Дори не знам какво да кажа
От доста време вече съм влюбена в едно момче.

Понякога само мисълта за него ме кара да се усмихвам. Чувствата ми не са споделени. Дори преди време бях разбрала, че харесва друга. Тя не му обърна внимание и той като че ли се отказа. Не мога да бъда сигурна понеже не сме толкова близки. Опитах се да го забравя, но сякаш без него и част от мен я няма.
Той е затворен човек. Затова не исках да му се натрапвам, а той самият да пожелае да комуникира с мен.

Една вечер се наконтих. Исках да му грабна вниманието, като ме погледне. Той обаче бързо си тръгна от мястото, където се събираме. Не стоя дълго и дори не ме забеляза, така че планът ми претърпя безславен провал. Вместо това най-добрият му приятел започна да ме заговаря. И друг път сме се засичали, но не сме контактували. Личеше си, че има повече от приятелски намерения. Аз се държах възпитано, но сдържано. Не съм му давала надежди, но въпреки това се получи объркана ситуация.

Ако сподели на своя най-добър приятел, че ме е харесал, обектът на желанията ми дори да поиска, няма да предприеме каквото и да било. Такъв човек е, че не би се занимавал с момиче, което негов приятел е харесал. Ако пък не му каже и силното ми желание да бъдем заедно стане реалност, в каква ли неловка ситуация бихме изпаднали всички... Имам чувството, че животът ми се е превърнал в някакъв сериал...

Коментари

1.   Аз също се чувствам така.. наистина обичам едно момче, което не ми обръща никакво внимание, а се познаваме от 6 години, по-рано сме излизали.. никой не знае, защото аз не съм им казала. Не смятам и да го правя. Няма смисъл просто. 4 години продължава тази история, 4 тъжни години, прекарани в плач, тъга и мъка от моя страна. Мисля лятото да го поканя да излезе с мен и едни приятели, но не знам.. не мисля, че ще се съгласи, но трябва да опитам. Опитай все пак да комуникираш с него. Щом е по-стеснителен едва ли ще го направи пръв. Пробвай.
Успех!

2.   Не искаш да го загубиш, но и се притесняваш да не се
провалиш отново :) Много познато ми е това усещне, за
появата на усмивка само и от мисълта за другия. Просто
знаеш, че искаш да си с него, образът му, държанието му,
мниерите му са те запленили... Той се е превърнал в част от
дните ти, и често когато останеш сама със себе си, мислите
ти те отвеждат оново при него :)

Споменаваш, че е затворен, имам опит с такъв тип хора,
защото съм преминал през етап в който бях много затворен. И ще ти кажа, че въпреки затворенността му, той едва ли иска да е затворен, просто му е трудно да се съвмести със
другите, или е свикнал да бъде повече сам, и да не допуска
никой до себе си. Не защото иска да е сам, а защото не е
сигурен на кой може да се довери. Ключова дума е доверие, ако ти спечелиш доверието му, това ще ви сближи :) И той ще бъде откровен с теб.

Хмм, мда, разбирам, че искаш да не му пречиш, и той да поеме иницитива, но те уверявам че като по затворен, не е сигурен в което вижда. Примерно, теб и твойте чувства, на него може да му изглежда съвсем различно, или да се притеснява. Искаш него, тогава давай - бъди по-смела! Ако ти го заговориш, и той ще го направи, само не избързвай с което казваш, а бъди внимателна. Бори се за него, като му помогнеш да излезе от затвореността си :) Как ли? Ами дай му предложение, да те придружи до някъде, и без да се усети, да пообщува повече с теб и ще видиш как ще се отпусне и ще ти се довери. Защото ще вижда че се интересуваш от него, че с нещо те е грижа за него.

На затворените им трябва повечко време да свикнат с някой, да му се доверят, но когато се доверят се доверяват напълно :) Лесно се привързват, ако усетят че отсрещия има чувства :)

"Ако пък не му каже и силното ми желание да бъдем заедно стане реалност, в каква ли неловка ситуация бихме изпаднали всички... " Има ли значение, важното е да бъдете заедно, когато сте, за теб останалото ще е само фон ;) Имаш чувството, че живота ти е обвързан с неговия.

~winterfire~