Има ли смисъл - сайт за запознаства?
Здравейте,

На 28г съм, мъж и живея в чужбина от 3-4 години. В този период сериозна приятелка и жена до себе си не съм имал. С местните, колкото и добре да се оправям с езика съществува 1 бариера, и освен някой флирт и нещо кратко, връзка не съм създал, а и не вярвам да успея скоро, ако не е пак чужденка европейка!

Въпроса ми е следният - регистрирах се в 1 от най-големите и посещавани сайтове за запознанства в БГ. Нормален сайт, не от тия само за секс. Сложих си няколко хубави снимки, не съм красавец, но и нищо ми няма като външен вид. Сложих максимално точно и ясно описание, както на външния си вид, така и на други въпроси. От тогава минаха 2 седмици и имам само 4 посещения на профила, 2 от които... от мъже! Никой не ми е писал, никой не е коментирал нищо. Вярно е че ако си жена и получаваш много повече внимание и писма, аз не съм влизал по чужди профили, просто исках да видя дали някоя жена ще ми хареса снимката и ще се отбие, уви нищо такова не се случва! Та въпросът ми е - ако само чакам какъв е шанса и след 1г да съм на 0 писма според вас?

Коментари

1.   ''Та въпросът ми е - ако само чакам какъв е шанса и след 1г да съм на 0 писма според вас? ''
-------------------------------
100%. Не се занимавай със сайтове за запознанства. Просто представи си разочарованието сега, за да не го изпиташ след година. Знам, че някой са си намерили половинките точно в такива сайтове, но пък едва ли са много на брой.
И аз нямам гадже сега, но и през ума не ми минало да търся по сайтове. Звучи ми отчаяна стъпка. Сякаш казва ''никой не ме харесва в реалността и затова съм тук''. Може й да греша, но така мисля.

2.   Нямаш шанс. Дори и да си активен, пак не е гаранция.... Общо взето е трудно онлайн, хората не си вярват и е нормално да е така. Освен това имаш различно от местното ни мислене и това е бариера за елементарните хора тук.

3.   Всичко има смисъл.
Неприятното е, когато очакваш много и се хванеш като удавник за сламка, за каквото дойде, защото мислиш, че ще се удавиш :) Това в живота няма да се случи, освен, ако не си в море или океан. Може би трябва да се научиш да плуваш. Ще я срещнеш, когато трябва, а не когато ти искаш. А и 2 месеца са прекалено малко време. Все пак Бог е часовникарят, а не ти :)

от опит

4.   В кой "един от най-големите"? От българските сайтове за запознанства само сексуално ориентирания е с повече активност, другите са заспала работа. :) Хората се пренесоха във фейсбук и може би и за теб ще е добре там да търсиш запознанства. Наистина най-добре си е на живо, но на колкото повече места търсиш, би трябвало шанса ти да се увеличава. Така, че не пренебрегвай и сайтовете. Освен това трябва да проявиш някаква активност, а не да чакаш другите да те заговарят. Ако не си особено атрактивен на външен вид, трябва да компенсираш с добра комуникация. Другият вариант е да се регистрираш в групи по интереси. Това според мен е най-добрият начин за завързване на нови запознанства. Пречка при теб е това, че си в чужбина и уговарянето на срещи е трудно, а без възможност за контакт на живо как ще стане запознанство? Освен да предложиш спонсорство. :)

5.   Мхм и след 5 години резултата би бил един и същ, защото жените макс да се случи понякога някоя не особено красива, понякога доста грозна дори или без снимка да ти прегледа профила, но в никакъв случай няма да се усмели да ти пише, а в много случаи може да разпратиш стотици писма и да не получиш нито 1 отговор или най-много някой и други отказ! Казвам от личен опит тези сайтове са за губене на време и пилеене на пари, няма никакъв смисъл от тях!!!