Мразите ли любовта?
Всяка нова любов ти вдъхва надежда, пеперудите в стамаха те гъделичкат и устните се усмихват без причина просто при мисълта за любимия човек. Поглеждаш с трепет и очакване към телефона, викаш си, да се обадя ли аз?!.., оставяш и чакаш да ти звънне той/тя, но това не се слчва... нослето увисва и тъгата изпълва очите ти, мисли объркват съзнанието ти и се страхуваш, че той/тя може да е поредната лъжа в живота ти. Претръпваш и след часове висене до телефона той/тя звънва, очакваш да чуеш думите липсваше ми, но вместо това ти задават въпроса как си? Какво прави днес? Сякаш леко измърморено под нос съвсем обичаино. Иска ти се да затвориш телефона и да не кажеш нито дума, просто да мълчиш някаде в стаичката си и леко да си поплачеш, разочарованието е болезнено страхуваш се, че никой не може да те разбере и да ти даде това, от което се нуждаеш. Казваш си няма да го/я търся повече, но липсата на любов те съсипва иска ти се да направиш нещо, но нищо не ти хрумва. Той/тя никога нямат достатъчно време за теб. В забързаното си ежедневие ти намираш начин, за да отделиш време за човека на който държиш, но отсрещната страна винаги е ангажирана, когато зададеш въпроса с какво...

Установяваш, че е нещо маловажно и при желание можеше да се чуете поне. На въпроса какво стана с нас, преди не се държеше така или усещам хладнина??? Ти се отговаря с думите ИЗЛЕС ОТ ФИЛМА НЯМА НИЩО... да но отговора е незадоволителен, шестото чувство не те лъже, може би знаеш отговора но не искаш да повярваш, че отново разбиват сърцето ти, чувстваш се уморен/а поемаш дълбоко въздух и издишаш и въпреки това имаш надежда, че утре деня ще те накара да се усмихнеш истински отново!

Коментари

1.   Ще те нарека ТО-защото незнам мъж ли си жена ли си?
ТО защо се надяваш и чакаш някой да те потърси-тъпо е, ако имаш симатий към някого, действай, времето си тече и ти губиш време, ако направи първата крачка, ще си наясно със себе си и ще знаеш в каква позиция си.
ТО-радвам се че имаш надежда, но само тя е недостатъчна. :)

Моя съвет е да предприемеш нещо.

2.   НЕ! Господи, не, не и не. Никой не мрази любовта, никой не може да я мрази, но хората мразят онова до което ни докарва тя. Истерия, ревност, плач, мъки, мисли, загуба на доверието в себе си... може да те издигне на 7-мото небе и да те свали с 1 удар 3 метра под земята. Това мразим, но никой не е способен да мрази онова завладяващо чувство, когато видиш обекта на желания да ти се усмихне и да ти каже това, от което имаш нужда, да те прегърне, да те целуне, да ти помогне в тежък момент. Защото това е любовта, а онези лошите неща, които я съпровождат са само резултата от нея, нали знаеш - не може да вземеш, без да дадеш.
Зу-За

3.   Любовта...

Любовта, моето момиче, на всичко хваща вяра. Иначе каква любов би била. А до това дали е взаимна от двамата...

Ето и какво казва библията от 1 коринтяни 13 клава:

"1 Ако говоря с човешки и ангелски езици, а любов нямам, аз съм станал мед що звънти, или кимвал що дрънка.
2 И ако имам пророческа дарба, и зная всички тайни и всяко знание, и ако имам пълна вяра, тъй щото и планини да премествам, а любов нямам, нищо не съм.
3 И ако раздам всичкия си имот за прехрана на сиромасите, и ако предам тялото си на изгаряне, а любов нямам, никак не ме ползува.
4 Любовта дълго търпи и е милостива; любовта не завижда; любовта не се превъзнася, не се гордее,
5 не безобразничи, не търси своето, не се раздразнява, не държи сметка за зло,
6 не се радва на неправдата, а се радва заедно с истината,
7 всичко премълчава, на всичко хваща вяра, на всичко се надява, всичко търпи.
8 Любовта никога не отпада; другите дарби, обаче, пророчества ли са, ще се прекратят; езици ли са, ще престанат; знание ли е, ще се прекрати.
9 Защото отчасти знаем и отчасти пророкуваме;
10 но когато дойде съвършеното, това, което е частично, ще се прекрати.
11 Когато бях дете, като дете говорех, като дете чувствувах, като дете разсъждавах; откак станах мъж, напуснал съм детинското.
12 Защото сега виждаме нещата неясно, като в огледало, а тогава ще ги видим лице с лице; сега познавам отчасти, а тогава ще позная напълно, както и съм бил напълно познат.
13 И тъй, остават тия трите: вяра, надежда и любов; но най-голяма от тях е любовта. '///

