Влюбвам се в най-добрата ми приятелка...
Всичко започна преди около година... Аз и моята най-добра приятелка постоянно сме заедно-смеем се, споделяме си, правим много неща заедно и прекарваме огромна част от времето си заедно.Тя обаче си има гадже, което много обича, и не веднъж се е допитвала до мен за съвет, защото са се карали и са били пред края на връзката си... Аз обаче не знам защо, но всеки път и помагам да изгладят отношенията си, вместо да се възползвам от случея и да й призная какво изпитвам, а именно че съм влюбен в нея... Самата мисъл постоянно ме разяжда отвътре и ме тревожи... Тя към мен изпитва само приятелски чувства, в което съм почти сигурен! Но не това ме плаши, ами това, че ако тръгнем съм сигурен че всичко ще свърши рано или късно. Затова не искам да и казвам какво изпитвам, защото така ще я изгубя и като приятел... Трудно ми е и не знам как да процедирам, затова ви моля за един искрен съвет, с който да мога да преосмисля ситуацията и да реша какво да правя-дали да й призная чувствата си или да оставя всичко така, както е в момента... Е, сега е ваш ред... :) :)

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Съвет не мога да ти дам. Сложно е, а аз пък не съм толкова умен. Но, мога да те подсетя да изслушаш една песен. Песента се казва "Канят ме, мамо, на тежка сватба" Лили Иванова също я пее. Така, както им изглаждаш отношенията, като нищо може да те поканят за кум. Според ме, щом не можеш да бъдеш само приятел с това момиче, трябва да се отдалечиш, защото ще си причиниш жестока болка. М48

2.   Ако не и признаеш навреме само ще се самоизмъчваш. Изпитвал съм го това 4 5 години и накрая не издръжах. Казах и какво чувствам, след което си останахме приятели но не се виждаме /това е за мое добро/. Радвам се, че го направих защото успях да продължа напред. Иначе постоянно ще се луташ дали да не и признаеш. Изплюй камъчето, знам че ще е трудно но олеква. Иначе я гледаш как излиза с гаджето си, целуват се споделя ти неща свързани с него а ти се дразниш. Това е лично мое мнение да кажат и другите.

3.   И според мен е по-добре да изплючеш камъчето. Ако наистина те чувства само като приятел и държи на теб едва ли ще прекрати приятелството. Може би само ще спре да ти споделя толкова много лични неща, свързани с гаджето й, от което ти само ще спечелиш. А и не на последно място ще ти олекне малко. Нека тя да знае, пък каквото ще да става. Не може да търпиш и да си мълчиш 4-5 години и накрая да ги видиш женени, както са ти написали по-горе. После ще се питаш "Абе, аз ако бях й казал, дали щеше да е по-различно?". Освен това във взаимоотношенията между мъж и жена не може да има приятелство, според мен. Винаги единият иска нещо повече, рано или късно. Но всъщност, какво ли разбирам аз с моя скромен опит. Все пак успех...и знай, че всичко ще се нареди по един или по друг начин :)

4.   Не се тревожи всичко ще се оправи напълно нормално е да се влюбиш в нея няма значение че сте най-добри приятели..все пак хормони ..

Аз като момиче мога да ти кажа че съм имала 3-ма най-добри приятели с всеки съм се забърквала..в смисъл те са имали нещо повече към мене..най-правилно е да постъпиш като зряло момче признай и и кажи че не очакваш да отвърне на чуствата ти ..и икажи че искаш пак да сте приятели и че ще забравиш за това..ако се отдлечиш от нея..край ..

Просто отново и бъди приятел и да бъде пак същото...

