Да се опитам ли да си го върна?
Здравейте! От месец-два ме гложди един въпрос и не мога да се реша:

Имах приятел, с когото бяхме заедно 3 години, но го оставих, защото реално ми трябваше почивка, но тогава си мислех, че не го обичам повече. Е, сбърках, признавам си. Отделно да не говорим колко тежко го прие... беше ужасно, мразя се. Молеше ми се да се съберем, беше готов на всякакви жертви, но аз идиотката, не подозирах какво съм изгубила. Това стана преди около половин година. Не сме се чували, каза, че не иска да ме вижда и да си говорим, напълно го разбирам. Опитах с други момчета, но просто не мога. Все той ми е в главата, гузно ми е да целувам други.

Та с оглед на това се питам дали имам правото да го потърся отново и да му обясня всичко, което мисля и чувствам? Едва ли ще е същото след като веднъж съм постъпила толкова грозно, но не мога да си го избия от главата, адски ми липсва.

Благодаря. :)

Коментари

1.   Не се опитвай. Аз съм момче и въпреки, че си сбъркала това не те прави най-лошия човек на света. Просто ти казвам от личен опит (преживял съм го, но аз бях другата страна), той няма да те е забравил, но в момента, в който му кажеш, че имаш чувства към него след всичкото това време, ще те намрази. ОСОБЕНО щом не поддържате контакт.

2.   Аз бих му казал. От криене на емоции и театралничене не произлиза нищо добро, рано или късно винаги си прее*ан.

Постарай се МНОГО да го кажеш така, че да не излезе все едно му се молиш за нещо или искаш да го върнеш. Представи го така, че просто искаш да му кажеш какво ти е и как се чувстваш БЕЗ да искаш да се събирате отново. Просто си искала той да знае истината за нещата. Тогава прехвърляш топката в неговите ръце и го оставяш той да избере какво иска. Ако имаш късмет и ако наистина те е обичал, може и да се върне. Ако не - за другия път да знаеш.

Кубрат

3.   Според мен ти е кофти, че не се е получило с никой друг след него и си търсиш оправдания да се върнеш при него. Минало е доста време. Може би вече е успял да се съвземе и да те забрави, може да има и друга връзка вече. Но пък може и още да те обича.
От опит знам, че когато обичаш някого силно и той те нарани, не искаш да го виждаш. Гориш в собствения си огън, но колкото и да боли, издържаш и продължаваш напред. Продължи и ти.

4.   1 Такава глупост си написал, че ….
Бори се ако го обичаш от сърце и душа, по хубаво ще стане, но не и по лошо.

5.   Имаш, да, имаш пълното право да го потърсиш :) Ха, особено щом си осъзнала че го обичаш ;) Както казват, по-добре късно отколкото никога! ...

Ама се поготви да срещнеш и упорство, сещаш се минало е доста време, и може и мислите му да се променили! Той да е поел по своя живот и дори сега в умът му да същества нечий друг образ! Но не се плаши, ако те е обичал толкова силно, та да ти се моли, едва ли те е забравил, едва ли е изоставил онази си мечта да бъде с теб :)

Хммм, та както ти казах, подготви се за упоритост, може да не бъдеш срещната с широки обятия и да си смените местата, той да не иска, да ти да си която му показва обич! Бъди самото търпение и както Кубрат ти е предложил, не крий нищо бъди напълно искрена с него ;)

Разкажи му как си прекарала време в опити да го забравиш, но си продължила да мислиш за него. Че си сгрешила, била си много объркана и не си била сигурна какво е това между вас, какво ви е свързвало. Че ти липсва, и не е спирал да ти липсва! Кажи му, че ще разбереш ако те пренебрегне! Кажи му че го обичаш!

Не избързвай, време и време, ще ви е нужно и на двамата :)

~winterfire~