Много пъти ме гони
Здравейте! Имам дълга връзка от 9г. Приятелят ми последната 1 г непрекъснато ме гони, като се скараме. На другия ден все едно нищо не е станало.

Днес вече не издържах и си тръгнах. Винаги правя компромиси, но ми е много болно и мъчно, защото всичко правя за него, а насреща не получавам нищо.
Мисля че не ми изневерява, защото познатите ни са общи, и постоянно сме заедно, но това поведение трябва да си има обяснение.

Обидите са много, всякакви. Аз съм отдала цялото си време на него. Правя всичко за него. Сега той е в труден финансов период, аз се лишавам от много неща, заради него. И накрая няма кой да ме оцени!
Тази вечер за пореден път ме изгони, и аз си тръгнах. Много ми е мъчно защото всяка Божа вечер сме заедно!

И се чудя каква е причината.
Това е толкова дълга връзка, в която се старая, а не получавам уважение.

Коментари

1.   Излива си злобата на теб, защото ти няма да му отвърнеш, а останалите вероятно ще го смачкат. финансовите проблеми, макар и големи не са оправдание да се държиш като говедо с накой, който те обича. Спасявай се.

2.   Ами просто е простак. Един нормален и възпитан човек не обижда и гони жена си.

3.   Здравей авторке,
Сега съм на 32 г., омъжих се преди 12 за човек, когото бях виждала няколко пъти. Когато видях за първи път сякаш някой ме ритна в стомаха и света спря да се върти. На пияна глава ми предложи брак и аз се съгласих. след това е ходил на работа и е връщал половината си храна за да има какво да ям(и двамата учехме)Стечение на времето завършихме и си стъпихме на краката. но нито тогава нито сега ме е обиждал, гонил или нагрубил по друг начин. Разказвам ти всичко това за да знаеш, че финансовитв проблеми не са извинение за нагрубяваш човека до себе си. Щом това е от 1 година уточни преди как се е държал. Определено има нещо. "Културния мъж се познава по държанието към собствената му жена, защото към чуждата и простакът е внимателен. "
Маги

4.   това ми се е случвало и на мен, не е приятно... и както казваш ти.. на другия ден вече се е забравило валят куп извинения и така нататък... аз не мога да си тръгна понеже за мен вече е късно, но ти ако можеш и ако виждаш, че той вече не те обича мястото ти не е там... ще го преживееш рано или късно, но просто гледай на теб да ти е добре, нико не иска да търпи това унижение! вярвам, че не искаш цял живот да е така, взимай мерки навреме ако ли пък не разберете се да си дадете време и да сте малко по-спокойни и дано нещата се изгладят!

5.   А според вас на какво се дължи? -АВТОРКАТА съм

6.   Приел те е за даденост гадняра мръсен. Мисли си, че щом толкова време си с него ще изтърпиш всичко, дори и да те мачка и унижава, защо да не го прави. Постъпила си добре като си сложила край на тази"семейна идилия" сега ти е време да живееш, той си изпя песента сам, аз и "здравей "не бих му казала, ако го срещна, та какво остава да страдам от раздялата с такъв човек. Усмихни се

7.   Време е да се разделите. губиш се в него, къде си ти във връзката? Къде е твоята позиция, твоите интереси, твоите занимания, твоят живот? Не с е погувай, уважавай себе си, за да те уважават и другите.! Явно е загубил интерс към теб. Ами щом те гони, ставай, тръгвай си, собствен живот и интереси нямаш ли? Грубо е това което говоря и не е лесно да се направи, но е МНОГО по-добре от едно голяма нищо на което се обричаш. Ти къде си в цялата ситуация?

8.   АВТОРКАТА: Според Вас това положение дали е свързно с изневяра?
Благодаря!

9.   До Авторката - ами ти си знаеш, ако си изневерявала, естествено ще те гони...

Сега сериозно - не търси проблема навън, а вътре. С какво го провоцираш, защо не му е мъчно да те изгони и дали просто не е време да си тръгнеш от там, където не си желана.

