Изживявам дълго подтискана страст
Здравейте, аз съм жена на 34 години, омъжена с детенце на 2 години. Обичам семейството си и искам винаги да сме заедно. Но.. преди три месеца сънувах сън с мой бивш колега.

Той е на 58 години, беше мой ръководител, винаги ме е подкрепял, защитавал ме е, някак си винаги е имал по-специално отношение към мен и аз съм го усещала. Много внимателно и предпазливо се е опитвал да ми покаже че има симпатии към мен, правил ми е комплименти но нищо по-настойчиво.

Аз вътрешно също усещах, че имам привличане към него, но по никакъв начин не съм му го показвала. И винаги съм подтискала това чувство в мен. Причините бяха това, че сме семейни и двамата, че е доста по-голям от мен, че работим на едно място и още нещо- че е съпруг на моя не много близка роднина, но все пак роднина. След като напуснах работа, той продължи да ми се обажда понякога за да ме чуе как съм, веднъж се видяхме по на кафе.

Той тогава ми каза: "Искам да те виждам, искам да си част от живота ми, да си ми приятел, но като се има в предвид че сме мъж и жена, може в определен момент отношенията ни да се развият в любовни. " Аз тогава му казах, че държа на него като приятел и искам да запазим тези отношения, но нищо повече. Той тогава прие това ми решение. После се обаждаше пак от време на време и това е. Така вече пет години. Но след този сън с него нещо се преобърна в мен. Това ме провокира да му се обадя с ясното съзнание че го искам. Че искам да правя любов с него.

И му се обадих. Много се зарадва! И така започнахме да се чуваме всеки ден и да си пишем емейли. В едно от писмата аз му писах че искам да съм с него насаме. Той беше най-щастливия човек. Бях с него. Два пъти.
Не искам съвети, пиша защото искам да споделя. И двамата сме наясно, че няма да напуснем семействата си. Знам, че това нещо между нас ще преключи, но и двамата искаме да изживеем това което чувстваме в момента.

Коментари

2.   Въпреки че по принцип не толерирам подобни неща, бих казала, че сте постъпили правилно... Един път се живее! :)

3.   Обичай го

5.   Вкарваш се във филм, от който няма излизане.

6.   Чудесно! Подкрепям! И аз съм така.

7.   М 38. Как може да изневериш на съпруга си? Ако аз изневерявах при всеки "мокър сън" с колежка, щях да съм спал с половината офис.

До колкото разбрах поста му е по-висш от твоя, това подлудява жените, разбирам, но щом е било преди 5 години, а си женена от 2 /през това време си се чувала с ТОЯ/ защо каза да на мъжа си като ти предложи?

Ако нещо те подлудява или ти липсва, кажи на мъжа си недей заради един сън да откачаш!

8.   От авторката: Благодаря за подкрепата на повечето от вас. Към М38: Женена съм от 10 години. Много преди да познавам колегата си. А съня беше капката, която преля чашата. Искала съм този човек от години, но съм се спирала заради ред причини. В никакъв случай това не е необмислено действие и не съжалявам за нищо.

9.   ... Да изпитваш страст към друг e разбираемо, да и се отдадеш.... също... , но разлика от 24г.. лично за мен е прекалена и някак нездрава... и все пак ;прави това, което чувстваш и бъди щастлива... ЗАРА

10.   Постъпила сте правилно. Моногамията има ценностен заряд само ако е резултат от вътрешно усещане. Изживейте си емоцията и сексуланото приключение пълноценно и смислено.

11.   Иди на църква :) докато е време...

12.   Е-е-е-х колко красиво. Подсети ме за лафчето "Има страсти, който прощавам и грешки, които оправдавам - моите грешки и моите страсти". Изживей я тази любов, това е повече от привличане и "просто секс". Мъжете ги усещат тези неща на някакво сетивно ниво. Вие пак сте най-добри приятели, само дето сте добавили и сексуални отношения. Това, обаче, трудно се обяснява на съпруг.

Сега да кажа и негативите. Лично аз съм имала много любови. Много късно създадох семейство. Живеех страстно, обичах себе си, живота, обичах самата любов.
Сега имам сънища. Разтапящи. Изпепеляващи. Влудяващи. Несбъднати. Цветни. Пророчески искрени. Но това са страсти, които изживявам в съня. Защото би ме било срам от детето ми. Усещам го, като предателство. А мъжът ми? Какъв избор му давам. Да го лъжа всеки ден, заради кратки хапки удоволствие. А социума? А реномето на семейството? А доверието? Не бих. (или поне, не бих, докато любовта пак не ме шибне по главата, защото тогава разумът се снишава в миша дупка).

Моят извод е, че много по-рано е трябвало да се отдадеш на страстта, когато всички са имали избор. Сега е късно. Но по-добре късно, отколкото още по-късно :)

Любовта е, за да се изживява. Сам се раждаш и сам умираш, и само ти имаш значение. Живей си пътя. Само без угризения, честно пред себе си (а пред другите, доколкото е възможно) и с ясното съзнание за последиците, и всичките им пътища.

Трябва да си смела и да изживяваш желанията си. Кураж и успех.

13.   Понякога, човек просто има нужда от отдушник.