Може ли един мъж да обича две жени?
Имам въпрос към мъжете.

Може ли един мъж да обича две жени? Вече се досещате, че става въпрос за официалната жена до мъжа и съответно любовницата му.

Коя обича повече?
Искам да изключите варианта, че я използва "другата" само за секс.. , тогава е ясно.
Говорих с момче по този въпрос тъй като ми стана интересно. Той каза, че най-вероятно може да обича две жени, а щом се е стигнало до втората, то нея ще дарява с повече любов. Но пък не може и да остави тази до него - питомната.

Е, чакам мнения. Ще ми бъде интересно да прочета какво мислите вие Мъже!

Коментари

1.   Не, не може. Не мисля, че има ЧОВЕК, който може да люби две жени (двама мъже).
Да, може да има привързаност, приятелство, деца, зависимости със съпругата си, но щом си е намерил ЛЮБОВница, значи обича нея или никоя от двете. Не мисля, че има средно положение.

2.   Аз също мисля, че няма как да обича две жени

3.   Две не може да обича. Но коя от двете повече? ...
баси глупоста да се чудиш дали не те обичат с една идея повече. Или те обичат и ти дават всичко или не.

4.   Може да обича дори повече от 2 жени - майка си и двете си сестри, например.

5.   Използвачи най-различни, просто оправданията са еднакви.
Мечо Пух

7.   Обича втората, а с първата е свикнал. Не му се разделя с нея защото тя му знае и черните ризи. Докато пред любовница се прави на велик.

8.   Обича себе си.

П. П. Колко пъти ще пускаш тази тема? Ясно е, че питаш за любовницата. Може да е обичана(само не разбрах, защо с такава сигурност, че не ставало дума само за секс)), може и за секс, за четкане на самочувствие... абе, хора всякакви - причини всякакви. Не можем да гадаем, в главата на твоя какво му е?

9.   Номер 7 според мен твърдението ти е напълно вярно, щом един мъж е решил да потърси любовта другаде, значи вкъщи намира всичко друго като уют, спокойствие, приятелство, разбиране, радост покрай децата, но не любов и страст. Той може да вижда съпругата като част от живота си, но винаги другата, ще бъде по-лансирана и по-обичана. Това разбира се важи за мъжете които наистина обичат любовниците си, а не тези които търсят секс и развлечение. Аз лично съм чувала от мъж как казва, че отива на семейна вечеря и в 11 излиза за да купи цигари на жена си и хората казват " Дай боже всеки му такъв грижовен мъж", а той добавя , " Нямах търпение да изляза и да чуя гласа на моята любов " (това е малко извън темата, но доказателство, че има мъже които обичат любовниците си, и де факто нямат никаква конкретна причина да са с жените си, освен привързаността )

10.   9, права си до голяма степен, но не смятам, че мъжете, които имат изброеното от теб вкъщи изобщо търсят нещо навън. Без любов в семейството, как искаш да имаш спокойствие, уют, приятелство... Любовта именно те кара да правиш компромиси в името на любимия, да завинтваш всяка сутрин капачката на пастата за зъби, вместо да вдигаш нечуван скандал, да събираш хвърлените по земята мръсни чорапи, вместо да почнеш да крещиш на собственика им да си ги събира и т. н.

Когато любовта си е отишла, малко по малко и горните неща си отиват. Идва навика, дълга към децата. Любовта си я търсят семейните навън - намират най-често не само страст и любов, а уют, спокойстиве, приятелство.

Който е имал подобна връзка знае, че често любовниците дори не правят секс при повечето от срещите си, а просто разговарят, споделят си, кроят свои си планове за общо бъдеще и броят дните до развода. И да - това е само за двойките, при който има и любов.
За останалите сте прави.

11.   От номер 9 до номер 10 : Да ти се изказа много по-точно от мен. Аз исках да кажа, че има мъже които обичат да стоят вкъщи, приятно им е, но все нещо им липсва. Уважават жените си, но до там :)

12.   Мерси, че ме разбра.

И пак ме накара да се замисля - приятно им е?
Ами, ако им е приятно, защо си намират всякакви оправдания, за да са с другата?

Има и мъже, които толкова „обичат“ да са вкъщи, че съм ги срещала заспали на фитес-уредите. Просто хората търсят спокойствие. Във фитнеса явно го намират. После ще си намерят любовница и ще си почиват в скута ?.

