Как разбираш, че това е Човекът?
Измъчвам се с този въпрос от години - години, в които съм имала човек до себе си, години, в които съм и нямала. Не знам какъв е отговорът и не знам къде да го търся?

Питах възрастни хора. Отговорите им бяха искрени, до болка откровени и... неполезни за днешните условия. Те са женели, заради едната целувка или едно пощипване. За любов - никой нищо не каза... Други възрастни хора, около мен няма.

Питах млади хора, които се се женят. Те дори не ми дадоха отговор. Казват, че се разбирало, че чувството било различно, че човек знае като срещне своята половинка, че не може да се обясни. Отново няма отговор.

Питах малки деца. Отговорите им бяха най-често с примери или заучени кухи фрази.

Сега питам вас.
Как разбираш, че това е Човекът с главно "ч"?

Коментари

1.   Когато спреш да си задаваш въпроса в заглавието, тогава си Го намерил.

Не се „разбира“, а се чувства, че това е Човекът с главно „ч“. Пожелавам ти скоро и ти да го изпиташ, ще намериш голямо спокойствие и щастие.

Лаура

2.   Отговор на този въпрос няма. Не разбираш дали човекът до теб е с главно Ч, а го живееш и изживявайки една връзка в последствие след много години обръщайки се назад и ако все още си с този човек и поглеждайки го в очите изпитваш онази голяма обич значи това е човекът :)))

3.   Оооо, ще го познаеш, не се притеснявай! Тогава този въпрос няма да стои изобщо пред теб. Сърцето ти ще спре да бие, всичко друго на света ще изчезне и ще се гледате в очите точно в този момент. Ще го знаете и двамата, повярвай ми!

4.   Когато чувствата и разумът са в синхрон!

5.   Човекът с главно „Ч“ е човекът, към който ще изпитваш чувства, които към никой друг не си изпитвала. При мен, например, са толкова силни, че дори като чуя името на Човекът, нещо ми трепка.. когато го видя имам чувството, че сърцето ще ми изскочи. Чувствам се толкова щастлива, когато е при мен, просто не мога да опиша това чувство.. уникално е. Хората, които са ти казали, че сама ще го усетиш, са прави.

6.   Човек се жени за подходящия партниор появил се в подходящото време. Рядко това е голямата му любов!
Мяж 28

8.   Разбираш, че това е човекът, когато:
Имате сходни възгледи, представи за живота, цели и желания, мечти и убеждения. Това, че противоположностите се привличат. е вярно, но само в началото. На противоположности не се крепи една връзка, а напротив, на сходство. Това е Човекът, когато идеите ви се преплитат и допълват- когато ти кажеш А, той да казва Б. Разбираш, че това е човекът, когато искаш всичко да споделиш с него. Когато и без думи се разбирате, когато се гледате в очите, и сте щастливи... Ето и една мисъл по този повод: " Животът е като една чаша кафе- понякога вкусът на кафето е горчив, понякога сладък. Но не вкуса на кафето е важен, а с кого го пием...

9.   Когато го срещнеш ще разбереш :)

10.   Виж те любовта е нещо голямо чуството което кара хората да бъдат щастливи.
Човекът който е твоят принц или принцеса та се осеща и се доказва.Само да не е лъжа в която много често живея от две години и половина бях лъгана

11.   Няма точен отговор на този въпрос - всичко е относително, каквато е и самата истина. Когато го срещнеш, сетивата ти, разумът ти ще го познае.

12.   Моят Човек не е този, който обичах да полуда и когото като видех, ми прималяваше.
Моят човек е този, с когото още в началото разбрах, че мога да живея. Този, който ме обича, който се грижи за мен, който ме изслушва и ми е приятел. Ето за този човек се омъжих, на него ще родя деца и с него ще остарея. Този, който не ме дразни с присъствието си, с отсъствието си, с хъркането си и т. н. Човека, когото обичам.

13.   Ако обичаш някой, заради красотата му, не е любов, а желание!
Ако обичаш някой, заради интелигентността му, не е любов, а възхищение!
Ако обичаш някой, защото е богат, не е любов, а интерес! Ако обичаш някой и не знаеш защо... това е любов.
Мисля че това бяха думи на Шекспир.

тишо

14.   Хрумвало ли ти е, че отговора е различен за всеки човек
поотделно в детайлите, нищо че има прилики :) че отговора е в теб, а не в другите! ... Защо търсиш проявлението на любовта? Любовта няма пряко проявление или значение за другите, освен за който я изпитва, тя е усещане, тя е живот! И не питаш другите, преди да си потърсила в себе си ;)

Да оставим общите неща, дали имаш или нямаш една и съща
цел, или стремеж с преполагемият човек с главно "Ч", не
би ви направило по-малко един за друг. Има истина, че
когато го видиш, ти ще знаеш че е той/тя, ще искаш да бъдеш с него/нея, по някакви необясними и загадъчни
причини :) Би се почувствала спокойна, за първи път от
много време ще си напълно уверена в едно нещо, в него/нея!

