Ще я загубя, защото казва, че не може да споделя с мен
Историята започна преди 2, 5години. До преди 2месеца имахме много силни чувства. Тогава тя ми сподели, че не може да споделя с мен всички неща, които я вълнуват и това я натоварва супер много. Не знам как да реагирам и как да я накарам да сподели нещата, които и тежат. Това ни отдалечава много един от друг.

Моля помогнетe, дайте съвет как да я предрасположа да започне да споделя с мен. Искам да стане ясно, че аз се опитвам да говоря с нея и споделям моите проблеми, но въпреки това нещо все и пречи да излее душата си пред мен. ПОМОГНЕТЕ със съвети моля ви!!!

Коментари

1.   Не я притискай, тя е лудо влюбена в теб! Ако и пречат чувствата за да споделя, това е да знаеш! Дай и цялата сигурност на която си способен и малко по малко тя ще превъзмогне това. Прегръщай я, целувай я, говори и. Дръж я за ръка, показвай и твоите чувства и тя ще се успокои. Ти си късметлия, да знаеш :)

2.   При положение, че ние жените обожаваме да споделяме, да изливаме обърканите си мисли, чувства и емоции, и можем с часове да го правим.. направо ми е странно.
Може би някога е дръзвала да сподели и ти си я пресякъл или си се почувствал обиден, виновен и т. н. и тя се опасява да не се повтори.
А може и да си таи някакви тайни, които я е страх да разкрие, защото не знае как би реагирал.
Не я притискай! Аз обожавам да бъбря, мога да го правя с часове, но като някой ми каже "Какво ти е, сподели ми" и аз се гипсирам. Мисля си, че ще ме разпитват или ще се наложи да говоря за неща, които си мисля, че другия няма да са му интересни и млъквам... примерно казвам "не ми се разказва сега" или "не, няма значение"
В такъв момент ако чуя:
"Ок, но да знаеш, че ще се опитам да те разбера и че всичко, което е интересно за те, вълнува и мен" и после започне друга тема, след малко ще започна самичка да говоря... и добре е да не ме прекъсват и да не дават решения.
Мъжете сте свикнали, когато си споделяме проблемите да ни ги решавате с разумни предложения, а това е грешка, това ни обижда. Ние не искаме решения, а ако искаме не ни е срам да помолим за помощ и съвет, ние искаме някой да ни съчувства, да ни прегърне, да ни изслуша просто мълчаливо и накрая да каже "Разбирам... ела да те гушна"
Страхът, че ще започнат да ни поучават и ние като се засегнем и неминуемо ще последва скандал често ни спира да споделяме.
Ето ти пример.
Прибирам се и започвам да разказвам на приятеля ми как е минал деня като казвам "А на тези високи токове и с цялото това тичане, направо са ми като смазани краката" А той ми заявява "Трябва да си вземеш равни обувки"
Въобще не става дума за обувките, въобще не искам да си сменям ботушките, които съм си избирала с такъв кеф. Искам само да продължа да си говоря ей така, защото при нас жените като говорим ни олеква... но той ме прекъсва и на мен целият ми ентусиазъм отива по дяволите и си казвам на ум "Ще звънна после на най-добрата си приятелка да й разкажа"

Дано бях полезна!

3.   От чувствата не може да споделя момичето, предпочита да мълчи, защото е влюбена в теб. Внимава да не ти каже нещо грешно или неуместно, притеснява се. Ти трябва да си инициативният и да и говориш. Не само да и споделяш, а да покажеш че си мъж и не се притесняваш да говориш за чувствата си. Показвай и ги и повярвай ми, това ще те вдигне много в нейните очи.

4.   2, ами да всъщност за такива неща като накрая високите токове, най-добре звъни направо на приятелката, недей занимава човека с такива дреболии :) Ако имаш проблем - питаш, ако нямаш - плямпай си с някой друг (силно преувеличено казано, разбира се).

Надявам се не е убягнал лекия хумор, с който трябва да се чете коментара...

