По дяволите защо го обичам?
Момчето което.... ме убижда, бие, гони , използва ме и от което никога не съм чувала... ОБИЧАМ ТЕ... в продължение на 2 години. Защо ми е то? Какво съм спечелила от него? Нищо? Защо продължавам да го искам? Защо го обичам? Защо казвам НЕ на другите? Защо нямам желание, нищо да правя когато не съм при него? Защо когато искам да приключа с него.. той ме търси и ме тласка найвността ми към него с надеждата, че той ще се промени? Сякъш мойта слабост към него, го забавлява? Нищо не ме задържа при него, знам, че не ме заслужава, но ми е много трудно. Не съм грозна, добре изглеждам, доста ухажьори имам, но явно прекалено много съм добра, прекалено много съм му позволила да ми се качи на главата и сега СТРАДАМ страшно много, за нещо което не си заслужава. Ненавиждам го дори! Но нямам сили да си кажа КРАЙ! Трагичен случай съм? Знам го! Но как да се спася? ..

Коментари

1.   Ето това най ме ядосва! Защо едно хубаво и добро момиче (макар че не те познавам) е с човек, който ги прави на 2 стотинки? И най-лошото е че не си само ти! До някъде те разбирам, но любовта не е всичко... важно е и отношението към човека до теб, малките жестове и подаръци, а твоят "човек" кое от тях е правил за теб?

NoBody

2.   Защото си играе с тебе и го кефи твойта телешка привързаност! Чеше си егото с теб! Зарежи мислите за него и измислените чувства! Далече от такива позьори!

3.   всеки се държи така, както му позволиш и единствено от теб зависи да поставиш границата. в твооя случай няма любов, а наранено его: не искаш да признаеш, че си направила грешен избор. всички грешим, непоправима е само смъртта

4.   Защо го обичаш след това унижение което ти прави ли? Сега ще ти кажа:защото си поредната глупава кифла която заслужава да страда, да бъде унижавана и бита, докато не и дойде акъла! Нищо лично срещу теб душа!!!

5.   Ей... не си съсипвай здравето за глупости :) Защо обичаме някой, ами на този въпрос никой не може да отговори! ... Любовта е чувство! Ама при теб, нещата са извън контрол, не бих могъл да нарека това мeжду теб и него обич, или че има обич. Виж, миличка, навик е, да бъдеш с него и да се връщаш! ... Свикнала си да те тормози, да те наранява и да се надяваш, че ще се промени! Бъди реалистка, колко ще се надяваш, докато съсипе здравето ти, нервите ти, психиката ти ли? Той се възползва от твойта слабост, да, от добротата ти! ... Не заслужаваш такъв грубианин, той няма да ти донесе никакво добро и щастие! Той само ще изсмуква твойта жизненост, докато не те подчини съвсем! Моля те, да помислиш и за щастието си. Е, изживявала си каквото си изживяла и за какво? За този живот ли? Че това живот ли е? Той пречупва волята ти, не му се давай!!! Аз знам че можеш да бъдеш по-силна ;)

Мммм... ако в началото е имало чувства, то сега, той се е превърнал в затвор за теб! Разбираш ли, той иска да доминира изцяло над теб. Самият той е крайно объркан човек, и си играе с теб! Питаш се защо го "обичаш", а как не питаш дали той те обича? ! ... Лично според мен, човек който никога не ти казва, или показва, че те обича, човек който ти е посегнал - не те обича! ... А и как може да се каже че те обича? ! ... Всеки прави грешки, ама айде, да кажем че веднъж, два пъти, те е наранил, и не се е осъзнавал, все ще си вземе поука, ако те обича, ама ето той продължава!!! Та, ето какво мисля, че се възползва, възползва се, но си му удобна, защото за него си даденост, той е сигурен че каквото и да направи пак ще се върнеш при него, и може да те прави на парцал! ... Момиче имай самочувствие :) Тоя е
кретен :)) остави го да си бъде сам! Който и да хванеш, ще е по-добър от него. Преустрой си живота :)

Усещам, че се нуждаеш от подкрепа и малък тласък, подкана за да действаш! ... :) Ще ти кажа какво може да направиш, и ще е добре за теб ;) Първо - погледни се в огледалото, виж до къде си стигнала, заради него. Заради капризите му, и ненормалните му изблици! ... Внимателно се виж, това си ти сега, но можеш да имаш по-добър живот, искаш ли го! Създай го. Започвайки с - зарежи го :) Не му дължиш никакви обяснения, давала си му десетки шансове да се поправи, като си се връщала отново при него. Е, време е да го разкараш от живота си :D Заслужаваш по-добър, някой който да те обича ;) Та, без обяснения, както се казва, излез и повече не се връщай при него. Иии.. без колебания!!! Покъсно може да започне да ти се моли, не му се връзвай, такъв човек, щом досега не се е променил, върнеш ли се при него, пак ще е същото. Такъв ще се промени, едва когато си намери майстора! :)) Имаш ухажори, е какво чакаш, излез с някой от тях, който ти допада. Ха, преди да бъдеш отново с някой, гледай първо да го опознаеш добре, да видиш дали си "струва" като човек. Давай, освободи се, не е лесно, но остави миналото зад гърба си, и напред към щастието :)

~winterfire~

6.   ОТ АВТОРКАТА : Номер 5 :) Благодаря ти искренно за мнението и усилието което си вложил.. Много си прав, свикнала съм, мазохистка съм станала. Този човек е към всеки така, той е един егоист, комплексар, ревнивец и няма как да се промени... Крайно време е да се взема в ръця :)

7.   Разбирам, че го обичаш, но се опитаи да кажеш НЕ на него и си обештаи да го забравиш... както ти сама си каза имаш много ухажори избери си един и го збрави...

8.   Предлагам да се поразнообразиш с нещо друго и ще го забравиш. примерно защо на пробваш с "Правописен речник на българския език"?