Не ти знам проблемите, но при една караница, аз си взех куфара и моят приятел ми падна на колене, за да остана. Ако посмее да ме изгони - няма да ме види повече.

Замисли се - да не си парцал в очите му???
лесно е да мислиш, че ти изневерява.

Не ти изневерява, споко, ако имаше друга, 100% щеше да те зареже дългосрочно. Много ниско си паднала, сори.

11.   Омръзнали сте си то е явно да не кажа, че момчето за да се държи така не може и да те гледа. И това, че сте о доста време заедно не е гаранция за качество. Замисли се наистина да не би да си "лошият герой" в очите му ако ме разбираш. Но направо ти се чудя как си с такъв човек до себе си още..

12.   ХЕЙ... мъж съм но ти казвам - бягай от този докато е време.
Ще страдаш с такъв тип човек, много от коментарите съдържат правоти - вслушай се и бягай.
Като - мъж ти казвам... един мъж приеме ли жената до него за даденост, то значи край с уважението към нея, романтиката, емациите които би осигурявал ако те ухажваше.
Един мъж трябва да ухажва жена си цял живот и да не си мисли, че му е собственост и ще поумнее едва когато види, че я губи или, че някой друг я е оценил по достойнство.

13.   АВТОРКАТА СЪМ:
НЕ, никога не съм му изневерявала.
Проблемът е, че понякога, кофато се караме, и ме гони, а в същото време ми казва че неговият дом е и мой. Без въобще да го карам аз, присъствам навсякъде в живота му. Но ми е обидно, че така ме гони. Той все едно не влага нищо, но... не ми е приятно.. Минава време и пак се повтаря,

14.   От номер - 12 към АВТОРКАТА

Е именно де... и аз това говоря.
Усети тоталната липса на уважението към теб.
Недей позволява така да ти разпъва душата като - ластик
Ти не си играчка.
Това положение ще ти омръзне в даден момент и ще охладнееш към него, ще се отдръпнеш от само себе си.
А когато срещнеш друг мил и сърдечен мъж в любовта - ще ме разбереш какво ти казвам.
Повярвай - като мъж ти го казвам...

15.   АВТОРКАТА СЪМ:
Номер 14, благодаря за мнението ти.
Много съм разсъждавала по темата. Съгласна съм с твоята позиция. Спира ме по-скоро мисълта, че навсякъде и във всяка връзка има проблеми от всякакво естество.
Някои привидно са много щастливи, а ''зад завесата'' се крият лъжи, изневери, лицемерие.

Добрите неща при мен е, че сме се опознали в ПОЧТИ всякакви ситуации. За мен са важни различните ситуации, в които се опознаваме, а не толкова годините..
За охладняването можеш и да излезеш прав.
Сега съм на 25г, от 9г сме заедно.. Понякога се притеснявам по-скоро от факта, че утре ако сме още заедно, аз мина 30г (когато става по-трудничко за една жена), какво би станало...

Познаваме се във всякаква светлина. Освен една.
Като цяло винаги съм била по-доминираща финансово-просто семейството ми е по-добре материално от неговото.
И не зная утре ако местата се разменят, какво би било отношението му, и дали би бил рамо до рамо с мен, както аз съм сега с него..
И разсъждавам... Дано само някои ден не мина 30те, мислейки... и да се чудя какво да правя.

16.   Здравей - с мен е същото. На третата седмица след сватбата ми каза да си събирам нещата, когато отидох с колата си - той излизаше от блока с шишета ракия. След 2 часа прати негова близка да говори с мен. Върнах се след седмица. След 2 месеца се повтори - прати сестра му да говори - върнах се. Правих си операция - отново ме изгони - стоях при нашите 2 седмизи - тогава дойде и ме взе с колата си. Преди нова година отново - сега съм 4 месеца при родителите си. Видяхме се 1 път - изтресе ми се със кумувете ни на прошки - оказа се че аз му предложила, той се бил отказал от свадбата но сестра му настояла... Аз - за всичко съм била виновна. От този ден до сега ми звъни през 2 дни - имала съм багаж още - ще ти го докарам. Аз му казвам хвърли всичко, което ми е останало не го искам. Аз се спрях на бракоразводно дело с доказване на вина - преодолях го, вече съм над това. Не съм парцал. Той е на 45 и да ми казва че съм го накарала едва ли не насила да се омъжи за мен - това е гавра. Хората са прави - от страни всичко се вижда - той не те заслужава.

