Безобидни ли са сайтовете за запознанства?
Много хора висят по тези сайтове, но много често един безобидно започнал разговор прераства в повече и даже връзка.

Много хора казват (тези с бракове и връзки) търся си нови приятели там. И тези нови приятели най често са от срещуположния пол. Но ако получават всичко необходимо от половинката си какво търсят в тези сайтове. Най често посещаването на тези сайтове е тайно от партньора.

Ако половинката ви виси в такива сайтове, това трябва ли да ви безпокои?

Коментари

1.   Е, зависи. Ако приятелят/ката си е имал профил там и преди вашата връзка (независимо къде сте се запознали), то защо да си закрива профила и да си губи приятелите?

Ако обаче СИ НАПРАВИ НОВ ПРОФИЛ в такива сайтове, проблем във връзката има. Не мисля, че хората в такива сайтове търсят само секс, по-скоро някого, с когото могат да споделят и да си пишат. Въпросът изниква - защо не с вас? Защо партньорът ви си прави такъв профил и търси чужди жени?

Това само вие си знете.

Зависи също от това, дали се крие или съвсем открито си чати с хората (мъже и жени).

Иначе, човек и във фейсбук може да си намери жена/мъж. Фейсбук не можете да контролирате и забраните.

Защо човекът до вас предпочите да прекарва времето си с хората в нета, вместо с вас?

Това е централният и действително важният въпрос.

2.   Определено висенето на половинката в сайтове за запознанства е обезпокоително. Там не се търсят нови познанства за бизнес, компания или нещо подобно, там хората търсят връзка или секс. Бившият ми последните години висеше в разни сайтове и след време се оказа, че ми е изневерявал редовно...

3.   Естествено, че трябва - той не виси там, за да си търси приятели, а секс, бъди сигурна. Аз съм била на два пъти с регистрация в такива сайтове и издържах по месец. Всички искаха снимка и каквото и да се говори крайната цел е сексуална връзка. Изключително рядко може да се случи да излезе нещо свястно от подобни запознанства. Но аз тогава бях необвързана. Да имаш дълготрайна връзка и да висиш там си е направо обезпокоително. Ако си го хванала в такива престои, казваш му директно. Аз съм абсолютен привърженик на опазването на личното пространство, но естеството на сайтовете за запознанства не се включва в понятието.

Ели

4.   Да, много ще ме обезпокои, ако половинката ми виси в сайтове за запознанства. Та ние с него се запознахме именно така!! Иначе какво според теб ще търси един обвързан човек в подобни сайтове? Естествено, че афера!! Има и такива, дето търсят кореспонденция с приятелче, но както казваш, нищо не е толкова безобидно, колкото изглежда. Има и такива, дето им е интересно "какво се предлага" и от любопитство висят. Колкото хора- толкова и мотиви.

5.   В сайтовете за запознанства 95% от мъжете търсят секс.
Ако секса с непознат е безобиден и сайтовете са безобидни.

6.   Тия сайтове нямат смисъл, няма ефект от тях. :)

Кумчо Вълчо

7.   Аз не мисля, че са безобидни, защото не винаги можеш да попаднеш на добронамерен човек, а на някой извратеняк или психопат. Опасни са и човек /най-вече момичетата/ трябва да внимава каква информация пуска за себе си. Да, има хора, които са срещнали любовта си чрез интернет, но както човек може да открие любовта по интернет, така може и да си намери смъртта.. имало е много такива случаи..
*Яса

8.   Не може да получиш от един човек всичко, от което имаш нужда! Това е огромна самозаблуда.

