Кажете ми има ли щастие на тази земя от любов!!
Здравейте!
Най накрая се пристраших да пиша тук за моята история. Тя е доста дълга и направо незнам откъде да започна..

Аз съм на 29 години, скоро ще правя 30. Когато бях ученичка, ме харесваха много момчета, предполагам заради бюста който имах, на тази възраст момчетата това гледат. Но за жалост ме харесваха и доста по големи мъже. Бях постоянно преследвана, притеснявана от кой ли не. В къщи не бях щастлива. Майка ми е доста нервен човек, който пренасяше настроениета от работа. Това съответно ме подтикваше да не се застоявам много в къщи и постоянно се срещах с разни хора и приятели.

Така попадах на най различни запознанства с мъже, от които бях доста наранявана. Свих се в себе си, нямах самочувствие. Докато един ден не срещнах сегашният си съпруг. В началото нямах никакви симпатии към него. Той е 10 години по голям от мен. Беше много търпелив, не ме притискаше за нищо и така един ден се влюбих много в него или поне така си мислих. Омъжих се. След няма и една година вече имахме детенце. Същевременно бях и студентка. Имах страхотни готини колеги и се чувствах прекрасно. Там се появи и той. Любовта на живота ми... Не знаех какво точно се случи с мен и как стана но много се влюбих в това момче. Започнахме връзка, която продължи и до ден днешен. Той също се влюби много в мен, мечтаехме си за общ дом, семейство, за деца... След четири години от връзката ни. той много настояваше да се разведа.

Така и не можах да намеря сили да оставя съпруга си.. Като гледах как се грижи за детето и как не съм лишена от нищо, съвестта ми не допускаше подобно нещо, а толкова исках. Аз не го обичах вече и то много отдвана... Минаха седем години. Сега съм отново бременна. Това страшно много нарани другото момче... Той категорично отказа да ме вижда и говори с мен. И го разбирам, болката е голяма. Но аз не виждам как ще продължавам да живея..

Душата ми крещии, чувствам се много зле. Как да се справя със това. Живеем в малък град. Трудно е човек да избягва общи места на които е бил и има спомени...
Дайте ми съвет, как да продължа напред, много ми е зле!

Коментари

1.   Уф :( много тъжна история. Второто дете от кой е??? Според мен веднъж живеем и трябва да сме щастливи, детето е дете, и то винаги ще остане такова - без значение дали сте заедно или не. Трудно е да нараниш човека до себе си, но дали си с него или не, щом не го обичаш само въпрос на време е той да започне да го усеща, това също ще го нарани.

2.   Според мен ти си направила вече своя избор - ще те упрекна единствено, че си загубила години от живота на мъжа, който те е чакал да направиш стъпката.
Дано той намери жена, която би го обичала повече.

Съжалявам, мила, но си постъпила много некоректно спрямо него - била си наясно със себе си, че няма да се разведеш и си го мотала, губейки ценни години от живота му. Ако го обичаше малко повече би се развела (но ти пречат скрупулите) или поне би му заявила ясно, че не можеш да го направиш и че предпочиташ той да търси щастието си другаде.

Е, да, трудно, но е ЧЕСТНО, докато сега от така наречената ти любов не е останало нищо.
Ти си направила своя избор да останеш със съпруга си - продължи напред - щастлива или не, сама си избрала този вариант.

А на него пожелай ЩАСТИЕ - такова, каквото заслужава.

3.   Детето е от съпруга ми! В това съм сигурна защото ние доста време правихме секс без да се пазим... Обаче оттук нататък накъде, не виждам просто никакъв път, светлинка в тунела :(

4.   От номер 2: Ще ти мине, трябва само малко време.

Много е важно да осъзнаеш, че ти си била егоиста във връзката - извини ме, но смяташ ли,че той е длъжен да те чака цял живот и да няма жена и семейство?
Е, това е прекалено.

Наваксвала си липсващите вкъщи емоции и това е.За него е останало чакането и унижението,че жената, която уж го обича, чака второ дете от съпруга си.
Наистина - много нагло и от твоя страна.
Не мисли сега накъде (е, ще ти липсва тръпката, ама нали така избра сама), а преодолей егоизма си.
Всеки има право на щастие, не само ти.

5.   Искам само да отбележа, че аз никога не съм го спирала да си намери друго момиче. Напротив даже аз самата съм го запознавала.. Имаше един период във който той самият ми беше казал, че иска да поживее да понатрупа малко опит, да има база за сравнение. Е не съм го спирала, напротив, дори и с голяма болка в сърцето съм го насърчавала.. И още нещо аз никога не съм му обещавала че ще се разведа, мисля даже, че съм му давала повод да разбере, че няма да го направя... Даже бих казала, че съм правила и безумно много компромиси заради него!

6.   От номер 4:
И как тогава си очаквала да се развие връзката ви?

1/ да стои като сянка до теб - сам цял живот - без партньорка, без семейство, без деца?;( това се нарича компромис и жертва, а не ''компромисите'' направени от теб - не се разбра какви);

2/или да се ожени без любов за друга жена - при това избрана от теб (звучи смешно);

Ти дори не осъзнаваш егоизма си - и това е най-жалкото в случая.
Ако обичаш този човек, макар и след болезнена раздяла, пожелай му щастие в душата си и продължи напред с достойнство.

Той заслужава пълноценно щастие, а не само да бъде емоционалната играчка на жена, незадоволена (емоционално) от собствения си съпруг!!!!