17.   Към Авторката. Прави са хората, бягай бързо иначе се унижаваш сама. М35

18.   АВТОРКАТА:
Номер 16, как си обясняваш гоненията?
Аз в моя случай не мога да направя точна преценка.
Мислиш ли, че тези гонения са свързани с някакви изневери?
И какво значи ''идвай си'', ''тръгвай си''?

Вече не мога да си обясня...
А в твоя случай как го тълкуваш?

19.   Ще ти обясня - аз нямам свекър и свекърва, но имам зълва и ние живеехме с нея в 4-стаен апартамент. Останали са сираци още от деца - тя е заела ролята на майка и баща а не на сестра. Когато нас ни няма, тя прибира прането ни и го подрежда в шкафчета ти, сменя ни чаршафа на спалнята. Аз търпях 3 месеца, но на мъжа ми не му правеше впечатлиние защото до сега това тя винаги го е правила. Започнах да готвя и мия чинийте, подреждам чашите - а тя брат ти ли подрежда чашите, брат не си измил чинийте както трябва... А от яденето ми ядеше. Чакаше само аз да излезня някъде и почваше брат жената и невъзпитана, брат не може да си ляга жената ти в 20 часа - аз не исках да я виждам, защото пък когато останехме с нея насаме тя ми казваше с присмешка до катото се отделите все някак си ще трябва да си изтърпим.

Казах му че не мога да търпя жена, която ми подрежда бельото - тогава ме изгони за първи път. Когато севърнах тя започна да злобее още толкоз, търпях още 1 месец отново казах на мъжа ми че отношенията между мен и сестра му стават все по зле и след 2 седмици ме изгони отново.

Естесвено пак се върнах като след това връщане започна да ми казва че трябва да отида на гинеколог - аз вече знаех че с този човек ще се разведа заради сестра му и не исках дете - имах нужда от операция имам спаднали бъбреци. Направих си я. Трябваше да ми закара до София и колата и той си взе почивен ден - когата разбра тя побесня - не може ли да си отиде с автобуса, баща й не може ли да я закара...

Аз бях в другата стая и си мълчах, когато той дойде при мен беше с насълзени очи но не ми каза нищо - заболя ме ужасно. След операцията стана почти същото - тогава му предложих вариант да излезнем на квартира - но отговорът му беше - аз не мисля че сестра ми е съгласна да живеем разделени. Това ми бе достатъчно.

Обичах го много, страдах заради сестра му и му дадох последен шанс - върнах се отново. Но омразата към нея се засилваше, а вече аз към него започнах да се отчуждавам и след месец когато отново му казах не мога да живеем повече така - махай се, помогна ми да си събера багажа, свали ми част от багажа пред блока му, изчака таксито, качи ми багажа в колата и... сега през 2 - 3 дни - имаш багаж ще ти го докарам.

Аз всичко мога да си купя от това което имам при него - маратонки, дънки... Но честа - не. През цялото лято слушах от сестра му нищо не искаме от тях, ние си имаме всичко от нашата майка - не искат одеяла, но искат кола ми за 40 000 лв, която се води на името на майка ми, не искат кучето ми което живее при родителите ми и ходя всеки ден да га разхождам. НО когато се развали и климатика и микровълновата и пералнята - пред мойто родители онези които нищо не искаха от нас - вие нищо не сте ни дали.

