Как да постъпя за да не ги нараня?
Здраавейте!
От няколко дни се чудя дали да пусна темата, да поискам съвет... тъй като никоя от моите приятелки не успя да ми помогне с що годе нормален отговор, реших да видя какво ще ме посъветвате вие.

Така историята е следната, преди месец се запознах с две момчета, много добри приятели (поне така се водят), едното веднага ми направи впечатление, тихо, мистериозно, уникално красиво и по - голям е с 10 години, така че направо мъж го слагам :), но с него едва си размених една дума, може би защото имаше повече хора и не бяхме на някое тихо място.

С другото обаче което си е на моята възраст кажи речи 4 години по - голям си приказвах цяла вечер, симпатичен ми стана, но нищо повече. След около 2 седмици вече бях забравила за тях докато по - възрастният не е искал телефона ми от моята приятелка и ми звънна.

Тя ми сподели, че е женкар понеже и двамата са нейни познати отдавна. Както и да е не знам защо навих се да излезем. Да ама момчето се оказа супер кухо, много готин, но и адски кух. А уж вишист вече завършил.... както и да е, излязохме и от сутринта до вечерта бяхме заедно, накрая се събрахме в едни приятели, е в крайна сметка спахме заедно, знам че искаше само това, но и мен ме устройваше.

По принцип никога не спя с някой на първата среща, но не знам защо го направих.... мда ако трябва да призная секса беше повече от ужасен, за секс с човек на 30 години беше толкова нескопосан, че ме хвана смях по едно време. Наистина беше адски зле... но това не е важното. На другия ден искаше пак да се видим, но аз започнах да го отбягвам, по очевидни причини - не заради лошия секс ами заради това, че няма какво да си кажа с него.... имам нужда да водя интелигентни нормални разговори с някой, който не го интересува само как да ме на*бе.

Като се прибрах онази вечер видях, че неговият приятел ме е намерил във фейсбук и ми е писал. Говорих си с него и имаме толкова общи неща, приличаме си и не знам. Объркана съм, от началото знаех че ме харесват и двамата, но избрах по външноста(пък и единия пое инициатива, а другия реши чак като се хвана приятеля му.... ), сега толкова съжалявам, никога не съм постъпвала така и точно сега намерих. Иска ми се да изляза с момчето на моята възраст, но как като е добър приятел от години на този другия? !

Не искам да съсипвам приятелски отношения.... не съм такъв човек, а и постъпих ужасно, като к*рва направо. Вбесявам се на себе си.... вие как бихте постъпили? Ще направите ли нещо или ще оставите и двамата намира, все пак са приятели? Освен това трябва да спомена, че по - възрастният пътува често понеже работи в чужбина - не знам как си е намерил работа при положение, че не разбира и половината от нещата за които му говориш.... и иска не точно връзка ами един вид приятелство за секс.

Мен това не ме устройва, а и не искам него - както казах тъп, не го бива в леглото, женкар иииии мога да изброявам още много, единственото му качество е, че е привлекателен, но не толкова, че да се прежалиш за него. Общо взето да си формулирам въпроса - искам да се сближа с другото момче, но не знам дали е редно да го правя и не знам дали няма да е кофти за двамата....

Коментари

1.   Гледай ти да не останеш накрая наранената.

Доста си наивна. Не ти светна нещо - не се обажда този човек, тъкмо пускаш на приятеля му и те намира във фейса, а преди не те е търсил.

Мъжете са такива. Единият споделил, че си му пуснала лесно, гледай сега, какво става. И двамата не искат повече от едното ч... с теб. Съжалявам.

Не се занимавай и с двамата типа просто и си гледай живота и друг път не бъди толкова лесна, че ще ти се лепнат още повече.

Лаура

2.   Вкарваш се в сапунка, според мен щом не са намесени чувства значи няма от какво да се безпокоиш. В смисъл по-възрастният иска само да си има сигурна креватна партньорка, няма чувства, няма драма... Опитай с другото момче, но преди флирта ви да прерасне в нещо сериозно бъди откровена и му кажи, че си спала с другия човек. За в бъдеще да не се чувстваш като лъжкиня, а той като глупак като научи

3.   "Както и да е не знам защо навих се да излезем. По принцип никога не спя с някой на първата среща, но не знам защо го направих.... "
Всеки прави грешки, но се чудя как така не искаше да спиш с него, но сте били цял ден заедно и накрая ти го е..... Според мен вече е много трудно да спечелиш свястното момче, дори да му кажеш ще те възприеме като ку*ва и няма да му е конфортно да знае, че приятеля му те е пробвал. Ако не му кажеш, ще е още по - голяма грешка. Ако толкова го харесваш, му кажи всичко и рискувай!

- stinger

4.   Според теб кое ги прави толкова добри приятели, при условие, че са толкова различни? Дали не надценяваш момчето, с което искаш да си? Хората се сближават с общите си интереси. Какво ще прави един умен с един тъп човек, а? По-добре се опитай да го опознаеш, преди да си хлътнала.
А колкото до големия - една вечер не означава връзка, нали? Още повече, че не сте си го казали.

