Бихте ли го оставили ?
Имам въпрос. Ако приятеля ви когото обичате повече от себе си ви каже, че каквото и да правите той ще прави каквото си иска и от време на време ще се съобразява с вас и че не се е родил човек който ще му казва какво да прави (само да отбележа, че никога не съм му казвала какво да прави по начина по който той го изкарва).

Какво бихте направили. Бихте ли го оставили въпреки, че болката ще е голяма, но знаейки че не можете да имате бъдеще с такъв човек.

Коментари

1.   Ми виж, то и при мен още не се е родил човекът, който да ми казва какво да правя, но много зависи от конкретната ситуация - по какъв повод ти го е казал? Защото има значение.

2.   До две!
Трябва да си благодарна, че поне ти го казва в прав текст, а не те замаява с мили думи и пак да прави каквото му скимне.
Оставяй го и продължавай смело напред! Не мисля, че тук има 2 мнения по въпроса.

Б. К.

3.   Не в никакъв случай! Аз имам собствено мнение за нещата и човекът до мен трябва да има, не искам мижитурка която да командвам.

4.   Ти луда ли си да остяваш такъв мъж? От текста много не се разбира за какво несъобразяване става въпрос, но да знаеш, че някой, който ще ходи като кученце покрай теб не е по-добрия вариянт

5.   Подкрепям 3 и 4. Ти какво искаш от човека до себе си, да ти е куче на каишка ли? И откъде накъде реши, че нямаш бъдеще с него? Всеки уважаващ себе си човек, особено пък мъж, не се оставя някой да му казва кво да прави. Каквото прави, го прави защото ТОЙ е сметнал, че така е редно и правилно. След като сте заедно, значи стои с тебе защото ТОЙ така иска, а не защото на тебе така ти изнася. И на твое място щях да съм изключително поласкан, ако някой е с мен защото той иска, а не заради мене - защото тогава знае какво прави и е наясно със себе си, а не угажда на тоз и на оня.

И вместо да си супер щастлива, че имаш до себе си стабилен мъж, който няма да залита насам-натам по чуждата свирка, ти си готова да го зарежеш, само защото евентуално можело да не прави винаги каквото ти искаш? ! Еми не знам какво да ти кажа, освен че не заслужаваш такъв мъж.

Ей, все повече виждам, че тва някои жени сте толкова кухи лейки, направо не е истина...

Кубрат

6.   Ти чехльо ли си търсиш ?

7.   Веднага бих го пратила в миналото. На човека му се живее без ангажименти. Който го удевлетворява връзка, в която всеки си ходи сам и където иска, то винаги ще си останат съквартиранти.

8.   Мисля, че от написаното от теб не се разбира много нито какъв човек е приятелят ти, нито какъв човек си ти. Това са просто разменени думи в момент на яд :).
Аз бих те посъветвала първо да не обичаш никого чак толкова "повече от себе си" :). Колкото и да обичаш някого, това не ти дава особени права над него.
Освен това приеми, че и ти можеш да правиш, каквото си искаш. Дали ще се съобразяваш с приятеля си е твое решение.
Следващия път приеми подобни реплики по-спокойно и отговори, че, разбира се, той може да постъпва както му харесва. И че същото се отнася и за теб :)).

9.   Да, бих го оставила, човек, който открито декларира, че няма намерение да се съобразява с мен по никакъв начин няма място в живота ми. :)

10.   9, той това не е казал. Казал е, че няма да се оставя да му казват какво да прави - което е силно похвално. Това не значи, че няма да се съобразява с авторката, но ще го прави по собствено желание, а не защото тя така изисква от него - което също е силно похвално. Това дето авторката е писала, че "от време на време ще се съобразява" според мен е нейна интерпретация, а не са думите на човека.

Кубрат

11.   Ох милата. Аз бих започнала да правя каквото си искам и аз. Той да си прави каквото иска и като види, че и аз не се интересувам от неговите намерения да го видя тогава. Или ще започне да се съобразява или не сте един за друг. И ако се окаже, че не му пука за теб няма за какво да съжаляваш. Трябва само да се радваш, че навреме си разбрала що за стока е.

12.   Какво значи да прави каквото си иска? Да ходи по чуждо, да не се прибира по цели нощи-уточни малко. Защото аз го интерпретирам по следния начин-правя каквото смятам за правилно и не се влия от другите. Ако е така е похвално защото е мъж, който знае какво иска. А ти ако искаш мамино синче и мъж под чехъл без собствено мнение тогава ти трябва друг. Не знам за теб, но аз предпочитам мъже със собствено мнение, мъже които правят нещо защото го искат, а не защото някои им е казал или пък така трябва. Първо се замисли какъв мъж искаш, защото и ти май не знаеш.
Маги

13.   Маги, както винаги си в десетката :-)

Кубрат

П. П. Или добре, почти винаги ;-)

14.   Благодаря, Кубрат, но защо почти?
Скъпа, авторке, обоснови се малко повече, защото наистина е малко неясно. Една връзка се състои от компромиси от страна на двамата. Помисли върху това.
Маги

15.   Маги, "почти" беше шеговит намек, че понякога по определени теми имаме разминаване в мненията, но честно да си кажа, абсолютно винаги се възхищавам, като ти чета коментарите, без значение дали и колко съм съгласен. Наскоро четох някви стари теми с твои коментари, където имаше цитати на Ерих Мария Ремарк, пффф, сигурно на пръстите на едната ръка се броят хората, които познавам, които изобщо са чували това име, камо ли да са го чели... Отвсякъде си личи, че си интелигентна, зряла, улегнала и начетена жена.

Респект, шапка ти свалям!

Кубрат

П. П. Малко е извън темата, даже доста, но просто не можех да не го кажа...

16.   Кубрат, останах без думи, благодаря най-искренно. Човек трябва да се стреми към съвършенство дори и да не го постига. Трябва да знае какво иска и как да го постигне и не на последно място да не се влия от другите. Почти винаги твоите мнения ми харесват. Личи че също си интелигентен.
Маги

17.   Пиша пак, защото пропуснах нещо в предния си коментар, но ти не уточни в какъв аспект ти го е казал. Той ти е казал, че си лесна, ти си му отговорила да си търси по трудна и скандала е налице. А колко по просто щеше да е всичко ако го беше попитала какво има предвид. Явно наистина лесно палиш.
Маги