Жал ми е за подобни мъже. Просто нещо ги кара да не се прибират у дома. След 10-часов работен ден да не можеш да намериш почивка в собственото си жилище?

Значи любовта отдавна е излетяла през комина...
и е свободна да влезне в дома на друга жена.

Защо тогава действително я има - ами просто мъжът е свободен да си отиде винаги, не го връзват задълженията, децата, подписът.
Бракът убива при много двойки любовта. Хората престават да се грижат за връзката си, мислят я за подразбираща се и перманентна.
До развода, но тогава е твърде късно.

И не - не може мъж да обича две жени едновременно. Такъв е животът.

13.   Аз съм на мнение, че НЕ МОЖЕ. Може да желае едната, а да обича другата.

14.   Според мен може, но дали ВСЕКИ мъж/човек може, това е друг въпрос. Аз лично обичам две жени (естествено изключвам майки, сестри и други роднини), и то не от вчера, а от доста години. Но ги обичам по коренно различен начин. С едната мога да създам семейство, с другата не бих могъл и не искам. И двете докосват душата ми по някакъв начин, но по съвършено различен, без да се преплитат и да си пречат, а дори се допълват. И с двете бих могъл да правя секс. Не бих нарекъл "втората" любовница, просто много добра приятелка. Всъщност втората датира от преди първата. Двете знаят една за друга и се познават лично.

Виж, вече дали конкретно в ТВОЯ случай, авторке, мъжът обича и двете жени, коя е "първа" и коя е "втора" и т. н. - това е съвсем друг въпрос, на който никой тук не може да ти отговори, освен въпросния мъж. Питай го.

Кубрат

15.   Човек може да обича много хора по различен начин. колкото е по-широка душата му, толкова повече души имат място там... Но въпросът е за партньорите, с които е избрал да извърви живота си. Има един единствен.. този, който е до него и в радост и болка, а другите.. те са навсякъде около него но.. временно с него.. за удоволствие, което сменя, като загуби тръпката. Че кой не обича удоволствията?

16.   Може и още как! Аз например обичам цели 5. Но както казва Кубрат (с когото съм напълно съгласен) по различен начин:
№ 1 - детската ми, разбирай първата любов. Никога не съм бил с нея, няма и да бъда, но се обичаме и държим един на друг. Така се стекоха нещата.
№ 2 - жената, с която правих за първи път секс и която беше моя приятелка цели 5 години.
№ 3 - първата ми съпруга, с която се разделихме поради изчерпване на връзката и без сътресения, но с която запазихме приятелски отношения заради децата.
№ 4 - втората ми съпруга.
№ 5 - най-добрата й приятелка. С нея и съпругът й сме много добри приятели и понякога правим заедно секс.
И накрая отново ще наблегна на думите на Кубрат. МОЖЕ, НО ПО РАЗЛИЧЕН НАЧИН. Според мен няма как да степенуваш обич/любов. Все едно да кажеш, че обичаш едното от двете си деца повече. Обичаш ги еднакво, но често по различен начин, защото самите те са различни. Така поне мисля аз.

17.   Хората не са моногамни... Така че може да обича и две, и три, че даже и 4.

18.   Абсолютно съгласен с номер 16! Е, аз още не съм стигнал до 5 "бройки", но никога не е късно :-)

Кубрат

19.   Драги коментатори, имате прекалено изкривени и извратени представи за любовта.

По темата: Авторке, теб това ли те крепи? Все пак да обича по малко и двете ли? За тази награда ли живееш и дишаш? Каква утеха само. Дано се успокои - виж, вече ти казаха, че можело.

Лоша

20.   Кубрате, сегашната ти приятелка със сигурност има много ниско самочувствие, а за теб... по-добре да не пиша....

21.   Номер 20, явно познаваш хората около мен доста по-добре от мене... Един човек с ниско самочувствие обикновено е доста комплексиран и не е много "интересен" за дълготрайна връзка, а пък за съжителство съвсем. Ако беше такава, няма причина да съм с още нея, особено при наличието на алтернативи. А тя е с мен, въпреки алтернативите, защото си знае цената и е наясно, че по никакъв начин не се "конкурира" с когото и да е и че винаги ще е на първо място (и повярвай ми, когато усети, че не е - това се чува! )

Точно фактът, че повечето хора се чувстват "застрашени" във връзката си от някоя незначителна забежка, е белег на ниско самочувствие.

