Кумовете ми се развеждат
Помощ, кумовете ми се развеждат аз много държа на тях и двамата много ги обичам като приятели.
Помогнете как да ги спра искам съвет да ги задържа.

Коментари

1.   Според мен, нямаш право да се месиш в отношенията между двамата бъдещи бивши женени - кумове или не.

Не живеем в 19 век, днес хората се развеждат, приеми го. Бракът, изобщо връзката между двама души е страшно интимно нещо и други нямат право да се бъркат. Гледай своя си брак и живот.

Единственото, което можеш да направиш е да не взимаш страна, да гледаш да останете приятели и на двамата, но двамата в една стая трудно ще ги съберете. Такъв е животът.

Едно ще остане обаче непроменено - кумовете не могат да ни определят, за кого да останем женени. Двама се женят, двама се развеждат. Слава Богу, че е така!

Лаура

2.   Като прочетох заглавието си помислих, че се страхуваш за вашето семейство, защото кумовете имат една от най-важната роля в сватбената традиция...

Едвали няколко думи на непознати ще ги съберат отново, все пак те са си решили... щом не могат да живеят заедно май това е най-правилното решение...

NoBody

3.   Това не е твоя работа... не се бъркай където не трябва. За да се развеждат със сигурност има защо.

4.   Това какво ти се иска на теб, не е от значение за връзката между двама души. Не се меси на хората в отношенията. Това си е тяхна работа дали да се развеждат или не. Ще ме извиняваш, ама ти си от неприятните близки и роднини, които си врат носа там където нямат работа.

5.   Оставете хората намира.

6.   Здравеите отново пак съм аз мног ми е мъчно за тях двамата какво да права кумата ми плаче мъжът я напусна аз седа трети ден у тях и я оспокоявам. Помощ не мога да я успокоя

7.   Виж, бъди като приятелка до кумата си, но не ? се бъркай иначе.

Как да я успокоиш - ами разведри я! Кажи ?, че е време за нов живот, първо я отведи на фризьор, после се запишете на фитнес двечките. Доказано е, че физическото натоварване е добро за психиката, отидете на шопинг, но НЕ ГОВОРИ за брака ?, за мъжа ?.

В деликатно положение сте. Особено, ако кумът пък е приятел на мъжа ти, ти не бива да взимаш страна и да се бъркаш, защото ще стане мазало.

Бъди неутрална, но успокоявай, бъди до нея, разведри я с други теми и дейности. Отведи я на психолог, ако трябва, но не се опитвай да ги събираш, не взимай страна...

Лаура

8.   лаура благодаря ама вие нищо не разбира те това са хора, който държа много на тях боли ме все едно на мен ми няма нещо. Аз не им се бъркам но тя дълбае за това което се случва

9.   Ти си знаеш, но аз затова ти казвам - не заемай страна, бъди слушател просто, не знаеш утре - действително могат да се съберат и тогава да излезнеш лошата, ако си говорила против мъжа.

Иначе, че държиш на едни хора като двойка, не значи, че не държиш на тях, ако се разделят.

Дори да имаш вълшебна пръчка и да ги събереш, за всяко свое нещастие в брака им, ти ще си виновна (да бяхме се разделили тогава, но тя ни събра).

Слава Богу, че никой няма такава власт над хората, но едно ще ти кажа - хората не се развеждат от хубаво. Най-малкото мъжът не е бил щастлив от брака си, но за един брак са нужни двама. Това е достатачно!

Лаура

10.   Ама я й кажи да се стегне и, че почече няма да слушаш хленченето й. Бъди твърда, нищо че изглежда грубо, за да може да се вземе в ръце. Звънни и на още няколко приятелки и излезте на по чаша-две вино. Днес е 8-ми март все пак. Трябва да си твърда за да може да се вземе в ръце. Защото колкото повече има кой да я утешава и да й слуша реването, толкова повече ще се отпуска тя! Ако няма кой да я търпи ще престане!!

11.   Не заемам ничия страна колкото си имам кума толкома имам и кум никога не съм казала зарежи го той не заслужава такова нещо няма но боли ме за тях все едно пърче не намирам от моето сърце за тях