За мен това не е живот. Това е моята история. Ти най - добре знаеш какво има помежду ви - аз съм на 30 и не се притеснявам, мъжът ми на 45, а сестра му на 50 - недей да страдаш. Животът е един. Според мен - недей се връща повече - ще става все по лошо. Желая ти много щастие.

20.   19 - Браво от мен!!!

Само не прави грешката да се върнеш при него. Той си е направил своя избор - ти си млада, имаш цял живот пред себе си!

Лаура

21.   Да, така е. Аз съм млада на години, но на преживяно - не. Това е малка част от всичко онова което се случи за няма и 1 година брак. И аз като авторката - по - добре сме от тях финансово, но това не означава че трябва да обзавеждаме нейният апартамент. И защо нейн - защо брат й няма право на глас, а аз не живея при тях - не дойдоха с мен в общината да подпишат декларация че са съгласни да се водя на техният адрес. Аз се бях отказал преди свадбата _това казва онзи дето ми се води мъж, когато нападна сестра му, но сестра ми настоя - с две думи аз трябва да съм й благодарна за страданието ми? И въпреки всичко не мога още да проумея защо продължава да ме търси. Аз в живота всичко постигам с много пот и труд, но живота ме научи на едно - всеки си носи кръста, рано или късно ще разбере истината. Хубавото при нас е че имаме страшно много познати и подкрепят мен, защото познават що за нагъл човек е сестрицата му, според мен мислеща се за господ.

22.   АВТОРКАТА:
Исках само да ви споделя, че много често си мисля какво би станало ако той си пооправи живота материално. дали би правил същите неща за мен, как би се държал..
важни са многото години, които прекарваш с някого, но по-важни са ситуациите, в които сте попадали... аз не съм попадала в обратната, и не знам дали би се възгордял и какво би станало.. а годините си минават.

25.   Авторке, съгласна съм, че не времето, а това, което сте преживели заедно е от значение за да опознаеш човека до себе си. При вас и двете неща са налице (времето и житейските ситуации). Тогава защо очакваш от нас да ти кажем причината за поведението на половинката ти? Ти си тази, която го познава, знае какъв човек е, ти трябва да си наясно защо постъпва така.

За мен, като страничен човек обяснението за "идвай си" - "тръгвай си" е, че той не те уважава... Но може да има и други причини, които един обикновен наблюдател няма как да разбере. Не мисля, че ти изневерява, но просто и той също те познава чудесно (заради времето и преживените ситуации), така че знае, че ти всеки път неизменно ще се връщаш. Тук се крие отговора на въпроса ти защо го прави - ами защото му позволяваш и защото знае, че каквото и да прави ти винаги ще се връщаш...

Ти най-добре знаеш какъв човек е, но не изключвай варианта, ако си подобри материалното положение да чуеш само "тръгвай си". Съветът ми е да не чакаш този момент, а да си тръгнеш възможно най-бързо и да си намериш мъж, който ще те уважава и няма да разчита на това, че си "финансово доминираща" (или направо го издържаш, не стана ясно? ).

P. S Ти сигурна ли си, че го обичаш, или си все още с него по навик и заради страх от неизвестното? Защото на мен ми се стори, че затова наблягаш върху многото различни ситуации, в които сте попадали, тоест "по-добре да си седя с познатото, че не се знае на какво ще попадна".

26.   Здр. Разбирам те напълно какво преживяваш, защото аз изкарах една вразка 7 год и като ни налегнаха проблемите с парите той почна да ме гони и аз си заминах. после се омъжих за друго момче всичко беше наред омъжихме се, забрменях и като наближи момента да раждам стана същия да ме гони и блъска. Лишаваш се от всичко и гледаш само за него и детето и въпреки това пак те бие и се държи с тебе като с парцал. и според мен всичко е от финансовата страна защото от както сме се оженили той е почти без работа. за 2 години е работил 5 месеца. така че радвай се че нямаш дете. за да не ти приказва като на мен че само му харча парите и то за храна и пожелание за лека нощ да идва да те блъска да се махаш и че ще ти одреже главата.

