Изповед на една любовница
Здравейте, ето какво ми се случи на мен!!!
Аз съм на 22 години и около преди година прекратих 6 годишна връзка, която ме беше изцедила цялата и като се озовах сама не знаех какво да правя! И така един прекрасен ден се запознах с него - мил, красив,успял, нежен - НО Женен.

Първо бяха чисто приятелски разговори и така до момента, в който правихме секс - беше най-красивото изживяване в живота ми!!! И сега месеци по-късно ние на практика сме заедно, имаме си апартамент ходим на почивки, забавляваме се адски много - всичко е перфектно, ОСВЕН ТОВА, ЧЕ АЗ СЪМ ЛЮБОВНИЦАТА!!!! Това, което ме мъчи много е това, че знам каква роля играя и въпреки всичко продължавам, не мога да кажа край!!! Обич ли е това? - и аз не знам но ми е адски трудно!

Това, което искам да кажа е, че 90 % от хората ме осъждат и гледат на мен като на една безсърдечна и лишена от всякакви скрупули жена, но знайте не е така просто е много трудно и адски мъчително, но сърцето ми го иска, иска, иска...! Знайте, че е много трудно да бъдеш излъганата съпруга, но десетократно по трудно е да бъдеш ПРОСТО ЛЮБОВНИЦАТА!!! Не ни съдете прибързано и така несправедливо!!

Коментари

1-50 от 57

1.   Аз бях в ролята на любовница, но без да се стига до секс. Не си го позволих! Болката да си на второ място след семейството е огромна!!! Никой не може да го разбере, а на всичкото отгоре поемаме всички обвинения и омраза. Аз се отказах. Сега боли още повече, но все пак не мога да си подчиня целия живот и щастие на човек, който не иска да е с мен като семейство. Поне имам шанса да продължа напред с високо вдигната глава.

2.   Определено няма да е лесно. Има много варианти за избор, сама трябва да разбереш какво ти дава този човек, чувставш ли се добре с него, докога ще можеш да подържаш тези отношения, не желаеш ли нещо повече ?

3.   И аз бях любовница едно време с един прекрасен човек, но се стегнах и прекратих връзката - не може да си щастлива с него.
Всичко е до време. Прекрати връзката бъди сигурна, че ще намериш човека за теб.
Така само след време ще се измъчваш и представи си да си от другата страна - това ще те спре.
Успех

4.   Здравей мила, аз съм в същата ситуация като твоята и напълно те разбирам, аз също я изпитвам тази болка, но нямам сили да я спра, защото знам, че след това ще боли повече. Не мога да се откажа от него, обичам го много и не виждам никакъв изход от тази ситуация. Мен също много хора ме упрекват, но любовта ми е по силна от всичко. Ако желаеш ми пиши на email: just_perfectt@abv.bg Поздрави!

5.   Здравей мила разбирам те прекрасно и сега дори със сълзи на очи ти пиша,знаеш ли и аз съм като тебе, от 3 месеца съм заедно с него, аз съм момиче на 19 а той е на 27, той живее в пловдив, аз съм от софия, през 2-3 дена е при мен, свикнах с него и мисля че го обичам, защото много ме боли всеки път когато си тръгне.казва че ме обича, щом е тук при мен, все пак има чувства, но наистина ме боли от мисълта, че когато се прибере вкъщи е със жена си и сина си който е на 4 години.

Аз в началото не знаех че е женен, не ми е казал за да не ме загуби така казва поне. Но и той страда като мен, плаче заедно с мен. Снощи пак беше тука при мен и тази сутрин си замина отново за пловдив, не знам до кога ще продължа така, но знам само едно че ме боли ужасно много, плача постоянно а знам че не е за мен, но не мога и да се откажа от него. Ако решиш да ми пишеш skype mi e mimi_1320 ще се радвам да ми пишеш.

6.   До 1: Ти ли не си позволи секса или той не пожела?:))))

7.   До номер 6. Аз не позволих, въпреки неговото настояване.

