Спрях да се възбуждам
Здравейте, хора... имам нужда от съвет. От две години съм с приятеля си, но от 6 месеца имам много сериозен преоблем - изобщо не мога да се възбудя като съм с него.. Няма друг - не съм си и помилсяла за това, въпреки че внимание не ми лиспва! И искам да поясня, че в началото на връзката ни всичко беше повече от перфектно, в това отношение, но в момента съм като парче лед.

Пиша тук, защото се надявам някой имал сходен проблем преди или сега да сподели решава ли се той изобщо... Аз много обичам приятеля си, той се държи много добре с мен, но не знам дали няма да стане така, че просто той да ме зареже или да почне да ми изневерява... Като естествено нито от един от вариантите не бих изпаднала във възторг!

Понякога си мисля, че той се комплексира от мен и аз го виждам - понеже работа на две доста хубави места, а сега ме приеха и магистър в чужбина и есента заминавам. Ако е това - смятам, че с времето нещата ще се оправят. Но ако е перманентно, то е повече от ясно, че връзката ни няма да просъществува. Моля ви за съвет - хапчета, идеи за някакво разнообразие... номера на някой добър сексолог - каквото и да е... Все пак, човек не гради нещо просто, за да си тръгне при най-малкия проблем, точно затова изчаках и 6 месеца сле началото на това "неудобство", но вече мисля, че се е превърнало в патология и не мога просто да го подмина...
Благодаря на всички, които биха ми дали някакъв съвет, особено на хора със сходно положение.

Коментари

1.   Ами жените в критическата губят интерес и пресъхват

3.   Пробвай с друг, ако и тогава не се възбудиш значи проблемът е в теб :)

4.   Аз никого не съм усещала възбуда. Има много по ценни и важни неща от секса.

5.   иди на сексолог

6.   А сама като го правиш възбуждаш ли се? Задавам ти този въпрос понеже всеки при мастурбация се възбужда. Ако при теб не е така наистина имаш нужда от сексолол, няма смисъл да се лишаваш от нещо толкова хубаво и естесвено.
А може би проблема е в главата ти. Пробвала ли си да говориш с него. Опитай една вечер да ти завърже очите. Абстрахирай се от всичко и се отпусни. Наслаждавай се и не мисли за нищо дори и за възбуда. Тя ще дойде от самосебе си. Дано да съм ти била полезна.
Маги

7.   Мерси, на всички за отговорите:) Най-вече на Маги - това с връзването на очите е добра идея... Иначе по темата - да сама - всичко е ок, а преди и с него беше, но някак си изгубих интерес и се чудех дали и при другите жени спо-дълги връзки е така...
Аз си мислех да не би да е от преумора, защото работя наистина немалко, но преди това не ми е пречило, пък и всички останали рабнотят и това не им пречи на интимните отношения..
За сексулог си мислех, но не знам името на нито един добър, а при произволен не искам да ходя(чисто от опит с други "лекарски грешки" - не фатални и все пак достатъчно дискомфортни). Така че, ако някой е ходил при даден доктор и е доволен, ще се радвам да ми го препоръча:). Все пак трябва да се открие къде е проблема.
А относно първия коментар - каква критическа - на 22г. съм?

8.   Аз имах същия проблем с възбуждането, просто изведнъж стана и ползвам лубрикант всеки път.
Намерих решението на проблема, всеки ден Витамин Е и 1 хапче Black Cohosh (билка), но живея в САЩ и я има навсякъде. Не трябва да се прекалява с нея, че може и да увреди черния дроб. Резултатите се забелязват и след 2 дни, дори и само с Витамин Е. Предполагам, че ти е ниско нивото на прогестерон, но и всичко с успокояващ ефект ще работи. Успех, и няма нищо за притеснение!