Алкохолици, развратници, а напоследък и наркомани, май най-добре една ядрена бомба да ни заличава и да ни отърве от мъките!

1-50 от 423