Пак съм пред дилема
Здравейте,
бях споделила тук своята история преди няколко години.. Имах връзка с женен мъж, бях на 19 години, все още бях девствена и бях поискала съвет дали да съм с него или не. Той все още е женен, вече имат едно дете на 2 годинки, през този период ние бяхме все пак заедно. Той по някакъв начин все намираше време за мен, не ме е пренебрегвал, но по стечение на обстоятелствата се наложи да се премести в друг град със семейството си. Въпреки това по телефона поддържахме връзка, както и през Skype.

Аз вече съм на 23 години, преди Той да си замине си намерих и приятел, с когото живеем заедно и мога да кажа, че доста сериозно стоят нещата между нас. Затова реших преди 3 месеца да Му обясня, че вече искам да се разделим, защото на мен ми е съвестно за приятеля ми (което наистина си беше така). То беше голям рев, както от негова, така и от моя страна, защото ми беше мъчно да прекратя 4 годишна връзка. Изтрихме телефони и всичко, и се сбогувахме буквално.

Но Той все още е помнил пощата ми явно, защото ми е писал оттам преди седмица, че много му е мъчно, липсвам му, иска поне гласа ми да чуе и едвам се е сдържал да не ми пише, понеже ми беше обещал, е няма да прави никакви опити да се свърже с мен.. Казва, че няма намерение да ми развали връзката, но и че много му е трудно, като не може да говори с мен или да ми пише.. Не знам какво да направя, дали да му отговоря, аз обичам приятеля си, съвестно ми е, знам, че и той държи много на мен и постоянно повтаря, че съм шестица от тотото за него щом е намерил такава като мен, имаме си и неразбирателства разбира се, но те се решават бързо, защото не можем да стоим сърдити един на друг.. Вие какво бихте направили, бихте ли отговорили на "Излишния" във връзката??

Коментари

1.   Времето действително лекува. След години няма и да се сещаш за него, но ако поддържате непрекъснато връзка, той ще продължава да те използва за запълване на дупките в брака си - всичко за твоя сметка, разбира се!

2.   Махай този женения, за какво ти е? Ако те е обичал, да се е развел. Зарежи го и си гледай живота

3.   Не съм съгласна с 1. Бракът не бил здрав, че още не може да се нагласи пуберът в семейна обстановка и да се отдаде на бащинството. По тази логика почти всички бракове са нездрави и ще се разпаднат. Да, ама - не. Пък ако авторката иска по-драматичен живот, да се "бори" за господина с детето. Хем няма да се мъчи да ражда :)))

4.   До Авторката-
Не трябва да отговаряш на бившия ти по никакъв начин. Остави го да бъде нечии съпруг и баща. Би ли искала твоя мъж да ти изневерява, а пък ти да си стоиш вкъщи с детето, и нищо да не подозираш? Бъди с човека с който си в момента, той е само твой и не го делиш с никоя друга. По-нататъка създайте семейство и бъдете щастливи. Отговора е толкова прост, и ти го знаеш. Зачеркни това минало завинаги!!!! Знам че е трудно, но няма невъзможни неща!!!