8.   До номер 6: Значи привличането не е било така силно като на тази девойка. Тя явно е в пиков момент, след като е записала тук.

9.   Момичета... всичко е много сладко и хубаво в началото когато казват, че много ни обичат....само че тръпката ще им мине... за съжаление! Говоря за по принцип!

А е още по зле когато си и любовница предполагам...

Така, че докато все още сме млади е хубаво да мислим за себе си..... болката минава.... каквато и да е! Все пак забравянето е най-хубавото ни качество!!!

По-добре си намерете човек, който не е способен да лъже, защото изневярата на един човек на друг си е лъжа... нали?

Представете си да сте много влюбени, а той да ви изневерява....?!
Никак не би било приятно!

Оставям ви в размисли.... вдигнете глава и се забавлявайте вместо заради единия му мъж.... да си тровите нервите!

10.   До номер 7: Е как успяваш? Аз не мога. На работата сме по цял ден, работим до късно и не мога да устоя на чаровната му усмивка и молещи очи. Не знам, дали спи и с жена си. Казва ми, че-не.

11.   До номер 10: Много ми беше трудно, но за мен е въпрос на чест и достойнство. Като казва, че ме обича, нека го докаже и да ми даде всичко. Заслужавам го! Няма да се дам без сериозни намерения. Освен това считам всяка изневяра за грях и не мога да си я позволя.

12.   До номер 10: Дали да изпробвам чувствата му и да поискам да се разведе? Ти какво разбираш под "да ми даде всичко"?

13.   До номер 12. За мен "всичко" значи като ме обича повече от съпругата си (както твърди) да се разведе и да заживее с мен. Нищо по-малко от това не ме удовлетворява, особено секс от време на време, разговори когато жена му заспи и т.н. Тръпката е невероятна, но замисли се за времето, в което той е със семейството си, вместо с теб. Предполагам знаеш колко е тежко и самотно по празниците, когато той по разбираеми причини си изпълнява семейните задължения. Аз лично не мога да живея вечно с тази болка. Не съм парцалена играчка за секс. Искам щастие и ако се обичаме да споделим живота си един с друг - нищо повече, нищо по-малко.

14.   Всъщност 12 е обръщение на 10 до 11.

15.   До номер 10 (и другите в нейното положение): О, момиченца, и вие вярвате, че не спи с жена си, а само с вас... Толкова наивно...

Между другото нима очаквате той да ви каже: ''Да, разбира се, спя с жена си, и с теб също.''
Има ли смисъл да продължавам... Замислете се сами дали е възможно да ви кажат ТОВА!!

Един ден всичко ще свърши така:

-или вие остаряла и самотна дама, без дете;
-или самотна майка с дете от женен мъж (незавидна ситуация);
-или съпруга на бившия любовник - вече в ролята на съпруг, изневеряващ ви точно толкова, колкото го е правел с вас сега;
-или след още малко размисъл преценявате, че губещата страна сте вие и зарязвате господина да си живее живота със семейството си;

...При всички случаи обаче едно е сигурно - животът си върви и все едно от четирите неща ще ви се случи!
Кое - ИЗБЕРЕТЕ САМИ!

16.   До 13: А ти искала ли си да се разведе? И как успявате да говорите, когато жена му заспи? Аз мога само смс-и да си разменям. Само на работа и когато не си е в къщи ми се обажда. Неприятно е по празниците. Но съм млада и не оставам в къщи. А той е с голям син. Вече е студент и не виждам пречка да се разведе. Но нищо такова не споменава...

17.   До номер 16. Да, след година и половина връзка по интернет и няколко срещи, в които до секс не се е стигало най-после се отвори темата, която от страх и неудобство не посмях да повдигам преди това.