5.   Признай и !!! Тя може да изпитва същото... Не крий любовта си

6.   Здравей!
Според мен първо трябва да прецениш чувствата си, защото понякога се случва заради близостта от приятелството да се подведеш, че това е любов.
Хората са много по-добри и по-открити към приятелите си, любовта ги кара да вършат всякакви неща, които често нараняват. Знаеш колко по-различни са отношенията, по-искрени, по-непретенциозни когато са приятелски, независимо дали става дума за хора от един пол или от двата.
Неслучайно често когато сме ядосани на половинката се сещаме за някоя приятелка или приятел и си мислим, че ще е по-добре да "обърнем резбата", защото срещаме разбиране и отношение, каквото във връзката ни заради силните емоции липсва. А при хора от различен пол е още по-лесно - приятелството просто прераства в любов за единия или и за двамата.
Та, отначало.
Ако чувствата ти наистина са любовни, то може би трябва да й признаеш. За да не се измъчваш и да не страдаш, а и рано или късно тя сама ще разбере и ще бъде по-кофти, защото това може да разруши доверието между вас.
Може обаче да се случи желаното за теб и после да се окаже, че това е съвсем различен човек, защото отношенията ви ще се променят. Помисли си дали си готов да приемеш приятелката си в нова светлина.
А иначе - да, всичко рано или късно свършва за всички неща по един или друг начин. Това не означава, че трябва да спираме, преди да сме започнали.
Успех!

7.   Когато изпитваш нещо не го крий... човек трябва да бъде искрен. Аз също съм изпадал в твоята ситуация. А никога незнаеш дали и тя не изпитва нещо всичко е вазможно. Прецени си сам но не погубвай любовта никога незнаеш дали точно тя не е подходящата

8.   Признаи и !

9.   Луди ли сте? .... Няма приятелство между мъж и жена. Няма такова животно и това е. Автора: Ако си признаеш, си свършен в очите и. Просто се дистанцирай. Спри срещите, обяжданията, чата ... всичко.
Обзалагам се че ще бъдеш много изненадан от реакцията и.

Ако аз много обичам някоя .... ми искам да сам само с нея бе , постоянно. А автора пише ..."постоянно сме заедно-смеем се, споделяме си, правим много неща заедно и прекарваме огромна част от времето си заедно."

Това момиче не е безразлично, просто ... или не знае какво иска , или го е страх ...

10.   Имате ли си някакви специфични неща за вас двамата си закачки шеги.. тези неща определено ще са подтикнати от чувства.. тя малка ли е ако е малка определено не иска нищо от теб зависи възрастта.ако усещаш нещо към нея и кажи не се знае наистина бил съм свидетел на какви ли не наща и определено не крий защото така се нараняваш а и виж тя може да откликне, но може и да те отблъсне което не е фатално

11.   Автора: Много благодаря за искерните съвети и мисля да направя следното: тъй като много държа на нея, защото все пак сме най-добри приятели просто ще си намеря някое гадже само и само да притъпя чувствати си към нея.Не се знае дали те ще отшумят, но поне няма да са толкова на често.Незнам, ако й призная дали няма да се отдалечи от мен, затова смятам просто да намеря някое момиче, пък токувиж ми излязъл късмета.

Отново искрени благодарности към всички, взели мнение по темата. Желая ви много любов и щастлив живот :)

13.   Това е глупаво - да хващаш друга за да не мислиш за нея.. винаги ще мислиш докато не я получиш.

14.   Здравей!!! Надявам се след толкова време все още да следиш коментарите по тази история... Моята беше същата. Даже до преди малко си мислих, че това го е писало момчето на мечтите ми. Той беше на твоето място, но сега е на мястото на приятеля на твоето момиче! Замисли се защо се карат постоянно... не ти ли е минавало през ума, че тя може да прекарва с теб толкова много време защото в теб е открила нещо, което той не и дава и именно ти да си причината на споровете им? Както беше при мен... Миналата вечер той ме целуна и знаеш ли... знаеш ли .. само колко нежна целувка, колко беше хубаво... И забрави с това за приятелството... и аз му казвах най - добър приятел, НО... Приятелство между момиче и момче няма.. а щом тя прекарва толкова много време с теб значи не е просто ей така!!! Действай!!! От НАС успех!

15.   Бъди с нея. Може да е само веднъж, но не се отказвай.Щом сте все заедно-тя не е безразлична. Рано или късно ще се разделите. Дали като приятели или като гаджета, това ще стане.

