Мъжа ми заминава в чужбина, а е много ревнив!
Здравейте, мъжа ми заминава да работи в чужбина. Лошото е че е много ревнив... всяка една наша раздяла вместо да ни сближава, ни нанася много повече разправии и разпити.

Той се притеснява, че аз като остана тук ще направя нещо с някого, няма да знае къде съм с кой и какво правя.. винаги е бил такъв и разстоянието ме плаши. Миналата година също го нямаше, и постоянно ми звънеше и пишеше смс-и и ме разпитваше къде съм, кога съм се прибрала.

Предпочитам да си е тук и да няма за какво да се притеснява, но обстоятелствата го налагат. Този път няма да е там много, някъде 1-2 месеца. Аз си имам работа тук, детето ни е тук.. няма как да ходим всеки път с него. Няма за какво да се притеснява, но той все едно и също повтаря, и сега дори нищо да не казва, просто си представям какво ще е като замина.

Свекърва ми ми предложе да отида да живея при тях докато се върне мъжа ми, за да бил спокоен... Няма как да стане това. Немога да живея със свекър ми и свекърва ми в две стаи-и аз и детето.. нито на мен ще ми е комфортно, нито на детето нито на тях...

За да е спокоен той-ами аз не трябва ли да съм спокойна. Още не е заминал, а вече такова напрежение ме е обвзело.. просто незнам как да му обясня че няма от какво да се притеснява.. Аз съм по цял ден на работа, след което се прибирам вкъщи и съм с детето.. трябва да сготвя да пооправя къщата.. и на следващия ден пак същото... Не че сега излизам, ама докато го няма и на кафе се притеснявам да отида...

Коментари

2.   Кой те е карал, да се омъжваш за такъв боклук?

3.   Хей, той наистина е зле. Една жена може да изневери дори мъжаи да е на десет метра от нея, стига да пожелае. Къде го намери такъв. Жалко е за теб.

5.   Този явно има някакво чувство за собственост над теб. Не бих се учудил ако се усъмни в нещо да ти посегне. Даже щом се държи така значи си въобразява, че му изневеряваш/флиртуваш с други. С времето това наистина може да много неприятно и да има кофти последици за теб.

*Syndrome

6.   Ами нека си ревнува, аз и през обедната почивка мога да ти доставям по едно истинско удоволствие...

7.   За да те ревнува, значи си давала поводи. Сега ти е времето давай, навксвай.
№2 Дано ти се падне някоя усоиница да ти изпие мозъка, та ще видиш кои е боклук и знай, че всичко се връща :))))

8.   Мила, поговоpи с него сеpиозно. Кажи му, че след като ти му се довеpяваш и той тpябва да ти има вяpа. Все пак довеpието и любовта въpвят pъка за pъка. Кажи му, че не би наpанила нито него, нито детето. Кажи му, че той е специален за теб, все пак е баща на детето ти. Обясни му, че не му се съpдиш, че го pазбиpаш в загpижеността му за теб, но че ти ще му докажеш че няма от какво да се тpевожи. Пpосто искpеният pазговоp пpави една вpъзка стабилна.

9.   ми започни и ти да го тормозиш: разпитвай докато е там с кого се среща, къде ходи и т. н. а и държането на майка му показва, че те имат едва ли не за малоумна, която трябва да се контролира на всяка крачка!
Aз не бих изтърпяла такова отношение, а ти си се омъжила за него и дете си му родила. Не знам какво очакваш да те посъветваме - той ще ревнува и от въздуха, който дишаш, ако ще на главата си да се изправиш. А явно не искаш развод, значи остава да търпиш. Не виждам какво друго ти остава

10.   Едно време да си си отваряла очите, а не гъза.

11.   Номер 10 ти затова ли си по форумите... доста достойни съвети даваш.. аз не питам едно време какво е трябвало да правя.. явно нещо не си разбрала..