4.   Слабите мразят любовта, защото не могат да я преживеят, лошите/неутралните или не могат да чувстват любов, или са забравили как, а тези които се обичат се залъгват че на всеки се случва нещо толкова хубаво в живота постоянно са предимно равни и на идиотите които не осъзнават що е то истинска любов.

Така и не разбрах смисъла на темата.

Death_Blade ^

5.   Само не разбирам как можеш да мразиш самото чувство "любов"? Ако обичаш някого ВИНАГИ ЩЕ НАМЕРИШ ВРЕМЕ ЗА НЕГО! Аз съм работил на две места едновременно и пак съм намирал време за нея...

NoBody

6.   Хубаво послание! Браво!

7.   Не, аз обичам любовта! ... ;) И мисля, че се влюбваме
истински само веднъж, а останалите пъти, в сравнение с истинската е са само един половинчати отблясъци, които не могат да се сравнят с истинската. Ама никой не иска да е сам, и затова си позволяваме да се влюбваме и отново! ... Не виждам причина да мразим каквото и да е. Вие не си ли задавате въпроса, защо по-често попадаме на такива, които са готови да разбият сърцето ни? Това не се ли питате, или изживявате там каквото ви донесе живота, а после на ново същото, а? Сякаш не виждате, че това е е едно "скапано" всекидневие, един линейни повторения!!! Някой да разбие сърцето на друг, ама не само вчера, или днес, а и утре и други ден... Това си става постоянно :)) Ииии.. до една възраст, примерно приблизително до към 25-30, всеки е изживял поне няколко разочарования, и разбивания на сърцето! Мога да го опиша с една дума - отвратително :D Защо така? Защо хората се нараняват, защо не си дават възможности, защо "унищожават" сърцата си!!!

Вижте, знам че е безсмислено да го пиша, защото каквото
и да се напише, в други ден, то ще е минало и никой няма да го помни, това жалката действителност :)) Дали защото не му харесва, или не му е по-вкуса, ямииии... Ама такъв е живота! Та, ... всеки който наранява, го прави за да избегне да бъде наранен! ... Защо ли? Ами бил е нараняван/а, от някой друг, който също е бил нараняван, и ето ви "глупавата" верика на взаймно нараняващи се хора, дето и сами не знаят защо нараняват, правят го - защото могат, и защото ги е страх, от какво, чудно? ! ... Мммм... чисто самовнушение си е, а понякога другия, иска да поеме контрол над нас! И да ни направи зависими от неговите капризи и желания. Да тества любовта, търпението и чувствата ни. И какво прави? Държи се по-студено и резервирано, нищо че няма причина за това. А после, се чудим кой и какво ни е виновно че връзките ни се разпадат, ами ние сами сме си виновни. Виновно е съмнението, страха че другия ще ви нарани, още преди да е имало и защо! ... Смешно е, че страха в хората, се оказва по-голям от тяхната любов! За мен това е трегедия, на хората забравили какво е
любов! Ееее, някой е наранил другия преди, какво от
това? Какво? :) С миналото ли ще живеете, и с миналото
ли ще сравнявате и всеки нов обичащ ви! Замислете се и се спрете с глупостите! Защо покъсно, като изгубите човека който ви е обича, ще съжелявате, но ще е късно! ...

