Как да се откажа, като това е всичко, което искам?
Чувствам се толкова самотна. Въпреки, че имам връзка. Но той не е човека за мен. Омръзнала ми е грубостта му, студеното отношение, постоянната промяна на настроенията... Той няма никакви перспективи за да бъде глава на семейство, както и елементарна култура и възпитание за да бъде баща на децата ми. Просто не е за мен. Може би друга жена би била щастлива с него... Но не и аз.

Искам да си тръгна, а не събирам пуста смелост. Малкото пъти, в които си тръгвах, обидена от държанието му и постоянните скандали той все успяваше да ме върне. Сега искам просто мирно и кротко да му кажа, че трябва да се разделим. Но също така, осъзнавам и признавам пред себе си, че много ме е страх да бъде сама. Не искам още 100 години самота. Защото какъвто и грубиян да, колкото и студен да е, знам, че държи на мен и просто не съм сам-сама на този свят. Не знам кога отново ще срещна друг...

Не ме разбирайте погрешно, не съм от този тип хора, които искат на всяка цена да имат някой до себе си. Дори напротив, дълго време преди да го срещна си бях сама, по собствен избор. Просто вложих много надежди и чувства в тази връзка. В началото един за друг бяхме всичко на света. И беше ужасно хубаво. Но сега той е друг човек. Показа същността си, в началото добре прикрита зад мили думи и жестове докато ме спечели. Много дълго чакам да станат отношенията ни като преди. Много разговори, много нерви, много сълзи и разбити илюзии...

"Ужасно трудно е да очакваш нещо, което знаеш, че няма да се случи... Но още по-трудно е да се откажеш, когато знаеш, че това е всичко, което искаш. "

Коментари

1.   Пуффф поредната жена не уважаваща себе си, защо не спомена, че има пари този твоя човек до теб!
Защо пишеш, че искаш друг, при положение, че той е всичко което искаш.
Като цяло оценявам историята ти като я слагам в графа безлични.

2.   Напротив. Страх те е от самотата. Много хора ги е страх от нея. Не си ни първата ни последната.
Добре е да си отговориш на няколко въпроса...
1. Усещаш ли че все още го обичаш?
2. Чувстваш ли че той наистина те обича?
3. Мислиш ли че отношенията ви ще търпят някаква промяна?
Ако отговорът дори и на един от теэи въпроси е не, то можеби е добре да събереш някаква смелост и да се опиташ да продължиш живота си с човек, който те раэбира и подкрепя.
Няма нужда да си с някого само и само эа да се спасиш от самотата.

3.   НОмер 1, ти изобщо прочете ли историята - ако имаше пари, щях ли да пиша, че няма перспективи да гледа семейство? ! Никъде не съм споменала, че искам друг, някои конкретен.
Понякога е по-добре, когато няма как да сме полезни да си спестим коментарите.

4.   Не слушай ограничени типове като номер 1, който изобщо не разбира за какво става въпрос. И аз съм в твоето положение, докато четях историята ти имах чувството, че аз съм я писала :( и аз като теб не знам какво да правя. хем виждам, че не е за мен и че само си пропилявам младостта с него, докато мога да съм щастлива с някой друг, но от друга страна се питам каква е гаранцията, че ще го срещна този другия?? ами ако и той като сегашният само се прави на перфектен за да ме спечели и после се промени тотално?? и аз като теб, знам че държи на мен, но просто е много странен характер. не е богат, дори мога да кажа, че живеем скромно за тези, които ще ме нападнат, че съм с него заради парите му. с него съм, защото беше мил и внимателен, просто перфектен, но за съжаление днес няма и следа от този човек.. понякога имам чувството, че са двама различни души..
искаше ми се да имахме възможност да си разменим някакви и-мейли с теб, но за съжаление админите не публикуват такава информация :( винаги е хубаво да си поговориш с някой в твоето положение.

5.   явно си мъж и не разбираш какво чувства жената. Аз я разбрах от първото изречение.

6.   Не се отказвай от това, което искаш, а от този, от когото сега го искаш. Ако сега е зле, нататък няма да става по-добре.

7.   Разбирам те много добре. Аз бях в същото положение много е трудно наистина много, но се отказах от него. Той никога няма да се промени. На мен ми помогна това, че замина да уча в друг град и така го презъзмогнах малко по-малко. Опитай се и ти мила. Ще ти е тежко, но имаш право да бъдеш щастлива и ти, нали.

8.   Здравей бях същата караници ревности обиди накрая събрах смелост и си тръгнах не знам за добро или лошо 1 година съм сама и няма друг няма всички ми се струват много безлични... просто погвовори с него :)