Как да взема решение
Здравейте, на всички.
Моята история е много дълга и оплетена, но ще се постарая са съм максимално кратка.
С моят приятел (може би бивш) бяхме заедно 6 години. Има ли сме хубави момент и то доста, но и много скандали.

Карали сме се той ме е гонил от вкъщи удрял ме е, душил ме е.
Кара ли сме се за всичко, най вече, за това, че пуша, че трябва да дадем малката на ясла и аз да тръгна на работа и все такива глупави неща. И двамата сме на по 25.

Имаме дете на година и 2 месеца.
Но накрая ми накипя и си тръгнах.
Събрах си багажа, моя и на детето и се върнах вкъщи при моите родители.
Сега съм в друг град.
Случи се тъка, че от общи познати се запознах с мъж, който е здраво стъпил на земята, на 33 години.

За 1 месец той ми показа друго отношение, държание и уважение.
Държи се прекрасно с детето сякаш е негов баща го приема ли поне тъка ми показва.
Иска да заживеем заедно аз той и детето.
Сега започна да прави ремонт в тях за детска стая и остави на мен да реша как да изглежда и какви мебели да има.

От друга страна моят бивш постоянно ми звъни и казва, че е осъзнал грешките си и ще се поправи, но аз не му вярвам все пак това са 6 години, в които му дадох много шанса.

Обещава, че няма да ми прави проблем за цигарите, за работата, но не каза, че никога вече няма да ме удари.

Сега не знам какво да направя, кой да избера.
Всичко, което исках от 1 го получавам от друг.
Седя и мисля и съм объркана.
Не мога да послушам сърцето си, защото то е толкова наранено, че не може да повярва на никой.

Коментари

1.   „Карали сме се той ме е гонил от вкъщи удрял ме е, душил ме е. “

То е ясно кой ТРЯБВА да избереш, ако не си падаш по садо-мазо. Кой знае - има всякакви хора, но тъй като си го напуснала, смятам, че не си мазохистка. Ако все пак си, потърси си по-добре клуб BDSM, където можеш да изживееш мазохизма си, без да рискуваш здравето и живота на детето си.

Сега откъде ти хрумна въобще да се връщаш при този?

От теб зависи, дали ще заживееш с друг мъж. Аз лично го намирам за прибързано, но не знам откога си с втория мъж. Едно обаче трябва да ти е ясно - насилникът винаги си остава такъв. Когато си му сигурна и си загубила другият, ще почне истинският побой, защото си изневерила, защото не си измила чиниите и тем подобни.

Аз лично те съветвам да спреш да пушиш заради СЕБЕ СИ, но никой няма право да те бие и души!!!!
Утре може да почне да бие и души и детето ти, какво правиш тогава? Почва се винаги с шамар и се свършва с излизане от семейното жилище с краката напред.

Лаура

2.   Обърни листото, мила... послушай сърцето...

3.   "Не мога да послушам сърцето си, защото то е толкова наранено, че не може да повярва на никой. " - Тогава защо ще заживяваш с втория? Ако е прото за материалната сигурност, която ти дава - краят и тук е предизвестен.

$g_;

4.   Да дадеш детето на ясла и да тръгнеш на работа не е глупаво. И да спреш да пушиш - също. Аз също не бих приела някой да ми дими в стаята и да ми смърди на цигари. Неговата грешка, е че те е удрял. Не това е начинът. Но направил ли го е веднъж, способен ли е да го направи един единствен път - знай, че ще има следващ. Зарежи го и не се занимавай с него. Щом си намерила балама, който да гледа чуждо дете и който те уважава - остани с него. Не ти трябва побойник. И спри цигарите - не за друг, а заради себе си. Грозно е.

5.   Ако този 33 годишен е разведен избери него.

6.   аз мисля.. че и за самото дете ще е по-добре да е при този който му дава това което се нуждае.... сама си прави изводи.... а относно това, че те удря ТОВА НЕ Е МЪЖ!

7.   Първия ако знае, че си намерила друг сега ревнува, заради това те търси. Помисли добре. А и с втория не избързвай много за да не останеш пак наранена. Един месец е твърде кратко време... Не залагай абсолютно всичко на този човек. Ако имаш възможност прати детето на ясно и започни да работиш за да може да си самостоятелна, а не постоянно да разчиташ на друг. Една жена, когато стане майка трябва на първо място да мисли за детето си. Ако избереш втория не забранявай на детето си да се вижда със законния си баща, защото ще минат години и то ще иска отговорност от теб защо така си постъпила. Втория може да заобича детето ти, да се грижи и отнася добре за него, но след като си има законен баща, който не е отказал грижи не трябва да ставаш пречка за отношенията между детето и бившвия ти мъж.