Силна депресия
Имам нужда от помощ! Имам приятел от 3 години, всичко беше идеално... до преди нова година. Той започна да пие, да се държи арогантно с мен, разбрах, че ми изневерява... бях съсипана! Как може човека, с който съм живяла толкова време, изведнъж да се превърне в такова чудивище?

Изпаднах в депресия, напълнях вследствие на целия тормоз, обидите, скандалите! Преместих се да живея сама с надеждата да успея да го превъзмогна, да подредя живота и приоритети си - но уви! Нещатата не ми се получават и вместо да излезна от депресията в която съм, имам чувството, че става все по-силна! Той продължава да ме търси, казва "Ще се променя! ".. а аз му вярвам всеки път като най-голямата глупачка.. и след няколко дни целият ужас се повтаря отново и отново! Мазохистка ли съм, че си причинявам това..? ! Не разбирам защо го праве - защо му прощавам обидите, че съм дебелана, унижението, арогантното отношение? Моля ви дайте ми съвет какво да направя, защото наистина вече не издържам! :(

Коментари

1.   И аз съм момиче. Имам подобен приятел само дето при нас е без изневерите. Караме се, ревнува ме, обижда ме но аз не си тръгвам! Защо? И аз незнам - може би е навик, че съм от 4 години с него и незнам как ще продължа напред. Всеки ми казва - " Остави го " Но и досега сме заедно и търпя всичко.

2.   Не е лесно да живееш по такъв начин- тормозена и унижавана. Моя съвет е да уважаваш себе си, и да не позволяваш на този мъж да навлезне отново в живота ти!!!! Нормално е да си депресирана, но помисли позитивно-ВСЯКО ЗЛО ЗА ДОБРО. Можеби този човек не е подходящия за теб. Един ден всеки от нас намира сродната си душа. Повярвай ми, не си струва да бъдеш с този който прави живота ти ад. Съветът ми е- да си намериш нещо с което да се занимаваш и в същото време да е полезно за теб, и да ти дава някакъв стимул за живот. Например-фитнес, разходки или пък отиди на диетолог. Покажи на себе си че имаш силна воля и свали качените килограми, и нека после онзи да съжалява че те е изгубил. Горе главата и бъди оптимистка!!

3.   Забрави го. Прекрати всякакви разговори. Ако трябва си смени номера, за да не може да те търси. Ти самата трябва да си сигурна в себе си, че искаш да го забравиш и да вървиш напред.

4.   Просто смело го остави! И аз съм имала такъв приятел и мислех, че няма да мога да си намеря не знам - "по-добър", но съдбата ми се усмихна. Остави го и не се връщай НИКОГА назад! Знам, че звучи като от някой филм, но така е най-добре. Има и хубави хора на този свят, не само идиоти, и ти ще си намериш по-добър, стига да имаш смелостта да затвориш тази страница от живота си. Успех!

5.   Като нямате най-просто самоуважение към себе си и като сте такива злета, търпете да се държат с вас по този начин. Какво бъдеще очаквате с такива хора? Какъв смисъл и перспектива виждате в това да продължавате да сте заедно като не сте щастливи, ами напротив, чувствате се унизени, нещастни и долнопробни. Каквито и чувства да изпитвате към такива мерзавци, по-добре преглътнете и продължете напред без тях. Ще намерите свестен човек, който ще се държи добре с вас и ще ви оценява. Повярвайте, нормалните хора за щастие все още не са изчезнали. Недейте да търпите да ви правят на две стотинки и да се отнасят с вас по този начин, защото всеки човек заслужава нещо повече от това. Осъзнайте се навреме и не погубвайте месеци и години в преследване на миражи и в очакване, че човекът до вас ще се промени, защото това едва ли ще се случи. Имате глави на раменете си, използвайте ги. Не се оставяйте да бъдете мачкани и подценявани. Не си струва, колкото и силни чувства да изпитвате към тези хора.

6.   Взимаш чантичката и бягаш. Остави го да си троши главата сам, не за твоя сметка.

7.   Ще те боли, но по добре сега, отколкото цял живот. Всяко зло за добро.. Той винаги е бил чудовище, но сега си го рaзбрала. Има хора които живеят с изроди, но още не го знаят а ти се радвай, че си го разбрала що за стока е... Колко и да те боли, драсни чертата за да не ти се увеличат болките.

8.   Както казват хората по- добре да те боли много и наведнъж, отколкото цял живот по малко, или нещо такова беше... както и да е, напълно подкрепям 7 и наистина помисли за своето щастие и го напусни докато е време, че ще вземете и деца да си направите и ще стане по- сложно. Махай се навреме и търси човек, който да те уважава и да ти показва какво е да те обича.

Doriana

9.   До авторката:
Зависимостта от човек не е толкова известна като зависимостта от разни вещества например, не се говори толкова за нея, но е доста често срещано явление. Участваш е една много характерна симбиоза между жена, която е зависима от мъж и мъж, който задължително може да бъде описан с едно или с всичките определения: безсърдечен, безразличен, алкохолик, грубиян, насилник, безотговорен, патологичен лъжец. Т. е. това, което ти наричаш мазохизъм, и поведението на твоя партньор са взаимно зависими и едното не може без другото. Положението, в което се намираш, не е никак безобидно и няма да стане само с добрата ти воля да излезеш от него. Сигурна съм, че си опитала различни начини, но ето че нямаш резултат, а пораженията върху психиката ти вече не са малки и за съжаление те ще се задълбочават. Защото психичната рана, която се подклажда постоянно, прилича на физическата. Представи си, че имаш физическа рана и я разчопляш постоянно - тя няма как да зарасне. Същото се случва и в твоята психика сега. Това, че приятелят ти ще се промени е част от репертоара на този тип мъже. Без обещанията за промяна няма да са те, това е част от самата им игра.
Съветвам те да се обърнеш към специалист, тъй като зад вашата симбиоза стоят много по-тежки нагласи, които се усложняват с времето и не са шега работа. Разбира се, ти можеш и да не го направиш и тук е свободният избор на всеки човек, който обаче неизменно е свързан и с последиците от абсолютно всички избори, които правим.
Пожелавам ти сила и хора, които да те подкрепят.

Soul