Влюбен ли съм?
Здравейте! От известно време едно момиче ми е супер симпатично - интелигентна е, мила, с чувство за хумор и е страшна красавица.

Целия град точи лиги по нея, както се казва. Излизали сме преди време, но се наложи тя да замине за чужбина, и сега, когато пак се върна, възобновихме прекъснатите контакти. Въпросът е там, че вече е дошъл момента, в който трябва да сложа картите на масата и да си изясним взаимоотношенията, а аз изобщо не знам какво да правя. Супер приятно ми е с нея, уважавам я страшно много, но нещо вътрешно ме спира да предприема нещо по-сериозно и не знам защо, понеже няма обективна причина, а момичето е перфектно просто... Тя на няколко пъти ми намекна, че й е приятно с мен и ме харесва и предполагам, вече е време и аз да направя някаква крачка, но се чувствам много... странно с нея. Някои сигурно ще си кажат: "Тоя пък кретен, момичето му е в ръцете, той се дърпа! " и ще бъдат прави, но не знам какво ми става. Моля ви за съвет...

Как да продължа нещата с нея, за да не я нараня? Предварително благодаря!

Н.

Коментари

1.   Ако почакаш още ще я грабне някой друг. Ти искаш ли това? Искаш ли да я виждаш с друг? Ако е така-продължавай да пасуваш и ще я загубиш.

2.   Първо си изясни кое е това нещо, което те спира. И най-важното - това нещо у теб ли е или у нея? Като стигнеш до отговора на този въпрос, пиши. Тогава може и да ти дадем адекватен съвет. В противен случай ще получиш поне 20 коментара в стил "Какво чакаш? ", "Ще те изпревари друг" и пр., което едва ли ще ти бъде от полза.

С уважение,
Д.

3.   Прояви смелост и активност, и разкрий любовта си! Сподели се нея това, което чувстваш! Човек, когато харесва някого, когато е влюбен в някого, трябва да намери сили в себе си и да му го каже, да разкрие любовта си. Ако не направи това, после може да е късно и да безкрайно да съжалява!!!

4.   Все си мисля, че ако един човек е влюбен няма да пусне тема: влюбен ли съм.

Според мен просто виждаш, че е идеална като жена и ще е грехота да я изтървеш. Но дали ще е идеална като партньор. Съмнявам се, че дълго ще задържиш интерес към нея.

Лоша

5.   Съгласна съм с Лоша, че не е редно да си задаваш този въпрос... ти сам можеш да прецениш дали си влюбен или не. Няма кой друг да ти го каже. Възможно ли е да те страх да не те нарани, или пък просто не я харесваш достатъчно, че да си готов да предприемеш нещо? ! Може би пък си преживял тежка връзка преди това и имаш нужда от още време... тук само можем да гадаем, а всичко е в твоята глава и ако достатъчно я искаш, направи нещо преди да ти я е измъкнал някой под носа. Успех!

Doriana

6.   Според мен не си влюбен, от симпатия до любов има голяма разлика. Чувстваш я близка, приятна ти е, но май нещата опират до приятелска привързаност. Ти си знаеш най-добре. Докато си до нея вълнуваш ли се? Когато примерно не си я виждал, чувал и т. н. ден-два домъчнява ли ти за нея, липсва ли ти? Ей така просто замислял ли си се, идвало ли ти е от вътре да направиш някакъв мил жест към нея, било то да и подариш цвете без повод, да и направиш неочакван комплимент? Любовта е главно това, да правиш нещата, които ти диктува сърцето, а не разума.
поздрави от една
стара чанта:))