Неволите на един самотник
Големият въпрос е ЗАЩО?
Аз съм средностатистически 21 годишен младеж разочарован от живота. Писна ми да съм добър с всички. Писна ми да помогам на всеки имащ нужда. Писна ми да влагам чуства и старание и винаги да получавам разочарование. Явно поговоката, че който прави добро ще му се върне при мен нещо не сработва. Не мога да разбера, защо любовта ми е обърнала гръб откакто се помня.
Толкова трудно успявам да харесам някое момиче, а ако това стане идват проблемите. Или ще си има някой, или ще е доста ограничена, или няма да ме харесва. Не съм най-големият красавец, но пък имам добро сърце. Явно това не е важно за никой вече, , междувременно всички повтарят колко добър характер съм имал и тн. Ето последното ми разочарование е от преди 1 час. Момичето, което мислех, че вече ще ме накара да се почуствам добре ми се обади да ми каже, че заминава на почивка за 3 дни с друг. А бях готов да си излея душата утре...
Това е моят живот-неспирни разочарования. И след всяко следващо имам чуството, че ставам все по-отчаян и с все по-каменно сърце.

Коментари

1.   Пак ли ти...

2.   Спокойно не си единствения. Аз също, но на 19 години, никога не съм си имал приятелка, но като ги гледам ония олигофрени навънка, се убеждавам, че аз съм със светлинни години по-напред от тях, в смисъл, че разбирам от любов, знам как да се държа пред момичета и с момичета, джентълмен съм, но момичетата са заблудени от материалните неща. Ето едно момиче което си харесвам, все още, много е свестна, но веднъж я чух да казва, че е хубаво да си имаш някой с кола, да си те вози. В последно време прослуша чалга, и не знам, тоя студентски живот погубва хората, ако се не пазиш, свършено е. Курва, алкохолик, материалист, наркоман. Тва са възможните неща в които можеш да се превърнеш с тоо пуст студентски живот и неговите "Най-хубави години, от живота на човек"
Та, това момиче ме игнорира, а уж нещо усещах че си ме харесва, много е добра и свестна и дано да се заблуждавам, дано остане вярна на себе си. Не й се сърдя за това, че отклони темата и прекъсна разговора, когато й намекнах, че искам да се срещнем някой ден, по-скоро ме е страх да не вземе да пропадне, заради тоя тъп студентски живот.

3.   Жените надушват отчаянието - ФАКТ! Не знам как и защо, но го усещат и бягат. Помисли над това!

Палав Мечок

4.   Пич, горе главата! Все едно си описъл мен! От година и половина не съм получавал женски ласки и интимност, но какво от това... живота продължава... ;)

5.   Дори да имаш най-добрия характер на света, нямаш ли самочувствието и увереността на мъж, ще продължават да не ти се получават нещата.

6.   6. Майната им. По-малък съм от теб(не с много), но вече не ми пука. Живея си по моя начин. Почти не излизам с колегите си. Само за пиене и дискотеки говорят. Нито обичам да пия, нито да ходя на места където пускат чалга!!! Както каза номер 4 "живота продължава". Живей си както искаш, пък като не те харесват... те губят!!!

Snowman

7.   До 2: Не е проблем липсата на пари, проблем е, когато липсата на пари се превърне в причина за ниско самочувствие. А ако има нещо, което жените мразят, то това е мъж без самочувтсвие.

8.   Не си прав да се обвиняваш, че си добър и не получаваш нищо в замяна. Проблемът при теб мисля, че идва от очакванията ти. Искаш да се влюбят в характера ти и да са твои завинаги, така както ти би бил за тях.

Но в крайна сметка никога не може да знаем какво се крие в главите на другите и какви са техните нагласи. Надяваш се на нещо повече от приятелство, и когато в крайна сметка си останеш само с него, се разочароваш.

Трябва да си дадеш сметка, че в повечето случаи хората са склонни да стигнат единствено до много добро приятелство и нищо повече. Това научих съвсем скоро и аз.

Изливането на душата е силно твърдение. Ако разочарованията ти в живота са свързани именно с това, то вземи си поука и не бързай с т. нар. изливане, или признание за чувства. Преди месец се докарах до депресия тъкмо поради споделяне пред човек, към който съм имал еднакво като теб отношение, т. е. старах се да бъда добър, да помагам и какво ли не, за което съответно получих нещо подобно, и именно така се филмирах. Помислих си "Хей, това е човекът! ", съответно си излях душата. Тъпа постъпка, най-тъпата през живота ми. Не само, че нищо не постигнах, ами и разруших всякакви приятелски отношения, които имах с нея. Нямаме грам комуникация вече. Което е тъжно, защото изглежда разруших едно добро приятелство.

