Огорчен за порден път
Здравейте, аз съм момче на 24 и наскоро се запознах с едно момиче от интернет и се видяхме само веднъж, но оттогава само си пишем във фейсбук, скайп и СМС-и. Принципно тя и аз търсим сериозна връзка, но преди няколко дни ми каза, че се е събрала с бившия си, но пак ми пише.

Аз и намекнах, че не мога да се бъркам в отношенията между двама човека, който ходят две години и да мисля само за себе си по този начин. Ние реално не ходим все още, но комуникацията ни беше с тенденция да ми даде шанс за сериозни отношения.

Същевременно пък разчита на мен и я кефя и продължаваме да си пишем. Да я отблъсна ли? Вече много съм се разочааровал в любовта. Можем да бъдем само сексуални партньори, но аз съм много влюбчив и най-вероятно ще дойде един момент, в който ще се влюбя, а тя не иска това и така ще се нараня за пореден път. Дайте съвети моля Ви. Предварително благодаря.

Коментари

1.   Според мен, не трябва да се занимаваш с това момиче, докато не реши, какво иска. Ще те използва за кошче за душевни отпадъци или за леглото, а ти пак ще си сам и самотен.

Постави ? ултиматум - да ти се обади, ако избере теб, иначе - имаш си друга работа.
Можеш просто да почнеш да я избягваш и да се правиш, че имаш работа, ако това ти е твърде директно.
Просто не се връзвай да ставаш момче за всичко и мъж, когото да използва за разтуха. Заслужаваш повече!

Лаура

2.   Не си ли чувал за "friendzone" ???

Cappy! :>

3.   Пич, правилно си постъпил като си и казал, че не можеш и не трябва да се бъркаш в отношенията им. Не й ходи по свирката! Отблъсни я, защото накрая ти ще си тоя, който ще духа.

Аз съм момиче, и мога да ти гарантирам, че ако наистина я отблъснеш сега, тя сама ще ти се натиска и ще търси вниманието ти. Дръж се малко по-мъжки де. Какви са тея работи, "можем да бъдем само сексуални партньори" ама тая е много тъпа щом се е върнала при бившия си, а иска и с теб. Яя не се давай така лесно, ама щом си влюбчив, според мен ти вече си се поддал... а секса между вас само може да те нарани и то много! Така чe, мен ако питаш... по хубаво не се занимавай повече с нея. Факта, че се е върнала при стария си приятел не те ли подсеща, че ти си само изтривалка?

Спри сега, защото после много ще те боли! Та ти си готов да си легнеш с нея само и само за да си с нея, според мен ти вече си се влюбил наполовина айде... Остави я! Да не ядеш след това бой от приятеля й.

4.   Задай й конкретно въпроса. Защо да си губиш времето с някой, който не ти дава конкретен отговор...

5.   Не оставяй девойката да те мотае по този начин, а ясно й покажи, че щом е избрала бившия си, значи ти нямаш място като резервен вариант в живота й. Възможностите след това са две- или ще съжали, че те е изпуснала и ще се опита да те спре, или ще остане с бившия си и ще те забрави. По реакцията й поне ще си направиш извода дали си толкова важен за нея, или напротив. Успех! ;)

Doriana

6.   Внимавай много наскоро си изпатих жестоко така с една жена!!! Сега не знам, къде се намирам може и да станат работите но след всяка дълга връзка уж приключила всичко е възможно!!! Ако тя не е напълно ама напълно сигорна просто я зарежи!!!

7.   от Автора
Много ви благодаря за отговорите!

8.   не се занимавай, има те като резерва, пффф :)

9.   до номер 2
Да чувал съм за "friendszone", но мисля, че съм над нея. Убеден съм, че съм над нея. Над зоната на "изпадащите". Колкото приятеля й да ме бие? Мне не мисля така. Мисля, че ако той иска ще се сбием, а не да ме бие! Но ако ме питаш мен никога не бих се бил заради момиче. Мисля, че по-интелигентната постъпка е да се разберем комуникирайки помежду си.

10.   Не си се бил за момиче :) аз също но винаги има първи път :)

11.   Един път се бих, но няма да го повторя не мисля, че това е начинът!