Семеен проблем
Здравейте, да споделя и моят проблем... Със съпругата ми сме от 5 години заедно, аз съм на 30, тя на 27, имаме прекрасно момиченце на 3, 5 години. Имали сме разногласия и караници, но нищо фрапиращо. Тя иска да се разделим, липсвали и нежност и внимание. Трупала го е през годините, обръщала ми е внимание на тези неща, но аз никога не съм ги приемал на сериозно и тя ги е крила още по-надълбоко, но в един момент всичко излезе наяве. След дългите разговори, които водихме, разбрах, че тя все още ме обича, но я е страх да продължи живота си по стария начин и не вярва, че ще се променя.

Аз не мога се променя, аз съм такъв какъвто съм, но мога да променя отношението си към нея, да и показвам повече че я обичам и съм готов да го направя. Но тя е непреклонна и казва че е късно за това. За мен не е така, щом се обичаме, но от нейна страна липсва доверието.

Аз мисля че все още имаме шанс и не трябва да е отказваме. Какво ще ме посъветвате...

Коментари

1.   „Здравейте, да споделя и моят проблем... Със съпругата ми сме от 5 години заедно, аз съм на 30, тя на 27, имаме прекрасно момиченце на 3, 5 години. “

Малко математика - авторът се е оженил на 25, а жена му на 18. Но това не е всичко. Тя забременява на 17, за да стане поредната булка корем в гражданското на 18 (каква „случайност“, точно за пълнолетие), следва дете номер 2 след точно 2 години платено някакво майчинство (каква случайност и каква съдба направо) и ето - майчинството изтича, жената решава да поеме живота си в ръце, намерила си е сигурно и подходящият любовник, които е готов да приеме младата майка с дечицата ?, да ? направи дете номер 3 в последствие и т. н.

Авторът - кога е бракоразводното дело?

С нетърпение очакваме темата ти „На 30 и разведен с две деца, които не мога да виждам“.

2.   Пусния да си намери човека, който заслужава! Ти сам къзваш, че не можеш да се промениш. От това, което си споделил, става ясно, че ти не я разбираш и не приемаш това, което тя чувства, но си готов да дадеш вид, че я разбираш.
Аз съм в подобна на нейната ситуация и знай, че това е агония.
Пусни я, като я подкрепяй, запази си приятелските отношения, заради детето.

3.   Жена и вода тръгнат ли, нямат спиране...

4.   Е как още те обича, па е непреклонна пред това да се разделите? ! Приятел, тя си е намерила друг и затова не те иска вече! Остави я да си троши главата!!!

5.   Пич, ние мъжете сме по различни, не си само ти... Просто и обръщай повече внимание.

6.   нямате шанс според мен...
нещата веднъж тръгнат ли на разбиване, веднъж породи ли се в единия мисълта, че не е щастлив до човека си... всичко е изгубено. Ще закрепите съжителството си още пет до десет години и когато дъщеря и стане на 14 ще осъзнаете, че вече нищо няма смисъл, че няма смисъл да сте заедно... но през това време адски много ще се наранявате, изнервяте, ще си изневерявате...
така ли искаш да живееш, такъв дом ли искаш за дъщеря си?

7.   Това жените понякога не са за търпене,
и сега какво ти си виновния, че ходиш на работа изкарваш пари за семейството... не биеш жена си... държиш на децата си
.. ами малко трудно след работния ден да ти е до нежности в това трудно време , ако толкова иска кажи и така... Добре спирам да работя ще гледам децата в къщи и когато ти се прибереш смачкана от работа ще те обгрижвам както ти се иска". Има един лаф "Бий да те уважават" и за някой това важи, но не би трябвало да стават нещата по този начин поредната жена на която и липсва внимание и е готова да разбие семейството си , за да го получи, а защо тя не те обгрижва, за да и върнеш жеста, а трябва в теб да е вината
все си мислят, че ако си намерят друг ще им е по добре, да ама не!
Ще и се падне поредния алкохолик на който не му пука за нищо и ще я налага като тъпан.. но картинката тогава ще е съвсем друга, даже и уважение ще има, в твоя случай опитай се да спасиш положението в името на децата
те държат на вас като родители и няма да им е приятно впоследствие да живеят с доведени мама и татко . Кажи и заради децата поне да опитате да живеете заедно
успех =]

8.   Номер 1, нещо ти куца математиката, пък къде в историята видя 2 деца не можах да разбера. В желанието си да нападаш хората изглупяваш. Поспри се малко.

9.   Номер 1- злобен, а и неграмотен... Пише, че има 1 (ЕДНО) дете на 3, 5, т. е. на три години и ПОЛОВИНА! Ако жна му сега е на 27, а се е омъжила преди 5 (ПЕТ) години, значи е била на 22 (ДВАДЕСЕТ И ДВЕ)! Какви 17, 18, оълнолетия и бременности бълнуваш! И нападаш хората! И се излагаш с математическите си "способности".... Засрами се!

Авторе, настоявай да говориш с нея и показвай на ДЕЛА, че променяш отношението си! Но, ако тя е твърдо решена- нищо не можеш да направиш....

10.   щом от нейна страна няма желание да продължите, нищо не можеш да направиш. за съжаление е нужно желание и усилия и от двете страни. а и не мисля, че можеш да се промениш - ти си си ти, щом според нея нещата не се получават, няма как да стане... съжалявам за брака ти:-(

11.   жена ти си има друг,
това за нежностите са само причина, не може да ти каже директно, жените са подли и хитри и затова те карат да се чувстваш виновен, помисли малко, коя жена ей така с дете ще иска да напуска мъжа си?

12.   Аз съм номер 4. Напълно съм съгласен със номер 11, коя жена ще обича мъжа си и въпреки това ще иска да го напусне и то със малко дете! Братленце тя си има друг да знаеш и сега само си търси оправдание! Кажи и, че ще я гониш до дупка за детето ако те напусне. Кажи и в прав текс, че знаеш, че си има любовник и затова те напуска, да видиш как ще реагира! Успех приятел, ще следв темата с интерес!

14.   Аз пък гарантирам, че съживяване на брака и чувствата след подобни проблеми има! Със съпруга ми преминахме през това. Проблемът беше, че много пъти по време на брака ни, ме е разбирал погрешно и е таял недоволство. Оттам е извирало несъзнателно сдържаното му поведение. От моя страна нещата стояха по същия начин. Сега сме отново влюбени, а миналото зачертахме.
Може и при вас да е подобен проблемът. Не спирай да анализираш заедно с нея, докато отговорите не изскочат - ясни и точни. И не се отказвай от нея. Възможно е да те тества доколко държиш на нея. Ако наистина чувстваш, че те обича - то това е! Още повече, че имате дете!
Старай се да й вдигаш самочувствието, да й показваш, че те е грижа за нея, да се интересуваш от интересните и важни за нея неща.
Успех!