Защо никога не си даваме сметка какво имаме, какво е другия за нас? Защо чак когато опропастим всичко, и го изгубим, разбираме какво е бил/а за нас? Толкова е глупаво! ... :)) И всеки следващ, прави същата грешка, до кога така бе хора, до кога? ... Това е обида, не само към самата любов, но и към самите вас! Хах, вие сами вървите против щастието си, защото ви е страх да повярвате, че можете да бъдете щастливи и че всичко може да бъде добре, без наличието на болка! ....

Любовта не е маловажна, a е най-прекрасното което може да ни се случи :) Любовта променя границите на света ни! Придава му нови очертания, прави ни по-силни. Ама нали сме свикнали на болка и отчуждение, и се навираме сами между шамарите :)) Направo сме си мазохисти!!! Създаваме си проблеми! ... Затрудняваме което може да е добро и правилно за нас. Пречим си. Та истинският въпрос е... не мразите ли любовта, а мразите ли себе си? Че сте готови да провалите една възможна връзка, или една реализирана любов, само поради собствените си несигурни мисли. Кое е по-важно за вас? Вие сами чувствате... Имайте доверие на сърцето си :)

~winterfire~

8.   Любовта, казват че е като търговията. Жената е тази, която привлича. Но много често любовта изглежда отстрани като "раздаване на промоционален рекламен вестник и безплатен топъл геврек".

9.   Към 8- ИСТИНСКАТА любов никога не би се сравнила с нищо, което хората са или някога ще бъдат способни да направят. С причина се казва че истинската любов е най-силната енергия на света, и то е така, защото е най-чистата, най-финната, най-деликатната и най-концентрираната. Любовта е спасявала и е поддържала милиони животи през годините на тази планета, тя е светлината в края на тунела, тя е смисъла да се живее. Истинската любов няма равна.

Death_Blade ^

10.   от автора: Благодаря на всички за коментарите и интереса към въпроса ми, аз вярвам че всеки ще намери нещо полезно във всяко изказване. Благодаря отново!!!

м 27г

11.   Както католиците казват :
''Да не търся утеха, а да утешавам,
да не търся разбиране, а да разбирам,
да не търся обич, а да обичам,
защото когато даваме, получаваме.... ''

13.   Децата наивно вярват в дядо Коледа и това ги прави щастливи. Когато пораснат разбират, че дядо Коледа не съществува и в един момент започват да вярват в любовта. В началото се появяват тук там някои признаци и надежди, че любовта я има, но с напредването на възрастта все повече става ясно, че и тя е едно имагинерно понятие. Аз лично никога не съм я срещнал. Вече съм над 30. И може би няма да я срещна. Но да си призная, може би ще продължавам тайно да си мечтая за това чувство. Като едно наивно дете, което чака дядо Коледа да се появи отнякъде и му поднесе най-мечтания подарък. Но даже и подаръка да дойде, то онзи белобрад старец все си ще си остава само в представите ни. И все пак тази мисъл, колкото и наивна да е тя, е това което ме крепи.

Влюбвал съм се естествено, няколко пъти. Познато ми е чувството. Както и в мен са се влюбвали. Но никога не се е получавало съвпадение на чувствата. Онова съвпадение, което наричаме любов.

И как да съвпадне, като сме толкова много хора и толкова разнообразни. Чисто математически дори вероятността да срещнем човека, който да ни подхожда и да сме влюбени двамата един в друг е минимална. Да не кажа нищожна. Помислете само, колко пъти човек се влюбва истински. Говоря наистина за влюбване, а не просто за симпатия. За 10-15 години може би около 2-3, 5-6 или 10 пъти максимум. А сега помислете, с колко жени (мъже) сте се срещали през тези всичките години. Може би 100-ина пъти повече или много повече. Всеки от тези стотици хора също се е влюбвал само няколко пъти. Е каква е вероятността точно Вие да сте избранника/избранницата и точно Вие да сте влюбен в същия човек? Не ми се изпада в математически изчисления, ама лесно се вижда, че е много малко вероятно.

Естествено, не е невъзможно, както не е невъзможно да спечелим 6-ца от тотото. Но на колко хора се случва? Тези които са имали този шанс, да срещнат сродната си душа, наистина могат да се нарекат щастливци.