5.   С друг, с друг, ама друг като не прегръща така хубаво, а? Какво да правя.. ще ме търпи и с високите токове ;))

Сега сериозно... аз се уча да не се обиждам като ми дава съвети, а той се учи да се въздържа от такива. Аз гледам да не прекалявам с дреболиите, за да не стане в един момент "Господи, за какво за бога, говори тя? "... че ние сме уникални (говоря за жените) да прескачаме от тема в тема и понякога мъжете много се объркват. Зарязвам токовете, защото съм се сетила, че докато съм тичала.. насам-натам съм видяла еди кой си и да разкажа за него и за срещата ни, да изкоментирам нещо странично, и после пак се връщам на токовете.
Изречението изглежда така:
- Мило, как мина деня ти?
- Ужасно съм изморена и тези високи токове ме съсипват просто, особено че цял ден съм в движение и тичам по задачи и докато ходех към онази банка, дето ти казах вчера, че майка говорила с нейната приятелка да проверя за свободни позиции, сещаш ли се, както и да е, и срещам Георги. Покани ме кафе, но аз после трябваше да свърша още куп неща, а и нали бях обещала да се прибера по-рано и да ти сготвя нещо вкусно. И Георги ме кани на кафе, но нямах време, та набързо само ми каза как е, прати ти много поздрави. Гледам го обаче един такъв весел, може и да е влюбен в някоя и подозирам, че е онова, момиче, с което се запозна на Нова Година. Та в банката нищо интересно не свърших, пълна загуба на време, само дето ми се скапаха краката от тези токове.

;)
Така споделяме обикновени неща и ако не ни прекъснат, набираме пауър, изказваме си всичко и после ставаме кротки, мили и много обичливи. И по-всеотдайни в леглото.
Та моето момче се учи сега да не ме прекъсва, само кима с глава, най-вероятно не ме и слуша внимателно... Но пък и на него помагам така, защото като му говоря някакви глупости, в които даже аз не искам да вниква, той се разтоварва от истинските си проблеми.

И така.. комуникацията е важна за връзката.
И един съвет към автора.
Тук жените ти казват: Споделяй и ти. Споделяй чувствата си - да... ок, съгласна съм. Но мисля си нещо. Жените ти дават съвети от своята си женска гледна точка, как една жена би постъпила. Ние споделяме, за да предизвикаме споделяне, съчувстаме, даже понякога досаждаме с въпроси от типа "О, моля те, кажи ми какво ти е, позволи ми да ти помогна. "

Просто й покажи, че каквото и да ти каже ще я разбереш. Започни от дребните нещица, когато се почувства свободна да говори - няма да можеш устата да й затвориш и ще ти се иска да върнеш времето ;)

6.   5, е твоя пример е пак добре, можеш да проследиш прехода, защото само ти говориш, имал съм по-коварни примери, когато се води диалог, питат ме нещо, отговарям, след което следва реплика, която аз не мога много да зацепя в контекста на темата, задавам уточняващ въпрос и така след няколко реплики се оказва, че нашта вече минала на друга тема, само че аз съм още на предната...

Ако теб те разтоварва да си "плямпаш" така добре, само недей да си мислиш, че за един мъж това е разтоварващо. Напротив, натоварващо е! И аз съм се научил тия неща да ги филтрирам и много да не вниквам, но все пак трябва да пускам по едно ухо, щото някой път между дреболиите има и важни неща... И това е всичко друго не и разтоварващо за мене, особено ако професията ти е такава, че по цял ден филтрираш информация... Правя го насила, мир да има, не че се оплаквам, примирил съм се отдавна, но бих бил щастлив, ако ми се спести това усилие...

За мен лично най-разтоварващо е когато има тишина, нито аз говоря, нито някой ми говори, просто си насаме с мислите си... или липсата на такива... Насаме не значи непременно сам, може да лежим заедно, може да вечеряме, може всичко... просто без информационен поток...

Но това вече си е до човека...

7.   Просто говорим на различни езици...