Резултатът - в момента съм на антидепресанти от нервите, които ми докара, постоянните си обяснения в любов, въпросите "ще се омъжиш ли за мен", "ще се любиш ли с мен", "искаш ли да си имаме дете", извиненията му после, че не може да напусне съпругата си и десетгодишното си дете и безкрайното повторение на събития, от които най-после съм готова да изляза като общувам възможно най-рядко с него. Напълни ми главата с възвишени слова от сорта как ще сме винаги заедно за вечността, но реалността момичета е друга.

Те никога не напускат жените си, защото така им е удобно. Децата им са само извинение, дори не са причината... Погнусена съм от всичко, което преживях, дадох душата си, не дадох тялото си и поне заради това си запазих достойнството и излизам от всичко макар и с много болка, но с високо вдигната глава.

А общуването като се прибере вечер е след 22.30 когато жена му и детето заспят, през работно време и в други моменти когато може да се откъсне за един смс или разговор без те да го усетят. Затова както и по-горе твърдя, че ВСИЧКИ В ПОЛОЖЕНИЯ НА ЛЮБОВНИЦА СМЕ В ПОЛОЖЕНИЕ НА ГУБЕЩИ И ЗАСЛУЖАВАМЕ ПОВЕЧЕ.

Съвета ми към вас, момичета, въпреки риска от огромна болка отворете темата за развод. Тогава и само тогава ще изпитате истинските чувства на мъжете, който за вас значат всичко! Ако наистина ви обичат всеотдайно ще се разведат, ако не - ще продължите напред!

18.   Кога си била излъгана съпруга скъпа моя, че да знаеш колко е трудно? Дано разбереш някой ден какво си направила, когато ти ще бъдеш "излъганата съпруга" !

19.   Извьнбрачните врьзки за жененият мьж са истински елексир - сьпруга, деца и..... любовница - няма празно, ако не е едната ще е другата няма скука. Развеждат се ЕДИНСТВЕННО, ако сьпругата го изгони от в кьщи и сложи край, сами не взимат такова решение, защото ги е страх, колкото да твьрдят че обичат любовницата, сьщото твьрдят и в кьщи.

И какво ако се разведе ти ставаш сьпруга а тя любовница или се появява поредната му, има ги децата и след 1,2,3 години разбираш, че не си щастлива или той живее с теб защото просто никой не го иска вече.

20.   До номер 17: И аз добих кураж. Още повече, че имах удобната възможност. Тези дни бе в командировка и тайно ме взе.

Не иска да се разведе. Бил отговорен към семейството си.
Ясно. Оставам го на другите колежки. Има и на неговата възраст, има и разведени. По са подходящи.

21.   Номер 20 е супер готина. Изкефи ме. Макар, че както съм хлътнала едва ли ще съм толкова категорична. Номер 15 ме разтърси - толкова е права. Всички от нас, които са в това положение си хабим живота. Рано или късно остаряваме и освен спомени друго не ни остава. Кой ще ни вземе такива изхабени?

22.   Хубаво си приказвате, ама такъв бой носите. Защо
се хващате със женени? Вие не сте любовници, ами
едни жалки курви. Какви са тези приказки:
Първо ще се разведеш, после ще ми препишеш половината
апартамент, ама трябва да ми приемеш и децата и чак
тогава ще ти дам слива, сякаш е златна. Щом не сте курви
си търсете свободни мъже. При любовниците има много
любов и романтика. Излезете ли от тази рамка се
превръщате в едни мрънкащи жени, такива каквито си
ги имаме в къщи.

23.   Момичета, помислете един ден, когато вие имате семейства и сте в ролята на съпруги как ще се чувствате? Винаги ще подозирате мъжете си, че имат любовница, защото вие сте били в това положение. То да си любовница е лесно - секс и мили думи, но после като дойде готвенето, чистенето, сметките, детето и друго и друго е тогава да си любовница да те питам лесно ли е. А вие какво на по 19 години по цял ден по кафета и на маникюр и после да дойде ония женения да вдигнеш краката, пък и го обичаш, че искаш и да се разведе......... леле, но си помислете хубаво! Когато един мъж е създал семейство и дете и е готов да го напусне, заради друга жена, дали няма да се повтори и дори да сте успели да го разведете, дали и вие няма да се окажете изоставени

24.   Виж аз няма да кажа че си еди каква си и т.н а ще опитам да ти помогна и дам съвет ... Значи ти си любовницата а жена му ако научи супер мн ще я боли постави се на нейно място ... А на теб кое ти харесва че те води наляво надясно или го обичаш, а те нямат ли си дете ... на него после какво ще обяснят ...

