Тя го чака у дома... сама
Моля да анализирате следното:
Тя: Няма приятелки. Има две - три познати, но всяка си има ангажименти - или заминава за чужбина, или няма време.
Той: Има много познати. Постоянно излиза с колегата си от работа.

Не я кани, преди я е канил, но напоследък започва да излиза без нея, по мъжки с това момче от работа.
Тя се чувства самотна и докато го няма иска да се разходи сама, но той и забранява. Казва, че ако и се разхожда ще се разходи с нея, след това ще я прибере, ще отиде на кафе, а тя ще го чака у дома. Само и само да не излезе без него. Но въпреки това, много пъти и е казвал, че няма проблем да излиза с приятелки. Спокоен е, знае че няма такива и няма с кого да излезе. Той е на кафе... кога ще се прибере - тя не знае... чака го.

Много я обича, грижи се за нея, подарява и цветя почти всяка седмица, казва и че я обича всеки ден.
Тя не го ревнува от други момичета, сигурна е в него, въпреки че понякога не му го показва. Но и е зле, че той си ходи по кафета с колегата му, с който са заедно всеки ден по 8 часа.... а тя го чака сама.. отново...

Коментари

1.   Обсебването е ужасно нещо. Позволявайте на половинките си да дишат и да имат лично пространство. Не се опитвайте да се сливате с тях и да ги задушавате с присъствието си. Това, че вие нямате приятели и социални контакти, не означава, че и човекът до вас трябва да се откаже от своите, поради някаква криво разбрана солидарност.

Дядо Торбалан

2.   Нека позная - той е доста по-добре финансово от теб, нали?
Това обяснява факта, че търпиш ненормалните му изцепки и все още си имаш някакви бъдещи планове за него... Ако те устройва - продължавай, но ако питаш дали друга на твое място би търпяла - не, едва ли.

3.   Как можеш да позволяваш на някой да ти забранява да излизаш сама? Твоят приятел да не е някакъв турчин или арабин?

Виж, сори, ама това за мен не е нормално поведение, нито неговото, нито твоето. Я тропни масата и кажи "Излизам, толкова", какви са тези глупости, че не ти позволявал, ако ти се сърди заради това - нека се сърди, ако пък ти посегне - дим да те няма, от тази връзка нищо хубави не би излязло.

4.   Безпристрастен анализ ли искаш?
Тя:Напълно зависима е от него. Той определя дали ще излиза, дали ще работи(което не разбрах), Дали ще носи поли ако щеш. Подчинена е на волята и желанията му. Всичко прави за да му е в угода. Слабохарактерна и комплексирана е. Няма самочувствие за себе си като жена. Задоволява се с това, което той и отреди. Не знае къде е мястото и в живота му.
Той:Чувства се силен и властен над нея. Излиза когато той каже и се прибира когато той иска. Предпочита компания с приятели пред нея. Прикрит ревнивец е, ограничил е контактите и с външния свят. Всичко става според неговите желания. Той може да излиза, а тя е длъжна да го чака. И какво повече иска, нали и подарява цветя и и казва колко я обича? Казва, но не го показва. Цилен и властен е, доминант по природа и си е намерил над кого да доминира.
Извод:Или тя цял живот живее в сянката му, или го напуска и се оправя сама. Силните момичета се оправят самички, на останалите им трябва някой с парички.
Това е ситуацията от моя гледна точка. Дано да помогне.
Маги

5.   Почти перфектна връзка с един недостатък-ти не можеш да си оплътняваш времето... намери си работа, намери си приятелки, започни да спортуваш!

6.   а тя защо няма приятелки и защо е позволила той да й забранява да излиза сама и защо не го е питала да излиза и тя на кафе с него и защо си мисли, че цветята всяка седмица означават че я обича?

7.   Той с колегата си ли е или с теб? :)

8.   Ами да спре да го чака и да излезе. Всеки си има лична свобода и никой не може и няма право да го ограничава :)

9.   Уау!!! Бягай от този, болезнено ревнив комплексар..
Само ще си докараш бели и беди, след време ще се почнат и шамарите..

Ти си решаваш! ..

10.   Аз не бих чакала. Значи той може да си ходи където иска, а ти не. Какво е това семейство в което само единият има права. А това, че ти поднася цветя е повече лицемерие.. На практика според написаното от теб той живее повече с колегата си отколкото с теб. Ми да се ожени за него и да си са все заедно.

11.   Хаха, освен, ако не е гей, момчето, най-вероятно си има любовница, пък момичето е толкова глупаво, че да позволява той да я командва. Тя трябва да прецени заслужава ли си да чака този човек, който я пренебрегва. Ако цени себе си, най-вероятно ще заключи, че не...

12.   "... иска да се разходи сама, но той й забранява" - в този момент ситуацията излиза извън границите на нормалното. Оттук-нататък коментарът е излишен.

13.   В момента четеш това, което мислиш и което винаги си мислела. На нас ни е лесно да кажем - " Махай се, какво правиш там", но на теб не ти е лесно да го направиш. По-добре преоткрий фонда "И аз съм човек" и направи нещо за себе си. Излез. Не му давай да ти забранява. Ако те обича истински няма да го прави.
Нямаш приятелки. И аз нямам. Че то кой ли има? Особено женското приятелство е нещо подло и непостоянно. Не търси приятели до гроб- може би такива има един на милион. Търси някои, с които ти е приятно и да си уплътняваш времето. Живей за момента и задължително се погрижи за себе си! Ако ти не го направиш, то кой ще го направи? Успех... (Слез на земята... )

14.   Хора, осъзнайте се малко, такива неща като "той ми забранява" звучат безумно!
Каква Любов, какви 5 лева, не се лъжете!

А ти можеш ли на него да му забраниш да излиза с колегата си от работата? И дали той ще те слуша ако му забраниш? ! Но и да можеш, и да те слуша, това не са нормални отношения, това е безумие... човека не е стока, не е собственост, не е предмет за притежание, разберете го.

Ама той я обичал, подарявал и цветя... нито я обича, нито я уважава, нито себе си уважава.
И тази, която се съгласява и "чака в къщи"... ужасс... в кое време живеете хора, моля ви. Имайте поне малко достойнство и самоуважение, за да ви уважават и другите.

15.   Семейна жена съм, при първият такъв опит казах- аз нямам настойници, и моля те не с тези номера, доброволно се омъжих, доброволно ще се и разведа, и опити за настойничество спряха, нашите чувства са силни, но няма ли компромиси, всичко отшумява. Така, че ако на теб ти се иска някои да се грижи за теб като настойник стой и чакай.

16.   15 - хиляди адмирации за поста!
Най-накрая да видя мнение на трезвомислеща, разумна и себеуважаваща се, жена.. :)

Евала, браво!

17.   Много си добричка, не заслужаваш такова отношение. Много хубаво си се изказала за проблема си. А това че той ти подарява цветя често, ми звучи като замазване на положението. Колкото да му вярваш и да не го напуснеш, докато той, както казваш си излиза с колегата и нон-стоп е с него, вместо с теб. Нали те обича? Зашо прекарва повече време с приятела си, а не с теб??