Не всяка приказка има щастлив край
Здравейте читатели! Исках да ви споделя моята история за една любов, която вече е невъзможна!

Преди 6 месеца се разделих с моя бивш приятел (А. ), защото след поредния скандал между нас и реших да си събера багажа и да се изнеса, защото вече ми беше кипнало. Бяхме заедно 4 години, от които малко повече от 3 и половина, живеехме заедно. И преди сме се карали и сме се "разделяли" най-много за 4-5 дни, но този път беше различно... Когато си тръгвах, бях с нагласата, че този път ще е завинаги!

10 дена след това в бара, видях един познат (С. ), който ми се стори идеален, за да разпусна и да прекарам с него вечерта! На следващия ден започнах да звъня настоятелно на А., защото исках да изгладим недоразуменията, но той не ми отговаряше на обажданията в продължение на няколко дни! След което спрях да го търся, а той на свой ред след около седмица-две, започна да ме търси и да настоява да се съберем отново!

Но аз вече бях започнала да излизам постоянно със С., макар, че не исках нищо обвързващо! Игнорирах му обажданията и както се казва колелото се върти... След това той спираше да ме търси, а аз като всяка жена, не мога да си представя мъжът, който обичам и от когото щях да имам дете (направих спонтанен аборт, преди година), да ме забрави просто ей така и аз започвах с обажданията и смс-ите и пак се получаваше един кръговрат...

Това продължи до вчера, когато аз бях със С. на разходка, а А. мина покрай нас и ме поздрави, аз му отвърнах и до там... Не бях го виждала няколко месеца, но когато го видях... Всичко в мен се преобърна!!!

Няма да изреждам какво съм почувствала, защото не искам да ставам банална, само тези, които обичат някой безусловно ще ме разберат за какво говоря... Видяхме се вечерта, когато му се обадих и му казах, че искам да се видим, той се съгласи! Прекарахме една трогателна вечер.. говорихме за нас, какво е било и как се е стигнало до тук, а какво можеше да е... Казах му, че все още го обичам и не съм го прежалила, а той ми отговори, че вече е късно... Че и той ме обича, но вече е късно...

С тези думи общо взето приключи вечерта, докато ме оставяше пред вкъщи... Целунах го, слезнах от колата и тръгнах към входа.... Преди да влезна, се обърнах назад и го видях как ме гледаше, сякаш целият свят му се срива, очите му се напълниха със сълзи и това е последният спомен, който той ми остави...

От прочетеното до тук си представяте, че това е мъж, който не е за изпускане и може би съм глупачка, защото съм се направила на интересна... Но има причини за крайното решение, което взех, но най-голямата е, че не исках да търпя във всеки конфликт, който възникне между нас, той да вдига ръка срещу мен...

Можех да търпя обидите и грубото отношение, защото в яда си човек казва какво ли не, на всеки се е случвало и знае, но да ми посяга... Това вече беше капака...
И въпреки това съм му простила всичко, още преди да го е направил, защото наистина го обичам... А разбирам, че с него не трябва, защото той е от лошите момчета, в буквалния смисъл...
И ще завърша с една мисъл: "Сърцето има доводи, които разумът не познава!!! "

Коментари

1.   Не видях тук приказка, не видях и нещастен край.

Просто си била с мъж, с когото сте се карали и, който ти е ПОСЯГАЛ и ПРАВИЛНО си го зарязала.
Е, сега може да не си влюбена, но лошо ли ти е?
Ще намериш един ден твоя си мъж, но не се връщай към стари истории, особено към подобен човек.

Лаура

2.   Тежко е когато обичаш някой толкова силно, преживявала съм го, но е по - добре така, излизай си със С., ако обаче не искаш да се ангажираш, остави го, поостани малко сама, прочисти мислите си и после намери истинската любов. Щом нещата са свършили така значи той не е бил тази любов.

Позрави.

Ная

3.   Типичен женски номер - след скандал с гаджето, си лягат с друг мъж (най-често техен приятел или познат) и после звънят на гаджето да се съберат и т. н. Що за дебелоочие е това бе??? Нямате ли капка достойнство или поне предрасъдъци? Освен ако само си "прекарала вечерта" без да спиш със С.
Иначе и ти си виновна затова, че твоята история няма щастлив край, а не само другите или съдбата... А ако наистина те е биел, не знам какво си харесала в него?

Ian_the fucker

4.   Хайде сега да уточним какво е това домашно насилие :) и какво е това да ти посягат. Значи ако ти се ядосаш и като си провокирана, изпаднеш в дива ярост, не можеш да се контролира и се случи да му налетиш и злобно да го плеснеш или ощипеш, той едва ли ще ти се разсърди. Защото си жена, при това сам ще си е виновен, че те е провокирал и докарал до точката и на кипене. Ще му е супер смешно като изпаднеш в такова състояние, а ти горката от безсилие ще се разревеш, защото виждаш, че си слаба и физически не можеш нищо да му направиш :) Но е факт, че упражняваш насилие върху него и си му посегнала. Обаче ако той в яда си те плесне (което обикновенно е свързано с невъзможността по друг начин да контролира емоционалното си състояние и е защитна реакция от твоята словесна атака, която психически го натоварва и отключва агресията) веднага го обявяваш за човек, който ти посяга и няма място в твоя живот.
Не е правилно, да мислиш така, едно е да ти посегне друго е да те малтретира или пребива. Има разлика!