9.   Използвам интернет предимно за да науча някаква новина, да се образовам или да си помогна, ако имам проблем - било то тук или в гугъл да намеря информация за проблмите си. Нямам профили в интернет, нито Фейсбук, Скайп и т. н....
Не ми и трябват. Когато бях малка ми беше досадно, правех си профил и го триех на другия ден... Не виждах смисъл...
И да, ако половинката ти пише в такива сайтове - имаш си повод за притеснения... всеки, който прекарва времето си там търси нещо... било то връзка или внимание

10.   Да

11.   Според теб защо ги наричат "сайтове за запознанства"? За да си търсят приятели? Едвали... Според мен не са безобидни тези сайтове и ето защо:

- Първо, там има много педофили, (не че другаде ги няма) който срещу някаква сума могат да прегледат профила ти, снимките и другите "скрити" данни.
- Качват чужди снимки (почти винаги)
- Имат най-малко 3-4 фълшиви профили и т. н. и т. н. да не ги изреждам всички... Ако искаш връзка с приятелите, защо не не си направиш профил в фейсбук или туитър? Помисли малко!

NoBody

12.   Фейсбук, сайтовете за запознанства и форумите са за социопати.

13.   Направо са си обидни и то много!

14.   Щом влиза половинката ви в сайт за запознанства, значи връзката ви е изчерпани. Аз съм висял преди, но останах разочарован. Имаше коментар, че мъжете влизат да търсят секс, а жените да не търсят рецепти за гозби. Преди от сайтове за запознанства съм бил с жени които са били с 2-3-4 годишни бракове и съм правил секс с тях. Та само мъжете ли търсят секс? Вече съм семеен с жена която обичам и вероятно ме обича и от много години не съм влизал в такива сайтове. Въобще не е безобидно, напротив щом виси там половинката и значи не е за теб. Ще се оправдае, че нещо му (и) липсва, но това е само оправдание на човек винаги му липсва нещо "пълно щастие няма" За съжаление светът е тръгнал на гибел:Разврат, изчезнажа ценостите, сайтове за запознанства, фейсбук... Търси си друго половинка.
Някои беше написал, че умни, интелигентни хора търсили 18-20 годишни, но тези хора не са стойностни.

15.   Преди 1, 2 дена написах точно заради този проблем тема.. Защото мойта приятелка висеше в тия сайтове и чесно казано аз го приемам за изневеря защото след като един ден погледнах нейния проблем ми идеше да чупя компа и защото пред мен обичам те/ау, а зад гърба ми си пише с някви олигофрени, който могат да я изчукат, като нищо или да и се случи нещо заради това нещо за малко да я оставя! Видите ли вашата половинка в такива сайтове значи тя със сигорност ви изневерява там, като се предлага на някви момчета/момичета...

16.   Изневяра е 100%, в момента се развеждам заради такава "безобидна" кореспонденция. Той търсел приятели!!! Ти да видиш, а нито един мъж не му е приятел в сайта? !? Интересна група хора, с хронична липса на приятели от противоположния пол се забелязва по тези сайтове:(

17.   И аз съм на път да приключа връзката си по тези причини. Грижовен, особено за храната в къщи:), постоянен с присъствието си вечер при мен и всеки свободен миг във всички сайтове за запознанства. Не търсел нищо, но системно.
Материално осигурен, смалил 5-6 години в профилите си търси всякакъв вид връзка, защото е сам. Не иска да говори по въпроса - било лично пространство. Чудя се, щом съм извън това пространство, защо си губи времето с мен. Да си живее със сайтовете и повече да не доближава моето лично пространство

18.   Ами като цяло сайтовете за запознанства в България имат доста лошо реноме, но това е само защото всичките са супер смотани и долнопробни и следователно събират само некви неадеквати вътре, които пречат на комфорта - да не говорим за дизайна им и функциите, че това е друга тема. Но има и нормални и хубави сайтове за запознанства в България, които са безопасни. В Дами Канят (damikanyat.bg) всичко е много различно и яко - мъжете не могат да пишат на жените, освен ако те не го одобрят предварително, което дава голям комфорт на дамите. И това разбира се прави сайта и по-безобиден, тъй като жените позволяват само на мъжете, които ги интересуват да им пишат и няма досадници... Аз имам профил и там и сайта е супер як, според мен е един от малкото в България, които са на това ниво...