Има ли и други като мен?
Много съм нещастна. Винаги се влюбвам в този, в който не трябва и любовта ми винаги е несподелена. Влюбчива натура съм, любов от пръв поглед важи в пълна сила за мен, но когато се влюбя е наистина истински!

За някои хора любов от пръв поглед е невъзможна или прищявка, но не е така. Винаги до сега съм се влюбвала от пръв поглед. Вече втора година рева за един.... Отдавна не поддържам връзка с него, защото приключих всякакви контакти с него, но все още го искам.

Толкова съм хлътнала, че съм готова да се вкопча в обятията му, веднага щом ме потърси или ми каже нещо мило. Всъщност това беше до миналата година де, решена съм да го забравя, но не се получава. Не мога да продължавам да страдам толкова дълго по несподелените ми любови.

Всяка несподелена любов до сега съм е изживявала по 2-3 години мъка. Не мога повече така... ще пропилея младостта си. Има ли и други момичета като мен? Как го преодолявате по-бързо? С други мъже? Аз не умея да се преструвам, просто никой не съществува за мен, когато съм влюбена :(

Коментари

2.   Времето лекува всичко. И това ще мине.

3.   Че какво те притеснява???
Просто си направи равносметката-дали си заслужва, ако си заслужава, започни да работиш по въпроса, има мъже които просто им прави впечетление когато една жена чупи всички срериотипи и доказва, че има чувства.
Мъжете които не биха оценили това мисля, че да много големи дебили.
Започни да правиш нещо- не се измъчвай, вредиш си, а може да промениш нещо ти самата.
Успех

4.   След като знаеш, че си лесно влюбчива защо продължаваш да си го причиняваш?
Просто не обръщай толкова внимание на мъжете, не се вкопчвай в тях.

5.   Ехх, това ми е познато до болка. Предполагам, че си по-голяма от мен /все още съм ученичка/. Аз също винаги съм обичала нещастно. Харесвала съм 2 пъти, но съм ОБИЧАЛА само 1 път. Все още го обичам този човек, вече 4 години.. колко сълзи съм проляла.. за никой така не съм плакала.. НИКОГА. Аз също съм опитвала да го забравя, но не се получава. Винаги, когато си мисля, че вече съм го преодоляла, той се появява и всичко се връща с пълна сила. Той не говори с мен, преди бяхме само приятели. Хората са казали, че очи, които не се виждат, се забравят. Може би има нещо вярно в това, защото когато от дълго време не съм го виждала, не мисля чак толкова много за него, но такива периоди има рядко, тъй като учим в една гимназия. Много ми е трудно и на мен.. не знам какво да ти кажа.. може и ти да опиташ да го избягваш този човек, но ако няма начин да стане това, ще е по-трудно да го забравиш. Друг вариант е да се бориш за любовта му.

6.   Спри да идеализираш хората и да им придаваш качества, каквито искаш да притежават и се опитай да ги видиш такива, каквито са. Влюбваш се в илюзии, не го ли осъзнаваш?

7.   Миличка, нормално е когато се влюбиш, никой друг да не съществува за теб! :) Именно в това се състой любовта, есенцията на щастието която така ни изпълва, че не се
нуждаем от нищо друго освен прекрасното чувство и да сме до който обичаме!!! Виж, ти просто имаш красива душа, вярваш в любовта, в теб има някаква посята роматичност,
която търси начин да разцъфти за някой :) Мисля си, че в живота ти присъства малко любов, чувстваш се самотна. А същевремeнно в теб има толкова неотдадени чувства, преизпълнена си от свойте мечти, от желанието да обичаш и да обичаш! Виждаш, другите момичета на твойта възраст, че си имат приятели, не са сами, и ти се иска и ти да имаш някой до себе си, да имаш кой да обичаш, и кой теб да обича, просто да усетиш уханието на пролетта цъфтяща, когато споделяш чувства с друг.

Аз също вярвам в любовта от пръв поглед, ама не
пропускам и факта, че опознаването също е важно :) Тоест, доверяваш се на чувствата си, изпитваш ги, но и правиш всичко което можеш, за да се сближиш с който си обикнала!...И да видиш какъв човек е! Той дали знае, че го обичаш? Дали ти не го обичаш само от далеко? И той да е останал в други впечатления. Щом чувстваш, покажи му тези свой чувства! Ако не превъзмогнеш притесненията си, винаги ще продължаваш така. Обади му, поговори с него, и предложи му да излезете! Кое в теб надделява, притеснението, или гордостта? Опитай, ако стане стане, ако не, поне няма да се измъчваш :) И една подсказка, хрумвало ти е, че може би се влюбваш в такива който не се влюбват в теб! Около теб няма ли и други момчета, няма ли поне едно момче, което да е било влюбено в теб, да е искало да общува с теб, да ти е предлагало да се видите, а ти да не го харесваш и да си му отказвала.

Хммм... интересно, номер 6!:) Ама ако начaлния проблем, се е изразявал в прекомерна влюбчивост в "илюзорни идеали" както казваш. Следващия етап, е пълна игнорираност от противополoжния пол, пълен непокизъм и безчувственост! А е доста неприятно. Така, един ден срещаш подходящия човек, но хоп, появил се е нов проблем! Вече не се доверяваш лесно на любовта, и колкото и подходящ да е човека и дори да те обича, не му имаш вяра, и се съмняваш в него. До това води, ако напълно се дистанцираме от това което сме били преди!...

~winterfire~

8.   Явно си решила да живееш много щом всяка приключила връзка я изживяваш после цели 2-3 години.
Зорба.