Така или иначе ще се разбере истината колкото и добре да се крие тя ... а мъжете да не напускат жените си после ... така им е удобно а просто ги обичат но искат още една, т.е любовницата ... обичат да знаят че са обичани и търсени. защо ти е с такъв мъж ... не ти трябва освен после да страдаш.

Има мн мъже... ти си млада едва ли ти липсват обожатели с този мъж няма накъде в бъдеще ... остави го ... колкото и трудно да е. Успех.

25.   Към авторката послушай съвета на №15 ето това е истината. Животът е такъв или си съпруга или другата, но всичко се връща. Не бъди глупава,ти си само заместител, развлечение, така просто за разнообразие, а после в къщи среща истинското, малко поомръзнало, но негово, а понякога след такива забежки любовта към съпругата пламва отново, освежена от изневярата.

26.   Момичета като ви чета ви се чудя. Били сте пренебрегнати по празници. Аз съм съпругата чието мъж също си има любовница. Първо с една после дойде втората след туй третата и т н Вие-плачете аз и такива като мен също.

Поставете се на нашето място. С нас са по празници но му гледаш замисления поглед Не те напуска но и не се чустваш и желана. Не го напускаш защото нямаш финансовата независимост Той го знае и си прави с теб каквото иска Вие се оплаквате но имате ги за по няколко часа й любовта и ласките му.Ние имаме само тяхното присъствие в къщи и за притурка да му готвиме и переме Тъй че не се оплаквайте а си търсете необвързани мъже Стига сте разплаквали тормозили някоя невина женица

27.   Момичета като чета направо се възмущавам. Аз съм съпругата на която мъжът й изневерява. Първо беше една после се появи втора трета и т н. Жалвате се че по празници сте били сами. Да те са с нас но като му гледаш замисления поглед знаеш за кого си мисли Не те напуска защото така му е изгодно Ласките и любовта получава от вас а прането готвенето от нас Понявга търпиме защото нямаме финансовата зависимост Знайте че след време и вие ще бъдете сменени с поредната Тогава ще почнете да мислите какво ние на нас

28.   Така ... ситуацията ми е подобна с тази разлика,че и аз както и една от дамите по-горе не си позволих да спя с него!И си мисля,че това е за гордост!Еми не е!Какво като не правя секс с него като в почивните си дни е с мен?Като вечерите след работа е пак с мен?При мен случая е малко по-различен.Той не ме лъже,че не прави секс с жена си и прави планове за празниците с мен!Но това не го прави по-свестен или мен по-малко егоистична.А най-неприятеното е,че сме колеги.Това е просто убийстено!И да,скъпи съпруги вие сте напълно прави да ни мразите и да не ни разбирате,но е факт,че и нас ни боли и е факт,че в повечето случаи любовницата не е обикновена КУРВА,а просто жена,която обича за съжаление вашият мъж.А за това не можете да съдите никого!

29.   Голяма смешка,почти всички на нейното положение , я наричат МИЛА........
А, ТЕЗИ КОИТО Я НАРИЧАТ МИЛА,УТРЕ МОЖЕ да се окаже любовницата на нейният мъж.
АХ,ЧЕ ПРОСТИ ЖЕНИ, ЕЛЕМЕНТАРНИ ЖЕНИ,НЕ СЕ ЧУДЕТЕ ,ЧЕ ВИ ИЗНЕВЕРЯВАТ.
ЕВАЛА НА № 23,АЗ СЪМ щастливо омъжена жена на 49 г.,но подкрепям вашето мислене.
Страшно евтини жени,утре всичко ще им се връща.
№23 не знам дали си от моето поколение,но съм на 1000 % съгласна с теб.
ЛЮБОВТА АКО НЕ Е ИСТИНСКА,а,дори и да е истинска,следват БИТОВИЗМИ,РУТИНА, и ще Ги питам тогава ЛЕСНО ЛИ Е ???