12.   хахаха ужас, това просто е смешно, какви ли не тъпотии прочетох... давала поводи, това, че някой има проблем и си избива комплексите (явно няма самочувствие, щом мисли, че жена му може да си легне с всеки друг или знае, че не става за нищо и може да бъде заместен)... ревността си е болестно състояние това си е негов проблем, както и невъзможността на двама души да се опознаят, разбират, да могат да си говорят, споделят и да си имат ДОВЕРИЕ!!!

13.   Oмъжена съм от 14г, имам 2 деца, сътруга ми е адски мн. ревнив, и те разбирам напълно, постоянно да те подозира, да те проверява, да рови из дамската чанта, из телефона, ии случайно ако някои непознат номер ми е звънаял ме подлага на разпит... В първите години не беше такъв, но от няколко години ревността му е непоносима.. но заради децата търпя... Ще разкажана кратко за една случка преди няколко месеца - един мъж, които ми е приятел във фейсбук, изпрати ми съобщение "привет"... и само заради това мъжът ми полудя, до там се стигна, че ме беше страх да се прибирам в къщи, и всичко това ми доведе здравословни проблеми..

14.   добре, 13, какво те кара да го търпиш? вярваш ли, че ще се промени? или работи оправданието "заради децата"? или може би чакаш съвсем да се разболееш?
чудно ми е как такива жени търпят. добре, де, все ще изкараш пари за сметки и храна. не е ли по-добре да не те тормозят? или вече си развила зависимост от насилника?

15.   "Заради детето" е универсалното оправдание. Другото такова би било "ще разбереш като станеш родител". Общо взето едни и същи неща. Винаги има и други причини.

*Syndrome

16.   Не мога да лиша децата си от баща.. а и то се свиква, да те държат в клетка.. не няма да се промени.. до такава степен съм свикнала от неговото покровителство, от неговата зависимост, че не знам дали ще се справя сама.. преди години имах причина поради коятоо можех да го оставя, но сега.. сега не.. в такива моменти човек се нуждае от подкрепа

18.   13 щом имаш феисбук. значи си решшила да му изнавериш или поне духом си го направила и тои го е усетил. Давате поводи и после мъжете виновни...

19.   ИВА - към 15 - оправдания причини винаги се намират, но при мен има и страх..
Към 18 -да имам, той също, явно не знаеш какво е това да те рвнуват, повече от нормалното.... не знаеш колко е трудно да го убедиш, че причината за заъснението ми вечер след работа е в транспорта с които се прибирам, винаги съм му казвала истината, но той не ми вярва, мисли си, че съм били с друг... аз никога не съм му изневерявяла.. писнало ми е с тези безпочвени обвинения, съмнения..

20.   Абсолютно съм запознат с подобен случай така да се каже. И до нищо добро не доведе. Даже беше по-зле. Мъжа ? я ревнуваше от някъв нейн колега дето беше с 25 години по-възрастен от нея. На няколко пъти ? посяга, накрая я преби много лошо и така се стигна до развод.
Това не е обикновена ревност, това е направо чувство за собственост, граничещо с болестно състояние. Сама си прави изводи..

*Syndrome

21.   Ива - това, че ме ревнува от мъже, е една на ръка, но той ме ревнува дори и от собствения си племеник/ на 22г. е/не смея дори да го погледна детето..

22.   определено си някоя палавница...

23.   хахахах номер 18 - значи всеки които има фейсбук изневерява... какво говориш ти, какво общо има фейсбук.. "давате поводи, после мъжете са ви виновни".. Трима познати имам които много мразят тоя фейсбук и много се дразнят на жените си че влизат там.. и ги ревнуват УЖ какво правят, с кой си пишат и т. н... на тези тримата-жените им намериха снимки на най-различни места и с хора, за които въобще не са знаели че се виждат... така че мъжете май ги е страх какво можеш да видиш във фб.. отколкото да ревнуват какво правиш ти там...