Дали да й простя и да пробваме отново?
Здравейте,
изчетох доста голяма част от този хубав сайт и си казах една стара истина: "боже колко мъка има по този свят", а това го бях забравил докато бях влюбен. Та към моята драма (аз на 30, тя на 26):
Преди повече от три години се запознах с най-голямата си любов. В началото всичко беше "рози и шампанско" и двамата бяхме намерили това което търсехме. С годините чувствата малко улегнаха (не бяха толкова бурни като в началото), но аз си обичах. За мен тя беше всичко на света, това за което бях мечтал и жената, с която исках да прекарам живота си.
Живеехме само двамата.

С времето забелязвах, че не се държи така както в начало, все по рядко ме хващаше за ръка, почти вече не ми казваше, че ме обича, охладня. Като си говорехме за това тя казваше, че ме обича още, но не по начина, който в начало. Правехме си планове за сватба и деца. И така минала година поведението и отношението и се промениха. Почна да излиза по често с "приятелки", до късно висене е интернет и т.н. Това ме накара да се замисля, че има нещо.

Разрових се в кореспонденцията и видях цялата ужасна грозна и черна истина. Как ми е изневерявала с няколко пред последните месеци. Как се е зарибявал с разни от нета. Споделяла с тях, че е с мен, но не ме обича, но мисли да се женим и да има деца с мен. Като се върна от работа я питах дали има нещо да ми каже за изневери. Тя почна да гледа учудено и да казва, че няма нищо такова. Тогава и казах че знам всичко и най големите подробности. Тя наведе глава млъкна и до там. Багажът и беше събран и тя беше изгонена.

От тогава не сме се чували. След 5 месеца реших да и звъна и да ми каже защо го е направила. Видяхме се и тя каза, че много съжалила, че го е направила. Вече не ме обичала така, но искал да може да върне времето и да не го е била правила. Защото няма да срещне такъв друг човек като мен.
И сега се чудя да и вярвам ли на думите...

Коментари

1.   Както искаш, но знай първо, че може да се повтори, второ че може ти да си виновен, и трето че за твоя влак няма пътници, а за нейния още има. Ти си прецени.

2.   Не. Не вярвай. Поне да си бе признала. Значи и тепърва ще може да те гледа в очите и да лъже.
Краставите кучета да се събират и да не си търсят, кой с кого изневерява. А ти не повтаряй приказката, че хубавите ябълки прасетата ги ядат.

3.   Не й вярвай... веднъж завърши ли една връзка по този начин, няма как да не се случи и втори път. Пък знам ли... ти най- добре я познават и можеш да прецениш дали да й имаш доверие и дали е възможно да се е променила.

Doriana

4.   Беше по лесно да пишеш, че си жена, личи си

5.   Вече няма значение, тя си е казала, че вече не те обича, както преди. Класическа дилема - разум срещу чувства. Вижда, че ти ще си добър съпруг и баща, обаче нещо друго и липсва и си го е потърсила навън. Не, че я оправдавам. Трябвало е да бъде честна с теб, но хората изглупяват много като си мислят, че нещата могат да се наредят така, че и вълкът да е сит, и агнето да е цяло. Глупаво и самонадеяно е постъпила. Не се обръщай назад!

6.   всеки заслужава 2-ри шанс аз мисля ад направя същото да втори шанс на момичето което обичам но това че ти е изневерила и те лъгала в очите е мн долно според мене опитайте ако наистина си готов да го преглътнеш това ама виж тя дали 1-во се разкайва за това или просто е страх да не остане сама моята история е такава тя не е в България но мисля да ходя при нея но според мене опитайте ако не се получи и чао толкова

7.   Не! Тя не те обича вече.. Личи си от думите й, не се самонаранявай, няма да се получи, след като няма любов от нейна страна... Прости й, но дотам, не се събирайте, повярвай ми ще се измъчиш...

Човек с опит, благородно ти го казвам

8.   Първо, много кофти си направил, че си я "изгонил". Не си позволявай да правиш такива неща с жена, а още повече с такава, която обичаш ( каквото и да е направила ).
А относно проблема ти - по мое мнение дори и да се съберете, ти вечно ще страдаш, поради факта, че ти я обичаш много повече ( или по-скоро, че ти я обичаш, а тя тебе не ).
Щом иска да се върне при тебе, тя явно търси сигурност, която вижда в теб. Но не прави компромис със себе си, защото имаш чувства към нея.
Боли, да, но въпросът е много сложен. Нека те боли няколко месеца сега, отколкото цял живот.
Успех! :)

9.   Номер 1. Защо да няма шанс за него вече? Та тя самата, не е много малка.

10.   Автора:
Благодаря ви за отговорите. Като се замисля това което е направила може да не и за пръв път в нашата връзка. Поне не може човек изведнъж да се превърне в такъв. Според мен не трябваше да си казвам "Те не е такава". Но любовта е сляпа.

До 1: какво ще каже че "трето че за твоя влак няма пътници"? Мъж на 30 г. няма ли шансове с жените. Още повече - горе долу добре изглеждам и съм с нормално платена работа.
До 6: не я е страх да не остане сама. Достатъчно приятелчета си е намерила.
До 8: това че съм я изгонил е капка в морето в сравнение с това което тя ми причини.

11.   Авторе, любовта е сляпа само в твоите мисли и ти трябва да мислиш като зрял човек. След 5 месеца въобще не е трябвало да и се обаждаш. Ако и дадеш втори шанс, тя няма да се промени, а ще се държи с тебе още по-зле. Накрая ще бъдеш много, много по-разочарован!!!

12.   Ами не знам авторе. Тя директно ти казва, че не те обича, лъже те... а ти се чудиш дали да си я върнеш. Просто тя не държи на теб. Разбирам че ти е болно, но го приеми и не я търси. Ако държеше на теб и на връзката ти, ако наистина съжалява щеше през тези 5 месеца да потърси контакт с теб. Замисли се какво семейство ще бъдете?! Тя няма да е щастлива и пак ще ти изневерява, защото ще търси другаде тръпка и емоции. Аз на твое място не бих се върнала назад.

13.   Щом го е направила веднъж, ще го прави още и още...

14.   Само така, шут и не му мисли много, тая лъжкиня няма да те врътка цял живот, мерси

15.   Ти се колебаеш, а тя дали иска да сте заедно пак?
Щом веднъж се е случило, вероятността да се повтори пак е голяма.

16.   Ако те е обичала, да ли би трябвало да прави тези неща? Бягай далеч от нея. Не вярвай на обещания и сълзи, че ще ти излезнат през носа. Ако искаш да имаш баджанаци, върни се при нея. Хем старило, хем патило. Късмет

17.   Автора: с времето и анализа смятам че няма смисъл даже и да контактувам с нея. Затварям тази страница от живота си. Съжалявам само че тази страница е толкова дълга. Мисля че ще намеря жена която да ме цени и уважава и да се обичаме.

18.   Любовта е да дадеш на някого възможност да те унищожи, вярвайки че няма да го направи. Замисли се над това.
Маги

19.   Браво, смело решение, подкрепям те. Направо и заяви в лицето, че не желаеш дори да контактуваш с подобен боклук и и благодари, че поне е показала навреме курвенската си природа, преди да е станало твърде късно, след брак и деца... направо я почерпи тая шафрантия и я забрави завинаги.