30.   Хайде и аз в кюпа на любовниците...8 години продължи сагата ми с НЕГО.Първо бяхме колеги,той ме защити 2-3 пъти пред шефа и аз ,наивната, хлътнах.Казваше,че не спи с жена си-те всички женени мъже спят на дивана,не със съпругите си.Умеят добре да лъжат,гадовете.Ти вярно си го казала-забавлявате се заедно.За него е забавление,далеч от рутината на пищящите деца,сметките за тока и скуката от поомръзналата съпруга.Ноооо...Никога един мъж не си позволява лукса да захвърли удобния си начин на живот и да последва любовницата си.Или ако го направи,после съжалява.Не е лесно да загърбиш многогодишен брак,все пак е свикнал с жена си,изградили са навици,от които е трудно да се откажат.Та ние каквото и да си въобразяваме,жена му е на първо място.Негативите остават за нас.Просто ни манипулират с думи и си играят с чувствата ни.Моят съвет като наранена от такъв господин-има и свободни мъже,които ще обичат само нас!Изневеряващите мъже са силни само на думи!

31.   ПАК СЪМ № 29,мъжът ни беше случил от първият път,както и аз.
ИМАЛ Е ЛЮБОВНИЦИ,НО МИ Е споделял,че като "свърши",а, това не му е харесвало защото не може да прави секс без чувства/,не го прави с жена си ,не го привлича сексуално,та с една дума ...видяхме се ,влюбихме се , желаехме се страстно, той с две деца,аз с едно, РАЗВЕДОХМЕ СЕ .....
И ДОСЕГА 16 г. ....щастливи,влюбени,секс ...невероятен....
Мили жени,не ми казвайте ,че един мъж ще бъде по празниците с празен поглед......и няма да СЕ РАЗВЕДЕ ....
МОЯТ СЛУЧАЙ Е ПОКАЗАТЕЛЕН...мъжете се развеждат, когато се ВЛЮБЯТ ......
АКО съм на ваше място ..и погледа на мъжа ми рее из облаците,и да го усещам ,че мисленно не е при мен......а другаде....ВЕДНАГА ЩЕ ГО ОСТАВЯ.
НЯМА ДА ТЪРПЯ ТАКОВА УНИЖЕНИЕ !!!

32.   Дааааа...Содом и Гомор ще настъпи,ако не може да си държим гащите вързани и се влюбваме на всеки километър.Всеки следващ ще е по-добър от предишния!Женим се,мислим за друг и си реем погледа над съпруга,белким попадне на нещо по-добро и по- по-най.А още по-хубаво е, ако има и деца.И да го нахакаме на нищо неподозиращата съпруга,която не знае,че мъжлето и се рее из облаците на последния оргазъм с НАЙ-ПРЕКРАСНО-ЧАРОВНАТА-НЕПОВТОРИМАТА ЛЮБОВНИЦА,която едва чака да се метне в още топлото легло на бившата.И после най-прекрасната е победителка в така важния спорт за нея.Докато мъжлето и не почне пак да си рее игривите очички и над нея.

