Писмо до затвора
Началото на тази история бих нарекла нелепо. С най-добрата ми приятелка си купуваме редовно един вестник, в който има поместена страница с обяви за запознанства. Един ден решихме като глупави хлапачки да звъннем на някой, да се пошегуваме и да забравим за станалото. Аз избрах произволно номера на някакво момче на 22 г.

Звъннахме веднъж и той после се обади. Попита защо сме му звъняли. Аз му се сопнах. Казах му, че ако не иска да му звънят, не трябва да си публикува номера по вестниците. Той се разсмя. С приятелката ми се лигавехме. Очаквах всеки момент да затвори или да се развика, но той се смееше с нас. Докато не каза, че трябвало да затваря.

На следващия ден пак се обади. Проведохме този път сериозен разговор. Оказа се, че има съвпадения - общи интереси, и двамата имаме по-малки сестри. Като ми каза датата на рождения си ден, се оказа, че е три дни преди моята, и не повярва, като му казах. Сподели ми, че трябвало да ми каже нещо много лошо и щял да разбере, ако не искам да говоря с него повече. През ума ми се разиграваха всевъзможни лоши сценарии, но бях шокирана, когато призна, че е в затвора.

Уверих го, че не мога да съдя хората и не е проблем за мен. Той продължаваше да ми се обажда. Говорехме си непринудено, сякаш бяхме стари приятели. Веднъж го попитах защо е в затвора. Оставали му шест месеца. Бил там за побоища. Не беше особено словоохтлив, а аз не исках да бъркам повече в раната.

С времето все по-живо се интересуваше къде и с кого излизам. Един път ми каза, че сигурно съм ходила по момчета предишната вечер. Обясних му истината - че съм се видяла с приятелки. Той се извини, но много момичета са го лъгали и затова подходил с недоверие към мен.

Понякога ми се сърдеше, че не му вдигам телефона. Приятелката ми каза, че сигурно ме е ревнувал. Аз й се изсмях. Дори не ме беше виждал. Относно това все питаше кога ще изпратя моя снимка и писмо. Говорел си само с мен и сестра му и много щял да се зарадва да получи писмо. Негова снимка щял да изпрати чрез телефона на някакъв негов познат там понеже неговият нямал камера.

Все го залъгвах, че ще пратя писмото. Понякога наум си съчинявах какво ще напиша. Но моето писмо до затвора остана неизпратено.
Приятелката ми все ме съветваше да спра да се занимавам с този, защото може би е опасен, а и мен съмненията ме заглождиха и един ден просто му казах да не ме търси повече и да забрави за мен. Не му дадох възможност да реагира, защото веднага затворих телефона и той ме послуша. Не се обади повече. Понякога се чудя правилно ли постъпих, но разумът надделя.

Коментари

1.   Не е хубаво да общуваш с човек, когото познаваш, независимо дали е мега-богаташ или затворник. Добре си направила, че си го отрязала и повече не му се обаждай.

2.   Хмм.. ами познато ми звучи... аз имах връзка с момче от затвора чаках го 8 месеца и след като излезе бяхме заедно още около 6 месеца.. извинявай за любопитството, но в кой затвор е?

3.   Отговори си първо какво е затвор? Затворът е мястото където съгрешили хора изтърпяват наказанието си. Това, че човек изтърпява наказание не означава непременно, че е лош или, че ти си по-добра от него като не си пристъпвала закона защото никога не се знае. Затворът е за хора не за животни те не са по различни от нас просто са сгрешили в някое от действията си. Дори да е убил човек това не означава непременно, че е сериен убиец. И ако го харесваш като приятел не пречи, че е лежал в затвор.

4.   Постъпила си разумно, не съжалявай. Много са ловки и хитри. Колкото и милички и различни да ти звучат по телефона това е просто театър. С времето щеше да ти поиска дребни услуги като например-пъшкане по телефона, голи снимки, да му пратиш парички, кафе, цигари... какво откопчи и в замяна мноого ще те обичка. И така ще се въртиш в един омагьосан кръг и накрая ще се почувстваш като пълна глупачка. Това ти говоря от опит, поддържала съм връзка с такъв индивид, обработването ми траеше 2 месеца, просто започнах да си мисля че това е най-прекрасния човек, най-милия, всичко най-най.... и вече помислил че съм налапала въдицата реши да действа първо се пробва с голи снимки да му пращам с ммс, да му пъшкам, като отказах, мина време реши да пробва с искането на пари и разни услуги, е тогава осъзнах, че просто е един играч, който много подценява женската интелигентност. Много ме подразни това, не съм скрънза, но да ме правят на балама и да ми се подиграват хич не обичам. В крайна сметка и жените сме хора и вместо да се прави на дон жуан да беше казал директно къде го сърби пък щях да си реша дали да го почеша или не. Та така не съжалявай!

5.   Правилно си постъпила! А тези с предишните коментари явно си нямат на представа каква паплач има по затворите

6.   Аз съм младо момиче на 23 и по принцип се старя да разбирам хората и да им влизам в положение, но нещо тук ме смути. "Понякога ми се сърдеше, че не му вдигам телефона. "" Един път ми каза, че сигурно съм ходила по момчета предишната вечер. "Това ми е до болка познато. В началото чувството, че някой те ревнува, мисли за теб те кара да се чувстваш специален, обаче после идва един такъв момент в който това дотежава... много. Казвам го от личен опит и съм сигурна, че не един или два пъти си имала такива "номера" от негова страна. Другото което е по телефона могат да ти кажат всичко, не знаеш защо всъщност е там, може и за убийство да е (примерно). Моя съвет е да внимаваш, защото не знаеш с какъв човек си имаш работа. Даже бих те посъветвала да не се забъркваш и да седиш далеч, но едва ли ще ме послушаш.

7.   Имам подобен случай. Можеш ли да кажеш в кой затвор? До авторката, и до номер 2 е въпроса. Благодаря.