5.   Добрее, всеки прави грешки, не е голяма работа което се
случило :) Аммм,.. какво е това чудене в теб? Как не си
си задала въпрос дали да спиш с по-големия, и то на
първа среща, как не си се поколебала? А се колебаеш сега, за нещо толкова обикновенно, в сравнение с първото!!! Не се питай, дали ти ще нараниш някой от двамата, та още с нито един от дамата нямаш нищо. Питай се дали те няма да те наранят!... Даже се изненадвам, че отношението на първия не те е наранило, видяла си го какъв е, искал е само да те използва, а ти може би си имала да провериш какво ще е да си с него. Или просто си се нуждала от този секс! :D Както и да е, това е минало, заминало ;)

Хаммм... според мен, приказливия и симпатичен, ти се видял, като че иска само повърхностни неща от теб, че се занимава с теб, че те прикотква, за да те оплете в мрежите си :)) И бягайки с тази мисъл от него, си се оплела в мрежите на мълчаливия, който ти се струвал от типа дълбоки води, по-мистериозен, зрял и опитен :) Виж, хич не се притеснявай, редoвно някое момиче, среща такива като него и в началото сe заблуждава!!! Външността, наистина не е приоритенa, искаш да бъдеш с някой стойностен, някой свествен, първо го опознай, и виж какъв е по-личност, по-характер, по-душа!... Историята ти е много поучителна, поредно показно, че по-възраните мъже, изобщо могат и да не са по-зрели и опитни. Не са ти нужни години, за да бъдеш опитен в кревата :)) Нито за да бъдеш човек с който може да се говори!... Всичко е до какви сме и какви не сме.

Забавно е, че така лесно очите се лъжат :D A, че сте правили секс, какво от това?!... То си е между теб и него! Симпатичния, и да му е приятел, надали ще си говорят кой с коя е спал. А и, ти не си ничие притежание, нито трофей, че да се скарва с него и да си развалят разбирателството, би било глупаво!!! Хмм.. след като мълчаливия, е зле в приказките, надали ще иска да изгуби дори един свой приятел :) Та, преспокойно, се сближи с момчето което харесваш ;) В реда на нещата си е, като си кривнала от пътя, да смениш посоката на правилната за теб.

Колкото до Лаура :) Съгласен съм с нея, че си била много наивна! Обаче, не съм съгласен с "И двамата не искат повече от едното ч... с теб."!... Лаура, това е леко предубедено, как можеш да си сигурна че и другия е същия като първия? Ако е искал само да я оправи, защо ще си прави труда да общува толкова с нея, който е за едното чукане, не му е до много приказки. А и приказките водят до опознаване и сближаване от онзи тип с възможните чувства.

~winterfire~

6.   Ти си момиче което незнае какво иска и накрая от 2 стола на земята.

7.   Да ГИ нараниш? Онзи, с когото си преспала няма как да го нараниш. Повече от очевидно е, че не иска сериозна връзка => не му пука за теб.
Колкото до другия... И относно него съм песимистично настроена, но все пак няма лошо да го опознаеш. Може да се окаже по-качествен. Ако се получат нещата между вас, най-добре му признай за грешката си да преспиш с приятеля му, защото и без това може лесно да научи от трето лице... Успех!

8.   Да подбрах си погрешно заглавието... както и да е. Казах, че знам, че съм постъпила ужасно - поне за себе си, казах че знам че съм сгрешила и съжалявам , ако бях такъв човек нямаше да ми пука, въпроса е, че греша за първи път и ме измъчва самата грешка. Знам и че и аз не знам какво искам.... а защо спах с това момче и аз не знам... нито бях пила, нито нищо, просто го харесах... това е знам как звучи повярвайте!!! Не бих повторила грешката си за нищо на света. Колкото до другото момче то не ме потърси веднага след като е разбрал както казаха някои, а след като бяхме излезли всички заедно. Вероятно е разбрал, но всеки прави грешки, аз не му държа сметка кой с кого е спал. Имала съм само сериозни връзки досега и значително малко на брой, наивна съм знам го.... но това е положението.... благодаря за съветите ще видим какво ще стане и какво не. Ммм а да относно това, че на по - възрастният не му пука за мен - ами още по - добре зашото и на мен не ми пука за него... просто не искам да ги скарвам, тъй като само това ми се напомняше от приятелката ми (тази която ги познава преди мен). Нямаше да е лошо да ме предупреди за какво става въпрос след като се оказа, че и тя е спала с по - възрастният, но както и да е... миналото си е минало.... отново благодаря за коментарите

Авторката

9.   Аз съм съгласна до някъде с първия коментар. И според мен втория те намира във фейс-а след като първия му е споделил, че е бил с теб. Игнорирай ги и двамата. С приятели не е хубаво... заради самата теб.