Ето да речем, когато приятелят ми каже: Всичко е наред, остави ме малко на мира. Той има предвид точно това, което е казал.
Докато ако аз го кажа това означава, че имам големи проблеми, които много ме тревожат, които ме е страх да споделя и единственото, което искам е да не ме оставят на мира.
Ако го кажа на друга жена, тя веднага ще ме разбере, ще се изпише съчувствие на лицето й с тревога ще пита: Какво има? А един мъж ще се усмихне и ще се отдаде на своите си занимания. Което за една жена означава веднага - ето, никак не съм важна за него, не ме разбира, толкова ли е трудно да ме изслуша.
Когато приятелят ми си има проблеми, той млъква и се опитва да си ги реши сам в главата. Ужасно много тогава ми се иска да постъпя като със жена и да нахалствам да ми каже какво има, не защото мира у не ми е важен, а именно, защото ми е важен и тъй като за мен като жена е разпускащо да споделям, мисля си от моята гледна точка и се опитвам да споделя и той. Но после разбрах, че ако наистина искам да му помогна, просто трябва да изляза от стаята или да се занимая с нещо си мое, докато той си човърка в проблема, а после идва и ми споделя вече решения проблем и се чувства добре, взел е решение, преборил е ситуацията. Това го кара да се чувства полезен и значим, а когато се чувства така е много по-щастлив.
Но процеса трябва да е двустранен. Както той има нужда от своята тишина, така аз имам нужда от своето бъбрене. И просто съм му казала, а и всеки път, когато се усетя, че думите ще излязат на потоци го предупреждавам... горе долу така:
- Мило, искам да ти разкажа някои неща, те не са ми проблеми, не са кой знае какво, но имам нужда да се изговоря. Ще те помоля само да ме слушаш.. не искам решения, съвети, искам само да ме слушаш. Така ще ми помогнеш да се почувствам по-добре.
И той ме слуша с готовност, защото знае и не се чувства длъжен да се занимава с моите проблеми и че единственото, което искам е да ме изслуша.
Да ти кажа тези неща имат страшен ефект.
Много пъти съ била свидетел на страхотни скандали, само защото те не могат да разберат това, че не сме еднакви, че половете са различни и това обуславя разлики в поведението, мисленето и изказа..
Една приятелка преди ми споделяше: Той се прибира, пуска телевизора и сякаш го няма, като ме види, че се цупя, ме пита какво ми е и аз му казвам, че няма нищо и че няма значение, да си гледа телевизора и да не мисли за мен. Той избухва. Пак ли бил виновен, че съм нещастна.
Разделиха се...

8.   2/5, защо обобщаваш за всички жени, а не говориш само за себе си. 1-во аз никога няма да тръгна да търпя болка само за да се правя на не-зная-каква, 2-ро най-нормалното нещо, което може да ми се каже в случая, е да си сменя обувките и това не е мъжка логика, това е просто логика. Аз друго не бих очаквала. Като си решила да се мъчиш или го правиш без да надуваш главата на някой, или си решаваш проблема с други обувки. Ако ти не можеш да мислиш логично, моля те не изкарвай всички жени такива. Оправяй си се с "мисленето" си и не се оправдавай с пола си. Аз съм изключително далеч от теб, слава Богу и има още много жени, които са така.

Споделянето е едно, плямпането за глупости, което можеш да направиш с всяка една продавачка в магазин е съвсем друго. Понякога искам да си излея душата на приятеля си и да кажа неща, които никога не бих казала пред който и да е. За малките неща, които споделям, определено искам съвет. Ших си ботушите, но пак пропускат, защо се получава така... Обяснението сигурно е в самото покритие, така си зная, че трябват нови и като ми се мокрят краката не се оплаквам или най-малкото ще кажа, че трябва да оправя положението, а не да плямпам за нищо.

9.   1. Не споделя, защото си мисли, че ще си промениш мнението в негативна посока спрямо нея от това, което ще чуеш.
2. Има чувства към някой и ако се окаже, че и той има към нея да има оправдание да скъсате, че толкова време сте заедно, а тя още неможе да споделя с теб. Т.е. си оставя един вид вратичка за всеки случай.
Jor&co

10.   аз не споделям на приятеля ми за някои неща, защото той няма да ме разбере и също ми е неудобно, а и той ако подходи по-внимателно и мило, с подарък, разбиране, може да му кажа, но е много трудно, ако съм решила че ме е срам и не мога да му кажа... за да не стане така, че да се разделим...