27.   26 - откъде ги намери тези „мъже“?

И не немотията ти е виновна, дори не мъжете, а самата ти и избора ти на мъж. Хвани си детето, намери си работа и си стъпи на краката. Не се занимавай с мъже, когато не ти приляга и ползвай спирала, защото нито едно дете не е заслужило да живее в такава среда. Хайде, ти си си го избрала, но детето, то виновно ли е?

И още - ти колко време работи в тези 2 години?
Бас държа, че няма и 5 месеца.

28.   много ти е лесно да съдиш хората , но нямаш право защото сори не ме познаваш. и не си мисли че за това време аз не съм работила. работата е там че той не поема и за минута детето макар да ис седи в нас. тази страница е да си помагаме, а не да се критикуваме. лесно ти е да кажеш намери си работа и се махни. но как се гледа малко дете да няма на кого да го оставиш и къде дават големи заплати че да си плащам сама квартирата. като повече от 300-400 не дават. докато ако детето е поне малко по голямо нещата щяха да се по лесни. ако и ти беше така друга песен щеше да пееш. всеки си говори аз няма да направя така ама като ти опре яйцето до г*за говори друго.

29.   Ти си го поэнаваш най-добре.
Идват ми само няколко предположения
и въпроси съвърэани с това дали пие. Случва ли се да иэбухва по неэначителни поводи, които всеки друг би подминал. Посягал ли ти е, ти самата провокираш ли го със думи или поведение...
Явно това че не работи го тревожи и комплексира, но няма право да си го иэкарва на теб.
Трябва да се вэеме в ръце.
Криэа е и не само на него му е трудно.
Опитай се да проведете раэговор, беэ да го притискаш и
эаплашваш. (Няма смисъл просто).
Кажи му че няма да го иэоставиш, само эащото в момента
няма работа, че трудният период ще отмине, ако си помагате.
Неэнам, но бъди искрена и формулирай ясно поэицията си.
Дано и той се съвэеме и си намери някаква работа, та ако ще и временна и не чак толкова добре эаплатена.
Трябва да се крепите вэаимно.
Иначе какво ще стане, ако се ожените, родиш му едно две деца, а той продължи де те гони и обижда и то пред тях.

30.   Няма оправия момичееее... ще става все по-зле... Сега оправданието е безпаричие после ще е нещо друго и т. н. и т. н. Пиша от личен опит, а и по-зле, имаме дете. Но аз взех категорично решение и нямам намерение да се връщам. Така че мисли разумно. А и знай, че оправдание за това, че стоиш и търпиш нямаа.

31.   Такъв тип поведение значи само едно - "ще те накарам да ПОИСКАШ да си тръгнеш".
Ясно е, че 9 г. връзка, при която чувствата са изстинали, а няма брак, няма и дете - всичко е безсмислено... Не само това, но и пречи на нови възможности. Той може да иска нова връзка, а времето тече. Това изнервя и не е трудно да се премине директно на въпроса.

Грозното е, че не го казва спокойно и културно, а свадливо, което те кара да се чудиш сериозен ли е или е временна прищявка. Каквото и да е - не си глуха, казано ти е буквално - махай се. Не познавам някой, който би останал при това положение.

32.   ама 31, защо пълниш главата на момичето с глупости?
няма ли брак и дете.. край!
ами тия с браковете... сестра ми като се омъжи и роди за 1 година.. по твоята логика идеално изконсумирани отношения, какво, като не спира да лъже мъже си!
няма такива правила,
може тук мъжът да има проблем, да е изнервен, всичко може

33.   Класика в жанра е всичко написано, от авторката, до последния коментар.
Всичко се върти само около едно нещо. а то се нарича разбирателство. Какво се оплаквате, като самите вие не се уважавате и не приемате е вие сте важните, а позволявате някой да ви разиграва като пионкио, а на всичко отгоре вие да се тръшкате. Никой на никой не е длъжен и всеки заслужава случващото му се.