Искам да го зарежа а той не ме оставя!
С приятеля ми сме от близо 3 години заедно.. Чувствата ми с времето се превърнаха в навик... Всичко се превръща в навик дори не го слушам когато ми говори.. иска да живеем заедно а аз не съм готова на такава стъпка искам да живея... Все пак съм само на 19 а той е на 28 и вече иска да има деца но аз не съм готова.. НО не това искам да споделя а да ви помоля за ПОМОЩ не го обичам вече искам да скъсаме даже вече говорихме за това а той се разплака и стана една караница... после отново го съжалих и отново сме заедно... Искам да го зарежа но неискам да го боли защото знам какво е....

Помогнете ми какво да направя как да го оставя по безболезнено... Не мога да бъда с човек когото не обичам а и той може да си намери някоя много по добра от мен...

Коментари

1.   Единственият начин е да седнете и да го накараш да те изслуша зряло. Накарай го да се държи мъжки. След това най-приятелски, му обясни колко много значи за теб, но ти си още на възраст в която искаш да изживееш много нови неща, че не ти е сега времето за семейство и искаш да си извървиш пътя сама, да вкусиш от младостта си! Обясни му, че много искаш да не се бе случвало така, но сърцето не може да се управлява. Предложи му приятелство, но му обясни, че ако не е способен на това, то по добре да не се виждате, за да те надживее по - бързо... Това мисля аз... В никакъв случай, не го наранявай и не му играй номера. Сега е по - слаб отвсякога! Не го вини, явно е много чувствително момче и с чиста душа!

2.   СТ1: Той не е малко дете на 28 е! Сядате говорите обясняваш му и той ако не разбира негов си е проблема. Ти наистина си прекалено млада за него имаш още толкова много неща да правиш преди да се задомиш....

3.   Е не. Трябва да поговорите. Кажи му това, това което мислиш и чувстваш. Раэбирам че не искаш да го нараниш, но няма смисъл да си със него само от съжаление.

4.   Виж скъпа, той не е малък. Съгласна съм с номер 1. И аз като теб съм в същата ситуация. Зарязвала съм го общо 8 пъти. И всеки път той го изживява по - тежко. Обясни му какво чустваш. Гледай да си деликатна, защото в много случаи се стига до омраза от страна на момчето.
УСПЕХ:Д

5.   Ще го преодолее, спокойно. Най-добре е да си по-твърда(не груба), така че да разбере, че решението ти е окончателно. Благодари му за всичко хубаво, кажи му, че за теб си остава специален човек, но просто чувствата ти са се променили и на този етап не си готова за толкова сериозна връзка. Той сигурно ще пита защо, ще иска да пробвате, да продължите. Не се впускай в разточителни разговори и обяснения. Кратко, ясно и твърдо. После стани и си тръгни. Това е! Знам, че е гадно, особено след толкова години. Но той не е малък и ще го преодолее.