Дали да се реша?
Здравейте, не за пръв път пиша и много ще се радвам пак да ми помогнете. Аз съм на 20 години с приятеля ми сме заедно от 3 години. Преди 2-3 дни ми предложи брак и се чудя дали да приема не че не го обичам през тези 3г. какво ли не сме преживели, но не се разбирам много с майка му. Понякога ме лъже за нещо дребно но винаги се грижи за мен. Помогнете ми, да приема ли или да отложа още малко? Благодаря предварително.

Коментари

1.   Ти прецени, но не оставяй майка му да ти повлияе. Ако се обичате, вземете се и не позволявайте родители или приятели да ви влияят или настройват.

2.   Отлагането е фатално - как мислиш, че ще се почувства той, какво ще си помисли! Дребните мъжки лъжи не са нищо сериозно. Съгласи се, но не правете свадба веднага, примерно започнете приготовленията след 1/2 година.
Д. 34 г.

3.   Моят съвет е да приемеш, ако се обичате и той наистина е добър и грижовен! Все пак се жениш за него, не за майка му и какво говори тя не би трябвало да е определящо за връзката ви! А за лъжите на дребно - и моя мъж го прави, точно като малко дете, но факта, че го хващаш показва, че не може да лъже добре, което е от полза за теб. Представи си да живееш с някой тарикат, който уж ти сваля звезди, а зад гърба ти те предава. Наясно съм, че с времето първоначалната тръпка между двама души намалява и се превръща в нежност и привързаност, но все пак спомни си това, което те е свързало в началото с твоето момче и прецени дали е достатъчно силно за да изживееш живота си с него!

5.   Здравей, пише ти 20 годишно момиче, което се омъжи. Познавахме се от доста повече време, но никога не бяхме живели знаедно. От опит ще те посъветвам няколко неща:
Първо - фактът, че в главата ти се върти въпросът "да се омъжа, или да не се омъжа" е достатъчен, за да се отговори на него - НЕ СЕ ОМЪЖВАЙ, ЧЕ ЩЕ ПАТИШ! Не го казвам, защото аз изпатих, а просто защото има колебание в теб.

Това е твърде сериозна крачка, че да я правиш след колебание, ако става въпрос за брак, трябва да си 100% сигурна, че го искаш, а не да се колебаеш! Даже и да успееш да се убедиш, че го искаш, както аз се убедих, щом е имало колебание в началото, то ще се появи и после, когато вече твърде късно.

Второ: ако все пак се съгласиш, то направете годеж. Това е по традиция, двойката се сгодява официално пред роднини и заживявате заедно, докато приготвяте нещата за сватбата. Един годеж може да трае месец, три, защо не и година, зависи от вас. Но първо се сгодете и заживейте заедно, така хем не си му отказала категорично, хем ще имаш време да премислиш и да видиш как ще вървят нещата.

За брака мога да ти разкажа много, както и за жененето и т.н., ако те интересува нещо, или просто искаш да споделиш нещо, можеш да ми пишеш vyjence@abv.bg

6.   От автора. Благодаря за съветите да ви кажа честно аз живях с него около 6 месеца и ми беше много добре и затова ас приех годежа ще е пролета защото кума в момента е в италия. Благодаря отново.