Любов
Здравейте,
Не знам защо съм в този сайт, нито защо точно пиша, като най-вероятно някой от вас ще пишат глупости...
Но все пак... Искам да попитам има ли сред вас хора, които още да вярват в истинската любов, в говоренето само с поглед, в онази любов, след която никогa, нищо не е същото, която идва и преобръща света ни, в която всяка целувка е трепет, всяко докосване-страст, всеки поглед - израз на чувства...?
И ако я има, къде е?

Коментари

1.   Любов братле, ама ти верно ли, не знаех, че има такова животно. Да човек обича родителите си, гаджето си, децата си, а тази любов от Касандра, Облочони в бяло, Истинска наслада и други подобни не съществува.

2.   Да има!
Ами не знаеш ли къде е?

3.   Има разбира се! Знам къде е за мен, но за теб не знам. Намери я!

4.   Вярвам в истинската любов. Дори несподелена, любовта пак може да бъде истинска. Аз обичам едно момче, той мен - не, но това не намаля чувствата ми към него. Дори ако знам, че харесва друга пак ще го обичам. Това е истинската любов-несподелената, защото тя остава завинаги в сърцата. Остава една мечта, остава мисълта за човека, когото обичаш.
~*Отхвърлената*~

5.   ~*Отхвърлената*~
хихиихи, защо си отхвърлена нали имаш все пак мечта... странно, не те разбирам!
Все пак мъжете и жените да създадени за това да се събират.... нали?

6.   Разбира се, че съществува, но в момента и изместена от парите и интересите.

7.   съществува, ама номер 6 е прав, а и от мен: Най-доброто винаги е подценено, като мен например ;)

8.   Възхищавам се на хора като номер 4... пожелавам ти една истинска, но този път споделена любов защото със сигурност я заслужаваш.. имаш голямо сърце. А към номер 5: според теб насила хубост става ли? Всеки е преживявал такава несподелена любов, не ми казвай че ти не си. Някои хора просто по- лесно я забравят, за други нещата стоят по друг начин.

Doriana

9.   Не се пиша ~*Отхвърлената*~ заради несподелена любов, просто хората ме мразят и нямам приятели. А толкова искам да имам...
~*Отхвърлената*~

10.   Аз вярвам! И съм сигурна, че я има. За много хора това звучи наивно, но аз съм сигурна, че такава любов съществува не само в книгите и по филмите.
Не мога да дам логично обяснение защо мисля така, просто вярвам... а какво по-силно от вярата?

11.   Aз вярвам в истинската любов :) И не ме вълнува какво си мислят другите, знам, че онези невярващи в любовта, смятат вярващите в нея, за наивни. Но то е само защото те са били нарананени, и са изгубили желание за нещо повече, за нещо по-красиво.

Да срещнеш човека с който ще можеш само с един поглед, да си кажеш много и то без думи, а само с емоций и чувства, това е да си срещнал сродната душа. Често си го представам, как ми се случва, защото знам, че истинската любов не е илюзия, има хора който я изпитват, по някакви неразбираеми пътища, живота е пресякал съдбите им.

Забелязал съм, че пътища не се пресичат случайно. А е обвързано с едни дълбоки и големи душевни прилики.

Една такава истинска любов, единия, търси част от себе си в другия. Търси част от своята душа, и усещането би било като едно допълване, преливане, единство. А срещата на двата влюбени погледа, сливане на два близки свята в един. Близост която ни кара да се изпълним, със съществото на другия. Да го почувстваме. Не е някаква обикновенна страст, или първичност, а усещане, че съществото ти, принадлежи на другото. Усещане в което, и двамата, ще се нуждаят един от друг, дори просто да бъдат един до друг.

И когато думите бъдат изоставени, всеки поглед и целувка, ще казват повече от колкото сме могли. Времето няма да е от значение, но винаги ще изглежда малко. И всяка целувка, ще създава, не просто трепет, а желание за още и още, и същевременно, ще е като първа. Ако човек някога изпита това, ще му е трудно да го опише, но може би подходящото съчетание на думи описващи го, е душевна свързаност, любов от любовта. С какво се отличава, че е чиста любов, в нея няма егоистичност.

Но тя няма място. Не къде е? . А кога е? И тя е когато срещнаш другата половина на душата си. Когато по някакви странни и неведоми обстоятелства, срещнеш човека, за който ще си от значение, и ще бъдете едновременно привлечени един от друг. Ще го познаваш по това, че изборите ви ще бъдат подобни, а качествата, допълващи се. Но и когато го видиш, няма да имаш никакви съмнения, че това е човека за теб, просто ще го почувстваш, ще го знаеш.