16.   Оххх, ситуацията ти е деликатна в момента точно това се случва и със мен имах най-добър приятел с, който прекарвах почти цялото си време но пък си имах и гадже, но аз не го обичах опитвах се да премахна чувствата си към най-добрия ми приятел!! Една вечер той дойде да спи у дома... Когато легнахме щяхме да гледаме филм... Пуснахме го ние, но филм така и не гледахме!! Аз мислех дали да му призная за чувствата си.... Докато си размишлявах той ме притисна максимално до себе си, вплете пръстите на ръцете ни и започна да ме гледа втренчено.... С всяка секунда ние се приближавахме все повече, и все повече!! И ето случи се той ме целуна, призна си че има чувства към мен и аз бях като на 7мото небе!! Та мисълта ми беше, че не винаги знаем какво се върти в главата на другия... Изчакай подходящия момент и си признай, да може да има гадже но забележи тя прекарва повече време с теб, отколкото с него и ти споделя повече отколкото на него това ме навежда на мисълта че тя не е безразлична към теб... Данп съм била полезна

17.   аз съм се влюбвал в много приятелки през живота си, но не съм си признавал никога за чувствата си. По принцип общувам в пъти по-добре с момичетата, просто са ми по-приятни за компания, по-нежни, по-красиви, по-добри и без завист, но спрях да се сприятелявам с момичета, защото бях безумно влюбен в една приятелка .. вярно, че бяхме на 14-15-16 (сега съм на 23 години), но ми се случва понякога да я сънувам как общувам с нея, вече по-рядко, тъй като си имам гадже, но преди 3-4 дни я сънувах пак, как и казвам (обичам те), а вече от 7-8 години не сме общували (освен да съм й гледал някоя снимка във Фейсбук и да сме си писали 2-3 пъти, но още ми е в сърцето, още ми е в мислите (не говоря за онези, въпреки че е най-красивото момиче на света), просто нежността и, това че ми обръщаше внимание, прегръщахме се, понякога се случваше и да я обарвам тук-там по детски, но си бях влюбен, една зодия сме,тя е един ден по-голяма от мен и винаги ще ми стои в сърцето, щом продължавам да я сънувам след 7-8 и повече години без да сме общували, знач представете си за какво става въпрос, представете си как съм се чувствал .. винаги съм знаел, че тя е перфектното момиче за мен, визуално, емоционално, душевно и сякак, за това съм отказвал връзки на много момичета през времето в което ходех на училище (тъй като тя беше моя съученичка от моят клас, после беше в друг клас, но пак в същото училище), и винаги съм се надявал тя да се сети за мен и тя да ме поиска, но имаше една много дълга връзка и просто си стоях и я наблюдавах как и какво се случва с нея, но винаги ще има топли чувства към нея (тя към мен не, със сигурност), моята първа връзка дойде сега на 23 години, тъй като цял живот търсех перфектна и не склонявах да тръгна с никоя, към мен напираха, но аз отказвах .. аз свалях само една през живота си, и това бе това момиче за което казвам, не знам как моят мозък я е запечатъл така, дали някога ще си отиде от там, тъй като обичам приятелката ми с която съм сега, харесвам я .. но онова момиче е перфектната и не мога да спра да мисля за нея, като видя нейна снимка във фейсбук ме побиват тръпки, винаги ще остане моята несподелена любов и моята мечта, просто съмнението и незнанието какво ли щеше да се случи ако бях с нея, аз знам, че тя е сериозна и отдадена, ако е с някой и е само с него, при положение, че тя е перфектна, аз не бих търсил друга и може би ако по някакъв начин е могло да се случи нещо повече между нас, смятам че щях да съм с нея й до сега, аз поне не бих търсил друга, а тя при положение, че щях да дам всичко от себе си, едва ли и тя би ме пренабрегвала, просто си остава дълбока загадка за мен и винаги остава там вътре в съзнанието и сърцето ми това красиво и неповторимо момиче, от 4 месеца съм със сегашната си приятелка и вече не гледам снимки на онова момиче, но 2 пъти съм я сънувал за този период, и онзи ден наистина беше много силно .. погалих я по косата по лицето и й казах, обичам те и винаги ще те обичам

18.   А представяте ли си човек когото виждаш всеки ден в продължение на години КАК се забравя подяволите? Без да си му признал :X