33.   Изчетох всичко. Пиша от позицията на т. н" любовница" ... Кой е лепнал тези определения е ясно. Обществото с неговите обществени нормо и най-вече с остарялата институция" брак" . Брак, който връзва двама души" ЗАВИНАГИ'. Ха-ха! как не! ! ! Не бъркайте децата! Всеки има отговорност за тях или поне трябва да има, уви. Някога и Светата Инквизиция е била нещо, без което е било немислимо светът да съществува! Истината обаче е, че жените сме повече на този свят о мъжете и това Майката Природа го е решила неслучайно. Ако съзнанието ни е дорасло достатъчно, няма да ни трябва обръча на нещо такова, като бракът. Всеки е отговорен първо за себе си, после за детето си, после за този, който обича. Да, именно ОБИЧА. Което не би следвало да се потъпква, заради нещо изкуствено измислено от нашето общество. Искам да кажа, че любовта е изконна, тя не се влияе от правови норми и децата, които се раждат от нея имат право да се родят и изпитат любов. Освен това всяка жена и всеки мъж има право да обича и това не е задължително ЗАВИНАГИ. Дай Боже, но невинаги е получава. Освен това, съвсем човешко е да обичаш двама души едновременно, стига да не нараняваш по някакъв начин, който и да е от тях. Стига сте съдили. Много е удобно да се каже тя съпруга, другата жена... Всеки е свободен да направи избор и да носи отговорност за това. А Майката Природа е неподсъдна!

34.   Аз съм съгласна с № 33- прекрасно и изчерпателно становище. Била съм и от двете страни. След като оставих изневерника си, се сприятелих с любовницата му, която също го остави. Не ми се занимава със сълзливи примери - как съм го разкрила, как съм плакала, как ме е лъгал, как не е бил с мен духовно, как и т. н. Съдила съм мои приятелки, че са станали любовници, че са се съгласили на това унизително за тях положение, и след години щях да се побъркам от опита си да избягам от изгарящото ме желание към един женен мъж. Колкото повече се опитваме да бъдем перфектни или морални в едно отношение, толкова повече крадем от морала на друго отношение. Перфектните са в рая. Тук на земята му се вика "живот". От личен опит съм се научила - когато съдя някого, аз съм поставяна след време в неговите обувки, т. е. в неговата ситуация. Толерантността не ни я дава природата, животът ни учи на нея с грешките, които правим и с цената, която плащаме за тях. Но държа да подчертая, че плащането на грешките не е задължително да бъде наситено с негативизъм като понятие. Аз за колкото си грешки съм си платила - съм благодарна за тях и за последствията. Да точно-БЛАГОДАРНА СЪМ. Защото съм оптимист, защото обичам себе си и знам, че имам право на щастие и не се вписвам в обществените рамки за добро поведение и то не защото съм антисоциална, а защото гледам в душите на хората и в нещата, които са ги подтикнали да постъпят еди как си, а не се взирам в предразсъдъците и ограниченията на другите. Аз слушам с моите уши, гледам с моите очи и чувствам с моето сърце. Аз не живея живота на другите, а моя-СОБСТВЕН.
Всички съдим този или онзи. Животът е по-мъдър от нас - той избира да ни поучи от грешките ни, когато му е времето и никога няма да ни връща само за стъпките накриво. Каквото сме дали - това и ще получим. Всяка една жена и била или е искала - (тялото й е искало) да стане нечия любовница- дори само за един час. Но не всяка си признава. Моралът е в нас, той не е само за пред хората. Аз живея така! Искрена съм и си живея живота с поглед навътре в мен и с надежда, че някой ден ние хората ще бъдем малко по-искрени първо със себе си и после с другите.

35.   Няма място за осъждане. Човек попада в различни ситуации. Но, за жена, която е неомъжена да очаква от женен мъж нещо повече от това да е любовницата е твърде рисковано. ЗА НЕЯ САМАТА. Годините ще се изнижат, а тя ще е все така сама. А сега да застанем на другата позиция - съпругата. Ако тя е човекът вървял плътно до съпруга през житейските бури, рамо до рамо с него е издържала на тях и вече поизтощена и уморена, как ще се почувства като разбере, че е заместена от свежият полъх на другата? Жестоко е. От личен опит и като жена, и като майка на пораснала дъщеря, казвам, че всеки трябва да си знае мястото. Щом искаш дом, семейство, деца, намери си свободен мъж.