~winterfire~

12.   Winterfire, Изумена съм и приятно изненадана. От много време не бях чела толкова смислен и изчерпателен коментар, като изкл. темата "какво искат жените ". Наистина за истинската страстна любов е необходима емпатия. Това особено състояние при по чувствителните хора води до пълно сливане с другият. До единствената възможна хармония в живота. Това е любовта. Когато се случва това и двамата го знаят, усещат го с всяка клетка на тялото, дори не им се налага да си го казват с думи. Обмена на енергия им дава такава сигурност в себе си и другия, че всичко извън любовта е маловажно, дребнаво и излишно. Това е когато погледнеш в очите на другия, потънеш там и срещнеш себе си. Тогава само е възможно да се примириш с конфликтите в себе си и да намериш отговора на въпросите си. Това е, когато другият е част от теб и ти си част от него, това е пълната и крайна искреност. Това е Бог и Истината. За това вярващите казват "Бог е любов... Не спирай да търсиш Бога... Никога не се отказвай от Бога ". Любовта ти показва алфата и омегата, началото и края за секунди или часове, защото в тези моменти то не е константа, а абстрактно понятие.
Това се случва рядко в живота, но се случва. Тогава наистина хората са един за друг и са заедно защото го искат истински. Това е безкомпромисната любов, абсолютната, истинската...

15.   О, ДА! Съществува. Винаги съм вярвала безрезервно в истинската любов. Винаги съм вярвала, че всеки един от нас, има някъде по света, своята половинка. Лошото е, че не всеки я среща. Аз съм от привилигированите - намерих своята, И да, Winterfire е прав - когато я срещнеш, всяка клетка на тялото ти разбира, че е ТЯ-ДРУГАТА ТИ ПОЛОВИНКА! Така, мисля се ражда истинската, изпепеляващата любов!

17.   Към Модератора - Тук съм написал нещо, върху което ВЕЧЕ имам пълни авторски права, надлежно защитени по
съответния ред. И независимо от точка ЖИ на Вашите "Условия за ползване на сайта", не губя своите права.

Публикувайте или спрете написаното, по ваша преценка. Без лични данни, почтително ваш, Y D :)

Да, ние си говорехме с погледи, без думи, наистина го правехме.
Наши приятели ни гледаха от страни, даваха ни лист и химикалка и ние написвахме едно и също,
всеки на своя лист, какво сме си казали, без думи.
Написвахме го без да гледаме в листа на другия, ние вече си го бяхме казали, с погледи.
Не това, че се обичаме и се желаем постоянно, това си беше ясно.
Говорехме си за книги, които сме чели, филми, които сме гледали, разказвахме си случки.

Така се и обикнахме, без думи.
Танцувахме и се гледахме в очите.
По-далеч от музиката, вън, на терасата на заведението, за да чуваме мислите си.
Танцувахме няколко часа, времето сякаш беше спряло.
И си говорехме, само с погледи. Казахме си толкова много.
Опознахме се, сякаш всичко от досегашния ни живот се сля.
Научих, от погледа й случки от детството й. Научих за нейните първи трепети като жена.
Научих как е стигнала до мен.
И тя научи, колко съм я търсил, без да знам, че това е тя.

Накрая, едновременно проговорихме.
- Да, много! - казах аз.
- И аз теб! - каза тя.
Вече се познавахме, бяхме едно цяло и си бяхме казали, че се обичаме.
Магия ли е, вълшебство ли, но го имаше.

Y D (мъж)

18.   ~winterfire~ Номер 11 радвам се, че още мога да прочета такъв прекрасен коментар от мъж, благодаря ти :)

19.   Да, има и е въпрос на време да я изпиташ, рано или късно, при мен стана късно и без да се усетя. На 37 год. съм и съм омъжена от 14год, работя в магазин, той идваше всеки ден и подмяташе закачки, които не ми бяха твърде приятни, докато в един момент разбрах, че ако не дойде съм разочарована. Започнахме продължителен флирт, когато го видех треперех цялата а сърцето ми щеше да изхвръкне. Когато се стигна до срещите и му се обясних в любов като ученичка, той сякаш се затвори в себе си дори дълго време ме избягваше, но аз продължих да го обичам въпреки привидното му безразличие и горчивите му думи не спирах да му го показвам. Просто е много тежък характер и не ме допуска до себе си. Той не може да изрази чувствата си с думи, но в очите на този човек аз съм виждала любов и възхищение, тъга и отчаяние. Както се казва, когато очите говорят думите са излишни и щом той може да говори с очи, а аз да разбера какво чувства в момента и е постояннно в мислите ми, какво друго е това ако не любов. Често съм се чудила защо го обичам толкова и причина не намирам, а когато обичаш някого без да знаеш защо и без да искаш нещо в замяна тя е истинската и единственна такава. Другите са просто някаква си обич обикновенна.

20.   Разбира се, че има истинска любов, дори аз в момента я преживявам.. тя е толкова невинна и чиста.. точно като детска игра.. винаги се питаш какво ще направи другият.. какво ще се случи на следващата ви среща.. как ще те погледне.. какво ще ти каже и т. н. Точно в това е тръпката и точно тава е любовта.. а не както си мислят повечето, че любовта е в това да те набие.. да си играете на семейство.. не това за мен е просто.. измислица, в която живеят хора, които не са намерили човекът, който да им покаже какво наистина е любов..!!