Как да постъпя?
Здравейте, във момента преживявам доста труден период. Скарах се с най-добрата ми приятелка от детинство и то завинаги.
Опитвам се да променя живота си до сега и точно по тази причина скъсах всички минали връзки с приятели и познати. Намерих си нова работа, за сега всичко е наред там. Но от работа във къщи не става, все пак сам млад човек и имам нужда от приятели и хора с които, да излизам.

Точно по тази причина си пишех с едно момче в нета, писахме си някъде около месец, но не всеки ден, а когато се засечем. Само ме караше да се срещнем, ама аз все отлагах понеже съм доста предубедена за такъв тип срещи. Но една вечер се почуствах доста самотна и се видяхме.

Първата среща беше нормална, направи ми комплименти. Бяхме в тях, но нищо не се случи. Изпрати ме, сменихме си телефоните. На следващия ден ми звъна, но аз не дигнах, после си писахме и пак ми правеше комплименти. И каза, че срещата е била много вълнуваща. Така до следващата среща която не издържах на изкушението (все пак и аз съм човек, а той е доста секси)и се "изчукахме''. След това беше доста замислен, аз го попитах какво му е и той се оправда, че го боли главата, дори ме изпрати до половината път и си тръгна.

След това пак се видяхме и пак същото, не споделя нищо, ако не го питам. Като ми пише ме пита кога ще се срещнем и като му кажа, че не мога спира да ми пише. Винаги се сеща за мен вечерта. На няколко пъти му намекнах, че искам през деня и да излезем някъде да, ама не. Понякога имам чувството че, ми прави на пук.

Истината е, че не знам дали го харесвам или просто съм се хванала за него като удавник за сламка понеже ме е страх от самотата. Много ми е трудно да го преценя - понякога си мисля, че иска само секс от мен, а друг. Даже го питах директно и ми отговори, че времето ще покаже. Нормални ли е да задаваш такива въпроси на човек, който дори не познаваш, може ли да съм го отблъснала с тях.

Ако гледа на мен само като сексуален обект може ли да се влюби във мен? Има ли смисъл да се занимавам с него? Не мога да си отговоря на тези въпроси, ще се радвам, ако някой ми помогне. Предварително благодаря.

Коментари

1.   Мило момиче, реших да пиша, защото имам сходен опит и то отскоро.
Бях година и половина с човек, който се държеше като твоя човек. Звънеше ми само вечер, не оставаше да спи вкъщи, измисляше си оправдания да не се виждаме през деня.
Да, признавам, имали сме хубави, чисти моменти, но те бяха кът.
Измъчваше ме противоречивото му поведение - затова стоях, сякаш съм се надявала на чудо. Но чудото, естествено, не се случи.
Така като гледам, момчето ти хич не е противоречиво. Ето как бих постъпила аз в твоята ситуация, без разбира се да ти натрапвам мнението си.
Бих говорила с него и бих го помолила за откровеност. Тя се усеща. И след този разговор бих действала.
Нямаш време да си губиш времето, миличка, това е.
Любов!

2.   Не го търси. Той, ако иска, ще те намери.

3.   Била си много самотна и вероятно това е било основното което те е тласнало да опиташ с него. Въпреки че не си го познаваш добре. Ускорила си нещата, стигнали сте до секс, просто си се нуждаела от близост. Няма лошо, но е трябвало да се замислиш и за чувствата. Защото искаш и тях, заедно с интимността.

А за него, той може би още не е на тази вълна. И не е сигурен какво иска. Уплътни времето и го насочи към чувствата, правете повече неща заедно, освен секса. Само така, ще достихнеш до сърцето му, и ако изпитва дори и малко чувства, ще си ги признае. Изглежда като предпазливец, но си имай и едно на ум. Че може и да не иска друго от теб, мо е рано да се каже. Ако се навие да излезeте някъде през деня, значи иска да бъде с теб, да имате нещо и за напред. Струва му се че се притеснява, да не го види някой с теб. научи повече за него, опознай го по-добре.

А за въпросите ти, ако някой гледа на теб като на сексуален обект, повярвай няма как да се влюби. Ще е само страст, и удоволствие. Има смисъл да го опознаеш, и така ще получиш отговори на всичко което искаш. Но за да има чувства, намали интимността, вложи повече чувства и прекарано заедно време. Ако това му харесва и допада, значи има чувства, ако се жалва, защо примерно сега няма да правите секс, значи го вълнува само секса, а не теб самата.

~winterfire~

4.   Като знае, че ще звънне и ще си свободна, не си му интересна. Съветвам те да се правиш на по-заета, отколкото си. Дори да умираш от тъпня вкъщи, кажи му, че ще си заета.
Прав е, че времето ще покаже какво ще се случи между вас, но аз мисля, че когато един мъж иска една жена до себе си, той й го показва по всички възможни начини. Спри да задаваш въпроси на него и на себе си и се наслади на моментите с него.

5.   До номер 4

Виждам, че искаш авторката да не прави нищо, а да остави да се случи каквото се случи. Но не усети ли от темата й, че тя знае това което казваш и досега е правила точно така, само се е наслаждвала. Но вече иска повече, иска нещо сериозно, а не само едната наслада :) На теб какво ти става? И ти ли не обичаш сериозните връзки, предпочиташ само авантюрите. Авторката иска да бъде част от живота му, а не само част от кревата му. Замисли се! Май ти се нуждаеш от наслада...

~winterfire~

8.   Благодаря за коментарите и и за съветите но вече няма смисъл този човек иска да съм само част от кревата му не го интересува моята личност вече съм сигурна и колкото и да ми е гадно сложих край. Благодаря за отделеното време :) Авторката

9.   Браво на теб, БРАВО!!!!