37.   Здравейте! И аз бях любовница 4 години, накрая ми писна.. Казах му, че го оставям. Той не можа да го понесе и се разведе без да го притискам за това. След като го направи аз отидох при него и сега живеем щастливо, ще си имаме и бебенце. Много го обичам. Така че момичета, изяснете се с тези мъже и разберете заслужава ли си да сте с тях или просто ще си бъдете вечната любовница..

38.   Имам същия опит като номер 37, но чаках малко повечко годинки. Днес сме женени, строим си собствен дом и скоро чакаме първото си дете. Моята най-добра приятелка също беше любовница, но той нищо не правише, на нея ? пистна и скоро ще се омъжва за друг мъж.
Всичко в крайна сметка зависи от мъжа. Ако не иска да се развежда, нямате друг избор, освен да го зарежете и да търсите късмета си другъде. Аз самата това сторих, но той взе, че се разведе. Който не се развежда поради някакви измислени причини, той не ви обича и не си заслужава да си губите времето, чакайки го

39.   Тотални поздравления за №34! Истинска жена! Истински човек!
Само това с "изневерника" не ми хареса. И може би точно това ще е предизвикателството й по-нататък в живота - да се научи да прощава и да преодолява и такива неща...
Повече градежи и по-малко разруха!

40.   Ох дрън... дрън.... Какво му е толкова велико на коментара 34? Едни и същи величествени разкрития за единствения живот, за това, че всеки обичал предимно себе си и т. н. т. Не разбирам обаче откъде ги измислихте тия "обществени рамки", та все да оплювате морала? Отдавна няма никакъв морал в обществото, любовници да искаш... Ама вие все си вярвате, че нарушавате някаква си рамка, което ви прави решителни, дръзки, смели, бързи и сръчни и не знам си кви. Абе няма подвиг в тая работа, другото е много по-трудно. Не разбирам що пък някой като е решил да има морал, такива като вас първо да го подлагат на съмнение, второ - да го осмиват и трето - всячески да го убеждават, че не бива да го има? Нали всеки имал право да си живее както иска?

41.   Възприемай се не като любовница, а като наложница

42.   За съжаление малко са историите от този тип, които могат да завършат: "... и заживяли дълго и щастливо". Аз съм на 33. Бях на 24 когато го срещнах, разбрах, че не е сам случайно, засичайки го в заведение с жената, с която живее. Започнаха се обяснения за ситуацията и как трябвало да изчакам половин-една година. Много грижовен и любящ, но годините се нижеха и нищо не последва. Прекарах 6 години в напразни надежди и самотни празници. Това, че все ще се намери с кого да излезеш не запълва празнотата. Преди две години и половина или малко повече реших, че това не е живота, който искам и се почувствах жестоко ограбена, ядосана на себе си, че дадох толкова време от живота си съзнателно затваряйки очите си, просто исках да вярва, че рано или късно ще спра да бъда ЛЮБОВНИЦАТА. Няма да навлизам в подробности около връзката. От личен опит ти казвам, обещае ли ти нещо не оставяй нещата да се размият във времето. Много сила се изисква, но ако си слаба ще страдаш. От почти две години съм във връзка, като окончателно заживяхме заедно преди 9 месеца, когато уреди преместването ми в държавата, в която живее. В началото когато прекарвах един месец в България, един месец в другата държава, бившият ми приятел, чиято любовница бях, продължаваше да ме търси, дори един път ми звънна когато бях на летището преди заминаване и ми предложи да се прибера и всичко щяло да бъде забравено все едно не се е случило. Гордея се, че тогава намерих силата да кажа "А ти какво ми предлагаш в замяна? " Той повтори просто да се върна и все едно нищо не се е случило, аз намерих силата да продължа. В последствие разбрах, че когато ми се е обадил вече са били разделени, не след дълго се събраха отново. Не съжалявам нито за миг за решението си защото сега съм щастлива и обичана и не съм любоницата. Казвам ти всичко това ако мога поне малко да те предпазя от грешката, която аз направих и платих с 6-7 години от живота си за нея.

