Чувствам се зле
Аз съм момиче на 15 год. Била съм два пъти с гипс на целия крак, но някак се чувствах по-добре без пътерици, макар че доста натоварвах здравия крак. Причината е, че капачката на левия ми крак се измества и засяда отстрани.

Болката е.. нетърпима. Всеки път щом се разместви го наместваха с пълна упойка, после идва ред на гипса и така. Вече ми омръзна да става все едно и също-разместване, пълна упойка за наместване, гипс, 2 седмици в болницата и още месец с гипс. После още месец на раздвижвания и все така, и все така. Веднъж ми се размести и се ядосах на себе си. Хванах го с ръка и го наместих сама-без пълна упойка, без гипс. Случи ми се отново след това и отново го наместих сама.

Първоначално ходех с огромна наколенка, но не се чувствах комфортно при положине, че не мога да нося повече от половината дрехи в гардероба си. Да, по-важно е здравето, но и на мен не ми е леко постоянно с наколенки. Мама ми поръча една, която изглеждаше перфектно-без скоби по нея, без издутини, само една кръгче по средата за самата капачка. Тя обаче пристигна и.. какво да ви кажа? ! Пълен ужас! Огромнааа и на всичкото отгоре по кракът ми беше широка, а точно при капачката на коляното страшно много ме стискаше. Тогава вече се разплаках и споделих на мама, че вече не мога да търпя.

После ми стана гадно, почувствах се зле, защото в очите на мама сякаш беше поредната ми прищявка. Тя твърди, че не е така и ме успокоява, но нали ги знаете майките-постоянно ни лъжат за нещо само и само да не се чувстваме зле. Сега си ходя с една мъничка наколенка от плат и ластика. Чувствам се по-добре, защото отстрани съм, като останалите. Няма какво да се издува по кракът ми, няма от какво да се притеснявам относно външния си вид. Притеснява ме фактът, че тази наколенка не е никак сигурна и все си мисля, че всеки момент може отново да се размести. Психически се тормозя постоянно. Някой имал ли е подобен проблем и как се е справил с него/психически/?

Коментари

2.   Ами, ампутираха ми крака.. и вече не знам за какво живея, искам да умра..

painbooster

3.   Имах същия проблем, само дето на мен изместването ми се оправяше само или аз го оправях, а после ми се пълнеше коляното с кръв. След известно време започна и при другото. Оказа се, че капачката ми не лежи ценрално в лелото, а леко настрани и едната връзка е по0дълга от другата, което допринася за изместването. Направиха ми операция на едното колято (на това, което започна първо с изместването на ка-пачката, при мен това е дясното). Скъсиха едната връзка, удължиха другата и така. Сега, да чукам на дърво всичко е стабилно. Внимавам с коляното, не правя резки движения, но си спортувам де. Идете при ортопед, който да те погледне. Стискам палци да се оправиш, занм колко е болезнено.
Лола

П. п. Про всяко изместване на капачката, че отделя хрущял, който е хубаво да се почисти от колянната става, иначе ще доведе до още проблеми по нататаък.

4.   имам същия пробел днес ми се случи болката беше нетърпима :(( взеха ме с линеика и сгта съм в гипс и имам 4уството че капа4ката пак ше се мръдне :(( Щесе изместили???

5.   И на мен ми се е случвало. Даже цели седем пъти много боли слагаха ми гипс първите два пъти , а третия бях с шина. Останалите четири пъти само я наместват и си тръгвам без дори да ми правят снимка. Всеки лекар казва различни неща . Пази се и това е!

6.   На мен също ми се случи преди две седмици. Просто при ставане от стола си ударих капачката на коляното в крака на масата и тя се измести настрани. Болката не мога да я опиша... не можех да мръдна. Започна да ми става лошо, пребледнях и разсъждавайки сама за себе си реших малко преди да изпадна в безсъзнание да опитам да я върна на местото й.... и успях. На момента изчезна болката и след минути можех да се движа Нещо подобно ми се е случвало и преди 16-17 години, но се е намествала сама -просто се е измествала все едно по улей и се е връщала на место по него. Пак боеше, но за секунди време, а този път беше страшно-доста минути траеше всичко. Моля се да не ми се случва повече.

7.   Здравей! Преди 1 седмица точно и на мен ми се измести капачката застана отдясно после понеже се свлякох на земята от болки се изправих и тя уж се намести. Беше ужасно а и всичко се случи в училище направо ужас.. Сложиха ми шина дойде бърза помощ, направиха ми снимка и се оказа, че капачката ми е много над мястото на което трябва да е.. В болницата в нашия град нищо не можеха да направят и ме закараха в Плевен.. Оказа се, че съм скъсала връзките които държат капачката и трябва операция и така сега съм с гипс и аз като теб ще трябва да ходя на физиотерапия и да... Може би и на теб ти трябва операция, защото без тези кръстни връзки капачката излиза постоянно.. Късмет!