Кубрат

22.   Подкрепям Кубрат.

Мога само да допълня, че когато една жена се чувства обичана и желана от партньора си, има самочувствие, добра самооценка, живот извън връзката (кариера, образование) - тя не се страхува от другите жени в живота на мъжа (колежки, приятелки някакви, познати).

Лично аз бих предпочела да открия един ден някаква случайна забежка, отколкото да се превръщам в истерична, гротескна версия на Джеймс Бонд. В крайна сметка всяка една от нас може да каже КРАЙ и да се откаже от една връзка или съответно да товара върху себе си.

Лаура

П.П. Конкретно по въпроса на авторката - възможно е мъж да прави секс с две жени, но любов прави само с една.

23.   Лаура, и аз съм съгласен с теб, но относно П. П. -то ти: Авторката пита дали може да ОБИЧА две жени, а не с колко може да прави секс. Аз, както и номер 16, твърдим, че може да обича повече от една, а пък секса вече е отделна работа.

Но като се замисля, си права в известен смисъл - дори мъжът да обича повече от една жена и дори да прави секс с (част от) тях, то прави точно секс, а не любов, въпреки че "иначе" ги обича. Любов в леглото и любов извън леглото са различни неща, като усещане. Любов в леглото прави само с една.

Малко сложно и нелогично звучи може би, но поне при мен е точно така.

Кубрат

24.   Да, мисля, че може.
Моят приятел е женен и съм сигурна, че обича жена си - те са дълги години заедно, тя е майка на детето му, грижи се за дома му. Нея обича, защото е такава и такава, защото му прощава изневери, защото много се е борил за нея някога.
Мен ме обича също. Вече не съм нещо ново, тъй като продължаваме връзката си вече станаха две години. Мен ме обикна като приятелка, като личност, обикна свободата в мен, смеха, живота. Мен ме обича въпреки всичко, защото нашата връзка излезе от мрака на сянката и се случваха грозни картинки. Мен ме обича въпреки всичко, което съм и въпреки всички пречки. Постоянно търси начини да ме чуе или да ме види. А за страстта и секса - няма какво да говорим - страхотно е!
Някой по-горе го спомена - често даже не правим секс, по-често говорим, смеем се, той ми споделя (не се оплаква в скута ми от жена си) Разказва ми за плановете си в кариерата си, за мечтите си, обсъждаме света...
После става и се прибира при жена си, защото я обича, защото не иска да я наранява, защото гледа д е примерен съпруг и о дяволите, въпреки мен, успява да го постигне - на цената на колко нерви, страх и т. н. той си знае.

Недей да си мислиш, че обича едната повече! Това е странно! Аз също обичам двама мъже - първата ми любов, която си остана в сферата на платоническото и все още ми е радост, понякога се вижаме, говорим, интересувам се от това как се развива живота му, боли ме ако го боли и съм щастлива заради щастието му. И обичам безумно много сегашния си приятел, с който се чувствам себе си, свободна пред него да бъда безкрайно открита, свободна да правя всичко, той ме подкрепя, вдъхва ми сили, помага ми често със съвети и ме изгаря в прегръдките си.

25.   Да човек може да обича децата си, жена си, , родителите си приятелите си, , роднините си... онази любов за, която всички говорим може да съществува само към един мъж / жена.

26.   Ама вие кого питахте, какво може и какво не може? :)
Аз преди да спя с една жена я питам: - Аз обичам ли те?
И само ако каже ДА, тогава.
И по този начин НЕ правя секс без любов, толкова е просто :)

Y D

28.   ... естественор, че един мъж може да обича две жени(съпруга, любовница и т. н), но съм убедена, че може да бъде влюбен само в една... всъщност това се отнася и за жените според мен... ЗАРА

29.   Ей, Зара, любовта е крайна форма на обичта. Следователно отново стигаме до въпроса, чийто отговор вече уточнихме - МОЖЕ, НО ПО РАЗЛИЧЕН НАЧИН :) или :(

30.   Има и такива мъже, които не обичат никого

33.   Абе да ги обича чак не знам, ама да ги тъпче и двете става и то екстра! Даже може и да ги накара да се съревновават за вълшебния жезъл.

34.   Един мъж може да обича много жени, с някои от които дори не е бил интимен.

35.   Да обича две жени?
Не!
Да ги лъже и двете - Да!