Останалите сме просто едни масови обикновени същества.
И въпреки този негативен мой анализ, пожелавам успех на всички:-))

14.   От автора: До номер 13 уникално изказване благодаря за споделеното!!! Дано бъдете сред този минимален брой щастливци, както и всеки друг човек, успех!!!

15.   Дано помислите! (До номер 13)

Хах, няма изненадващо, че имаш такива виждания :) Та нали си жена на над 30, очевидно преживяла много разочарования! ... Нека ти разкажа малко за вероятностите :)) Математиката е точна наука, но е студена, и никога няма да може да обособи разликата между човешко чувство и едно голо число, което е еднакво на следващото по същина и липса на каквото и да е от освен самото си число. Защо намесваш Дядо Коледа? Какво общо има детската мечта с любовта? Освен че и двете са свързани с щаствието, друга прилика не виждам! ... Това за Дядо Коледа, ще донесе краткорайно щаствие, еднодневно, на децата. А любовта, там щаствието е трудно да се определи, колко ще бъде, и до кога. Защото и един ден в любов, може да бъде като седмица. Любовта за разлика от фантазиите, има специланото свойство, да променя времето и неговата продължителност за влюбените.

Защо никой от вас, не се сеща, за една много по-правилна вероятност? Като че ли, на който не му се нрави любовта, си търси отговор, дето да доказва нейната липса :)) А някой от вас, не се ли замисли, за вероятността на живота! ... Ммм... Каква е вероятността, от напълно мъртва материя да се създаде живот. А? Защо питам това ли? Сега ще разбере!!! Вероятността е едно число с 40000 нули след него. А какво ще кажете сега ;) С такава малка вероятност, ние въобще не би трябвало да съществуваме, но ето че ни има! Живи сме и около нас, в света има живот! Айде сега, какво ви казва това? ! ... Любовта била малко вероятна, но съществуането на живот, е още по-малко вероятнен. И все пак живот има, нищо че глупавата вероятност ни казва, че е практически непосилно да съществува. Същото е и с любовта. Любов има! Но вие дето я отричате съдите от своя живот, и своя късмет, а това е така субективено, че е неприложимо за всички останали ;) И какво се разбира от вероятностите, че ние хората не знаем още много неща за света и живота, че да правим глобални заключения на базата на едни числа! ... Има фактори в света за които ние хората още не сме узрели, за да разбираме. И ето защо нещата са възможни и ги има, въпреки че на нас не ни харесва да ги има :))

А към автора - аз не видях нещо уникално! На теб така ти се вижда, защото сега ти харесва да "мразиш" любовта, и да се успокояваш с това че я няма, а ти си се заблудил! ... Започвам да вярвам в една статистика, че ние българите сме най-негативната нация! А не е ли така? Способни сме да мразим всичко и всичко. Вчера, ще сме нагативни по отношение, на живота ни, днес по отношение на любовта, а утре, кой знае кой знае към какво? ! ... Вие сами си усложнявате живота! ... Е, за разлика от вас, аз ще си продължа да съм си положителен :)

~winterfire~

16.   Любовтта е чувството, което те кара да летиш.. Любовта е частица надежда, скрита дълбоко във всеки човек и рано или къстно това чувство, тази частица става водеща сила в живота ни.. Само с един поглед към любимият, само с едно докосване се пренасяме в съвсем друг свят, свят на мечти и сбъднати желания, свят на единство и спокойствие.. И за мен любовта е водеща сила в живота и не бих я намразила на този етап, но за всичко си има първи опит и поредица от разочарования.!
Мери

17.   Човек като намери любовта не може да я оцени и я губи, защото компенсира несъвършенството в себе си в любовта и остава нещастен или нещастнс, защото съвършен човек няма а Любовта се гради с времето.

18.   Има хора които незнаят какво е любовта до момента в, който и тее разберрът какво е да умираш от болка да не очакваш много отбчовека до себе си просто едно "Обичам те" или "Липсваш ми" са достатъчни за да докажеш чуствата сии...!!
Жалко, че на този свят останаха само алчни и безчуствени хора много жалкоо...!!!!

19.   Мъж съм и ненавиждам любовта, защото ми причини най-голямата болка в живота. Още по-гадното е, че не беше несподелена, а убита от завистта на други хора.