Как да забравя за него?
Как да престана да го търся?
Накратко: Познаваме се от 10 години. 5 от тях бях щастлива, чувстваща любовта му и грижите му. Другите 5 са пропити от сълзите ми по него, от усещането за измами, от лъжовните думи, че ме обича.

4 години майсторски отбягваше въпросите ми какво съм аз за него. От половин година знам, че има друга. Опитах се да го забравя, изплаках си сълзите, провалих си здравето. Живота изгуби цвета си. Пак започнах да му се обаждам понякога. Само в службата му, защото той си смени телефонния номер. Било му хубаво с мен, смеем се, общуването било интересно и интелигентно, но не ми дава телефонния си номер?

Прекрасно разбирам, че съм оглупяла съвсем и достойнството ми някъде се е затрило. След всяка среща се съсипвам и пак го търся.

Днес разбрах, че е зарязал другата, но пък си харесал нова миналия месец. Бърза да се жени за втори път, че минава 50. А аз съм женена (друг въпрос дали щастливо) и не ставам за брак с него и не ме иска.
Как може да съм толкова заслепена и да продължавам да търся обич от него? Дали не трябва да се лекувам от такава зависимост? Как да го изтрия от живота си?

Коментари

1.   "А аз съм женена (друг въпрос дали щастливо)"
Е от тая твоя реплика и от погледа на момче с непринудено много опит в сферата на сапунените сериали в реалния живот мога да ти кажа директно ЗАЩО НЕ ТЕ ИСКА:

Ако той знае, че ти си женена, но не щастливо, значи мисли, че си несериозна и че ако тръгнеш с него, след време и тази връзка ще имаш за несериозна, защото, надявам се не звуча консервативно - бракът е нещо СЕРИОЗНО, не може да се вричаш на някого във вярност, а след време да се колебаеш и да искаш друг. Просто ти казвам директно защо не те иска от мъжката гледна точка. Мъжете не обичат да се чувстват като ПРИЩЯВКИ.

2.   Има много добри антидепресанти на пазара :) майката на една колежка беше изпаднала в депресия и доколкото разбрах наистина живота и се е оправил с хубава доза успокоителни :)

3.   Здравей! Знаеш ли, едно от изреченията ти ме заинтригува. "било му хубаво с мен, общуването било интересно," но не си дава телефонния номер. Защо не си дава телефона? Защо си го е сменил?

Мога да ти кажа от опит - за да не го търсиШ ни. и КОЛКОТО ДА ТЕ БОЛИ, знам, че е тежко, защото съм го преживяла не се унижавай повече, защото съм сигурна, че той със другата ти се присмиват след теб и дори може би те съжаляват. Не допускай да те съжаляват, а вдигни глава. Ще го преодолееш, ако трябва отиди на психиатър да те консултира, да ти изпише успокоителни, но унижението е най-грозното нещо.

Той просто не се интересува от теб и ти трябва да го оставиш да си живее живота както знае. А още повече, че си омъжена, а може и от това да те отбягва, защото е усетил накъде отиват нещата. Но имай достойнство и пробвай 1 месец да не го търсиш. Ако ти си все още нещо за него той ще те потърси. Успех!

4.   Ти не си му изгодна партия защото си имаш мъж, а човека му минават годините. Той иска жена деца, а ти какво можеш да му предложиш освен един гол секс?? Там е отговора който търсиш. Ти му губиш времето, а и явно ти се е насител вече, за това си е сменил телефона за да не му пречиш на новите връзки.Помисли си дали си струва да му се натискаш?

5.   Абсолютно съгласна съм с номер 4.
Помисляла ли си някога какво можеш да дадеш в бъдеще (да оставим миналиоте 10 години) на този мъж?
Ако искаш нещо истинско да му дадеш, трябва да се разведеш и омъжиш за него.
Не може така да си играеш с чувствата (или очакванията) на другия, мислейки само за себе си.
А пропо-дали първият му брак е приключил заради теб? Това за нас няма значение-отговори си сама. И АКО е така, напълно го оправдавам.