43.   Ей, браво на вас! Откъде се взехте толкова много силни хора, бре? ! Де да можех и аз такава сила да имам - 7 години да си трая!

44.   Много сте наивни и глупави момичета (аз съм мъж на 23 години), но разсъждавам чисто по женски стане ли въпрос за връзки, изневери и прочие, а вие разсъжадавате наивно и глупаво. Тези хора ви използват единствено за СЕКС, но са изпечени лъжци, ще ти подари кола, апартамент, ще ти поднася цветя и мили думи, но ще е с теб за да убива време, за да си поднася удоволствие на оная работа, това е, чист ФАКТ. За това ме е страх да се обвързвам сериозно (въпреки че имам сериозна приятелка и да я наблюдавам какво прави, аз лично за себе си любовница не искам, не мога да лъжа приятелката си, ако нещо ми липсва си го казвам директно в очите). Не знам по какъв начин ви подлъгват, но се осъзнайте докато е време. Никога подобен мъж няма да остави семейството си за да бъде с вас, той знае, че вие сте просто една любовница и след време може да си хванете някой друг, щом нямате морал и ценности и сте доволни да бъдете на втора писта, значи така ще бъде, ще ви залъгват с евтини подаръци и обещания и в един момент ще ви захвърлят като мокар парцал, осъзнайте се, страх ме е да живея в този свят на изневери и предателства, иска ми се да не бях влюбчив, да не бях раним, нежен и отдаден в любовта, да бях егоист като всички други, но уви има и хора като мен, които ще бъдат наранявани, ще страдат и прочие. Осъзнайте се какви ги вършите, МОРАЛ И ЦЕННОСТИ, няма ги в днешно време, всичко е предателство

45.   44, какво си тръгнал да обесняваш за ценности и морал. Ако беше по-нова темата, ей сега щяха да те нападнат като бълхи с обвинения, че си задръстен и общо взето нищо не разбираш от живота. Тя авторката си казва "много е трудно да си любовница". Обича си момичето да и е трудно в живота - ами нека...

46.   Няма нищо лошо един успял мъж да си има любовница! Дори е желателно

47.   И не се усещате че разваляте едно семейство....

48.   .... или градите друго...?!

49.   46, защо е желателно един успял мъж да има любовница? Развий тази мисъл, че ми стана интересно.

50.   Много разтягате "вината" на любовницата - рушителка на семейства, морал и обществени ценности.

Стига! Всеки жи8вее своя си живот и има своите си истории и чувства. Никога да приема, че любовниците задължително са еди какви си и съпругата задължително е еди каква си.

Нека всеки живее своя си живот и по-малко да сипем определения и да обвиняваме - казвам го от личен опит.

Като момиче се заричах, че НИКОГА няма да погледна зает мъж, жената, която беше любовница наричах с всякакви нецензурни епитети. И какво стана - животът услужливо ми предложи да видя какво е от другата страна, за да престана да съдя хората.

Днес тази история дата, ако и в сърцето ми да са останали много хубави чувства към този мъж.

Но едно е сигурно, приех, че всеки има правото да бъде и да прави онова, което му харесва и че е много неправилно да се съдим един друг и да се посочваме с пръст.

51.   "Стига" ще викаш, като имаш право. Като не искаш критики- не пускай теми тука. Ако ще да си малка, млада или стара - любовницата си е любовница. Никой нищо не разтяга, вината си е налице. Аз също бях "от другата страна" и направих своя избор - дъа не ставам поредната загубенячка, дето не може да срещне свестен мъж и злата съдба и виновна. Също от опит казвам: всичко се връща. Ако щеш да си хленчиш до края на дните си, медал за величие няма кой да ти връчи. Няма нащо величествено и всеки знае какво е да си влюбен, липсва сензация в твоята гнусна история.

1-50 от 57