9.   Причините са си изцяло в теб... както каза Палав Мечок, жените наистина надушваме отчаянието, не че не важи и за мъжете. Всеки човек има такава способност. Винаги се усеща кога един човек е готов на всичко, за да бъде с някого и този някого бяга... с всичка сила. Жените явно усещат, че би им паднал в краката за да те удостоят с вниманието си и бягат от теб. И да, това е присъщо на мъжете без самочувствие. Времената са такива, че рицарите които са готови да влязат в битки за девойката, не са вървежни. Търсят се мъже със самочувствие и гордост, способни да предизвикат у жената интерес. Не казвам да бездействаш, но не и да им се хвърляш в краката. От време на време проверявай докъде са готови да стигнат, за да са с теб.... разбира се вече след като си предизвикал интерес у тях. С всяка жена подхода е различен, всяка е уникална и единствена, две еднакви няма да намериш. Съответно и подхода към тях ще е различен. Ако си интуитивна личност, ще усетиш как точно трябва да подходиш към всяка. Успех!

10.   Snowman e от секъде прав!!!
"Time's Up, Game over They lose We Win now we're bout to show these knuckleheads how to do this here.... "

11.   10, радвам се, че си с мене!!!

12.   Доста от момичетата са материалистки, което не го разбирам, (и аз съм момиче) вероятно повечето се интересуват от парите, колите и дрехите на човека, с който уж са. Явно защото имам всичко от което се нуждае едно нормално момиче, вярно е не са 100 чифта обувки, но родителите ми успяват да ме задоволят, не мисля, че любовта е по-силна когато е в колата или трябва да идем задължително в скъпо заведение, отколкото да се разходим в парка по анцузи. ЗА съжаление все по-малко мислят по същия начин и никога няма да разбера защо парите те привличат към някого, а не чувствата, които биха ти дали многооооо повече. Не търси такова момиче, но за съжаление всеки в днешно време всеки е сложил маска, и точно когато най-малко предполагаш си изкарва керливите ризи... Надявам се да съм ти помогнала и скоро да намериш любовта от която се нуждаеш.

М.

13.   М, много бих искал да намеря момиче като теб :)
Snowman

14.   Авторе, ако беше обещал на момичето почивка щеше ти да си късметлията. :) Не знам какви момичета харесваш, но ако са златотърсачки не чакай нищо повече от любов към.. портфейла ти.

Ajna

15.   Пич карай я по спокойно ще ти дойде времето когато ти ще изригнеш и ще ги караш да се чувстват така както ти сега, на ръка ще ти дам моята история, започвам с това че живея в малък град много лош фактор всички се знаем и всички те познават момичетата са малко и определено като всички к**ви търсят пари, коли и. т. н и се оглеждат главно за тези който разполагат пари, а аз готино момче адски комуникативен и емоционален тип също и според самите момичета добър с отношение и т. н но все на втори ред и взе да ми писва станах на 19 и девствен това взе да ми играе доста върху психиката, самочувствието ми изчезна почнах да мисля че проблема е в мен че не съм готин може би или изглеждам отчаян и те го разбират и ме отбягват почнах да си самовнушавам и да се комплексирам, но понеже обичам спорта и плувах адски добре се записах на курс по водноспасяване обучиха ме да плувам перфектно, веднага след курса заминах за Несебър и станах спасител, там да не ти казвам вече в такива филми влезнах че коренно се промених от милото момче дженталмен се превърнах в пълния изрод буквално. Излизах с какви ли не момичета, жени, жененени, разведени, лъжех ги мамех ги имаше дни въртях ги по 2 по 3, колега ми предлагаше 3-ка с някоя си, хващали са ме в издънки, да не говоря за секса почти всяка вечер цяло лято а отидох девствен, накрая на лятото неможех да се позная станах толкова жестоко коравосърдечно копеле че си избирах само най-красивите и то само за секса дори когато някой от тях са искали връзка аз ги режех с кеф, но пък забравих какво е да се влюбиш и незнам дали това чувство някога ще се върне в мен, когато се прибирам в родния град стана 4 години след всяко лято тук момичетата взеха да ме гледат с други очи защото някой бе разпространил клюките как аз се вихря по морето, но на мен не ми дремеше имаше някои който почнаха да ме харесват а аз ги отрязвах тактично така че да ги заболи както мен някога и ми доставяше кеф, най-важното бе че на морето си върнах тройно САМОЧУВСТВИЕТО което бях изгубил като теб така че горе главата и твоето време ще дойде.
Мъж 25г.

16.   Проблемът за мен в днешното общество е липсата на морални ценности. Чалга, силикон и скъпи коли - това се пропагандира. Обикновените момичета никой не ги забелязва. те са смотлите, зубърките и крокозъблите. Те не се интересуват от маркови дрехи, обущета и гримове. За тях разходката из планините, пикниците сред природата, посешението на ботаническата градина са забавления. които се помнят дълго. Хайде сега ми кажете, колко от момчетата, писали тук, биха се заинтригували от такова момиче? ! Всички гледат само външната красота, която уви е преходна, а никой не се вижда обаянието и чара на другия.

Т.

17.   какво значи "ограничена", не можеш да наречеш така човек, който има свои виждания за нещата, различни от твоите. Това се нарича не толерантност от твоя страна. И на всичкото отгоре щом си тръгнал да се оплакваш, че си добър значи не си. Видя ли, намерих ти куп кусури, които предполагам си личат наяве и това отблъсква мадамите

18.   Любовта е за двама:1 да обича и 1 да наранява. :D Шегувам се... не знам какво толкова се тревожиш, игнорирай чувствата си или ако не можеш-отдай им се и предполагам ще си намериш ТВОЕТО момиче :)