Няма да имаш съмнения, няма да се вълнуваш от как и защо, а ще направиш всичко по-силите си, да приближиш живота си до неговия/нейния :) Още от първия миг в който го/я видиш! ... Света ти ще се преобразмери, и ако до преди не си чувствал/а да имаш смисъл, вече той/тя ще е твоя смисъл :) Ще заспиваш и ще се будиш с мисълта за
него/нея. А когато мислиш за него/нея, на лицето ти ще грейва усмивка! ... :)

Същността е, че още от първия миг, не само през теб ще преминават мислите, а и през него/нея :) Ще установиш,
че той/тя се приближава към теб, както и ти към него/нея, а това ще затвърди че мислите и желанията ви са единни. Ще е като една невъобразима и непредставима искра, като пожар насред гората, издигнал се от никъде! ... Но чийто пламък, ще бъде постояннен, неизгасващ и преминаващ през цялото ти същество като на вълни :) Ще се засилва щом се доближиш до него! Същото ще бъде и с него/нея :)

А пресрещнат ли се погледите ви, ще се премрежват и завличат. Усещането няма да е като нормално чувство, а като онова което често се казва "deja vu", сякаш си го виждала и преди, сякаш той/тя винаги е присъствал в живота ти :) Та, щом погледнеш в очите му, ще се чувстваш изпълнена с живот, все едно едва сега усещаш какво е да живееш, все едно преди си водила половин живот! ...

И когато го видиш, ще виждаш част от себе си, все едно разтворена в него. Времето ще забави своя ход, и секундата с него/нея, вгледана в неговите/нейните очи, ще ти се стори като цяла вечност :) Случили се всичко това, значи е човекът за теб.

~winterfire~

15.   трудно е да се опише с думи... това е едно чувство на неописуемо щастие което в самия момент не можеш да осъзнаеш, чувстваш се по силен от всякога и в същото време слаб, защото осъзнаваш че без нея няма живот...
силен си защото искаш да я предпазиш от всичко и защото само с нея се чувстваш щастлив в сърцето ти гори огън, очите ти блестят сякаш не си обикновен човек, колкото и да обичаш себе си, нея обичаш повече - готов си на саможертва и повече... ако има нещо свръхествено в живота това е това чувство , което е повече от сила - сила с която можеш всичко и сила, която може да те срине до земята...

16.   Сега ще напиша пак това, което съм писала и в други теми. Обръщаше ми се стомаха псеки път, когато го погледнех и знаех, че ще отида до Ада и обратно заради него. Това е при мен.
Маги
П. П. тишо прав си това е от сонетите на Щекспир

17.   Всяка една мисъл, всяко едно действие, всяко едно движение и жест на мъжа срещу теб ти напомня на някой. Подходящите разговори за живота и гледната му точка, това което прочиташ в очите му и никога до сега не си срещала този поглед и никой не те е гледал по този начин. Като се доближи до теб, просто ставате едно цяло. Предсказваш мислите му и го разбираш до болка какво чувства отвътре. А същия този човек, който ти напомня на някой, това си ти самата. А в очите му виждаш самата себе си, когато се огледаш и видиш себе си, това е твоя "Човек". Много често се залъгваме, в самото начало, впускаме се заради чувствата, но някои грешки са непоправими и единствено се нараняваме повече, ако останем заедно, всеки да си поема по пътя и да бъде щастлив. Но ако е твоя "Човек" ще останете заедно. Всеки допуска грешки, дай си отговор в даден етап от връзка, какви са и за какво са допуснати. Можеш да го попиташ дори и директно, той ще ти отговори. Ако не знае как да го отговори, значи той е в неправилната посока, а не ти самата.
trakdata

18.   Всеки си казва неговото. Но как така? Животът е твърде кратък и не всеки успява да срещне истинския. Само се замислете колко от нещата трябва да са точно така, за да се получи. Да го погледнеш, че да усетиш, по характер и по мечти да ти допадне, в секса да ти допадне, да те опознае и да те хареса, ами ако при него не се получи така? Ами може да те обича и да вземе пък да изневери, но пък да те обича, но пък да изневери... Хммм а ти на него, ами дали ще го срещнеш когато си свободен и неженен? А дали пък няма той да има някой...? И още, още... Аз мисля, че се научаваш да обичаш, приемаш някои неща, той приема... примиряваш се и толкова. Няма човек, който да не те е наранявал никога и ти да го обичаш безрезервно... Не знам, може да не говоря правилно, но аз така виждам нещата.

19.   Разбира се първоначално е химия, силно привличане след време излизат чертите, както при жената така и при мъжа. Правите нещата с времето така, че да ви е приятно и на двамата. И от една и от другата страна се изисква малко възпитание, а понякога и не се налага. Като си вземете домашен любимец е същото. Както го възпитате така ще се отнася към вас. А при кучетата- какъвто е стопанина такова е и кучето:) Макар, че няма място за сравнение, защото животните са за уважение пред някои хора. Както за мъжете така и за жените. Дори мога да обидя животните, защото при тях всичко е инстинкти. А човека е разумно същество, но напоследък някои хора не го използват:)Разбирате ме какво искам да кажа, нали:)Разума е важен във връзките и нека разумно да ги консумираме.
trakdata

20.   Не, 18, ако те обича няма да "вземе "да ти изневери